Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Inatari

Какво мислите за модата ? /модерен, съвременен, актуален/

Recommended Posts

Как възприемате думата мода ?

Модерен , актуален , съвременен?

Какво ни прави съвременни , модерни и в крак с времето си ?

Мислите ли , че е важно , човек да да се вълнува от модерните дрехи , музика , стайлинг , начин на живот , философия и възприемане на света?

Миналото , сегашното и бъдещето , модата и разбирането за света , важно ли е да мислим с една крачка напред ?

Какво означава ултрамодерен , според вас ?

Понятието висша мода ,какво изразява според вас ?

За мен е важно хората около мен да мислят модерно , включително и баба ми и дядо ми . :3d_146: Редовно ги "ъпгрейдвам" и за тях е голямо забавление . Обяснявала съм им какво точно е компютъра и т.н.

Дори едната ми баба си има е-мейл адрес, и GSM.

Редактирано от Ина Трифонова

Сподели това мнение

:3d_146: xmmmmmmmmmmm da ima ne6to vqrno v tova koeto kazva6 :3d_14.6: :3d_146:

Кое от всичко ти се струва вярно ? :3d_002:

Сподели това мнение

Инатари,

как бихте направили операта модерно изкуство?!Каква е модната тенденция при нея според Вашите разбирания?

Поздрави!

Сподели това мнение

Инатари,

как бихте направили операта модерно изкуство?!Каква е модната тенденция при нея според Вашите разбирания?

Поздрави!

Хах , ето това е изненадващ въпрос !

Ами бих направила модно ревю - спектакъл, пърформанс , съчетан с опера . Има много варианти. В момента ми хрумва това. :3d_154:

Поздрави и от мен, Тетрабиблос !

Сподели това мнение

За мен е много важно да живея в крак с модерните тенденции в из- вото/всички видове/ ,в технологиите , в науката , в начина на живот , а за вас?

За мен е важно хората около мен да мислят модерно , включително и баба ми и дядо ми . :3d_146: Редовно ги "ъпгрейдвам" и за тях е голямо забавление . Обяснявала съм им какво точно е компютъра и т.н.

:thumbsup2: :thumbsup2: Ина!

:thumbsup: А това за баба ти и дядо ти! Сигурно на тях си приличаш! :thumbsup:

За мен да бъда в крак с това, което се случва в моя свят сега означава да съм жива. Е, колкото мога, колкото ми е интересно, но винаги си "завирам носа" при младите, дори при малките.

Но за мен съвременното не се изразява само във външните белези, а в начина на мислене най-вече. От социализма на моето поколение ни остана опасението дали ще ни одобрят, както и склонността ни да раздаваме правосъдие, съвети правила и да гледаме малко отвисоко на младите. Нали така гледаха на нас - а на нас така и не ни дойде реда. :3d_146: (За късмет).

Само че понякога забелязвам подобен начин на мислене и у млади хора...

Трудно ми е да си обясня защо...

Сподели това мнение

За мен е много важно да живея в крак с модерните тенденции в из- вото/всички видове/ ,в технологиите , в науката , в начина на живот , а за вас?

:thumbsup2: :thumbsup2: Ина!

:thumbsup: А това за баба ти и дядо ти! Сигурно на тях си приличаш! :thumbsup:

За мен да бъда в крак с това, което се случва в моя свят сега означава да съм жива. Е, колкото мога, колкото ми е интересно, но винаги си "завирам носа" при младите, дори при малките.

Но за мен съвременното не се изразява само във външните белези, а в начина на мислене най-вече. От социализма на моето поколение ни остана опасението дали ще ни одобрят, както и склонността ни да раздаваме правосъдие, съвети правила и да гледаме малко отвисоко на младите. Нали така гледаха на нас - а на нас така и не ни дойде реда. :3d_146: (За късмет).

Само че понякога забелязвам подобен начин на мислене и у млади хора...

Трудно ми е да си обясня защо...

Силно е да кажа , че приличам на тях , по - скоро приличам на баща ми , защото той е художник , както и аз. Но баба ми и дядо ми , просто нямат избор с такъв човек като мен . :3d_097: Държа да обновявам съзнанията им . А по - някога и те ме променят издълбоко и съзнателно .

Има си приемственост на поколенията при нас, близки сме си и това е . А пък и те си имат вкус към модерното . Обичат да бъдат "обновявани. "

По повод на външните и вътрешните белези , те са много свързани като завършеност на една личност.

Всяко нещо във външността е израз на вътрешния свят на един човек . Всяко нещо от вътрешния свят на един човек , намира пътя и до повърхността .

Най- младите , наи- малките , забелязвам ,че са много по - надарени деца , с много повече данни за езици , изкуство и наука. Просто по - гениални са младите хора , по - комбинативни в решенията си , по - информирани и по - интелигентни .

Вземат повече пъти правилното решение в непозната среда.

Сподели това мнение

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=137223

Е , най- после стана . Правя си албум с роклите , които правя и който иска може да ги разгледа и да ги обсъди .

Редактирано от Инатари

Сподели това мнение

От каква материя са изработени? Изработката е ясно, че е ръчна, но изглеждат много "релефни"?

Сподели това мнение

Представляват текстилна склуптура , едната тежи около 3 кг .

Самата тъкан е склуптрирана във формата на рокля , тъкани са кръгло . А иначе материалите са различни видове иви .

Редактирано от Инатари

Сподели това мнение

Много са интересни, едноцветни и пухкави като малки облачета, в които ти идва да се гмурнеш и да потънеш.

Сподели това мнение

Да изглеждат въздушни някакси , пълни с въздух , а всъщност са 3 кг-ови склуптури . Няма никакви шевове и кройки по тях . Или изрязвания .

Сподели това мнение

moite rokli Има нови допълнения, които си струва да се видят . Мнението ви за тях ?

Моите пана

Сподели това мнение

Аз ще се повторя, че са много оригинални. На мен лично най-много ми харесва черната, гарнирана с ярки цветове. Изкушавам се да попитам колко струват, но по-добре да не ми отговаряш. Паната също много ми харесват - особено това, което е като пасторална картина /долу, в дясно/. Май много малко хора правят такива в момента. В Ямболската худ. галерия има много богата колекция от текстилни пана и по някои от тях направо ми отиват очите :3d_068:

Сподели това мнение

Като чуя мода и веднага ми минава асоциация със зомби съзнание и манипулиране. Постоянната замяна на дрехите с нови, диктувана от високите етажи на моделиерството си е обсесивна-компулсия - бизнес маркетингова дейност на каишка, като воденият е потребителят! А послушните кукл;и на конци су купуват или ако не могат въздишат ... И ако си по-различен и не си в крак с модата, тоест си позволяваш да не си зомбиран робот, механизмите за обществена манипулация полицейски те дисквалифицират от играта! Модата като цяло е слуга на соцоалната ни система, а тя е манипулативна!

Красотата на дрехите обаче е друго нещо! И наистина при една средна хубост умелото обличане с красиви дрехи могат да променят много силно впечатлението за човека. Някога дори не съм познавал дадено момиче в два различни тоалета! Както и дрехите подчертаващи женствеността са просто възхитителни, но и предизвикателни. Изящно облеченият спретнат мъж също е на мястгото!

Така че - аз съм за мода, която е слуга на красотата, а не на болната социална система. За мода, достъпна за всеки - такава, качеството на която се определя не от парите, а от стойността на ползвателя и. Мода, която не се налага от огромни порочни магнати, а от талантливи творци със сърце и душа!

Сподели това мнение

Аз ще се повторя, че са много оригинални. На мен лично най-много ми харесва черната, гарнирана с ярки цветове. Изкушавам се да попитам колко струват, но по-добре да не ми отговаряш. Паната също много ми харесват - особено това, което е като пасторална картина /долу, в дясно/. Май много малко хора правят такива в момента. В Ямболската худ. галерия има много богата колекция от текстилни пана и по някои от тях направо ми отиват очите :3d_068:

Принципно в Академията приемат само 7 човека от цяла България в тази специалност художествен текстил . Има много хора , които са много добри занаятчии , но не и художници-текстилци. Та затова са малко , хората , които се занимават с текстил професионално .

Благодаря , Диана за красивото ти да !

Орлине и аз така мисля .За модата .

Има и невероятни неща , които са наистина вдъхновение и произведение на изкуството.

По принцип аз правя повече склуптури , просто обемен текстил,триизмерен арт обект ,отколкото мода и специално тази колекция я превърнах и в дреха , но това са концептуални неща . На тема Матриархат , първобитно изкуство . Жената - Богиня , майката природа , Венера или както и да я наречем , женското творческо начало в нас . Това е основната ми идея .

Има неща във висшата мода , които са истински апотеози на изкуството - мода .

Специалността мода е съвсем нова в Академията и въпреки ,че имах възможност да избирам , реших че Текстил е по - художническата специалност . Пък и преподавателите ми бяха супер. Просто най- добрите в България за момента . Роклите ми- склуптури са все-още много несъвършени .Сега разработвам един много по - тънък и лек вариант ,и малко повече дреха трябва да станат .

Но , дреха склуптура .

Мисля ,че изкуството в най- чистия си вид навлиза в дрехата със стремителни скокове. И мен това ме радва. Повечето неща са уникати в момента на пазара. Има изкуство навсякъде . Цялото залитване към етно стила е много добра провокация за художника -дизайнер . Радвам се ,че преподавам в такава гимназия и сега най- сетне имам и възможността да се науча да шия , колегите ми са текстилни инженери , така ,че ще имам възможността , да усъвършенствам занаята -шиене.

Галерията "Жорж Папазов е наистина щастлив собственик на монументален текстил , на истински светила в Текстила в България . Модерния текстил е излязъл извън всякаква представа за нишката . Просто ние още в първи курс в Академията правихме Повърхности например , което предполагаше работа със всякакви материали .

Нещата ми тип картина , така наречените пана са всъщност едни текстилни релефи с много цвят .

Между другото днес баща ми -Йордан Трифонов откри изложба - Акварел в галерия "Кирил Кръстев" в град Ямбол .

А в петък в галерия "Жорж Папазов "от 17,30 часа , ще има "Ателие на открито " и аз заедно с още 3-ма млади художници ще рисувам сатен на открито . Така , че каня всички съфорумци от град Ямбол да заповядат . Ще има и музика и всичко ще се случва навън. Поканени са всякакви хора на изкуството и е планиран един истински арткупон.

Редактирано от Инатари

Сподели това мнение

Харесват ми роклите, в момента оранжевата най-много. Паната също са много хубави. Успех ти желая и в новият вариант, който разработваш в момента.

Сподели това мнение

Ина, ти си радост за България с присъствието си на млад творец с чиста душа и вдъхновен талант! Успех на баща ти и на теб в рисунките а сатен - от Сърце!!!

Тази сутрин си говорех с приятелката си - как повечето световно известни творци - певци, актьори, психолози, сценаристи - са все от Щатите - и как това се дължи единствено на финансирането и рекламата, на лансирането, коет ополучават. И как не са с нищо по-добри от един български или индонезийски да речем творец в същата област! Така че - Ина - имаш моето уверение на човек с вкус - ти си на световно ниво!!! Успех и постижения ти желая - признание и развитие!!!

Сподели това мнение

Благодаря , Орлине !

От твоите уста в Божиите уши !

Интересно би ми било какво го привлича всеки в дрехата . Или кой какви дрехи обича да носи ?

Кое според вас е модерно в момента ?

Желателно е да пуснете и снимки .

Ще ме зарадвате с това . Доскоро !

Сподели това мнение

Ех, колко жалко! Ще се разминем за половин ден само! За съжаление в петък сутринта заминаваме за 5-6 дена на море. Щеше да ми бъде приятно да се запознаем! А иначе още вчера забелязах, че се подготвя нова изложба и утре ще отида да погледна - благодаря за информацията! И успех в петък! Желая приятни приживявания на арткупона :king:

Сподели това мнение

Да, Диана , жалко !

Но иди разгледай изложбата , след морето ти може да се запозанем .

Сподели това мнение

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .

Много бързах днес, но видях, че е спретната нова изложба. Случайно да имаш общо с нея!?:)

Сподели това мнение

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .

Много бързах днес, но видях, че е спретната нова изложба. Случайно да имаш общо с нея!?:)

Да , това са работи на моите ученици от Професионална гимназия по лека промишленост . Имаше и едно кратко ревю на откриването . Мина много добре излязоха материали и в двете телевизии .

Заповядай в сряда , 6 ч. , окривам самостоятелна изложба "Дебют " , модерен текстил , галерия "Кирил Кръстев" . :3d_139:

Сподели това мнение

Супер :thumbsup2:

Ще дойдем! Там ли ще са и чудесните рисунки върху сатен, за да доведа и децата? - те са вълшебни, като в приказка.

Сподели това мнение

Дам. Ще има около 20 работи ,върху сатен и коприна . :3d_059:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега