Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сила на любовта


Recommended Posts

Любовта определя посоката на ума.

По принципа на подобието съзнанието тласка ума в посоката в която то чувства сходство и привлича към себе си съответните елементи отговарящи на нашите стремежи. Когато последните следват посоката на потока на еволюцията, т.е. привличането на Бог, на Космическия магнит, говориме за любов и сме в хармония с творението. Когато се движим в срещуположна посока, към самообособяване, инволюция, разделение може да се каже, че сме под влиянието на хаоса, което на Земята се проявява като зло.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Искате ли да разберете любовта идете при децата. Само те могат да ви кажат какво нещо е любовта. Аз имам предвид ония деца, на които никой не е проповядвал за любовта. С други думи казано: искате ли да разберете любовта, живейте в чистота.
Любовта е начало на нещата. Докато обича, човек вижда ясно. Престане ли да обича, той не вижда вече. Без любов човек се намира в положението на слепец. Щом придобие любовта, той пак прогледва и вижда нещата по нов начин, с нова светлина. Който гледа с очите на любовта, той вижда красивите неща. От негово гледище няма по-красив свят от физическия. Той е прав, защото вижда само красивото в света. За него всичко е ново, младо и красиво.

Петър Дънов-"Магическата сила на любовта" :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Много си на тази тема мислех, и страдах и терзаех се за разни мои съмнения, и питах се обича ли ме той, обичам ли го аз, какво е любовта и има ли я тя в мен, в него, и ако сила има тя не е ли зла, защото толкова ме мъчи. Но сега, с махмурлука тежък и на светлика заранта си мисля че това е любовта - Живота, който в нас е и около нас. Живея в любовта. Обичам. Силата е любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

''Като някакъв мит в действителността е тя.

Тема на философите, поетите, певците.

Възпявана е любовта от най-ранни времена.

От всякъде ни заобикаля, съпътства ни през целият живот.

И все пак остава неразгадана, тайнствена, в своите дебри

недостижима като свещенният кивот. С огън изгаря

дръзналите да я опознаят.

Любовта - великото тайнство на сърцето.

Възкачва на небето душата от нея напоена, като

животворен дъжд, просмукващ се в земята,

разлистващ цветята.

Любовта.

За хората неразбираема е тя.

Осезаема и неразбираема.

Като вятър в сърцето завява, затрептява, възпламенява.

Пред вятъра на любовта, човека е като въглен в жарта.

Разумът озадачен се пита Какво е Любовта?

сърцето знае.

Не мисли.

Затвори очи и я усети.

Потопи се в нея, танцувай с Любовта.

Любовта е духът на живота.

Огънят в кръвта.

Любовта е слънцето в нощта.

Полети с крилете на любовта и опознай вселената

на своята душа ''

Прозрачно

dove.jpg

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Глава 3

Пълното със смирение сърце се отваря за нов импулс.

Любов. В живота ни няма нищо по-величествено и по-важно от любовта. С помощта й ние се учим да надвикваме нашата личност, научаваме се да разбираме нашите слабости и недостатъци, а когато ги разберем ще поемем отговорност за тях и ще ги преобразуваме. Колкото по-рано ученикът разбере това, толкова по-рано той ще победи личността си. О, ако учениците действително можеха да разберат това, да разберат не просто теоретически, на нивото на голия разсъдък, но и с цялото си същество, с цялото си горещо, пламенно, пулсиращо сърце! Само такова вътрешно, истинско знание дава на ученика истинско разбиране и всезнание.

Когато сърцето на ученика стане негово основно оръжие, вътрешният му свят се осветява с бяла ослепителна светлина и тогава той може да се съедини с будхическия си аспект и да влезе в контакт с нас. Обаче само тогава, а не по-рано. Тъй като само тогава неговото сърце, изпълнено със смирение, става негова пътеводна звезда и съветник, а той самият изцяло е обладан от безкористна любов и за първи път истински обича себе си, обича, защото разбира. И не само себе си - тогава той истински обича и всички други. В този момент любовта му става цялостно, всепоглъщащо, неделимо чувство, което е ориентирано към разбиране на цялото.

...

Ако сърдечната чакра излъчва чиста, безкористна любов, значи победата над низшите астрални тенденции е окончателна и необратима и в този случай тънките астрални аспекти на ученика директно ще го свържат с будхическия му аспект и с това ще покажат пригодността му за служене на света. Когато сърцето излъчва любов, това означава, че е намерен вътрешен захранващ източник, а това ще стане само тогава, когато астрално-емоционалният боклук бъде основно преработен, а дълбоките и непристъпни пещери в планината на ученика бъдат напълно изчистени, изследвани и променени.

Имайте това предвид, любими братя и сестри по Пътя. Гответе се вътрешно, търсете своя вътрешен захранващ източник, своя резервоар на любовта, който е неизчерпаем. Ако намерите в себе си този източник на любовта, значи сте готови; но не забравяйте, че можете да го намерите само тогава, когато всичките ви мръсни дълбочини бъдат изследвани, опознати и покорени. Обаче чистотата не може да бъде постигната без да се изцапаш в калта. Само тогава, когато успеете да изгребете и изчистите цялата мръсотия, т. е. когато познаете, разберете и преобразувате низшите си емоции, само тогава ще можете да постигнете сърдечната чистота, която винаги се постига за сметка на вътрешното осъзнаване на противоположното й качество, за сметка на преодоляването и подчинението му.

През тъмнината – към светлина. От егоизъм – към безкористност. От егоцентризъм – към сърдечно разбиране. От сепаратизъм – към алтруизъм. Светлината на учениците с всеки ден ще се увеличава и тъмнината ще отстъпва. Любовта ще победи егоизма и човечеството постепенно ще се подготви да възприеме великия импулс на любовта. Този импулс ще преобрази целия свят, засаждайки по него цветя с рядка красота, които ще станат плодове на Духа в този свят от личности. Отсега нататък любовта ще пронизва цялата материя, така че материята ще засияе, блести и искри.

Огледалото на ученика ІІ - Б. Ломборг.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички ви , че ви има.Че съществувате.Обичам ви.

Вие ми вдъхвате вяра в живота,в утрешния ден.

Помагате ми да вярвам в любовта.Бях изгубила и последната си надежда, докато не открих този сайт.

едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички!!!

Ако имаш Любов, всичко имаш, ако нямаш Любов, нищо нямаш. Следвай тези думи и трупай от това богатство в душата си. Ще получиш всичко каквото очакваш. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си ,че ако направим едно единствено нещо през нашия ден с любов и отдаденост, отваряме сърцето си за толкова много други аспекти на любовта . Веднъж да повикаме любовта в мислите си в съзнанието си, в действията си и ще видите колко различно ще потече всичко, в постоянния, ежедневен живот. Една мисъл изпълнена с любов към целия човешки род или към определен човек ,променя цялостната настройка на съзнанието. Такава е силата на любовта. Представям си ,ако постоянно сме изпълнени с любов в сърцето си , колко различни съзнания и какви различни човешки същества ще бъдем.

Силата на любовта е безусловна , тя действа над всички други закони .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=120

...Защото най-голямятя е любовта...и нейната сила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Снощи докато препрочитах "Разговорите при седемте рилски езера" попаднах на следното и ми се иска да го споделя с вас:

" В Любовта има един велик закон: ако ти си позволиш да споменеш на някоя жива душа, че я обичаш и с това я ограничиш, ти си изгубил вече всичката си Любов.

.......

Истинската любов е като светлината, която те огрява, но ти не знаеш от къде иде тя. ...... Като не знаеш, ти си занят само с Любовта, а пък като знаеш, занят си с човека, чрез който иде Любовта."

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта има сила само когато е живяна. Многото говорене за любов е показателно за липсата й, както казва Драгпа Гялтсен "През целия си живот хората се готвят, готвят, готвят... само за да срещнат следващия си живот неподготвени."

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта има сила само когато е живяна. Многото говорене за любов е показателно за липсата й, както казва Драгпа Гялтсен "През целия си живот хората се готвят, готвят, готвят... само за да срещнат следващия си живот неподготвени."

:thumbsup:

Дали я има или не незнам, важно е, че се стремим към нея

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Любовта е живот .

Дори и сърцето ,като орган на любовта е и орган на живота .

"Обичам те със цялото си сърце" ,казваме нали така.

"Обичам те с всяка фибра на тялото си ,живота си бих дал за теб , сърцето си бих дал за теб . "- това все по -често звучи в сапунените опери , :3d_049: не толкова в реалността .

Толкова е вълчи света :3d_113: такива сме вълци ,че когато човек каже думите :3d_045:" обичам те "звучат все по - сапунено ,като кичозна песен , като някаква лоша естетика на общуването . Дори е невъзпитано да кажеш "обичам те " на някое друго човешко същество , то е някакси проява на слабост , на лош вкус ..

Наскоро ей така просто ми се изпъзна от устата "Обичам те " ,и ми прозвуча толкова чуждо , като някаква дума , която не съм казвала от много малка.

И въздуха стана един такъв черешов , благоуханен.

Обичам , много рядко попада в словосъчетание с нечие собствено име ,обикновено използваме глагола обичам , за да изразим предпочитанията на егото си ,към различни неща. Рядко след обичам следва името на човек ....

Линк към коментар
Share on other sites

Ина! :thumbsup: Много точни наблюдения! Може би съм щастлив човек, защото около себе си имам преди всичко деца - те без никакви спирачки си казват и на мен и един на друг -" толкова те обичам"!

Много ми се иска в тази връзка да цитирам тук извадка от последния пост на chuchupei в темата Имаме медицина,но нямаме здраве?!

Да изписваме във въображението си думите "Мир и Лобов",върху цялата планета.

да помним,че сме част от Божествения Всемир,частички от Божествената светлина- да сеем светлина и възпроизвеждаме любов и светли мисли и чуства.

разковничето на доброто е в самото добро.Целият негативизъм на този свят се заличава само с позитивизъм.

Когато човек осъзнае правилната посока на своето развитие,той започва да култивира любов към всичко - започва от себе си и стига до Бога.

Към всяко негативно събитие и към всеки човек с агресивно поведение трябва да се изпраща любов.Така се неутрализират лошите събития и озлобените хора.

Ако искаме да сме здрави,трябва да обичаме тялото си,

ако искаме в семейството ни да има хармония,трябва да обичаме всичко в него безрезервно,

ако искаме страната ни да просперира,трябва да я обичаме,

ако искаме да спасим планетата ни,трябва да я обичаме,

ако искаме да получим помощ от висшите сили,трябва да изпитваме любов към тях.

Всяко събитие,което ни носи разочарование или болка и има негативен характер,трябва да бъде прието с любов.Тогава то ще смени негативната посока на своето развитие или ще изчезне напълно от животани.

Съзнателното изразяване на любов към Слънцето и Слънчевата система,към въздуха,водата,храната и всичко,което подържа живота,ще ни носи здраве и добро разположение.Ето това е истината приятели! Всичко добро на всички.

:feel happy::thumbsup2: :thumbsup2: Благодаря за тези думи! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

" Любовта е дива сила.

Когато се опитваме да я обуздаем тя ни унищожава.

Когато се опитваме да я поробим, тя ни превръща в свои роби.

Когато се опитваме да я разберем, тя ни довежда до объркване на мислите и чувствата."

" Пауло Коельо "

Линк към коментар
Share on other sites

48.jpg

не мога да говоря такива неща

няма написани

толкова

думи

няма създадени

толкова

дни

някак

безумно

и някак

лудешки

някак забързано

сбъдваш мечти

случваш се

сливаш се

пръскаш главата ми

влизаш

от упор

преливаш

във мен.

кратко

обичам те

е недостатъчно

дишам те

имам те

живея за теб

...

--

Еми Цветкова (so_what).

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не знам какво е любов. Не смея да я мисля, да я изговарям.

Но знам, че само тя ме държи жива.

И само тя е, която ме връща от смъртта.

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Днес знаково попаднах на една приказка. Мисля, че нищо не е случайно и всичко има своя скрит контекст, затова ще я напиша цялата.

БИЛКИ РАЗДЕЛНИ

Тъчела Стояна на стана тънко платно за дарове. А змеят, който от три години я обичал, учудено я попитал:

- Защо се мъчиш, Стояно, да тъчеш тънки дарове? Змеица свила не носи, нито сватбари дарява...

- Те не са, змейо, за мене, за сестра ми Марина са. Насила ще я омъжват, дар хубав поне да има...

- Щом я омъжват насила, не можеш ли да й помогнеш? - загрижил се той.

- Не виждам вече, не зная как мога да й помогна. Ако ти знаеш, кажи ми.

- Аз знам отвара, която влюбени даже разделя, камо ли жених - рекъл той.

Замълчала си Стояна, а змеят заразправял каквото знае. Казал й къде растат тези билки - говедарска комунига и овчарска лимоника.

Мълчала Стояна и само слушала. Не смеела дума да отрони. Ала огън я изгарял...

Отишла на другия ден Стояна, намерила билките и сварила отварата. Но, вместо да полее с нея сестра си, бързо обляла себе си.

Веднага усетил змеят какво му се е случило - и отишъл при нея и й рекъл - Хитро го измисли, Стояно, от мене да се отървеш, от мене да избягаш...

А тя се засмяла и казала;

- Какво ли човек не прави, себе си да избави...

Линк към коментар
Share on other sites

А това вече се нарича телепатия защото точно днес си мислех за същата тема, също че трябва да я потърся във форума и за автора и който се изгуби в тишината, но уханието на Любовта му (Божествената) все още се носи навсякъде... Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Минавайки те разливат вода. Един ден ще напоят пустинята, доката разцъфне.

Алистър Кроули

И по повод заглавието на темата се сещам за хубава българска поговорка Вода гази, жаден ходи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След време човек научава тънката разлика между това да държиш някого за ръка и да оковеш душата му във вериги. Научава, че любовта не означава да се облегнеш върху някого с цяла тежест и че компанията не се търси за сигурност. Започва да научава, че целувките не са договор и подаръците не са клетвени обещания. Започваш да приемаш пораженията с високо вдигната глава и отворени очи, с достойнството на вече голям, а не с детско страдание. Научаваш се да градиш пътищата си върху днешна основа, защото ''утре'' е твърде несигурна почва за каквито и да било планове. След време човек се научава, че дори Слънцето може да те изгори, ако се доближиш твърде близо. Затова засадете своя малка градинка и украсете собствената си душа, вместо да чакате някой да ви донесе цветя.

И човек се научава да оцелява...

Научава, че е силен, и че наистина има стойност.

http://forum.network-hv.com/index.php?show...;st=0#entry3929

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...