Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повдигнете жената и тя ще спаси света


Recommended Posts

Т.е според теб в природата няма разум, съзнание и дух ли?

Според мен се разминаваме май в терминологията нещо.

Обаче - ако го говорим за отклонението на човека от Разумната и Жива Природа съм съгласен.

Но ако спред теб природата е само генна информация и инстинкти, и човешкия ум и Дух, както и неговите стремежи са нещо искуствено и натрапено - то топката е изцяло в теб ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:v: Здравейте, приятели!

Ронимо, конкретизирай топката / дискусионния въпрос , че нещо не ми е ясно...и понеже ти правиш гооолямо обобщаване пък това никога не е валидно....има си специфики , под общ знаменател не можеш сложи всички.

Някъде из любимия форум май по темата за секса :sleeping: бях писала, че истински мъже тук на Земята засега няма :o ...особено много...

Но форумските представители от мъжки род - разбира се са изключението хе хе на всеки сто по един с едно око...:1eye::blink::harhar: ...така че да не правим обобщения...

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно, че все още не сме достатъчно дорасли като хора да се отнасяме разумно с Природата като цяло и с другите хора /тук не правя разделение между мъже и жени/. Вярно, че се учим да зачитаме свободите на хората, стигащо до степен да приемаме какво ли не - наркомании, разни отклонения, сериозни болести ... Не сме стигнали обаче до идеалното отношение, понеже е ясно, че трябва да живеем в приемане, мир, любов, хармония, но все още не можем да помогнем на тези, които всъщност са телесно или душевно болни. Наистина, лошо е това, че до голяма степен не се осъзнава ненормалността на някои явления и от двете страни, още повече като се толерират, се възпроизвеждат през поколенията в ужасна прогресия.

Сещам се тук за Содом и Гомор и какво мисли Бог по въпроса /или Природата, или Силата над нас, или Земята, или Нещото - кой какъвто термин иска да използва/.

Ще минаваме през катаклизми. Само моля някои да забележат, че покрай сухото гори и суровото, че не се чистят само болните части. Прочем, що се отнася до болните и недъгавите, тя Природата си е промислила по въпроса - те по принцип са ограничени или възпирани да създават поколение. За хомото ... ясно е, няма как да стане.

Мисля, че има място за всеки под слънцето и че земята може да ни изхрани, стига да сме хора. Иначе какво - "Умри, да живея аз!" ли?! Освен това, колкото повече на хората им се налага да учат и да се реализират професионално, толкова по-малко време им остава за деца. Като се повдигнат по-изостаналите общества, където раждаемостта е най-висока и проблемите от всякакъв характер най-големи, естествено ще се регулират нещата. Те самите ще се ограничат, ще използват отдавна намерените начини за това... хайде да не ги изброявам сега.

Някои хора като Хитлер се изживяват като Господ, ама накрая пак същите червеи ги ядат.

Не съм против свободата, стига да не вреди на някой друг, пряко или косвено /например чрез лош пример/. Проблемът по-скоро е как да се помогне ефикасно без да се накърнява достойнството на човек. Ние не знаем всички отговори.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

здравей РАДИ.

ДА-във природата няма разум,има само равновесийе,война-непрекъсваща,между двете сили...

във войната-няма разум-присъщо е само за хората,придобито е в последствие...

страховете ни за бъдещето-непредсказуемото!!!

искът ни за гарантсия-за бъдещето...

жената е най големият ищец

страхът ни от смъртта,мисълта ни за вечност и слабостта ни пред вечността-смъртта...

рриродата е само жива-тя само прави-ане мисли...

колко е просто-хубаво...тече си без упрек,,,

няма терминология ,няма,спор,искане, просто е хармонично е...

да като че ли топката пак ще остане във мен-съжалйавам...

един въпрос-разумното ли е природно или природното разумно?

Линк към коментар
Share on other sites

здравей благост.

валидното е във началото.ние ли поставихме-началото?

то не може да се промени защото ние искаме!

от преди 2000 години-искаме,какво се промени?

природата ни интересува-защо?

интересува ли се природата от нас?

истинските мъже умряха,защото жените станаха мъже,вие вече нямате нужда от истински мъже,след време и сами ще си раждате...не можахте да намерите идеалното във ''идеята''

и никога няма да намерите!!

мъжът стана оръдие по пътя към детето...

стремежът на хормоните...

само мъжът може да обича без да иска-спонтанно.

наивните не разбраха -целта на жената,не сме ние а-детето...

възгледът-мъжете са противнитци.това сте вие-изкуственните.

натрапените тценности на жената-убиха мъжа-ЛИДЕРА.

дойде и демократцийта след смъртта на ЛИДЕРА...

плебеите станаха по крал от самийa крал.

натрапените тценности-станаха недостижими...

всяка тценност е последцвие на труд.след това идва ред на правото.

кой се труди от началото-ЛИДЕРЪТ

СЪС ДЕМОККРАЦИЪАТА УМРЯХА И ЛИДЕРИТЕ!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз определено мисля, че природата е разумна и Вселената е една мисъл, а не механизъм.

Освен това, знам че определено има истински мъже и истински жени.

Макар, че за съжаление си прав - има и много женствени мъже и мъжествени жени.

Но!

Не виждам къде е проблема?

Линк към коментар
Share on other sites

Божичкоо......хора...Жената няма да спаси света....света ще бъде "спасен" от жената и мъжа заедно...ако е разделяме, ако не си помагаме, ако приемаме едни за по-висши от други... тогава света няма да бъде "спасен"... нито жената, нито мъжът ще спасят света поотделно... те ще съхранят за бъдещето всичко ценно на тази Земя заедно. ЗАЕДНО. С мир и любов :v:

Моля пишете на Кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип!

Линк към коментар
Share on other sites

Признавам, че последното мнение ми хареса най-много. А може би и други са прави, като се вземе предвид, че жената в миналото, а и сега е считана и третирана като по-нисше създание от мъжа. Е, тогава ако я повдигнем в смисъл да стане равноправна на мъжа, да има своя глас за съдбата на човечеството ... по нейния си, женски начин, не да се превръща в някакво подобие на мъж. Женските качества определено могат да допринесат за спасяването на света. Това не означава, че можем да се оправим без качествата на мъжа. Смешно е някак дори да се предположи...

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Заглавието на темата не е само "Жената ще спаси света", а "Повдигнете жената и тя ще спаси света".

Как разбирате това повдигане?

Според мен латина вече изказа мнение по въпроса и то хич не лошо :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А това е моето разбиране на тази фраза:

Жената е сила, която храни всичко и то расте, и това е доста буквално.Взема едно зрънце, пази го и го поддържа докато то покълне и израстне.

Но тя е като майката Земя, по-скоро неподвижна, но стабилна, хармонизираща процесите около себе си.

В думите"повдигнете", виждам обръщение към мъжката сила, тази която дава творческия импулс, движението което е нужно да е в правилната посока, за да създава. Мъжете имат сила да открият зрънцето, да го повдигнат и занесат на жената, която да се погрижи за него, за да даде плода си. Ако осъзнаят ролята на жената да й отдадат полагащото й се уважение и запазят достойнството й, тя ще се чувства наистина силна и ще даде всичко от себе си , за да спаси света от войните на егото и да го заведе в пространството на Любовта.

Затова жените и мъжете не бива да са на двата бряга, а заедно, с доверие и обич, да се грижат за този свят, за живота във всичките му форми, да гледат заедно напред, и с Божията помощ, да продължат...............................

polite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление съществува и някаква война между половете, така показва историята. Ако жените чакат само на мъжете да ги повдигнат, ще има да ча-а-акат, ако не вечно, то доста дълго. Е, стигало се е и до крайности /някои намирисващи на извращения/, когато жените са правили опит да се еманципират, да извоюват повдигането си в обществото.

Мъжете обичат да са първенци. Не им е според природата да отстъпват от първенството без съпротива /да не кажа бой, на едно по-битово ниво/. В резултат на многовековното първенствуване и измързеляване /понеже са принуждавали жените да вършат по-голямата част от работата/ голяма част от днешните мъже са доста поизнежени, неприспособими, неразсъдителни, безотговорни, неиздържливи, нестабилни... Направо са безпомощни, ако няма жена край тях да ги диндяка. Е, ако имат доблестта в един момент да си го признаят, може и да им дойде наум да повдигнат жената. Нали така тя ще мисли и работи вместо тях, а те като благородници може да се изпънат на дивана, да пият бира, да пушат и да гледат най-новия филм. Жената е прекрасно Божие творение, ще се справи с всичко! Най ме учудват мъжките продажници /да не кажа една нецензурна дума/. Не разбирам психиката на мъж, който смята за нормално да бъде издържан от жена. Не разбирам!

Изказването ми прозвуча антимъжко и това е неприемливо, но какво да направя, като го прочитам отново и не намирам нито една неистина. Може би вие ще ми помогнете в това? Простете ми, ако съм засегнала някой! Не говорих за всички мъже по принцип, а само за някои от тях. Може и аз да съм глупава жена, да не зная как да ги "използвам". Не ми харесва идеята да манипулирам някого, предпочитам искрените отношения. Ей в това ми се състои глупостта! :blink::(:P

Линк към коментар
Share on other sites

:) Жените се повдигат по чудотворен начин. Няма нужда ние да се ангажираме с това. Те си търсят вдъхновение и си го намират. И работата е свършена без услие. Ако се напъваме ние да повдигаме, най-често ефекта е обратен. :D

Въпроса е да се повдигнат, а кой ще ги повдига това не е от значение - когото отец е поставил там.

Извличам това от това, че в България идват много духовни учители, които са много привлекателни за жените, а и за мъжете и им действат вдъхновяващо - значи ние, които имаме повече знания от тях, но сме непризнати повдигачи трябва да се радваме, че са повдигнати зрителите, а че не ги повдигаме ние, това е друг въпрос и то спорен, понеже кои сме ние? Ние трябва да сме самото щастие, а не умствени спекулации. Радвайте се с радващите се, скърбете със скърбящите.

Линк към коментар
Share on other sites

Жената е сила, която храни всичко и то расте, и това е доста буквално.Взема едно зрънце, пази го и го поддържа докато то покълне и израстне.

Но тя е като майката Земя, по-скоро неподвижна, но стабилна, хармонизираща процесите около себе си.

Приемам за естествено това да е така. Но в днешния живот много жени живеят противоестествено на природата си. От тях се изисква да се справят с всичко - и с отрастването на зърното, и с хармонизирането на света около тях, но са принудени освен това да бъдат и пробивни, динамични, носителки на нови неща и идеи. Няма лошо, нека се изяви и техният творчески потенциал, но бремето е твърде тежко. Като една такава жена, познаваща отблизо живота на много други такива жени съм се убедила в следното: Жената на слаб мъж е принудена да бъде силна. Тя се товари и заради него, понеже се чувства длъжна да направи най-доброто за поколението деца и внуци, да ги отрасте във възможно най-добра среда, да им даде най-доброто за тяхното бъдещо развитие. И така цял живот. Междувременно мъжът може да се превърне в нещо като едно от децата, понеже така е най-лесно, по линията на минималното съпротивление.

Дано да стават все повече осъзнатите мъже, които не биха грешили и унижавали себе си по подобен начин, а биха обичали и подкрепяли жените! Във всичко да сме заедно, това е моята мечта!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Мария_*

Жената носи в себе си много топлина, нежност, съкровение и любов. Когато жената се чувства обградена с внимание и любов, тя е в състояние да стимулира само добри и градивни прояви в света и в хората.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:thumbsup2: Здравейте, приятели!

:v: Повдигнете + ПРЕГЪРНЕТЕ жената и тя ще спаси света! Това е така!

Защото истински женствената жена - има посока една и тя е към и в прегръдката на мъжа - тогава се усеща истинската топлина и дълбочината на нежността! :hypocrite:

Мъже , обични и духовни!

Прегръщайте по - често обичните си жени през 2006 и ще разберете на какво е способна прегърнатата с нежност жена!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

В древната църква жената и мъжът са били символи съответно на разумността и волята. Като качества на вътрешния човек те са се развивали в истинска Вяра и Любов. И все пак от Вяра към Любов! Така е ясно, че Човекът напуска Едем поради факта, че волята е действала независимо от разумността, а после естествено го подвежда. Това е падението, а логиката на Възраждането би трябвало да следва обратната хронология. Всъщност, доста пълно е обяснено в Битие, но общо взето за достигането до Вярата и Любовта, трябва правилно използване на разумността за " повдигане " на волята, а повдигнатата воля е Любов. Та кое освен Любовта ще спаси света, така че " Повдигнете Жената и Тя ще спаси Света "!

Линк към коментар
Share on other sites

Едно уточнение - тази жена ( воля ), която е подвела човешкия разум не е същата която трябва да събудим ( Любов )! Важния момент в Битие е, че търсеният помощнак на Човека, след като е наименовал всички животни ( качества дадени му от Господ на разположение ) и нещо му е липсвало се взима от него самия ( ребро - жена ) и така му се дарява външна воля - произлизаща от Него самия, което всъщност е дядото на Егоизма, в който Човека от тогава насам все повече затъва...

Жената, която трябва да повдигнем/събудим е Любовта на Вътрешния, а не на Външния човек...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

:) Дааа... външна воля... Will ...желание...дядото на егоизма :thumbsup1:

Май голямо наименоване е било тогава, щото тази менаджерия с присъщите им качества и до ден днешен си е част от човешкото естество :lol:

Мисля си, има резон, събуждането = повдигането на Любовта на Вътрешния човек, Външния да му мисли как ще реагира :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Външния да не мисли, а да се предава, щото ще стане меле, което ще привлече и външни мелета... Тогава вече " фтиди коня у ряката ".

Линк към коментар
Share on other sites

:) Никак не ще да се предава :1eye: хитричко се съпротивлява , а когато имаме инерция в мисленето+чувстването+поведението - старото жизнено поведение...става весело повдигането...като да се дърпам за връзките на обувките си :blink: доста са препятствията от демоничен вид :ph34r:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Кралиците нямат нозе"...

Линк към коментар
Share on other sites

Като ще познаваш себе си обаче можеш да наченеш само от краката - тогава естествено още няма да си кралица, а ще станеш тогава когато просякинята наистина се предаде и няма вече инерция...

Линк към коментар
Share on other sites

"- Запомнете, млади момко, и си го запишете на челото:кралиците отиват някъде, отправят се нанякъде или най-много се оттеглят в покоите си, но кралиците не ходят.........тъй като понятието кралица не бива да бъде споменавано във връзка с представата за крака и за всичко, свързано с краката. Та нозете, нека дамите ме извинят, са разположени крайно злополучно на тялото. Кралицата стои толкова високо, че не може да има нозе......без вяра в абсурдното човечеството не би оцеляло."

.....

- Вие казахте, че кралицата стои високо. Но тогава на какво стои, било то високо или ниско, след като няма нозе?"

Из "Кралиците нямат нозе"

Владимир Неф

Ето и моето малко разсъжденийце - всяка жена е родена кралица, дори и да няма корона и скиптър, но после стъпва на земята. Нужно е някой да й припомни предназначението и да направи така, че тя вече да не стъпва... :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Това последното ми хареса - развесели ме! Аз - кралица без /нужда от/ крака! Брей! Де го този някой, дето да ме накара да забравя, че съм обикновена просякиня и да ме носи на ръце, може би? Трябва да е доста якичък... Възможно ли е да повярвам в подобна щуротия?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...