Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повдигнете жената и тя ще спаси света


Recommended Posts

Ако не другаде - то поне в теб има един такъв някой и Ти много добре го знаеш. Че Той на всичкото отгоре е и Младоженецът, което пък означава, че и у мъжа трябва да бъде повдигната жената... Сапфира... Но наистина може и отвън да те повдигнат и аз Ти го желая от сърце, както и на всички чувстващи нужда от такъв импулс и взаимоотношения! Пък иначе и Апостол Павел се опитва да припомня предназначенията на мъжа и жената в едно Свещено семейство, но това вече сме го споменавали... ( коринтяни І - 11 )

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Опа, прехвърли ме в друго измерение! Поглеждам надолу - а!, май нямам крака, нито пък ми трябват!

Нямам нищо против глава да ми е мъж, чиято глава е Господ, иначе наистина е мно-о-ого трудно.

Що се отнася до покриването на главите, считам това за културна особеност на онова време, иначе Бог щеше да направи жените да се раждат със забрадки или да им се появяват през пубертета, нещо като вторични полови белези...

Венци, благодаря! Към радостния смях добави и смисъл, че и успя да ме повдигнеш с думи. Не били нужни мускули за тая работа...

След това повдигане едва ли ще спася света, но се чувствам по-силна. Благодаря, че ми припомни коя съм и Кой живее в мене!

Свещено семейство... Мечти, мечти! Нужни са двама за това и Божията благословия!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Здравейте, приятели!

Що се отнася до покриването на главите, считам това за културна особеност на онова време, иначе Бог щеше да направи жените да се раждат със забрадки или да им се появяват през пубертета, нещо като вторични полови белези...

:v: Вариант относно "покриването на главите на жените":

кърпа от естествена материя с възел под брадичката - затваря биополето и защитава от негативни енергии, кращата свободно падат надолу и я изхвърлятя/заземяват :rolleyes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А във връзка с покриването на главите - какво ще кажете за онази югозападна българска носия, при която на темето се слага сребърно капаче /има си име, но не се сещам как беше/ ? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Жената, която трябва да повдигнем/събудим е Любовта на Вътрешния, а не на Външния човек...
Външния да не мисли, а да се предава, щото ще стане меле, което ще привлече и външни мелета... Тогава вече " фтиди коня у ряката ".

Любовта на Вътрешния ни помага да разпънем спокойно на кръста Външния :v: Няма да отиде коня у ряката :D

Ти, какво...да не подценяваш Вярата и Волята ни :1eye: Щото аз не си ги подценявам - просто си ги познавам :thumbsup:

ЕФЕСЯНИ

[3:14]  Затова прекланям колене пред Отеца на Господа нашего Иисуса Христа,

[3:15]  от Когото се именува всеки род на небесата и на земята,

[3:16]  да ви даде, по богатството на славата Си, крепко да се утвърдите чрез Духа Му във вътрешния човек,

[3:17]  и чрез вярата да се всели Христос в сърцата ви,

[3:18]  та, вкоренени и утвърдени в любов, да можете проумя с всички светии, що е ширина и дължина, дълбочина и височина,

[3:19]  и да узнаете Христовата любов, която превъзхожда всяко знание, за да се изпълните във всичката пълнота Божия.

[3:20]  А на Тогова, Който може, според действуващата в нас сила, да извърши несравнено повече от всичко, що просим, или за каквото помисляме,

[3:21]  Нему да бъде слава в църквата чрез Христа Иисуса във всички родове от века до века. Амин.

РИМЛЯНИ

[7:18]  Аз зная, че в мене, сиреч в плътта ми, не живее доброто; защото желание за добро има у мене, но да го върша не намирам сили.

[7:19]  Защото не доброто, което искам, правя, а злото, което не искам, него върша.

[7:20]  А щом върша това, що не искам, не аз го върша вече, а грехът, който живее в мене.

[7:21]  И тъй, намирам у себе си такъв закон, че, кога искам да върша доброто, злото стои до мене.

[7:22]  Защото с вътрешния си човек намирам услада в закона Божий,

[7:23]  но в членовете си виждам друг закон, който воюва против закона на моя ум и ме прави пленник на греховния закон, що е в членовете ми.

[7:24]  Нещастен аз човек! Кой ще ме избави от тялото на тая смърт?

[7:25]  Благодаря на моя Бог чрез Иисуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума си служа на Божия закон, а с плътта - на греховния закон.

Духът и плътта си "общуват и другаруват"- ясно е КОЙ кого и ЗАЩО...не е ясно...КОГА :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Почти повдигна за малко жената във мен с този твой отговор - стих от нея вдъхновен :thumbsup2::harhar:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Любовта, Мъдростта и Истината, Правдата и Добродетелта.

Те ще спасят света!!!

Забелязахте ли?

Всички са от женски род!!! :angel:

Ако всеки мъж пробуди женския принцип в себе си и всяка жена не разреши на мъжкия принцип в себе си да надделее над женския, наистина светът може и да бъде спасен - чрез сътрудничествато между мъжете и жените, т.е. когато и мъжете и жените култивират в себе си Христовите добродетели.

Но все пак, у жената тези добродетели са изначално повече, затова всяка жена трябва да ги изяви и да повдигне мъжа до себе си. Тогава с Божията помощ светът наистина ще бъде спасен . :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

На коя почва почива тази пропаганда? Анрогинна ли? Дори и такава не е... Добре беше за мъжа - женския принцип, но на жената и трябва мъжкия. Поляризацията не е генерална, а сбор от частни. Съгласен съм, че жената е възприемащата за Новата Душа, но добре ще е да се съгласите, че мъжа е възприемащ за Духа! А за да няма спекулации и заблуди - трябва да се съчетаят...

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Венци, май пак нещо не си ме разбрал.

Мисълта ми в постинга е , че светът ще се оправи ,когато и мъжете и жените станат по - добри и започнат да се обичат истински.

Светът ще се оправи,когато всеки се научи да разпознава кога Господ му говори. :angel:

"Питам , как ще познаете кога Господ говори . От книгите ли ще научите това? - Не. Всеки човек има своя специфична вътрешна опитност, чрез която е дошъл до познание на Божия глас в себе си.

Много са начините, по които природата може да се разбере, но един е Пътят, по който може да се влезе в света на Истината. Истината е най- чистия свят, в който Любовта се проявява. Истината е най- чистия образ на Любовта. Що е Любовта?- Най- чистото съдържание на този образ. Истината е висшето проявление на Любовта! Най- голямата свобода се придобива чрез Истината. Най- голямата Светлина де придобива чрез Любовта. В окултен смисъл Любовта се замества с Правдата. Ако искате топлина, горещина, търсете Правдата. Дойде ли Правдата в света, тя нагорещява. Правдата е най- голямата горещина на Любовта, а Любовта е същината на Живота...

Едно е важно: в каквато и форма да се проявява Животът, без Чистота Той не може да функционира. Питам, как може да се поддържа тази Чистота?- Чрез служене на Бога. Когато се говори за служене, подразбирам, че човек може да служи само на Бога, само на Любовта. Казваме:"Бог е Любов" Значи може да се служи само на Любовта. Що се отнася до Живота, ние казваме:"И роби можем да станем, само Живота да придобием". Следователно, три неща са важни в живота на човека: на Бога да служи, себе си да почита, ближния си да обича. Да обичаш ближния си, значи да се разтоваряш от непотребния товар, който носиш на гърба си. Да почиташ себе си, значи да схващаш смисъла на живота. Почита се само красивият, умният, добрият човек. Това нещо чавек вижда първо в себе си , а после в другите. Ако виждаш доброто, интелигентността, разумността в себе си, ще ги виждаш и в другите хора. Това значи: туй, което виждате в себе си, се отразява и в останалите. Ти уважаваш хората за съзнанието, което имаш в себе си. Виждаш ли го и у тях, ти ги обичаш вече."

Беинса Дуно "Абсолютната Чистота".

Линк към коментар
Share on other sites

Мисълта ти няма как да е друга, но пътищата са това което търсим... Надявам се, че ти си ме разбрала, щото май се оказа, че в темата за жената засегнахме Свещената част от човешките взаимоотношения, въпреки че си има и за тях форум - там вероятно направленията са други...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Мисля, че човечеството в цялост трябва да се замисил над тези думи, а по-голямя част от мъжете да го осъзнаят и да се разбудят. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Време е да направим едно неподозирано обединение на теми: "Христос, Христовият Дух"+"Повдигнете жената и тя ще спаси света"+"Децата на новта раса"!

Споменато бе, че Новите деца са децата на Новите родители. Революционна идея за някои, за други - натурална! Да, както ние сме деца на Вехтия Адам, така чакаме децата на Новия Адам! Христос! Христос е процес и принцип! Доста сме теоретизирали по повода и истини са казвани, но нещо може и да е пропуснато! Да, принцип е! Да, присъщ на човека! Да, свързващ го с Отца! Да, непроявен обаче! Защо??? Ами, Принцип бе, ама не ни ли казват Писанията на няколко места, че е Младоженец - Мъжки принцип. И ще се Новородим от Вода и Дух, а на Духа семето у всеки е, но Водата липсва! Липсва ни Майката на Новораждането, понеже Христос не се крие! И тъй: " Повдигнете жената и тя ще спаси света ", жената у себе си! Няма да преразказваме притчата за сеяча, но познаваме и Женския принцип! Него чрез Христа ще развием, за да активираме Христос в нас! Трябва да създадем почвата у нас, тъй изправяме пътеките на Господа! Христовият Дух спи от хилядолетия у всяка душа, понеже ги няма условията за неговото развитие, и поради това света ще спаси жената, жената у нас, която ще е достойна за младоженеца! Ние трябва да създадем утробата на нашата Божествена искра! И естесвеното продължение е Новораждането на Детето на Новата раса!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Поляризацията на телата при мъжа и при жената винаги е противоположна - затова трябва да се "прекръстоват " / сливат/ балансират - например при физическото и астралното - мъжът е положителен, жената - отрицателна, а етерното и менталното - обратното мъжът е отрицателен, а жената с положителен знак. Поляризацията като че ли е по синергитичния принцип.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

само дето така показаната поляризация е условна, нали? Положително и отрицателно всъщност определят точно харектеристиката на мъжкия и женския принцип - излъчващ-приемащ. Пък и това са само телата човешки, съставни на душата, а тя генерално си е еманация на женския принцип...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ех най-сетне да прочета важните неща ,вярните неща за жената ,ерата на любовта и какво точно представлява нейното повдигане!

Равивайте женските качества в себе си и няма да сгрешите !

Доверете се на женствената си природа и също ще бъдете по-близо до Вселенския поток от Любов.Научете се как да бъдете с мисловен модел на жена -да създавате-отглеждате, да се грижите ,да обичате ,да трансформирате !:smarty::yinyang::king:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Мир и Любов!

"Любовта е извор; тя живота ражда. Нему тя вдъхва свята длъжност напред да върви. Нагоре към доброто да се стреми. Това тя върши непрестанно като нежна майка в душата человешка. Тя постоянно посажда скромни малки семена на благи чувства, с благи добрини. Тази тайна който разбира, той ще своята душа да остави вечно да се полива от Небесната утринна роса. А пък Слънцето на Живота, то ще о време человека да озари - в душата му да повдигне и оплодотвори всички плодовити семенни истини и добрини."

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Хубав цитат! Хареса ми! Но неразбрах за коя Любов ставаше въпрос. Чувал съм, че Любовта има много форми, а само Бог можел да обича всичките форми на Любовта. Защото ние не можем да постигнем такава всеобхватност поради слабоста ни на човеци. Душата человешка е много разнолика... та за коя Любов се говори в цитата? Може ли искренно любящата Бога Душа, да се довери на случайна дума человешка? А дали случайната дума человешка не е лукава?

Иначе съм съгласен, че Божествената Любов е извор на вечния живот и към доброто се стреми.

Линк към коментар
Share on other sites

:) И на мене ми хареса творението...музиката и е импулсчето, чудесна е песената "Любовта е извор" - музиката е на Учителя, а текста е на ученик.

Любовта е извор

Любовта е извор,тя живота ражда и пресвята длъжност в него кротко всажда.

Все напред да ходи в стремеж към доброто,що е съвършено горе на небото.

Припев: Работи със нея в милости желани,помощта носи й за души страдални.

И туй непрестанно върши тя самата,като нежна майка всекиму в душата

постоянно сади семенцата драги от които никнат добрините благи.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"1 Дано бихте потърпели малко моето безумие; да! потърпете ме,

2 защото ревнувам за вас с божествена ревност, понеже ви сгодих с един мъж, да ви представя като чиста девица на Христа.

3 Но боя се да не би, както змията измами Ева с хитростта си, да се разврати умът ви и отпадне от простотата и чистотата, която дължите на Христа."

|| Коринтяни - 11 глава

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ами ако мъжът повдигне жената за да има силата и способността да спаси света и жената от своя страна повдигне мъжът към същото, какво ли би станало тогава :angel: ???????????

Линк към коментар
Share on other sites

Повдигането е съпротивление на гравитацията...обратното на гравитиране е левитиране, полет... Което ме замисля - ако Там няма половост, т.е. и полюсност, няма мъже и жени, защо е необходимо да има Тук ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...