Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мога...


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мога да мога, мога и да не мога.

Забравям, че имам избор и пропускам много неща.

Сетих се нещо:

Бог е в душата – мога; и дяволът е в душата – не мога; т.е. на всяко дело Божие трябва да казваме „мога“, а на всяко не Божие дело има смисъл да казваме „не мога“. Щом речем „мога“, Бог ще дойде и ще ни помага и за най-мъчните неща – като кажем „мога“, непременно ще го изпълним. Дяволът е силен, защото му казваме „мога“, когато той ни кара да лъжем и други подобни. Жената прави погрешка, когато каже: „Не мога да угодя на мъжа си“, и майката, когато каже: „Не мога да възпитавам децата си.“ Христос иска да употребяваме две думи: мога и не мога. – Мога да любя, не мога да мразя; мога да казвам истина, не мога да лъжа и т.н. По този начин двата духа се явяват, всеки ден са при нас – добрият ни казва нещо, ние го отхвърляме, но не сме свободни, защото духът на злото ни чака. Христос иде да ни научи, когато дойде Доброто, да казваме „мога“, и когато дойде злото, да казваме „не мога“. Една нива не може да бъде притежание на двама господари – трябва да бъде или на Доброто, или на злото. Такъв е и човекът. Господ ни учи на всичко, което е Добро. Бъдете верни на Бога, който живее във вас.

Четирите основни елемента

Колко е важно да живея съзнателно, да владея силите, които са на мое разположение. Все имам чувството, че съм проспала и пропуснала живота си. Не съжалявам за щуротиите, които не съм направила, а за добрините, които не съм сторила. Щуротиите са хубаво нещо, стига да са добри и за другите, да не поставят на изпитание съвестта ми. Богът в мене да се радва. И Богът в тебе да се радва.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

:D Това ли е вдъхновението ти след моя пост? ;)

Овца е сложно за мене, бих нарисувала просто една кръгла нула. :D

Верно е, че се чувствам доста глупаво... :huh:

Как да завърша оптимистично, не зная...

Мога!!!

Мога да ... се обичам такава, каквато съм.

Линк към коментар
Share on other sites

- Сбогом - каза лисицата. - Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

- Същественото е невидимо за очите - повтори малкият принц, за да го запомни.

- Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна.

- Времето, което съм изгубил за моята роза... - каза малкият принц, за да го запомни.

- Хората са забравили тази истина - рече лисицата. - Но ти не трябва да я забравяш. Ти ставаш отговорен завинаги за това, което си опитомил. Ти си отговорен за твоята роза...

- Аз съм отговорен за моята роза... - повтори малкият принц, за да го запомни.

"Малкият принц" - Антоан дьо Сент-Екзюпери

Мога да си спомням прекрасни неща!

Линк към коментар
Share on other sites

Латина, страхотен цитат, от кого е.? Този разбор на думите "мога" и "не мога"...ми е много познат. До него достигнах преди доста години и съм много съгласна. Друг е въпросът, че и аз като един обикновен човек, просто нямам достатъчно вяра в себе си... и се налага да казвам и че не мога.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...