Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Християнство, Ислям, Будизъм


Recommended Posts

Религиите, изповядвани в Лондон

I. Християнство

1. Католицизъм

1А. Либерална Католическа Църква

2. Източно православие

3. Арменска апостолическа Църква

4. Коптска православна Църква

5. Протестантизъм - тук влизат най-различни църкви и движения

(Лутеранска Църква, Англиканска Църква, Църква на Англия, хугеноти, френски протестанти, конгрегационисти, евангелизъм, петдесятничество, баптизъм, квакеризъм, унитарианизъм, Обединена реформирана Църква, методизъм, презвитерианство, христаделфианизъм - Братя и сестри в Христа, Църква на Исус Христос от последните дни, Армия на спасението, харизматизъм, Обединени Божии църкви, адвентисти от седмия ден, Новозавета Божия Църква, Църква "Ново вино", Църква "Духът на Исус", Църква "Асамблея на Бога", Сведенборгианизъм - Нова Църква, Църква на Христос - Ученият, баптисти от седмия ден, Църква "Оазис на Истината", менонити, Евансгелска Лутеранска Църква и мн. др.)

II. Ислям

III. Сикхизъм

IV. Будизъм

V. Хиндуизъм

VI. Юдеизъм

VII. Кришнаизъм

VIII. Бахаизъм

IX. Атеисти

X. Нерелигиозни

XI. Не пожелали да отговорят на анкетата.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Отговори 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Корена на религиите,извора,същността-как го  виждате и защо го има? 

 

Според мен,това е свещенното,ценноста върху която да стъпим и градим. Може би,в началото всички те са били учения и са служили за ориентация, после са видоизменени.Ориентация ,която дава възможност Савел да стане Павел.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Тук май всички говорят ей така.

 

Единствената мюсюлманска държава, където на жените е позволено да танцуват на публично място, е Мороко. Както и да се смеят.

Да се смееш на публично място е забранено.

 

Наскоро бях в Египет на концерт на Amr Diab, в Mall Cairo - поле от забрадки и това е. На крайните места, преди тях са мъжете им и разни други пресони. Но иначе сме на концерт.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ахахаха. Поне не може да се отрече, че са забавни.

Може би, освен, ако не си жена или не увредена. И този ислямски свят да ти е скъп на сърцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Но нито Мороко, нито Саудитска Арабия са мерило, истината е да се види Иран, за там трудно издават визи обаче.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Подготвям пътуване дотам през април, ти не си ли навит :)

В крайна сметка, това е извора на древната цивилизация.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Отвъд шегата, се сещам за иранката, която е осъдена на 1 година затвор, защото е отишла на войлеболен мач.

Това не трябва да се забравя.

 

И това не е смешно, трагично е.

Сещам се и за друго - през цялото ми пребиваване в така наречения арабски свят, се движех с въоръжена охрана, и в същото време от сутрин до вечер, ми се възхаваляваше Исляма .... Колко е спокойно, добро и красиво. И кой от отхранителите ми по колко жени има.

:)

 

Да, чудесно е.

 

Но трябва да се види Иран, там е най-зле.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, крем дьо ла крем е всичко, което не познаваме.

Се едно. Приказка да има.

 

Докато ни тече благата приказка, онези със забраната на женския смях ще дойдат, докато нашит мъже блеят.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, няма да доставам евтина наслада на хора, които не са чели и 5 книги през живота си.

 

Сещам се винаги за Лора Каравелова, за онази жена, която накара Яворов да разбере какво е да имаш жена до себе си - нещо, което автентичен мюсюлмани няма да разбере никога. Но истински мъж би разбрал.

 

Дреме ми какво мислят мъжете с безгласно "м". Те няма да защитатават нито родината си, нито жените си.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че ти е весело, определено.

 

Там, където Левски организираше комитети против турците - там има най-много гласували днес за турците. В райони, където няма нито един етнически турчин. Най-тежкото звено на комитета, сега е разграден двор. Онези велики българи защо са имали надежди?

И къде сме ние?!

 

Чудя се, ако Левски някак може да вижда всичко това, какво ли мисли за нас?

 

Няма какво да кажа повече.

Лека.

Наистина, лека нощ.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Там, където Левски организираше комитети против турците - там има най-много гласували днес за турците. В райони, където няма нито един етнически турчин. 

За това село ли говориш, Лиула : http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4355452

 

По принцип, най - много хора за ДПС гласуват в кърджалийско и разградско. Там обаче, има много турци.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля нека не идентифицираме турци с мюсюлмани и нататък мюсюлмани с шериат. Това са съвсем различни неща. 

Ако аз сутрин и вечер си казвам Господнята молитва и псалм 91 и те осветяват живота ми, това не значи че всички българи го правят, нито пък че всички, които го правят са българи. Още по-малко надявам се, някой смята, че като си казвам молитвите, имам нещо общо с кръстоносците и йезуитските клади... 
Духовните учения не са религиите и религиите не са религиозните държави. Проблемът е във властта - тя не подбира дали да се ползва от християнството или от исляма. Подчинението е важно. 

Линк към коментар
Share on other sites

Донка : 

 

 

Моля нека не идентифицираме турци с мюсюлмани и нататък мюсюлмани с шериат.  Това са съвсем различни неща. 

По - точно е да се каже : " Огромната част от турците са мюсюлмани, но не всички мюсюлмани са турци. Част от мюсюлманите по света (сред тях представители на различни етноси), са фанатици, но не всички фанатици са мюсюлмани, както и не всички мюсюлмани са фанатици." :)

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че се говори наизуст.

Общите приказки не са нужни никому - не говорех за мюсюлмани турци и турци мюсюлмани - визирах исляма, който напредва със страшна сила към европа и това ще ни унищожи скоро, размножава се и е по-силен от толерантността на Християнството, което обича да чопли по двухилядолетните си рани, къде въображаеми, къде още по-въображаеми. Затова и обиколих северна африка до саудитска арабия :)

 

Предлагам ви да дойдете с мен в Иран (там е най-тежко, затова и отивам), елате с мен и вижте с очите си.

Отдалече е лесно, отдалече лесно се раздават и присъди. Изобщо, много е лесно като не си видял, да даваш оценки.

Та, ако някой от вас иска да дойде с мен, плащам му пътя и визите, става дума за месец април. Ще бъдем с въоръжена охрана, всичко е ясно. Отрано се подготвят нещата, затам няма и как иначе, защото има проучване.

 

Когато си видял някои неща с очите си, първо, толерантността осъзнаваш, че е излишна, второ - пак е излишна и трето, пусто желание да разбереш другия, те води или до ада или пак до ада, но примирен с райски мечти.

Вие решавате, аз искам да разбера.

 

Вече зная, че само когато си в тотално непривична ситуация, можеш да прозреш много истини и единствено можеш да намериш начини за оцеляване, се раждаш като мултикултурен герой - над религиите, над нещата привичните, над агнетата или над овните, над кралете и над овчарите.

 

Та, предложението остава - месец април в Иран.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, много ми се иска, наистина да го видя с очите си! Имахме тук във форума потребител с ник Инфинити - много фино интелигентно и добро момиче. От споделеното за нейните пътешествия в онзи регион помня, че тя с тъга разказваше колко е страшна зависимостта на хората там от отглеждането и търговията с наркотици. Те стоят в основата на всичко и те дават силата, с която напредва исляма. Но нима тези хора са потребители на наркотиците??? Кой плаща за тях, кой печели от тяхното отглеждане и търговията с тях? Същите тези хора дават парите и силата на исляма и те са тези, които мечтаят да сложат булото му върху Европейските страни, които стоят на пътя на наркотика и някак се опитват да го възпрат.... Докато се опитваме да спрем исляма без да "закачаме" наркотика, то е като да подстригваме ливадата - тревата ще си расте по-зелена и свежа от преди... Хората с наркотиците, обаче, не са мюсулмани. Те са от религията на свръхпечалбата и за тях най-добрата религия е тази, която най-успешно държи хората в подчинение. Как го прави? - като настройва човешките общности една срещу друга... няма значение по какви признаци - важно е да е в сила старата максима Разделяй и владей! 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, много ми се иска, наистина да го видя с очите си! Имахме тук във форума потребител с ник Инфинити - много фино интелигентно и добро момиче. От споделеното за нейните пътешествия в онзи регион помня, че тя с тъга разказваше колко е страшна зависимостта на хората там от отглеждането и търговията с наркотици. Те стоят в основата на всичко и те дават силата, с която напредва исляма. Но нима тези хора са потребители на наркотиците??? Кой плаща за тях, кой печели от тяхното отглеждане и търговията с тях? Същите тези хора дават парите и силата на исляма и те са тези, които мечтаят да сложат булото му върху Европейските страни, които стоят на пътя на наркотика и някак се опитват да го възпрат.... Докато се опитваме да спрем исляма без да "закачаме" наркотика, то е като да подстригваме ливадата - тревата ще си расте по-зелена и свежа от преди... Хората с наркотиците, обаче, не са мюсулмани. Те са от религията на свръхпечалбата и за тях най-добрата религия е тази, която най-успешно държи хората в подчинение. Как го прави? - като настройва човешките общности една срещу друга... няма значение по какви признаци - важно е да е в сила старата максима Разделяй и владей! 

 

Даваш един много интересен ракурс и искам да наблегна отново на него:

 

Докато се опитваме да спрем исляма без да "закачаме" наркотика, то е като да подстригваме ливадата - тревата ще си расте по-зелена и свежа от преди... Хората с наркотиците, обаче, не са мюсулмани. Те са от религията на свръхпечалбата и за тях най-добрата религия е тази, която най-успешно държи хората в подчинение. Как го прави? - като настройва човешките общности една срещу друга... няма значение по какви признаци - важно е да е в сила старата максима Разделяй и владей!

 

За мен въпроса остава цивилизационен, много е изписано по въпроса и аз едва ли ще добавя нещо особено важно. Най-сериозен проблем в тези общества продължава да стои филтрирания достъп до образование, специално на жените, ограничените човешки свободи, преследването на хора и т.н.

Колкото до моето пътуване, когато работиш и общуваш с араби (обобщавам), всичко остава предпоследно, бави се с "еони" и няма яснота за нищо. Трудно издават визи също така (специално за Иран), тегава работа като цяло.

Но пък имаме и контрапункт в лицето на ОАЕ.

 

Шарен свят, но ние като европейци (по подразбиране християни), трябва да сме горди с постиженията на цивилизацията си.

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула : 

 

 

Когато си видял някои неща с очите си, първо, толерантността осъзнаваш, че е излишна, второ - пак е излишна и трето, пусто желание да разбереш другия, те води или до ада или пак до ада, но примирен с райски мечти.

Каква е алтернативата, според теб, Лиула ? :)

 

Най - бруталното от нещата, които знам за Иран е, че ако някоя жена бъде изнасилена и след това потърси в съда възмездие за изнасилвачите, не само че може да не го получи, но даже може да бъде осъдена за блудничество и да я убият с камъни. За да докаже изнасилването си, трябва четирима мъже да свидетелстват, че то е извършено. 

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми казвайте, че ще си пишем още 3, 4, може би 1000 страници и ще се убеждаваме, че дадено нещо е зле. Естествено, че е зле, винаги е било. Не е нужно да си ракетен инженер, за да го разбереш. Някъде около 5 секунди са нужни, за да загрееш, че нещо е сбъркано с цялото това нещо. Хайде бе хора... колко време ще стоим и ще се залъгваме, ясно е като бял ден, че е зле. Време е да преминем напред.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...