Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

Видях я тази книга в книжарниците /Ева Луна ;/, на Изабел Алиенде , но някакси си казах сега съм затрупана с работа , ще почакам да се поосвободя и тогава 'е си я купя . Мона , ти след като си я чела какви са отзивите ти за нея ?

А иначе веднага препоръчвам "Всичко живо е трева "- Клифърд Саймък , най- очарователният и хуманен фантаст .

Нарисувах две, три работи специално по тази книга . Виолетовите извънземни цветя ме омагьосаха . Невероятна история за човечеството , за духа на вселената , за връзката, за крачката към света " извън нашия свят ".

Линк към коментар
Share on other sites

И "Ева Луна", "Приказки на Ева Луна", както и "Къщата на духовете", "За любов и сянка" на Исабел Алиенде, са все книги, чиито анализ е сложен. Не знам. Моя прочит е различен. Ако се касаеше за литературен дискурс, да. Но да споделям мои впечатления е тендециозно. Но, цялата южноамериканска литература /И. Алиенде е чилийка/, е нещо вълшебно и неслучайно, след "100 години самота" на Габриел Г. Маркес се заговори за "магическата реалност" на творбите им.

Линк към коментар
Share on other sites

И "Ева Луна", "Приказки на Ева Луна", както и "Къщата на духовете", "За любов и сянка" на Исабел Алиенде, са все книги, чиито анализ е сложен. Не знам. Моя прочит е различен. Ако се касаеше за литературен дискурс, да. Но да споделям мои впечатления е тендециозно. Но, цялата южноамериканска литература /И. Алиенде е чилийка/, е нещо вълшебно и неслучайно, след "100 години самота" на Габриел Г. Маркес се заговори за "магическата реалност" на творбите им.

А, "Къща на духовете" е много известна , и най- вече заради филмовата интерпретация .

Незнам ,защо , но "Брулени Хълмове" ми действа по същия магичен начин .

Но щеше ми се да чуя нещо специфично за "Ева Луна " и "Приказките на Ева Луна " ,дори и да е субективно , ще си бъде твоето уникално мнение , това е ценното за мен. Твоята гледна точка . Както и да е, благодаря все пак . :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера прочетох "Евангелие на Юда" - потресена съм, нямам думи да предам чувствата, които ме обзеха в хода на четене на книгата. Препоръчвам я и предлагам дискусия. :3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В "Спиралата" се е появила на български книгата на Шри Шри Рави Шанкар "Бог обича веселието". Тя всъщност включва 7 негови лекции в 33 страници. Може да се изтегли оттук:

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=...%E0%ED%EA%E0%F0

Доста лека и приятна за четене. :thumbsup1:

Преводът обаче поне на първата лекция не ми се струва много удачен и ясен. И понеже имам две от лекциите собствен превод от преди време, който според мен е по-точен, ето ги тук:

Бог обича веселието:

http://yogiaol.hit.bg/Bog%20obicha%20veselieto.doc

Истинският смях:

http://yogiaol.hit.bg/Istinskiyat%20smyah.doc

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Първо големи благодарности на администраторите, които ми позволиха да пусна предстоящото съобщение. Бих искал да Ви поканя в новя Клуб на Читателя на адрес www.ReadersClub.hit.bg Преди 2 години, когато търсех такъв форум, беше наистина трудно да се намери място, където хората дискутират единствено и само книги. В повечето форуми откривах само ученици, които търсят готови домашни. Затова реших да го направя. Отначало се регистрирах в beinsadouno единствено с целта да направя съобщение, но сега разбирам, че това е различен форум от останалите и всъщност точно такива хора търся. Надявам се, че одобрявате инициативата ми. Направил съм съобщения в още няколко други форума.

А относно темата, аз препоръчвам книгите на Спас Мавров. Тези, които сте ги чели, какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

А относно темата, аз препоръчвам книгите на Спас Мавров. Тези, които сте ги чели, какво мислите?

Ами, честно казано, първото, което ми направи впечатление е, че се изразява в 1 лице, мн. число, също като руския цар :D Обаче определено има много истина в прозренията му за съвременната епоха, за ролята на България и българите, за Балканския полуостров въобще, за древните религии ...

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам сериозна литература за онези, които искат да четат такава.

"Първобитна митология" /Джоузеф Кембъл/

"Западна митология" / от същият автор /

"Източна митология" / от същият автор /

"Образи и символи" /Мирча Елиаде/

"Знаци, символи и митове" /Люк Беноа/

"Символите" /Васил Цонев/

"Човекът и неговите символи" /К. Г. Юнг/

"Великият код" /Нортръп Фрай/

"Въображението на знака" /Ролан Барт/

"Златната клонка" /Джеймс Фрейзър/

"Тотемизмът днес" /Клод-Леви Строс/

"Структурна антропология" /от същият автор/

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

А относно темата, аз препоръчвам книгите на Спас Мавров. Тези, които сте ги чели, какво мислите?

Ами, честно казано, първото, което ми направи впечатление е, че се изразява в 1 лице, мн. число, също като руския цар :D Обаче определено има много истина в прозренията му за съвременната епоха, за ролята на България и българите, за Балканския полуостров въобще, за древните религии ...

Диана, това не е случайно.:)

Линк към коментар
Share on other sites

"Разговори с Бог" на Нийл Доналд Уолш е много интересна книга."Играта на живота" но не мога да се сетя за автора.и "Излекувай живота си". Много поучителни книги.

Линк към коментар
Share on other sites

"Играта на живота" но не мога да се сетя за автора.и "

"Играта на живота и как да я играем" - Флорънс Сковъл Шин :thumbsup2:

"Поискай и ще ти бъде дадено" - Естер и Джери Хикс - най-добрата от книгите, които съм чела на тази тема :thumbsup:

И двете книги ги има в www.spiralata.net

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с тази тематика , аз почнах да чета тази книжка ,доста неща се припокриват с идеята на филма : "Тайната" . Та въпроса ми е примерно ако искам 2-3 неща да ми се оправят (във здравето) нарушава ли се баланса ,или трявба едно по едно да карам, както и други желания :)

http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=14373

Линк към коментар
Share on other sites

Силата на подсъзнанието е много голяма, но само за този който умее да я използва съзнателно.

Или казано по друг начин ...силата на молитвата е голяма за чистият по сърце. Но обикновенно може да се прояви силната молитва насочена към другите. Когато обаче се молим сами за себе си, тогава трябва да имаме досег с много висш свят, за да може да е обективна и бъде чута. Защото по принцип нашите болести са вследствие наказанието от нашите грехове. И само малцина могат да оценят обективно кое следствие е превнесено от друг човек. И в този случай се отработва само превнесеният енергиен заряд и ...толкова. Но това с превнасянето на чужда карма е отклонение от общия принцип.

Линк към коментар
Share on other sites

За всички, които са весели и обичат игрите и забавленията, тънкия хумор, но и нежната тъга, препоръчвам една от моите любими книги - "Мечо Пух" (А. А. Милн)

Поздрави за магаренцето Йори :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

1. "Третото око" /Лобсанг Рампа /- авторът е тибетец и разказва за живота си

2. "Тайните на аурата" /Лобсанг Рампа/

3."Историята на Рампа"/Лобсанг Рампа/

4."Силата на изречената дума" /Флорънс Сковъл Шин/

1. и 2. ги има в www.spiralata.net

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Извън тялото"-Михаил Редуга

"Медитация на вътрешния водач"-Едуин Стайнбрекър

"Призоваване на духове"-Константинос

"Изворът на Доброто"Петър Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...