Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънцето


Аделаида

Recommended Posts

Ето някои мисли от Учителя:

Ако някой е болен и обезсърчен, нека се обърне към слънцето.

Излагайте се на слъчевите лъчи, за да сте здрави, бодри, весели и да се свържете с Бога.

Само слънчевата енергия е в състояние да възстанови силата, здравето.

Има ли живот там, ккак Ви действа и как се чувствате под лъчите му?Как Ви влияе слънчевата енергия?

Пишете приятели, каквото знаете и каквото се сетите.

Линк към коментар
Share on other sites

Очите ми се чувстват много добре, когато са затворени и така ги грее слънцето... Иначе прекалено силното слънце не ми се отразява добре - но мисля, че е така с всички хора, само че някои го усещат, други - не...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато гледате слънцето не си свивайте очите, вие се страхувате да не ослепеете.Разбира се че не трябва с часове човек да стои и да гледа слънцето с отворени очи, но достатъчно е за секунда, две да го погледне и после пак да си затвори очите, когато отваря и затваря очите си към слънцето, то ще въздейства на отрицателните мисли и чувства в човека. Слънчевата светлина действа добре в човешкия мозък.

Слънцето до толкова може да бъде полезно, доколкото обичате Бога.

Ние посрещаме слънцето за да се свържем с неговите сили, да получим нещо от него, в слънцето са скрити особени сили.

Човешкото сърце е свързано със слънцето и има точния ритъм на слънцето. Нормалното биене на сърцето е свързано със слънцето.

Сърцето в слънчевата система играе важна роля. Благодарение на сърцето и на ума човек може да богатее и се издига.

Ако слънцето изгрява и вие не излезете да ви огреят слънчевите лъчи, да използвате тези слънчеви енергии, вие не можете да приемете тази прана, която очаквате от слънцето. Ще излезете и ще изберете най-хубавото място. Там ще се напечете от всички страни и тогава ще се приберете в къщи.

Ако работите ви не вървят добре станете и посрещайте изгрева.

Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

При изгрева е друго, там може да се гледа в слънцето. И от слънцето сутрин не боли глава, докато по-късно много хора ги заболява. Да не забравяме озоновата дупка!

Линк към коментар
Share on other sites

Поне за мене по това време на годината, Слънцето е най-приятно. Когато почуствам топлината, с която ме обливат слънчевите лъчи, усещам себе си някак по-близък с целия свят. Изпитвам чувството, че съм получил всичко и няма повече какво да желая. Искам да мога да отвърна на тази Любов; искам поне една частичка от мене да се слее със Слънцето и да засияе в Неговото Сияние; искам да бъда светлина, защото и То е Светлина и нито една частица от тази Светлина не стаява за себе си. И няма думи на благодарност, които да са достойни за Любовта с която ни дарява. Обичам те, Слънчице!

Най-красиво е мястото, където изгрява Слънцето.

Най-щастливи са хората озарени от Неговата Светлина.

Защото всички сме деца на Светлината.

Чуйте Нейния зов - Тя ни вика при себе си. Тя ни очаква.

Да посрещнем Изгрева и да изгреем.

Защото всички сме Слънца!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви приятели за красивите описания. :3d_047:

За мен Слънцето е източник на сила, сякаш се изпълвам с енергия, по-щастлива съм дори.

Не зная как да му благодаря :3d_099: , освен с Голямо Благодаря и вътрешна усмивка. Сигурна съм, че то ни чува, когато сме искрени :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето, то дава начало на новия ден, то слага край на нощтта, живота е невъзможен без него. Слънцето "живее" и заради Земята, на нея дарява светлината и топлината си! Ако нямаше за кого да свети, то би угаснало от мъка в тъмнината! Ние хората сме деца на светлината, и нека не допускаме мрака и тъмнината в душите си!

Линк към коментар
Share on other sites

За слънцето има разбиране в доста от древните религии като за божество или за материалния израз на божественото.

Ето и една древна научна теория от Плутарх:

"Човекът е сложно съставен-и онези,които смятат,че се състои само от две части,грешат.Защото те си въобразяват,че разбирането е част от душата-но грешат в това не по-малко от онези,които смятат душата за част от тялото,защото разбирането толкова превъзхожда душата,колкото тя е по-добра и по-божествена от тялото.

Сливането на тази душа с разбирането образува разума.Това сливане е начало или принцип на удоволствието и болката.

Сливането с тялото образува страстта.То е начало или принцип на добродетелта и порока.

От тези три части,слети заедно,земята е дала тялото,луната -душата,а слънцето-разбирането..."

За мен слънцето е едно от най-приятните неща,с които се срещам всеки ден.Обичам го и ми създава настроение.От изгрева до залеза му,когато и да го погледна, ми става весело и приятно.

Затова ви желая много слънчево настроение! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Неосъзнати зороастрийци :angel: Според Учителя е полезно да се стои изложен на слънчевите лъчи от изгрев до обед - тогава Слънцето е положително и дава енергия на Земята /Земята е приемник/. След това до залез Слънцето е отрицателно и и Земята отдава енергия на Слънцето. По това време не е добре да се стои на слънце.

Редактирано от Буболече
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте - :thumbsup: браво за хубавата тема :). Аз мисля, че няма по-красиво нещо от това да посрещнеш първия слънчев лъч, който е Божествен и да стоиш безмълвен и благоговеещ в хармония с цялото творение :).

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

Да не забравяме, че слънцето може да бъде и опасно. Около 25 млн. души страдат от интолерантност (непоносимост към светлината, шума и какво ли още не). Много хора прекарват живота си в тъмни стаи и всеки лъч светлина може да ги убие.

Сещам се съпругата на бившия немски канцлер Хелмут Кол - Ханелоре, която умря в непоносими мъки и в изолация и тотална тъмнина... Тя всъщност се самоуби.

Линк към коментар
Share on other sites

Eликсирът на живота може да се вземе от слънцето. Ако не можете да отидите там и да го донесете, то през годината има особени дни и часове, когато слънчевите лъчи падат под известен ъгъл върху земята, тогава се излива елексир и ако го знете ще се ползвате. Ще си напълните едно шишинце, ще добиете живот.

Слънцето дава светлина и топлина колкото иска.

Петър Дънов.

Линк към коментар
Share on other sites

"Слънцето е мястото на Бога. Слънцето е видимата страна на проявлението на Бога."

" Нашето Слънце е населено от много разумни същества , не като нас, разбира се , и не с такива тела. Тези петна , който забелязваме на Слънцето, са врата за разумните същества, през тези врати те излизат и отиват на работа.

Материята, от който са направени слънчевите жители, е крайно пластична и устойчива. Тя издържа на голяма светлина и топлина. Слънчевите жители извървяват грамадни разстояния като достигат до крайните предели на слънчевите системи.

Ако един слънчев жител слезе на Земята , той ще я запали. Земята не може да издържи на интензивността , с която той живее."( Енциклопедичен речник" П. Дънов) :3d_068:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Когато гледате слънцето не си свивайте очите, вие се страхувате да не ослепеете.Разбира се че не трябва с часове човек да стои и да гледа слънцето с отворени очи, но достатъчно е за секунда, две да го погледне и после пак да си затвори очите, когато отваря и затваря очите си към слънцето, то ще въздейства на отрицателните мисли и чувства в човека. Слънчевата светлина действа добре в човешкия мозък.

Слънцето до толкова може да бъде полезно, доколкото обичате Бога.

Ако работите ви не вървят добре станете и посрещайте изгрева.

Учителя.

Слънцето ли? Силният, мъдрият, светлият, всеки го обича. И Земята е влюбена в Слънцето. Нали за това всяка година сменя по четири пъти премяната си, само и само да спечели слънчевата любов. Но най нагиздена е на Пролет и най красива. Тогава и Слънцето я гали с лъчите си.

"Не може да се гледа Слънцето с очи....." се пее в една българска песен!

Може!!! И още как. Даже има хора които се хранят изключитерно само със слънчева светлина. С нищо друго. И това е цяла школа и те стават все повече на земята. Заинтригуван от това, и аз опитвам. Всяка сутрин по 20 до 40-45 мин. И мисля че всеки може. Единствено условие е да бъде човек бос, стъпил на земя (почва, пясък, скала, по възможност да няма трева и др.) Тогава тялото става проводник на слънчевата светлина и енергия и в същото време задържа за себе си толкова колкото му е необходимо и всеки орган от тялото приема тази светлина от дъгата която му е нужна и толкова колкото му е нужна. Освен сутрин приемането на пряка слънчева светлина може да става и на залез, по същите правила, но все пак препоръчително е това да се прави сутрин по обясними причини.

А дали живее някой на Слънцето? Ако попитам човек зает непрекъснато с бизнес или зает по 10-15 часа с изнурителен труд за да спечели повече пари, който няма време да погледне през деня поне веднъж небето, колкото да се осведоми какво е времето, той ще ми отговори "...бе я не ме занимавай с глупости..." А Учителя е водил учениците си на Слънцето. И мен заведе. Беше само за малко, но ходих. Не видях жителите му, но усещането е страхотно. И сега вече знам, че може да се ходи на Слънцето. За сега в никакъв случай сам. А щом там може, защо да не може и на други планети и галактики. Някой друг ходил ли е? Ако имате такава опитност споделете.

Линк към коментар
Share on other sites

Изпращам снимки от изгрева на Слънцето във Варна и каня всеки, който идва в нашия град, да го посрещаме заедно.

Изгревът във Варна

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ме ориентира кога долу- горе започва изгрева?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес изгревът на слънцето във Варна беше в 5:42 от морето, гледано от плажа, във В.Търново - в 5:51, в Пловдив - в 5:54, в София - 6:00.

Ежедневна информация може да се намери на долния линк.

Астрологична информация

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Благодаря. Така си и мислех . Малко преди 6 . :3d_146: БЛАГОДАРЯ.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Аз говоря за любовта, понеже любовта е свързана с висшето, с енергиите на Слънцето. Имаме две слънца, освен това слънце, което виждаме, имаме и друго слънце, още по-светло, но за което човек е още сляп, не може да го види. И ако станете един ден ясновидец, вие ще виждате на небето две слънца. И следователно, вие приемате енергиите на Слънцето, което е отражение на онова, истинското слънце. Другото слънце е разумно. То говори. Ти слушаш всички тия трептения, както писанието казва: „Слушаш гласа на Бога, който идва до твоето съзнание.“

Качествата на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Вие тука си се радвате на Слънцето. И аз му се радвам, ако не е навън 43 градуса на сянка, като миналото лято.

Обаче вероятно знаете, че по-голямата заслуга да получаваме приемлива слънчева светлина не е на самото Слънце, а на магнитното поле около земята. Земята е голяма късметлийка сред другите познати планети, защото само тя има такова магнитно поле, което я защитава от слънчевите бури и ветрове. При една слънчева буря, от атмосферата ни биха се "издухали" голяма част от частиците й ...и какво щяхме да правим ние без атмосфера? Изобщо нямаше да сме тук.

Учените все още не могат да си отговорят на въпроса защо другите планети нямат магнитно поле, а ние си имаме и откъде се е взело?

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето е основен източник на чувството за щастие ,както и основна причина за депресии ,когато е по дълга липсата му.

Влиянието му върху настроението и тонуса на хората е огромна.

Аз например ,а и не само аз ,както установих,не мога да работя на работно време което отнема цялата цветла част на деня.

По принцип имам "слънчева алергия" т.е. очите ми не издържат пряка слънчева светлина ,затова слънчевите очила за ми неизменен аксесоар през цялата година,но слънцето е основен източник за повишаването на тонуса ,имунната ми система и настроението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

А знаете ли, че диаметърът на Слънцето е 109 пъти по-голям от този на нашата Земя? :3d_161:

Как да си го представим? Ами ако например си представим Земята като 1 стотинка (диамътър 1,6 см), тогава Слънцето ще е диск с диаметър ~174 см. Ако имате стотинка и рулетка наоколо лесно ще видите мащаба и съотношението между двете космически тела.

Да живее бог Хелиос! :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Благословение! Това е което почувствах тази сутрин когато ме огряха първите слънчеви лъчи.

Казват, че по първият слънчев лъч се гадае, но за съжаление го изпуснах галопирайки след кучето. Толкова бях разочарована...но когато сгря и освети всичко наоколо разкривайки ми прелестите на есента в тишината усетих точно това - Благословение и като че ли един тих вътрешен глас ми каза - Не съжалявай, нищо не си пропуснала, Аз съм тук благославяйки те във всеки миг. Стана ми топло и уютно, бях си у дома. Поздрави!

http://www.youtube.com/watch?v=hj-RucYM16c

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...