Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане, как се усещаме и тълкуваме във форумите

//да ви върна към същноста на темата макар ,че стила на писане включва и грамотно писане ...

Та този аватар как ще го тълкувате ?

indexxw8.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аватарът-с него запомням даден човек.За мен това сякаш е лицето на човека.Подписите са ми много интересни.Всеки е подбрал нещо,което го вдъхновява.Нещо,което е докоснало душата му.А стила на писане говори много за човека.Много ми харесва как Вендор се изразява с едно изречение,но разбирам всичко,което е искал да изкаже.Това което сме във форума -сме самите ние.Без преструвки и маски.Изразяваме се чрез аватара,подписите и стила си на писане.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросният аватар е доста безличен и неопределен.

Много ще ми подхожда :)

Между другото сполучлив коментар .

Никога не можеш да опознаеш една личност напълно само по виртуалната презентация и по аватар

Прибързаните заключения често водят до разочарования или предрасъдъци

Затова съм си избрал и неопределен аватар макар да е донякъде безличен .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:dancing yes:
Наистина сложна тема е тази.Някои от хората във форума имат големи артистични данни /това е като похвала/ и трудно може с познанията от конвенционалната психология да се охарактеризират. С познанията от парапсихологията има по-големи шансове за обективни характеристики. Дълбочината на човешката Душа при занимаване с окултни науки е с доста големи показатели по вертикалата и много неочаквани разклонения по хоризонталата. В следствие на което един или няколко поста ще е крайно недостатъчно място. Като се добави и вероятната възможност някои съфорумци да се представят за такива каквито не са в действителност, ще е интересно за четене.

Но цирка ще е голям ако темата се развие....

:sleeping: както почти винаги си прав :thumbsup2: за цирка + дълбочината + разклоненията + сложността хаха :dancing yes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Да прибавя още: + малка поука

ЕХИДНА и ОРЕЛ

"Къде се скиташ там из небесата?

попитала Ехидната Орела... -

Защо си изтощаваш тъй крилата

и мирен не седиш на нашии свят в предела?

В безвестните онез пространства, птицо смела,

каква намярваш тайна благост?

Орелът отговорил: "Аз усещам

в безкрайното си хвъркане една безкрайна радост:

пълзящи гадове не срещам!...

Така и ваший дух, поети, лети към идеалните височини, където

изкуството всевечно свети,

Там вий не виждате на злобата лицето"

.

Стоян Михайловски

Вендор, като автор на темата ти благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Аорхама, защо си избрал тигър (може би сибирски) за аватар, с малко тъжни очи, но толкова силен, спокоен и уверен. Май няма друг "тигър" в портала:-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Аорхама, защо си избрал тигър (може би сибирски) за аватар, с малко тъжни очи, но толкова силен, спокоен и уверен. Май няма друг "тигър" в портала:-)))

А-а-а, вдянах го това с аватарите. Много било просто.

Причините, които бих изтъкнал, са поне три:

1- преди години сънувах този сън. Вървя си късно нощем най-кротко и съвсем трезвен по улицата към къщи, наоколо няма жива душа и изведнъж го виждам да изниква пред мен. Бял тигър с много кротки очи. А!, викам си, бял тигър - пълно спокойствие, сякаш след години съм срещнал най-близъкия си приятел, с когото съм прекарал детството и юношеството си. Много красив, какво като е бял. Абсолютно никакъв страх. Не си задавам никакви въпроси дали е сибирски, усурийски, бенгалски, или пък бимбинистански - просто бял тигър, най-естественото нещо на света. Миг след това спокойствието ми се изпарява светкавично и започвам да осъзнавам за какъв звяр иде реч. Изпадам в паника и неспособност да взема решение. Не ме е страх от тигъра, страх ме е от хората, които ще ни видят заедно, защото това означава маниакална истерия и жестоко преследване и разправии. Не зная как да им обясня защо тигъра е с мен. Край.

Така или иначе, това си е моят тигър.

2 - Тигрите са самотни същества, за разлика от лъвовете, да речем. А белите специално са доста рядък вид. Имам влечение към тази рядкост и различност, която свързвам освен с белия тигър и със своя много дълбока лична травма, породена от нещо също толкова рядко, колкото и белите тигри, но в същността и основата си то е зловещо, т.е. с обратен на белия тигър знак. Не бих могъл да кажа повече от това.

3 - Има един разказ на Сароян, "Тигърът на Трейси" - още в момента, в който го прочетох за пръв път, години преди да сънувам белия тигър, хвърлих книгата и си казах: този разказ е писан само за мен. Макар, че оня тигър не е тигър, а черна пантера. Мамка му и арменец, голям художник е. И за капак, във въпросния разказ има брилянтен портрет на един мастит психоаналитик, който е професионално ангажиран с историята на това има ли Трейси тигър, няма ли и т.н. Ако още не си го чела този разказ, блазе ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Този бял тигър е ужасно красив! Но очите му гледат толкова тъжно, смущаващо тъжно. Може би поради осъзнато примирение, че е изчезващ вид...

Линк към коментар
Share on other sites

Този бял тигър е ужасно красив! Но очите му гледат толкова тъжно, смущаващо тъжно. Може би поради осъзнато примирение, че е изчезващ вид...

А-а-а, взе да ми писва. Тъжни му били очите - ами такива снимки на бели тигри имах на разположение. Означава ли това, че фотографът, който го е заснел е негър-албинос, изял сестра си при това, людоедът му с людоед. Ще взема да го махна най-сетне тоя тигър и ще туря снимка на някой дипломирен експерт-счетоводител. Леле, какво ли пък тогава мога да очаквам.

Смешка, смешка, смешка!

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля , че очите на това красиво създание са тъжни. Това е спокойствието на силата. Виждала съм истински тъжни , дори плачещи очи на животно от този вид. Разтърсващо е.

Линк към коментар
Share on other sites

А що ти писва, а?

Няма нищо случайно, тигърът с тъжните очи и той не е избран случайно от теб.

Пък щом ти писва, смени го, барем се засмееш.

Виц:

Диви племена в екваториално Конго изяждат холандския посланник. Следва остра протестна нота от страна на холандското правителство. На която Конгоанското правителство отговаря: "Ами изяжтие и вие нашия!"

В този контекст, Силвия, отговори ми, моля: а ти какво против имаш негрите-албиноси?

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам нищо против нищо и никого. Правя само констатации. А ти защо така се засягаш?

Усмихни се, животът е прекрасен!

Абе, Силве, как да се усмихна, докато се кикотя? Не четеш ли какви простотии пиша?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Дина, че се досети да ме цитира от първите постинги по темата.

Ммм-дааа... така си е Дина. На мене лично голата жена няма как да ми възбуди въображението. Не знам за другите мъже. От психологична гледна точка е същото с аватарите. Но си признавам, че от начало изобщо не ми се спираше вниманието върху аватарите. Това беше докато не се заядахте и с мене по тзи въпрос. Сега вече мога да ви сбъркам от аватари, колекцията ми е предостатъчна вече. Това да ви е проблема.

Но.... аватара няма да ме накара да стана по-умен или по-прост. Едно-две "щраквания" с "мишката" за да прекачиш някоя картинка, трудно ще промени Душата на човек. Е.. по-приятно ще стане присъствието тук. Но да не забравяме, че това също е част от "маскарада" прикриващ реалната Истина за човек.

Но на аорхама мога да му дам мноооого снимки на тигри и всякакви големи котки. Виждам , че и с него се заядахте за аватара, както Благост прояви "благия" си нрав с мене. Ама нейсе.... да прощава Господ добрината ви .

Аорхама ще ти пусна няколко снимки на тигри тук, пък ако искаш още, само се обади на лични и ще те засипя със снимки на тигри. ...рижи... бели... барс...пуми... леопарди.... каквото се сетиш.

7.jpg

06311_331.jpg

cougarCODY.jpg

snow20leopard.jpg

malelion-p.jpg

tpcut1.jpg

Редактирано от Ян
Линк към коментар
Share on other sites

Ян, това с тигрятата да го беше написал ПРЕДИ да си сменя аватара. Я дай нещо по-актуално, де. Всички човешки и живи същества се променят, защото промяната е фундаментален Закон на Съществуването - посоките на развитие са безкрайно много, но изборът е винаги наш. Това се нарича личен път - той няма фиксирана дефиниция. Някои хора осъзнават това, други остават безкомпромисно предсказуеми.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен е друго интересно

При повечето участници се забелязва промяна на аватарите

в определен момент , а други пък си имат един и много трудно го променят

да не кажа никога .

На какво се дължи това на моментно настроение на търсене на аватар който най-добре да ни отрази (може и прикрие)

или е донякъде само игра .

Линк към коментар
Share on other sites

ОК...

Ето ви нещо по-актуално.

Monkey.jpg

image02.jpg

av-78.gif

100x100_17610.jpg

Съжалявам, но нямам подходяща овца като снимка, за да ви я предложа.

Но мисля, че аватара може да заблуди само някой съфорумец на предпубертетска възраст тук. Явно ще трябва мноооо...го голямо връщане в детската възраст да стане. До там ли опряха съфорумците от женски пол.... до заврънтулките на аватарите. Дано усмихнатите кученца ви разсмеят в сериозните ви размисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Ян, прав си че аватарите не ни правят по-умни.

Дали разкриват нещо от същността ни или това към което се стремим - не знам.

А че женорята (като цяло) обичат шаренкото - тука спор няма. Така ни е направила природата. Макар че май пауните се славеха с атрактивното си оперение.

Аз сложих моя аватар ей-така - да пробвам дали ще се справя със задачката.

Сега, ако имам качествен фотоапарат бих сложила снимка на двете ми котета: Бебо е огромен, сиво-бял, 7кг, щастлив и доволен от живота. Знае, че е обичан и съответно е много глезен. Пъзла (бебето на настоящия ми аватар) е малка сива Бандитка (май-това име е най-подходящо), 1.5 кг, която само се чуди каква беля да направи. Двамата са двойка. Но Пъзла командва Бебо както си иска, а като не слуша му перва един за профилактика.

Така че се чудя с един такъв евентуален аватар дали ще ме определите като щастлива и доволна от живота, но готова да прави бели или някакво друго тълкуване ще се получи?

Май пак съм си аз - Ася. С котки, цветенца или други картинки, създаващи настроение, за мен и околните, все съм си аз.

Приятна почивка на всички!

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

ХАхахахаххаха, Ася ме размаза от смях.

:3d_146:

А пък Аорхама , много си беше Як тигъра ,при все толкоз разбирачи на как гледал тъжно.

МНого хубаво си гледаше ,пък и виж колко снимки ти пусна Ян.

И този аватар в стил "Портала " ,също ми харесва ,но с другия си беше много хубав.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...