Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мадарски Събор на Бялото братство


Recommended Posts

Времето продължава да бъде много хубаво и на 25.05 .2007 около 12 часа.Може малко да се заоблачии да захладнее след 18 часа.Затова си носете якета .

За утре прогнозата за тази част от страната е добра.

Затова не се притеснявайте за времето и тръгвайте.Ако нямате места за нощуване ,вземете си спални чували.Може и да се намери местенце и за вас в някоя палатка или на пода в хижата.

И....не забравяйте за черешите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 47
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Някой би ли разказал за събора-как протече,нещо особено случи ли се или ,с други думи, просто да сподели някои от ярките си впечатления.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Съборът беше отличен. Времето прекрасно-изобщо не е валяло, слънчево, сухо и топло. Мисля, че имаше около 400 човека, това е изравнен рекорд заедно с миналогодишния събор. За реализацията на събора трябва да благодарим на Шуменската група, която отново пое тежестта на организацията. Всичко, което беше залегнало в програмата, която дадох тук, се проведе. Успяхме да използваме пещерата за концертите за пръв път от 3 години насам, защото по принцип тя е в ремонт. Възникна проблем с къмпинга, бяхме принудени да построим палатковия лагер на една поляна. В битов план трябваше и беше свършена същата работа, както на Рила. Но всичко мина успешно.

Както всеки духовен събор, така и този е време за вглъбяване и отърсване от светските емоции, време за духовна работа със себе си, както и групова. Поддържа запалена искрата на духовното търсене. Едно чисто общуване. Всеки идва тук с жажда за знание и покой, и си отива изпълнен с благодарност, зареден с нови сили и увереност.

Аз лично повече наблюдавам радвайки се на хората, и по-малко общувам по време на събори. При такава атмосфера много думи не са необходими.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, беше много приятно. Организацията беше много добра. Всяка сутрин ставане рано около 5. Качване по многото стъпала до платото - една нелека задача, но пък раздвижване на организма и силите в него. Величествена гледка се разкрива от платото към околността. Изкачваме се не просто по едни стълби, а в нашето съзнание. В 6 без 10 - молитва, духовни песни с музикален съпровод, медитация, връзка с Божественото. Следва беседа от Учителя. След това - Паневритмия. Много е приятно да играеш бос сред тревата, на чист въдух, сред множество хора в бели дрехи - символ на чистотата. След Паневритмията - отново песни. Музиката е метод за събуждане на спящите сили в човека.... Следват приятелски разговори и братски обяд - отново с молитва. Много ведро настроение, размяна на контакти, обсъждане на различни теми от правилно хранене и здраве до история и езотерика. Следва време за почивка или разходки из местността, в събота даже до Велики Преслав. Следобед отново лекции, концерти, изяви. Общата вечерна молитва е особено силна и трансформираща. И отново разговори, общуване ... докото дойде време уморени, да заспим. Небето вечерно време беше много красиво. Ярки звезди. Кой е създал цялата тази красота и хармония би се запитал човек... Но нека не се любуваме дълбо, нали утре отново ще станем в 5 и програмата ще се повтори.

С връщането в града се усеща промяната. Нещото в нас се е трансформирало, съзнанието се е повдигнало. Дошли са ни нови сили за работа и справяне с ежедневните ни задачи.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: благодаря за чудесните снимки + чудесни бяха и беседите, които чухме на трите съборни дни + ето едната

Свещеният огън

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много хубава и чиста атмосфера. Благодаря, скъпи Максим!

Любов към Бога! Да възлюбим Бога с цялото си сърце, с цялата си душа, с целия си ум и с цялата си сила. Само тогава силата Христова, или разумната сила, или силата на Истината ще се прояви в душата на всички. Така сплотени в Божията Любов, ще бъдем мощни като един човек. Не искайте всички индивидуално да се проявите. Когато се обединим в Бога, всички ще бъдем едно и всичко, което се отнася до проявите на другите, ще ни радва като наше, понеже всички ще бъдем едно цяло.

Свещеният огън

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се от сърце, че бях с вас, макар и само за няколко часа. Съжалявам, че не можах като шуменка да помогна повече. Мъничкото, направо символично, което направих по случайна необходимост, ме направи много щастлива. Да виждаш, че вярата е жива и действена, носи чувство за щастие. Почувствах много близки хора, които видях за първи път. Като християнка видях, че няма съществена разлика между моята вече изградена представа за начина на служене и това, което видях. Може да е странно за вас, но не знаех що е наряд и лекция /във вашия смисъл, а иначе доста лекции съм чула, а нарядите при военните... чудех се за какво точно става въпрос/. Направих паралел между тях и проповедта, молитвата, песента в познатите ми християнски служения. Почувствах се сред свои. Благодаря от сърце, че пазите жива Християнската вяра, че я прилагате на дело, че богатството, което носите, го дарявате и на други. Благодаря от сърце на всички, които са допринесли за това, поздравявам новите си приятели! :feel happy:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Чувствам огромна признателност към тези храбри организатори на събора, които със себеотрицание служиха през цялото време само и само да го има този празник за всички. Към Наско, Веско, Пламен и Чавдар, които пазеха лагера, докато другите играехме паневритмия, които носиха тежките казани за да има обяд навреме за всички. Към Станчо, който всяка сутрин по тъмно преди всички се качваше на платото, за да запали газовия котлон и загрее водата в казана навреме, за да могат после всички да отпият по чаша гореща вода с парче лимон по време на утринната беседа. Към всички сестри, които се грижиха за вкусната храна и също се лишаваха от паневритмия, за да не закъснява обяда. Към всички братя, които носиха тежки туби с вода за бидона в лагера, които изкопаха ями и сковаха тоалетни за лагера, за да се запази чиста природата. Благодарност към всички, които доброволно са отделяли в предишните месеци от залъка си, за да бъдат храната, автобусите (3 на брой) и екскурзията до В. Преслав напълно безплатни за всички. Всички тези достойни хора са пример и вдъхновение за всички нас, които в по-малка степен сме поели от тежестта на организацията. Идеята за братство, колективизъм и любов в съборните дни придоби по-ярки очертания!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: единомислие

Идеята за братство, колективизъм и любов в съборните дни придоби по-ярки очертания!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и Лекцията, четена на събора в Неделя сутринта, направи ми силно впечатление.

Човек трябва да върви напред! Никой не трябва и не може да остане в съзнанието си на едно и също място. За всеки ден има определен път, който човек трябва да извърви в съзнанието си. Ако човек не измине този път, той остава назад. Остане ли назад, с това заедно идват и нещастията за него. Тази е новата философия на живота.
Казвате: „Какво от това, че съм погледнал към Бога, или пък че съм помислил за Него?“ Да погледнете към Бога, или само да помислите за Него, това струва повече от всички материални богатства, с които човек разполага на земята. Тази е една от великите истини на живота. Щом знаете това, не обезценявайте, не oмаловажавайте тези неща! Някой казва: „Толкова много работа имам, че ми останало само за Бога да мисля и за мястото, където Той се намира. Аз трябва да работя, да се погрижа за своите материални нужди“. Казвам: единственото място, откъдето можете да приемете всичко необходимо в живота си, е мястото на Бога. Помислите ли за Бога, слеете ли се със съзнанието на всички същества, които се отправят към Него, това е достатъчно.
Казвате: „Коя е новата мисъл?“ Новата мисъл е следната: отправете ума, сърцето и волята си към мястото на Бога! Станете ли сутрин, първата ви работа е да отправите сърцата и умовете си към онази посока, където в този момент милиони сърца и умове се отправят. Тези сърца и умове трептят с различни вибрации, с различни разбирания, но едно единствено място ги привлича – мястото на Бога. И в името на това място всички живи същества се обединяват.
Мястото на Бога Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за снимките и за лекцията Васко-)), надявам се следващият път да присъствам и аз.

Линк към коментар
Share on other sites

По време на срещата-събор край Мадара в тези дни имахме огромно щастие да се засечем там цели 11 участника на нашия любим форум. За мнозина от нас това беше първа жива среща един с друг, моментът беше неповторим.

Максим,

не сте прав,на събора бяха 12 участници!Аз също присъствах :rolleyes:

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Максим,

не сте прав,на събора бяха 12 участници!Аз също присъствах :rolleyes:

Поздрави!

Така ли? А как в случая се вписва с това вашия предходен въпрос?

Някой би ли разказал за събора-как протече,нещо особено случи ли се или, с други думи, просто да сподели някои от ярките си впечатления.

Предполага се, че човек който е бил, знае как е протекъл събора. :thumbsup2:

Жалко, че не се запознахме и с вас, би ми било интересно и на мен и на останалите.

Линк към коментар
Share on other sites

Максим,

не сте прав,на събора бяха 12 участници!Аз също присъствах :rolleyes:

Поздрави!

Така ли? А как в случая се вписва с това вашия предходен въпрос?

Някой би ли разказал за събора-как протече,нещо особено случи ли се или, с други думи, просто да сподели някои от ярките си впечатления.
Предполага се, че човек който е бил, знае как е протекъл събора. :thumbsup2:

Жалко, че не се запознахме и с вас, би ми било интересно и на мен и на останалите.

За мен преживяването беше повече от уникално и неописуемо.Желанието ми е се да се проведе диалог за нещо толкова красиво и стойностно и да мога да срещна същото или подобно възприятие у други хора .Изключително много съм благодарен за това че се е утвърдила и възродила такава хубава традиция и най-вече за това че ми се даде възможността да взема участие в нея.Тази година ми беше за първи път.Надявам се да не третирате въпроса като подвеждащ.Иначе,също като Вас,аз запазих усещанията и изживяванията от паневритмията и концертите за себе си,потънал в съзерцание и благоговение...и мълчаливо присъствие...

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки обича да отиде на ресторант и да седне на масата на готово, но после има и сметка за уреждане.

Някой да има парички...?

Аз нямам, а вие ?

Бях свидетел на топлите чувства между всички хора, които се срещнахме по време на Мадарския събор. Видях, че форумът е създал близост, форумът е създал истинско приятелство. Знам, че отношенията нямаше да бъдат толкова задушевни ако не се познавахме от тук. Така че винаги има кой да плаща сметката :thumbsup1: На мен един участник ми даде безплатни продукти, а друг ми плати сладоледа и безалкохолното на барчето там, макар че настоях да си платя всичко. Ето я любовта в действие. :3d_053:

Преди доста годинки "попаднах" на една книжка за бащата на историята Херодот.

В нея се описваше историите на Херодот. Интересни историики имаше.

Та сега се сетих малко история... от миналото ми време.

На тези събори ..сбирки съм ходил преди ти да чуеш дори за тях. Казвам го сериозно. И знам какви са следствията ако няма Пастир от първа ръка. Говоря за годините преди регистрацията на "Бялото Братство. Но ти си твърде умен за да ме чуеш. Трябва да си потърся някой по-глупав, който ще ми премери думите по достойнство и ще изследва тъпите ми брътвежи.

Та ...вие там имахте ли Пастир, в плът говоря? Такъв с ранга на Беинса Дуно?

Ако - не .... халал да ти са сладоледите и безалкохолното. Аз съм безработен и доходи лични нямам, но ще взема на заем и аз ще те почерпя да видиш каква е разликата. Тази земната храна минава като експрес и спомен от нея няма. Гладувал съм по 40 дни да си видя волята- и издържах. Гладувал съм 20 дни по неволя и ..неиздържах. Добре че беше Дедо. Всички "приятели" избегаха тогава и само Дедо остана, само Той не избяга.... длъжник съм Му.

Ти говориш за външни неща, аз за вътрешни.

Тук във форума има човек който знае какво говоря.

Ти си умен човек- чух от тебе, работиш си в Университет. Не се спирай при мене простака...продължавай напред.....

Линк към коментар
Share on other sites

На тези събори ..сбирки съм ходил преди ти да чуеш дори за тях. Казвам го сериозно. И знам какви са следствията ако няма Пастир от първа ръка. Говоря за годините преди регистрацията на "Бялото Братство. Но ти си твърде умен за да ме чуеш. Трябва да си потърся някой по-глупав, който ще ми премери думите по достойнство и ще изследва тъпите ми брътвежи.

Та ...вие там имахте ли Пастир, в плът говоря? Такъв с ранга на Беинса Дуно?

Гладувал съм по 40 дни да си видя волята- и издържах. Гладувал съм 20 дни по неволя и ..неиздържах. Добре че беше Дедо. Всички "приятели" избегаха тогава и само Дедо остана, само Той не избяга.... длъжник съм Му.

Ти говориш за външни неща, аз за вътрешни.

Тук във форума има човек който знае какво говоря.

Вярвам ти:)

За успешното гладуване сигурно трябва да те похваля?

Иначе сериозно разбирам какво имаш предвид. И двамата говорим за вътрешни неща. Минал съм през подобни чувства като теб. Макар че съм с доста по-малко опит от теб. Все пак ти повече си видял, повече си живял от мен. Но отдавна разбрах един важен момент. За мен вече не е важна структурата на дадено общество. Спрях да се вземам насериозно и да казвам как трябва да бъдат нещата в едно общество. С такава нагласа от рода: "те не са искрени, те не са смирени, този или онзи не живее според учението, тези или онези инициативи не са в духа на учението, не трябва да е така, а трябва да е така както аз виждам нещата..." не се стига далеч. Неизбежно идва разочарованието и болката. Такъв модел на отношение не води до нищо добро. Той сковава. Затова отивам на събор без да очаквам нищо, оставям го да бъде какъвто е, без да проектирам свои нагласи върху ситуацията. И знаеш ли, нещата стават по-добре, свободен си, лек си, щастлив си, огорчение не може да те докосне. Напоследък в живота все ми се случва да имат интерес към мен, само когато могат да ме използват за нещо. Не заради самия мен. И какво от това? Не се смущавам, не влизам в кожата на жертва. Все ми е тая, защото знам че всичко е преходно. Знам че моят еквивалент на твоя Дедо :) е единствен винаги с мен и не ме изоставя, защо тогава да се кося, че другите имали користни подбуди към мен? Че и аз съм имал користни подбуди към други хора! Това сме хората, ако не бяхме такива нямаше да сме хора, а ангелчета вече. Защо да се противим на нещо естествено? Ми нека да ме използват. Използват те, защото си полезен! Ако не си полезен как ще можеш да бъдеш използван. Затова нека се радваме, че ни използват:) И да се радваме на малките "външни" радости по време на събори! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Съборът беше отличен.

Аз лично повече наблюдавам радвайки се на хората, и по-малко общувам по време на събори. При такава атмосфера много думи не са необходими.

:thumbsup2:

На този събор за пръв път бях поканен да изнеса лекция за природосъобразното хранене и лекуване. За пръв път също така се включих в Паневритмията. Като цяло впечтленията ми са чудесни! Освен някои преки и задочни познати, срещнах се и с много нови хора, тръгнали на духовно поклонение с отворени сърца и изпълнени души. Определено считам, че школата на Беинса Дуно е най-убедителната измежду системите с корен у нас, съчетаваща, чрез един по същество всеобхватен идеен механизъм, пътища към духовния индивидуален и социален прогрес, здравословния начин на живот, хармоничното и ползотворно общуване, ценностите на изкуството и грижата за едно ново бъдеще на България.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: тазгодишният събор на Мадара беше действително по по и най хармоничен + растем заедно вече толкова доста години + интересно беше и в неделя след обяда + след като си заминаха всички + след като разтребването на територията и прибирането на посудата от хижата приключи...сещате се какво се случи + заваля...силен дъжд се изля + споделиха даже, че братски астролог казал " щом приключи събора - ще завали " + сега съборите и срещите станаха преизобилно + дългогодишна традиция в края на месец юни е и габровският братски събор + Божие благословение е възможността да общуваме със светли + търсещи души + отлична работа за Словото + Делото + Живота + благодаря ви, приятели :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Не беше случайно, че е заваляло точно след като съборът приключи. :thumbsup1: Жалко, че си тръгнах час преди пороя, та не можах да видя стихията. По време на събора не валя нито капка. Докато по същото време в София е продължило да вали редовно. Пролуката на хубаво време, която очаквах и за която бях споменал, се осъществи точно! Вече се шегуват, че съм братския метеоролог и нося късмет с времето, след като миналата година на Рила пристигнах в първия хубав ден, и си заминах в деня, в който следобяд заваляло дъжд. А престоях там 10 дни, в които времето беше прелестно и без дъжд.

Според мен миналогодишния Мадарски събор абсолютно с нищо не остсъпваше на тазгодишния. Това са двата най-посетени събора за всичките 15 години, откакто се провежда този събор.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: еволюцията изисква всеки последващ събор да е малко по добър + и то си е така + сещаш ли се къде бяха миналата година вечерните наряди и концерти + благодарим за тазгодишните + всеки един събор / среща е със своята си прелест !

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благост

сещаш ли се къде бяха миналата година вечерните наряди и концерти

Да обаче влязохме през огражденията без разрешение.:) Пещерата още не е отворена официално. Да не забравяме това. А нарядът на Плиска беше по-добър от тазгодишния на Преслав според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: ситуации има разнообразни + добре е че ги осъзнаваме + Божието благословение да е винаги с нас на всички събори и срещи + подсети ме за наряда в Преслав + четенето на Господнята молитва от Зографското евангелие от 10 век + много силно го преживях!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...