Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сила на любовта


Recommended Posts

''Никой не може да ти отнеме

обичта, обичта на хората.

Никой не може да ти я вземе

любовта, любовта към хората.

И никой и нищо не ще ти отнема

вярата в тях, вярата в тях, вярата в тях.

Ти закъсняваш понякога истинно,

но винаги идваш, идваш при нас.''

линк

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

''Никой не може да ти отнеме

обичта, обичта на хората.

Никой не може да ти я вземе

любовта, любовта към хората.

И никой и нищо не ще ти отнема

вярата в тях, вярата в тях, вярата в тях.

:sorcerer::thumbsup::feel happy:

Да, в тази песен е даден един добър и ефикасен метод как да усилим своята обич към хората.

Любовта има качеството да дава. И също когато даваме, усилваме любовта.

Неведнъж практически съм се убеждавал в това.

„Никой не познава Сина.“ Кой не Го познава? Всички хора, които не искатъ да се жертвуватъ, тѣ не познаватъ Сина, защото Синътъ, то е законъ на самопожертвуване. Кокошкитѣ, които вие всѣкидневно изяждате, азъ ги уважавамъ, за моята душа тѣ сѫ по-любими, отколкото всички мъртви хора, които за никого досега не сѫ станали жертва. Когато една кокошка умира и става жертва, азъ казвамъ: „Ти си една благородна, отлична кокошка и прѣдъ Божието лице имашъ една голѣма стойность.“ И затова казва Христосъ: „Нито една птичка не пада безъ волята Господня.“ За всички тѣзи птички, които се самопожертвуватъ, Господь се грижи. Това е съзнателното, това е цѣнното, за което Богъ се грижи.

Ако вие сте прѣдъ лицето на Бога, като една птичка, която е готова да се жертвува, Богъ ще мисли и мисли за васъ. Но ако вие мислите само за себе си, какъ да наредите по-добрѣ вашия животъ, Богъ за васъ нѣма да мисли. Да мислишъ за Бога, значи да мислишъ за най-великото, отъ което нѣма нищо по-цѣнно. Да мислишъ за себе си, значи да си най-доленъ, най-нищоженъ. Нѣма по-отвратително нѣщо отъ това, човѣкъ да се стрѣми да бѫде центъръ. Това отношение на Сина трѣбва да разбираме – самопожертвуването. Човѣкъ, който не може да се жертвува, той не познава Бога. Това е великото учение, което Христосъ е проповѣдвалъ...

Отецъ и Синъ, това сѫ двѣ велики числа 1 и 3. Като извадите 1 от 3, ще получите числото 2, което има отношение къмъ Божествената Любовь. Когато казвамъ „едно“, подразбирамъ Първопричината; Синътъ – това е окръжностьта на този диаметъръ; а майката е Божествената Любовь, туй което наричатъ въ християнството Духъ свети, т.е. вътрѣшната сила, която прѣчиства нашитѣ умове.

Познание. Самопожертвуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Като става въпрос, за Силата на Любовта, не трябва ли човек да се освободи първо от духовното месоядство? Христос е казал да се изчисти първо вътрешното и след това външното от само себе си става чисто. Когато попаднах на "Порталът към съзнателен живот", посветен на Учителя Беинса Дуно, аз мислех че попадам на място населено с благородни и чувствителни души. Мислех, че тук цари хармония и красота. Въпреки, че е във виртуалното пространство, това място не трябва ли да бъде храм? Тук не трябва ли да се пристъпва тихо, кротко, със страхопочитание и в същотото време с любов към душите на хората? Не е важно колко знания има човек, не е важно колко е интелигентен! По-важен е подхода с който се обръща към другите!

Жертвата и смирението не се ли състоят в това, човек да се обърне към Онзи Велик Източник на Живота и да каже - Ето ме! Благодаря, за всичко което Си ми дал и на което си ме научил. Аз отварям сърцето си за Теб и нека чрез него се прояви Твоята Любов към хората които са мои ближни. Употреби това знание което Си ми Дал, за моето повдигане и повдигането на всички около мен. Да Бъде Твоята Воля!

За малкото време в което съм тук, аз се нагледах на такива "интелектуални" войни, на такава префинена жестокост, на такова желание, за самоизява, изпъкване, доминиране...

Замисляли ли сте се, колко струват всичките тези познания пред лицето на Бога???

А как ли изглежда всичко това пред лицето на Учителя??? И изобщо, за каква Любов и Жертва става въпрос?...

Линк към коментар
Share on other sites

Като става въпрос, за Силата на Любовта, не трябва ли човек да се освободи първо от духовното месоядство?...

...Не е важно колко знания има човек, не е важно колко е интелигентен! По-важен е подхода с който се обръща към другите!

...

Аз отварям сърцето си за Теб и нека чрез него се прояви Твоята Любов към хората които са мои ближни.

:thumbsup:

Лагорда и аз като новодошъл усетих подобни ''интелектуални '' войни

важното е човек някакси да се опита да остане над нещата т.е да не им обръща толкова внимание и да не се засяга .

Аз гледам на такива изяви с насмешка и няма как хора сме всеки си има недостатъци...

Иначе за сърцето и любовта много точно казано !

Силата на Любовта е за хората и към хората преди всичко .

Линк към коментар
Share on other sites

Като става въпрос, за Силата на Любовта, не трябва ли човек да се освободи първо от духовното месоядство?...

...Не е важно колко знания има човек, не е важно колко е интелигентен! По-важен е подхода с който се обръща към другите!

...

Аз отварям сърцето си за Теб и нека чрез него се прояви Твоята Любов към хората които са мои ближни.

:thumbsup:

Лагорда и аз като новодошъл усетих подобни ''интелектуални '' войни

важното е човек някакси да се опита да остане над нещата т.е да не им обръща толкова внимание и да не се засяга .

Аз гледам на такива изяви с насмешка и няма как хора сме всеки си има недостатъци...

Иначе за сърцето и любовта много точно казано !

Силата на Любовта е за хората и към хората преди всичко .

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно е да се даде определение за Любовта. Всеки я усеща, чувства по различен начин, според своите вътрешни нужди и стремежи.

Но има и Любов, към която всички се стремим, съзнателно или подсъзнателно... Тя е всепрощаваща, неизискваща, всеобхватна. Разбира и се усмихва с детска невинност на всичко и всички...

Наричаме я Божествена, защото ни се иска да се докоснем до нея, защото още не сме сигурни, че я има...

А когато успеем да я достигнем, разбираме, колко простичко е всичко и колко много красота има в света.... :3d_146::3d_047::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Молитва за Любов

Ще споделим един красив сън - сън, който няма да искате да свършва. В този сън денят е красив, топъл и слънчев. Чувате птичките, вятъра и малка рекичка. Вървите към нея. На брега и един старец медитира и вие виждате как от главата му струи красива разноцветна светлина. Опитвате се да не му пречите, но той усеща присъствието ви и отваря очи. Очите му са пълни с любов и се усмихват. Питате го как успява да излъчва тази прекрасна светлина. Питате го дали може да ви научи да правите същото. Той отвръща, че преди много, много години е задал същия въпрос на учителя си.

Старецът започва да ви разказва историята си: „Учителят ми отвори гърдите си, взе сърцето си и от него извади красив пламък. После отвори гърдите ми, отвори сърцето ми и сложи пламъчето в него. Върна сърцето ми в гърдите и щом то се озова вътре в мен, почувствах силна любов, защото пламъкът, който учителят сложи в сърцето ми, беше собствената му любов.

Този пламък растеше в сърцето ми и се превърна в голям, голям огън - огън, който не изгаря, но пречиства всичко, до което се докосне. И той докосна всяка клетка в тялото ми и клетките ми отвърнаха с любов. Аз станах едно с тялото си, но любовта ми продължаваше да расте. Този огън докосна всяко чувство в ума ми и всички чувства се превърнаха в силна, необятна любов. И аз обикнах себе си напълно и безусловно.

Но огънят продължи да гори и почувствах необходимостта да споделя любовта си. Реших да дам част от нея на всяко дърво и дърветата ми отвърнаха с любов, и аз станах едно цяло с тях, но любовта не престана да расте и расте. Дадох от нея на всяко цвете, на всяка тревичка, на почвата, и те ми отвърнаха с любов и станахме едно. Но любовта ми растеше и растеше и обикнах всяко животно на земята. Те отвърнаха на любовта ми и ние станахме едно. Но любовта ми не преставаше да расте.

Дадох част от любовта си на всеки кристал, на всеки камък по земята, на почвата, металите, и те ми отвърнаха със същото и аз станах едно със земята. Тогава реших да дам любовта си на водата, на океаните, реките, дъжда и снега. И те ми отвърнаха с любов и станахме едно. А любовта ми продължаваше да расте и расте. Реших да я дам на въздуха, на вятъра. Почувствах силна връзка със земята, с вятъра, с океаните, с природата и любовта ми растеше и растеше.

Насочих поглед към небето, към слънцето, към звездите и дадох част от любовта си на всяка звезда, на луната, на слънцето и те ми отвърнаха с любов. И аз станах едно с луната и със слънцето и със звездите и любовта ми продължи да расте и расте. Дадох част от нея на всеки човек и станах едно с цялото човечество. Където и да отида, когото и да срещна, виждам себе си в очите му, защото съм част от всичко, защото обичам".

И тогава старецът отваря гърдите си, изважда сърцето си с красивия пламък и слага този пламък в сърцето ви. И сега тази любов расте във вас. Сега сте едно с вятъра, с водата, със звездите, с цялата природа, с всички животни и с всички хора. Усещате топлината и светлината, излъчващи се от пламъка в сърцето ви. От главата ви струи красива многобагрена светлина, вие излъчвате огъня на любовта и се молите:

Благодаря ти, Създателю, за живота, който ми дари. Благодаря ти, че ми даде всичко, което ми е било истински необходимо. Благодаря ти за възможността да имам това красиво тяло и този прекрасен ум. Благодаря ти, че живееш в мен с цялата си любов, с чистия си и безкраен дух, с топлата си и лъчиста светлина.

Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.

Източник - http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=62

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Молитва за Любов ...

Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.

icon12.gif

...обичаш, приемаш всичко

Да, прощаваш всичко.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ранна вечер е. Слънцето вече се е скрило зад платото, но все още е горещо. По тротоара нагоре вървят майка и малко момченце. Детето бута търкало, а майката върви замислено.

От входа на къщата, покрай която минават,се подава старица с побеляла коса и сбръчкано лице. Тя едва стои на краката си, подпряна на вратата. Поздравяват се и се заговарят. Майката поглежда непознатата старица в очите и за момент сякаш времето спира. Лицето на старата жена сияе, от очите й се разлива топлина, извираща от дълбините на детски чистото й, сякаш недокоснато от времето сърце. Топлината се разлива навсясъде и расте... Обхваща всичко наоколо... И сякаш аромата на цветята от градинката става по-наситен, сякаш гласчетата на играещите наблизо деца са по-звънки,а небето по-седефено синьо и необятно!

Майката и детето продължават по своя път. Но света вече не е същият. В очите на младата жена проблясват сълзи, сълзи на умиление, сълзи на благодарност.Благодаря Ти Господи за красотата! Благодаря Ти Господи за живота! Благодаря Ти Господи за Любовта!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Единственият, който те е обикнал пръв е Бог. И първият, когото ти обичаш е Бог. Ако ти първо не обичаш Бога и Бог пръв не те е обикнал, не можеш да постигнеш никакво знание, никаква светлина и никаква свобода. Единственият живот, единствената топлина, единствената свобода произтича от любовта, която Бог е проявил към тебе. Единственото възприемане на любовта, на светлината и на мъдростта е дошло, когато ти си обикнал Бога. (Беинса Дуно)

:thumbsup::rolleyes::thumbsup2::hypocrite::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази баба почти досущ приличаше на моята баба която почина преди 2 години. Стана ми хем тъжно, хем и много мило, гледаше ни със същата доброта в очите. :hypocrite: Забравих да го доуточня в среднощните ми сомнамбулски изпълнения :3d_012: Просто ми се искаше да го споделя с някой

Линк към коментар
Share on other sites

Т. нар. безусловна любов е като червения слон - и двете не съществуват.

Напротив, съществуват. Когато вършиш нещо под виляние на безусловна любов, ти не очакваш нищо в замяна и оставаш щастлив, блажен, настроението ти не зависи от отговора на другата страна. Това е безусловна любов. Пример: по време на миналогодишния събор на Рила се запознах с една украинка, направихме общи снимки, тя поиска да й изпратя по и-мейл, разменихме адреси, като се прибрах изпратих снимките. Тя не ми отговори изобщо дали ги е получила дори. Моето настроение обаче изобщо не се повлия от липсата на отговор, моята задача беше да изпратя снимките на човек, който ми е приятен и толкова. Сега след година се качвам отново на Рила и тя беше там. Сама дойде при мен, извини ми се, каза "Максим, извинявай, че не ти отговорих на писмото, благодаря ти за снимките". На мен нейното извинение изобщо не ми беше нужно, защото тя не е допуснала никаква грешка, аз написах писмото със снимките абсолютно безусловно, с добри чувства, но без никакви помисли, очаквания и желания за отзив. Затова изобщо не се разстроих от липсата на отговор. Това е безусловната любов в действие. :thumbsup2: Тя те оставя свободен от емоции и в пълен покой и равновесие.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

За да изпиташ безусловна Любов, трябва на си достатъчен на себе си.

Тогава не търсиш, не поставяш "капани", не изискваш.

Примаш и обичаш. И изведъж откриваш, че даваш повече отколкото си мислил, че имаш.

Линк към коментар
Share on other sites

"50% цинизъм + 50% романтичност = 100% нормално човешко същество. "

50% цинизъм + 25% ром + 25% античност...струва ми се е онази "троица", която дава като резултат 100% нормално човешко същество...но, това е мое мнение все пак, и бих допълнил "не опитвайте това вкъщи, а само в кръчми, в които обучени и тренирани интелектуалци могат да си позволят...те са обучени и тренират редовно, но и сред тях жертвите са много...това може да се провери по некролозите, залепени на входа на кръчмата..."

Линк към коментар
Share on other sites

:) Некроинтелектуалците са вътре в кръчмите, ако питаш мен, още преди да бъдат залепени по входове. А 25% ром е насищане неизвестно много на какво, но при всички положения не и на човешко същество, на някакви тъмни допълнителности около него може би...

Любовта има сила само когато е живяна. Многото говорене за любов е показателно за липсата й, както казва Драгпа Гялтсен "През целия си живот хората се готвят, готвят, готвят... само за да срещнат следващия си живот неподготвени."

Линк към коментар
Share on other sites

За да изпиташ безусловна Любов, трябва на си достатъчен на себе си.

Тогава не търсиш, не поставяш "капани", не изискваш.

Примаш и обичаш. И изведъж откриваш, че даваш повече отколкото си мислил, че имаш.

Еси, не разбирам как ако си си самодостатъчен, ще изпитваш въобще някаква любов.

В отношенията между двама, всеки е отговорен за своята част от връзката, ако засегнем човешката любов. Според желанието на тези две души да отдават, съответно и да приемат чистата енергия на любовта, е и силата, която ще ги задържи заедно.И ако тази връзка е наистина чиста, което говори за високо ниво на осъзнатост, ''тогава не търсиш, не поставяш "капани", не изискваш'',тогава изпитваш безусловната любов. Вие ставате едно цяло,с много фино протичащи енергии помежду ви, силно чувствителни към Цялото. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Защото искаш да споделиш с него живота си.

То излиза тогава , че тия които обичат най-много ''Бог'' искат да споделят с него живота си .

А човеците къде остават ?Според мен трябва да е наобратното обичаите се и обичайте човеците тогава любовта е за бог .

:)

Линк към коментар
Share on other sites

За мен любовта е способна да промени живота ти из основи.Да разтърси възгледите ти.Да промени към добро живота ти.Абе любовта е най-голямата сила в света.

Линк към коментар
Share on other sites

''Любовта е състояние на ума, когато се издигнем извън личното си аз, и станем едно със Вселената. Такава е любовта към природата, живота...Любовта е чувство на свързаност и духовна близост към близки, приятели... обичта към родителите''

:thumbsup: Можеби така се проявява силата на любовта .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...