Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

От написаното до тук от АИМ, виждам, че мислим сходно по въпроса.

Благодаря за подкрепата!

Виждам,че "пауните" можем да се разберем с "паунките" и без да се заяждаме.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Инка, надявам се, че двойното 'сс' в Ася е грешка. :3d_132:

Нали знаеш вица как мъж се кара :3d_155: на жена си: Млъкни! Навий се в ъгъла и се скрий!

Дано да не е такава асоцията с името (сбръч :3d_159: )

Ян, винаги можем да се разберем - нали това е целта на занятието, да се разбираме, а не да се карама. А и ако се обичаме - тогава супер!

:3d_046:

Редактирано от AIM
Линк към коментар
Share on other sites

1170333053146.gif

Намирам, че с визуалните си "коментари" по темата Криситан изпреварва дълбокомислията на всички ни с няколко обиколки. Е, като е прав човек, прав е. Кристиане, този път си много прав!

Линк към коментар
Share on other sites

С -то вече е ОК.

Да се разбираме , ама когато постоянно се търси под вола теле ,направо ти идва да изсъскаш . Още повече ,когато е напълно нарочно и преднамерено .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

:о))...Не съм еволюирал до мисленето, хеле пък в дълбочина...Разполагам с една емоционална скорострелка, и с нея карам на принципа "Който стреля пръв, може и да уцели...", а и честно казано и до ден днешен съм изцяло запленен от книжките с картинки, но като "пораснал" си купувам книжки с професионални картинки...но, това беше в друга тема...Явно петък личния ми "ден на смотаняка", така че ще гледам да го използвам пълноценно...

Линк към коментар
Share on other sites

Аватара е израз на творческата природа на човека, даже и несъзнателно ние се привличаме, от това което ни харесва или е символично за нас.

Всеки използва аватара си по различен начин, едни го използват за реклама, други се надсмиват над другите и себе си, а трети творят, ненавиждайки статичността.

Ключът към аватара е в начина на писане.Името и ника също са важни, но не и решаващи, другото говори много по изчерпателно за личността.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, пак стигаме до това, че написаното е най-важно. Останалото като аватара, ник/име и подпис го допълват.

Защото понякога се получават конфузни ситуации. Слагам си днес аз едно Слънце като аватар, носещ позитивизъм подпис, някой ми пише 'ей, супер картинка, благодаря за настроението!' След няколко дена съм с лице от групата Kiss и подпис 'Пълзи!'. Четеш темата след това и се чудиш 'Абе, тая с всичкия си ли е?' :3d_132:

Чао засега, отивам да си търся двете аватарчета, че кой знае какво са сътворили !?!

Пък и предпочитам истинското пред картинките. :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

:о))...Не съм еволюирал до мисленето, хеле пък в дълбочина...Разполагам с една емоционална скорострелка, и с нея карам на принципа "Който стреля пръв, може и да уцели...", а и честно казано и до ден днешен съм изцяло запленен от книжките с картинки, но като "пораснал" си купувам книжки с професионални картинки...но, това беше в друга тема...Явно петък личния ми "ден на смотаняка", така че ще гледам да го използвам пълноценно...

Успех тогава!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Благодаря за пожеланията,

Въпреки че,за усвояването импровизирането на сцената на житейския джем сешън, е нужно доста теоретични и практични умения по отношение боравене с мармалада...понякога става така, че само в моите очи филийката ми е намазана...за всички други това си е "плесканица"... та, искам и аз мармалад, пък ако ще и върху "нафора" да е...:о)))

Линк към коментар
Share on other sites

Аватара е израз на творческата природа на човека, даже и несъзнателно ние се привличаме, от това което ни харесва или е символично за нас.

Всеки използва аватара си по различен начин, едни го използват за реклама, други се надсмиват над другите и себе си, а трети творят, ненавиждайки статичността.

Ключът към аватара е в начина на писане.Името и ника също са важни, но не и решаващи, другото говори много по изчерпателно за личността.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

quote 'aorhama'

1-изведнъж го виждам да изниква пред мен. Бял тигър с много кротки очи. А!, викам си, бял тигър - пълно спокойствие, сякаш след години съм срещнал най-близъкия си приятел, с когото съм прекарал детството и юношеството си. Много красив, какво като е бял. Абсолютно никакъв страх. Не си задавам никакви въпроси ... просто бял тигър, най-естественото нещо на света.

Сънят е ол райт.

Миг след това спокойствието ми се изпарява светкавично и започвам да осъзнавам за какъв звяр иде реч. Изпадам в паника и неспособност да взема решение. Не ме е страх от тигъра, страх ме е от хората, които ще ни видят заедно, защото това означава маниакална истерия и жестоко преследване и разправии. Не зная как да им обясня защо тигъра е с мен. Край.

Така или иначе, това си е моят тигър.

е да

3 - Има един разказ на Сароян, "Тигърът на Трейси" - още в момента, в който го прочетох за пръв път, години преди да сънувам белия тигър, хвърлих книгата и си казах: този разказ е писан само за мен. Макар, че оня тигър не е тигър, а черна пантера. Мамка му и арменец, голям художник е. И за капак, във въпросния разказ има брилянтен портрет на един мастит психоаналитик, който е професионално ангажиран с историята на това има ли Трейси тигър, няма ли и т.н. Ако още не си го чела този разказ, блазе ти.

Благодаря ти за подаръка с разказа на Сароян, прочетох го едва днес, а съм виждал паметника му и съм чел други неща от него. Чудесен е icon12.gif:feel happy:

с обич icon12.gif

Валентин

Линк към коментар
Share on other sites

Тенкю,

а има и още един, който е съсипващо смешен. Цитатът може и да не е от най-точните, но звучи горе-долу така: "Басня №9 от басните на Сароян за лековерния съпруг, неговата невярна жена и нейният арогантен, но вероятно красив любовник". Не съм го чел от години, но и в момента се смея, като си спомням тази история"

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за пожеланията,

Въпреки че,за усвояването импровизирането на сцената на житейския джем сешън, е нужно доста теоретични и практични умения по отношение боравене с мармалада...понякога става така, че само в моите очи филийката ми е намазана...за всички други това си е "плесканица"... та, искам и аз мармалад, пък ако ще и върху "нафора" да е...:о)))

За усвояването на джемарлада си напълно прав. Закачката ми с теб с My Song предполагаше отправяне на поглед към основата, от която произтичат по-сложните разширения на цялота и взаимовръзките между съставните му индивидуални и самостоятелни части. По подобен начин ме вълнува и въпросът за науката за думите, но не в официалните й канони. Т.е. посоката на движение е от най-простото, първичното, изначалното към по-сложното и обединено цяло. В живота нерядко наблюдаваме, че и сами го вършим, нещо доста по-различно - усвояването на разширенията за нас се е превърнало в самоцел, а връзката с корена му е прекъсната. Големите музиканти са именно за това големи - на преден план при тях изпъква простотата и естествеността на изразяване и същността на посланията им не се губи, а попада в точно в целта и често децата ги разбират по-добре, отколкото музикалните критици и академици. Казано в преносен смисъл, а не в личен или не дай си боже професионален, аксиома ли е, че за да постигнем същността е задължително да си служим със скалпела, т.е да бъдем приоритетно аналитични? Понякога същността е постижима без да е нужно да нарушаваме цялостта на нещата, защото цялото се съдържа в зародиша, и именно сърцето схваща това. Един от албумите на К. Джарет се нарича Eyes of the Heart. Защо според теб го е озаглавил така? А вярвам, че знаеш за музикант от какъв калибър си говорим.

Не мисля, че с подобни въпроси и твърдения проявявам негативно или тенденциозно отношение към теб. А ти?

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип ,ако говорим за авторските права на много от снимките , които всички използват за аватари ,много има какво да се каже .

Независимо от забележката ,че "някои "използвали снимките за реклама /тук се визира мен/,макар и прикрито ,да ви кажа радвам се ,че имам собствен аватар , просто това е снимка на мое произведение , та не ми се наложи да крада разни други оттук и оттам.

Това е приоритета да си художник в крайна сметка ,сам да създаваш образи.

Както и да е по разни ниски етажи на отношенията не ми се разхожда ,там е за по - ниските ,дето много обичат да се кланят и да им се кланят.

А пък иначе темата ще си остане много повърхностна ,ако най- сетне не се премине към същността или самия стил на писане , поведение ,излъчване и въобще показване на всеки един от нас. Аватарът е най- повърхностната част от "лицето " на всеки един участник. Да видим какво се крие под повърхността .

Аз ще започна от Донка .

Това е един от хората , които пише първо много грамотно ,с огромен диапазон на езикова култура .

Освен това много истински участник ,много добронамерен и абсолютен учител /включително и на мен / учител и в духовния свят . Толкова неща съм разбрала , почувствала , променила дори в себе си , благодарение на Донка .

:3d_056: :3d_056: with all my heart !

Колко много добронамереност и истинска топлота /не насила демонстрирана / има във всички твои постинги, Донке !

Истинските хора винаги светят с целия си блясък , независимо дали са на светло или заобиколени от тъмнина .

Възхищавам се на огромното ти търпение към всякакви набези и негативи от страна на разни хора .

Аз не бих могла да удържа положението по този начин.

В началото , когато дойдох тук ,първия човек , който спечели доверието ми бяхте ти и Милкана .

А Милкана много ми липсва ,защото тя е уникална като присъствие ,уникална като мисъл.

Но да не се оттплесвам.

Като стил на писане имаш страхотни и невероятни хрумвания и намиране на много интересни взаимовръзки между много различни теми и предмети на разговор, което единствено издава голяма интелигентност /блестящ ,работещ на бързи обороти ум /и мъдрост ,огромна житейска мъдрост, която аз само бих могла да се надявам да постигна един ден.

Това ,в което всеки се превръща тук като присъствие като създадено лице е не просто плод на 100 или 200 атрактивни постинга ,а въобще отношението и към другите , присъствието ,духовното присъствие в нашия форум.

Има хора с много идеи , които са нещо като храна за останалите .

Та Донка е един от хората , които умеят да генерират идеи . И затова и е един от хората, които са основата на този форум. Идейната основа.

Дано не ми се разсърдиш за разголването ,което направих тук ,в тази тема ,но много ми се ще да се обърне вниманието и на това ,което в крайна сметка всеки пише и вътрешността ни ,не само аватарите .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Чудя ви се ,защо заради някакви си аватари се ''набирате'' толкова ?

Можеби защото всичко е взаимносвързано -->

ника(името) , подписа ,аватара , писанията и щом се коментира едното или другото

могат да се получат неточни преценки... и какво от това ?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Привет aorhama,

Съвсем далече съм от идеята, че отношението ти към мен е негативно, но ако трябва да бъда честен, ще тлябва да кажа, че ми е все тая- дали ще е позитивно или негативно, това за мен няма никакво значение. Приемам, че всеки човек представлява уникален по вид, звучене и тембър акорд, който обаче не винаги звучи хармонично а зависи от това, което "небесната филхармония" е запечатала в момента на раждане, но съм пък напълно убеден, че в живота си човек може да отстрани фалшивото и нехармоничното звучене в себе си, но приемам, че има хора, които като "акорди" просто не си пасват, но пък биха участвали хармонично ако се добави трети акорд, или колкото е необходимо, така че дали аз ще кънтя фалшиво изявявайки негативно или необосновано позитивно мнение за някой, или пък някой ще звучи така спрямо мен, може да е показател само за моето усещане за хармония, доколкото съм успял да го развия в някаква степен. Така че, спокойно можеш да си имаш онова отношение, което спонтанно се оформя в теб- това е дори "законно" право н авсички, друг е въпроса доколко з"законите" се спазват, и с какви мотиви се спазват- някои спазват закона защото това им доставя радост, други спазват закона, зашщото не им стиска да го нарушат...

Кийт Джарет....имам на касети няколко албума на Кийт Джарет трио още от преди 17-18 години...със сигурност е един от любимите ми музиканти, въпреки че е на опашката след Джон Маклафлин, Пат Метини, Ян Гарбарек, Лий Ритенауър Дейв Гръсин, и безспорните ми фаворити като Джанго Райнхард, Уес Монтгомъри и Майлс Дейвис...все пак, джазът не е първичната ми "стихия", но това пък е съмсем друга тема..

Окото е наистина в сърцето- не зная защо така е наречен албума, но независимо от заглавието, важно е съдържанието...Според мен, само с окото на сърцето може да лбъде видяна Светлината, очите с друго местонахождание могат да видят само феномена на отражение на Светлината, в резултат на което се разкрива света на формите...който в своята същност е само илюзия- същата каквато е илюзията на киното...

Иначе, за думите имам една идея- нали всички знаем още от училище от какво се състои ДНК и РНК- от нуклелотиди, като четири от тях са напълно достатъчни, за да служат като "драйвери" като се комбинират по различен начин, а останалите- цялата одушевена материя се изгражда от 20-на нуклеотида в крайна сметка..и всичките аминокиселини в природата са L-изомери...ако имаш интереси в тази посока, може да си направиш малко "упражнения" в тази посока, но има и друг начин- да вземем например една октава- тя съдържа 7 цели тона, и 5 полутона, като според поставянето на тези 5 полутона на определени места между целите тонове получаваме мажорно или минорно звучене. Ако си запознат с т.нар. квартов и квинтов кръг (ако пък не си- може да хвърлиш едно око в някой учебник по хармония- да речем има доста добра и популярна нашенска хармония на Парашкев Хаджиев), които ако не се лъжа, Бах "преоткрива", но смея да твърдя, че това не са кръгове...а спирали.

Съзнанието на съвременния човек до средата на 50-те години на 20-ти век беше триизмерно по отношение на ф ормата, а по отношение на време-пространстово съзнанието и до днес на повечето хора е от линеен тип- времето просто си тече настоящето след секунда става минало, бъдещето е в следващото мигане...пространството е просто линейна функция...така че е било невъзможно друг вариеант освен кръга- квартов или квинтов, и така си е залегнал в теорията на музиката, НО..има едно НО- метафизиката си е метафизцика, езотеричните твърдения са че "В началото бе Словото...", т.е. първичните енерго-информационни матрици, които са в основата на Словото, от което следва всяко едно проявление изхождат от Бог, "слизат" през различни нива, и накрая в триизмерното битие се проявяват във формата, а в случая ДНК е форма, която "помни", съхранява тази информация, и след като имаме физически "носител" на Словото, то можем да стигнем по обратен път до Източника на Словото- поне това е моето разбиране на израза "Не знаете ли, че тялото ви е храм Божий", а също и това "Ще напиша законите Си в сърцата им"- от тук приемам, че сърцето е както този "храм неръкотвопрен" в който Бог се проявява пред човека, така и човек може да се яви пред Бог, сдтига да е изучил онези първични форми-матрици-букви, чрез които да може да общува като Словесно същество...а не като същество, което може да говори и да си служи с думи, език, писменост...което не е по темата за аватарите, и ми напомня, че трябва да приключвам с писането. :о))

Линк към коментар
Share on other sites

Криситиане, благодаря ти за дългия и изчерпателен отговор.

Ще ми се наложи да го чета пак, защото някои неща от областта на ДНК, РНК и след тях май ми идват в повече. Нека уточня нещо относно нашите отношения - ако за теб те са на лична основа, за мен не са. Защо? Ако твоят начин на световъзприятие прави теб и други като теб творческси дееспособни, пълноценни, отговорни и щасливи хора, браво. Но ако той служи като аргумент да се определят като "окултно-активни, но Божествено-инертни над 99% от учениците и преди 1944 г., и сега, и в идните 100-ина години, както и да се категоризира, че само 1+2+2 - през поколение - са учениците му, изпълняващи Учението така, както е заложено в Него", тогава иде реч за декларация, която ми се струва, че е над възможностите ти, тъй като засяга прекалено много хора и отива твърде надалеч. Тези хора заслужават най-малкото уважение за духовните си стремежи, каквито и да са - образовани или не, млади или стари, зрели личности или хора с комплекси. В тази връзка няколко въпроса: Ти как достигна до горния категоричен извод? - Познаваш всичките ученици на Учителя преди и сега? Виждаш в душите им и имаш преки наблюдения върху онова, което Бог там върши? Известна ти е степента на духовното им развитие? Познаваш пътищата им на завръщане към Първоизточника, такъв какъвто Творецът го е начертал? Наясно си с мечтите, усилията и терзанията им? Или Учителят ти е дал правомощия за подобни твърдения? Не държа да ми отговориш, но би могъл и да помислиш насаме. Зная за 2-ма Негови ученици, наши съвременници, постигнали духовна връзка с Него и изнасящи Словото Му и сега. Досега не съм чувал никой от тях да се е ангажирал с твърдения, подобни на твоите относно Учението и учениците. Не се причислявам към категорията на тези 2-ма души и за личния си опит се въздържам да говоря - ще кажа само, че съм непоколебимо уверен в преживяното от мен последните 15 г., което ме изуми в най-възхитителния смисъл на думата - Учението притежава огромната мощ да променя пътя на душата към добро и Е! достояние и право на избор на всеки човек, имащ искрения стремеж това. Това не означава задължително външно афиширане. Словото на Учителя е изключително отговорно и нека да не се бъркаме и произнасяме там, където Той (и в момента) работи и преценява. Достатъчно много хора у нас имат стремление към това Учение - нека те сами решават как да го приемат, разбират и прилагат, а не да казваме: това е правилно, онова пък - не.

Аз харесвам този форум. Вярвам, че и ти, и други го харесват. Нека всеки един от нас да вярва в онова, в което сам си избира да вярва, и да върши онова, което сам прецени за необходимо, стига свободата ни да не засяга тази на околните - и нека да го даваме по-леко с категоричността.

Както сме я подкарали, нищо чудно, ако нещата вървят тъй кротко и внимателно, след време да пием и по една бира заедно. От писмото ти още разбирам, че харесваш доста хубави хора, джаз музиканти, но "елекричарството" май те влече повече (преди доста време учих класическа китара и съм усвоил доста нонсънс жаргон). Скоро тук някъде попаднах на противопоставянето: елекрически срещу акустични инструменти, голяяяяяяяяям спор! Елекричеството не е само в мрежата, има го и в нас самите и това strictly acoustic парче го доказва ясно и осезаемо. То е поздрав за теб, Кристиане, а и за всички, които ни четат, така че let's Rock'n'Roll и да навлезем в м'глата пурпурнокрасива.

http://www.youtube.com/watch?v=EIvg5nWDNC0

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Благодаря за мнението :

ССС = Смислени + Светли + Сияйни аватари

Смислеността на един аватар се заключава в личното отъждествяване с него и заряда, който му се придава от индивида.Благост, твоят аватар изобразява свещенната геометрия.Предполага се, че човека който се охарактеризирва с подобен аватар трябва да въплащава хармонията и центрираността присъщи за принципите на тази наука, но това по никакъв начин не може да се види от начина ти на писане.Що се отнася до сияйността и светлината, която би трябвали да излъчват аватарите, бидейки по този начин синвол на духовното, често може да е заблуждаващ фактор за опознаването на личността.Често аватара може да ни покаже към какво се стреми човек, неговото търсене.Та ако възприемем аватара като прозорец към личността, той рядко би бил сетъл, а още по малко сияен, защото броя на тези който са постигнали пълна интеграция на духовните принципи в личността си са единици.

Аватара може да е критерии за това колко добре се познаваме или да покаже още колко трябва да учим за себе си.

:thumbsup: винаги има начини + останалото е въпрос на отношение + смяна на очилата или посоката на погледа :rolleyes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За начина на писане на Благост :):3d_002: също можем да кажем , много .

Благост е толкова ерудирана , пълна с енергия за поне пет човека , че човек трудно започва да подскача по нейните своеобразни формули ,пълни с любов ,мир ,радост , светлина и други още много хубави неща.

Много сияйно пишеш Благост така да знаеш !

Въпреки ,че в началото почти се сдърпахме /се сещам/ , много голямо впечатление ми направиха твоите енергийни писания и се сещам ,че дори ти казах веднъж , че дори и да не се разберем ,както на мен ми се ще

:3d_016::3d_135: ,силата е в теб и ти напълно я заслужаваш !

Незнам дали ще си спомниш това . Но аз си спомням. :3d_002:

Добре е да се тълкува ,но добре е и да се вижда ! :3d_075: :3d_075:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Човекът е калейдоскоп от маски, ражда се с десет хиляди от тях, но ги показва пред света една по една.Броят на маските се увеличава още повече от факта, че ние виждаме всяка една от тях под различен ъгъл.

Именно това виждам в аватара на Благост, изразено чрез многобройните му фасетки.

Как може по едно фасетка да съдим дали става дума за диамант или въглен?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Доста обстойно разглеждам аватарите на повечето от пишещите във форума.

Направи ми впечатление един аватар. Този на petina. Не можах да разбера това какво е изобразено и бих я помолила да ми го обясни.

Линк към коментар
Share on other sites

Като се добави и вероятната възможност някои съфорумци да се представят за такива каквито не са в действителност, ще е интересно за четене.

Едва ли някой го прави. Много усилия изисква да се правиш на какъвто не си и да поддържаш един фалшив образ. По-скоро някой, които в "реалния" живот несъзнателно поддържа някакъв вече изграден образ, което му коства много усилия и отнема много енергия (възможни причини - ниско самочувствие, желание да се покажеш еди какъв си, да бъдеш какъвто "трябва" или смяташ че се очаква от теб да бъдеш, натиск на близкото обкръжение да продължаваш да следваш същата линия на поведение и т.н.), в един такъв форум, където няма съвсем директен контакт с другите, би се чувствал свободен да експериментира с нови модели на поведение, с търсене и намиране на едно ново себевъзприемане, което постепенно би могъл да пренесе и в други сфери от живота си. Т.е. тук е по-лесно да бъдеш какъвто искаш да бъдеш, а ако навън си различен, по-скоро онова е "фалшивото" - просто там има много повече фактори, с които да се съобразяваш.

Но мисля, че и тези случаи са редки. Най-често тук сме това, което сме и другаде.

Между другото, кой знае "какъв е в действителност"? :feel happy:

Редактирано от Amitaba
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...