Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пролетно-лятно черешово пречистване


Recommended Posts

:sleeping: някой да сподели дисциплиниращо :sleeping: по колко черешки на час да си хапваме :thumbsup2: или по кофа/ кофичка / купичка + щото вчера докато бях на дървото + пък и след туй :rolleyes: гооолям черешохап беше + сега тръгваме отново :dancing yes: количества сериозни има :thumbsup: трябва да ги обгрижим :sorcerer:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Периодът наистина е чудесен за подобна инициатива! Днес и аз реших да се включа:) Колкото издържа, по-скоро бих искала да слушам тялото си какво желае.

А дните след пълнолуние са прекрасни за прочистване от всякакво естество, като се започне от освобождаване от токсини, сваляне на килограми, премахване на вредни навици и т.н А черешките пък бидейки плод с червен цвят внасят в организма доста интензитет и присъстват в менюто именно за тези, които желаят да поотслабнат. То при мен относно килограмите няма накъде повече, обаче други неща стоят на преден план:)

Приятно на всички :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Значи почваме от днес! :D Дано да издържа че искам и да спортувам.По късно ще напиша една прочистваща техника от йогата,правила съм я няколко пъти,но е мнооого гадно нещо за изпълнение и мнооого хубаво нещо като ефект върху организма.Пие се топла вода с морска сол около два литра,правят се упражнения и след няколко посещения в тоалетната си целия пречистен :)

Редактирано от cveta80
Линк към коментар
Share on other sites

Това с горещата вода го препоръчва и Учителя. Горе се споменаха около 10 чаши сутрин на гладно, но действат и 2-3 големи чаши. Аз всяка сутрин пия гореща вода и винаги има ефекта на клизмата. Друг е въпросът, че когато човек се храни с плодове, а не е на пълен глад няма нужда от клизма, защото все пак перисталтиката на червата работи. И аз съм с Вас. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте черешояди!Поздравявам ви за решението!И аз съм с вас макар че разстоянието и работното ми време не позволява да бъда на обявената среща за споделяне на опит!Относно предварителната подготовка ще кажа, че нагласата е важно нещо.Тези, които са правили житния режим знаят, че проблема е в първия ден докато организма се пренастрои и тогава е възможно да се появи главоболие,особено ако са свикнали и с чашката кафе от която трябва да се откажат по време на режима.Прочистващата техника Шанк Пракшалана би била добре за начало на режима, но не е много лесна за изпълнение.А и на всеки действа различно.Правила съм я два пъти преди житен режим ,но вторият път получих силно пулсиращо главоболие,вероятно от аномалии в кръвното налягане, заради подсолената вода, та сега не смея,затова ще разчитам на чайовете с очистителен ефект.На всички вас-успех в начинанието! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Моят опит показва, че малко хора се научават при тази процедура да изкарват преобладаващото количество сол. При останалите зависи колко организмът им е индивидуално чувствителен към солта, но при всички случаи не е добре да го правят. Даже английската сол, която също си има минуси, крие по-малко рискове в това отношение, тъй като и без упражнения се изхвърля по-пълно, а и да остане магнезий, той има по-малко странични ефекти, по-скоро действа успокоително, от което повечето имаме нужда. А натриев хлорид 99% от нас го поемат в по-високи от необходимите дози всекидневно, така че...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е много индивидуално - аз съм ползвала Шанк Пракшалана и съм доволна. Клизмата както казаха по-нагоре не е лош вариант, само не трябва да се прекалява, защото червата могат да станат инертни, може и със зелен чай, а може и с нищо - при плодов режим, наистина перисталтиката би трябвало да е добра. В общи линии - методи хиляди - всеки сам трябва да си прецени за себе си. в момента съм най-доволна от зеления чай. Английската сол е по-драстичен метод от зеления чай, но за някой позапечен човечец :) може да е добре.

Шанк Пракшалана също е "драстичен метод", пречиства много добре, но трябва да се изпълнят упражненията, за да солената вода се изходи и солта трябва да е в такъв процент спрямо водата, че човек да я изхвърля, а не усвоява. Прочиства целия храносмилателен тракт, но мисля, че е подходяща за хора, при които малко изостряне не вреди. Може би за човек с гастрит, или язва, не би било добре. Важно е да се спазва и времето за прочистване - прави се сутрин или вечер на залез, по обяд е най-неподходящо. Това важи и за клизмата. Там също има значение разтвора, а това също трябва да се прецени индивидуално - дали ще е някаква билкова отвара, или вода със сол, или лимонов сок или нещо друго. Трябва да се внимава да не се получи пресушаване - т.е. разтвора да не е твърде концентриран.

Ако някой се интересува от описание на Шанк Пракшалана - мога да пробвам да направя, но не съм много добра в това да дам точни количества и пропорции, защото винаги правя нещата малко на око и различно.

При мен добър вариант е комбинацията от сутрин на гладно да се пие чаша-две топла вода, по-късно вече хапване на черешки, и ако се налага и някоя вечер чаша зелен чай.

Спирам да мъдря и отивам да си измия една купичка с черешки - хрущялки, тези са леко розовки, не червени, този сезон не съм яла още такива, преди малко си ги купих. Изглеждат много вкусни! :3d_026:

Редактирано от tamin
Линк към коментар
Share on other sites

Горе долу съм съгласен с другото, но още на никого не съм препоръчал каквото и да е разтоварване с участието на кофеин - има го и в зеления чай, покрай разните му полезни съставки... :3d_100:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

По принцип запека на енергийно ниво има много общо със задържането на емоции. Ако всичко е наред на емоционално ниво не би следвало да имате проблеми с отделителната система дори и при очистителен режим.

Линк към коментар
Share on other sites

Как сме, черешофенки и черешофенове? :3d_146:

Вчера варненската група се посъбра - от близо 15-те заявили желание да се включат на срещите дойдоха горе-долу половината черешояди.

Преди всичко прочетохме всички получени писма и публикуваното във форума до момента. Благодарим ви за споделените мнения и за съветите! Като цяло се е оформила група от около 30-ина черешообожатели от цялата страна.

Донесоха се различни видове череши, но... все от пазара. Сред нас не се оказа нито един притежател или поне ползвател на черешово дърво! :3d_160:

Решихме да помислим къде бихме могли да позасадим малко черешови дръвчета. :3d_022:

Поворихме за това кой как се чувства - към 19.30 нямаше никакви оплаквания, беше ни много весело: черешите наистина са много радостни и енергизиращи плодове!

Обърнахме внимание и на захранването - поговорихме за традиционната 5-дневна и 10-дневна схема (взехме ги оттук - благодарим на приятелите, които са ги публикували!)

Но като че ли повечето присъстващи бяха склонни да карат на изпитаното 3-дневно захранване след житния режим и което започва с ангелска супа.

Пожелаваме успех и слънчево настроение на всички!

Светъл Ден!

Лидия

:3d_059:

PS Исках да публикувам снимка от срещата ни, ама нещо не ми се получава....

Редактирано от Лидия
Линк към коментар
Share on other sites

Зеления чай съдържа кофеин - вярно е! Макар и в много по-малки количества от черния, все пак съдържа. Затова за гладуване е неподходящ. За плодов режим обаче, при мен да се изпие чаша чай първият ден или вторият - вечер за засилване на метоболизма, е добър вариант. По принцип не пия нито кафе, нито черен чай от 10 години, а зеленият в редки случаи и независимо от това не съм усещала върху нервната си система някакъв превъзбуждащ ефект. Разбира се, отчитам субективността на този “факт”, но съм склонна да вярвам най-вече на себе си. В поста си написах, че това е вариант за мен. Относно полезността и вредността на различните методи, честно казано не бих се наела да споря. Който и да взема от тях, ще намеря положителни и отрицателни черти, затова просто споделям своя опит, но ясно е - всеки трябва да намери своите начини. За капак на всичко те също не са константа, защото човек е динамична система и което е добре за мен днес, утре може да не е. Целта е равновесието - трудна, но не непосилна задача!

Съгласна съм с Буболече, за връзката между задържането на емоции и запека.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е, че сте решили да похапвате черешки и по този начин да се прочистите. Поздравявам ви за това решение! Сега като се замисля, може и аз да се включа, но чак след няколко дни.

С най-искрени чувства,

Диана

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_044: Привет на всички!

Може би ще ви е интересно да прочетете части от мейлите, които получавам по тази тема. Явно пишещите нямат възможност да пишат направо във форума, въпреки, че ги подканих, затова ще препредам написаното от тях.

:thumbsup2:

...Всъщност с череши ще го правя за пръв път. Но няколко пъти съм правила плодове и зеленчуци през зимни периоди. То е почти същото /а може би съвсем различно/, тъй като всичко е само натурално, без никакви подправки и т.н. Единственото, което добавях бяха пак плодове, които сама съм сушила и съм сигурна какво ям./ Например последния път беше: ябълки, банани, моркови, зеле и червено цвекло + сушени кайсии и сливи/ Този хранителен режим го знам от една рускиня, на която имам доверие. Та според нея тук няма специално захранване. Защото иначе ще изтрая каквото трябва, но захранването ми е кошмар. Затова ми хареса. Тя казва - трябва само да слушаш организма какво иска. И наистина е така. Започвала съм ведната с малко препечен хляб и сирене и на втория ден си ям както обикновено /разбира се в малки количества/. Пък резултати си има. Другото, което искам да споделя е за клизмите. Препоръчвам ги, макар че е неприятно, особено като е за пръв път. Аз ги правя по Малахов /т.е. уринови/, но заради начина на приготвяне, те са подходящи за зимния период. И въпроса не е толкова да се получи обикновено изпразване на Д.Ч. Така се изчистват натрупванията в джобчетата, мастните образувания по стените на червото, евентуално наличие на полипи /личен опит/, което с рициново масло, сена и др. не става. Това е много благоприятно, освен усещането за вътрешна баня. Що се отнася за неприятните моменти, като главоболие, позволявала съм си в началото примерно по едно малко нес кафе. А после нещата си тръгват. Мисля, че малките отклонения не пречат, тъй като всеки е с индивидуални особености и е по-добре човек да се съобразява с това. Друго, което искам да предложа е - ако черешките са сладки и не са водни, могат да се сушат и след това са прекрасен деликатес, когато ги няма пресни.

Поздрави и успех на всички черешофенки,

:thumbsup2:

...И аз бях решила да правя тази диета, но за съжаление не ставам и за задочник защото тук в Холандия няма череши! Споделих с дъщеря ми, тя ми каза че в Англия са по 8 паунда килото. Яжте и за наше здраве, вие сте щастливци....

:thumbsup2:

Скъпи приятели, благодаря ви за интересната информация за черешовото пречистване. Аз самата съм практикувала гладолечение и имам информация по въпроса най-вече със захранването, което според мен е по-важно от самото гладуване. Правила съм също житен режим 10 дни. Молбата ми е да споделите информация за добавки от минерали и витамини на достъпни цени. Най-добре е да се ядат сурови плодове и зеленчуци, но понякога организма, особено на години /аз съм на 58 години/ има нужда от нещо специфично като недостиг - какви изследвания трябва да се направят и при какъв специалист? Ще бъда благодарна, ако споделите своя опит и информация по въпроса. С най-добри чувства и благопожелания.....

:thumbsup2:

Здравейте,

черешовият призив звучи интересно.

Бих искала да се включа. Не знам дали ще се получи. Имам нужда от повече информация. Как се процедира? Трябва ли предварително да се прочисти организма? И други разни въпроси.

За съжаление технически ми е невъзможно да стигна до Варна.

Но бих се радвала на насоки. По-важното е как преодолявате мераците за похапване?

Благодаря за поканата.

Нека светлината бъде с Вас.

:thumbsup2:

...Аз също обичам да прочиствам организма си по този начин и го правя за по 14 дни - не само с череши, но и с грейпфрути, дини и грозде!!! Около мен нямам съмишленици и много се радвам, че намирам във ваше лице такъв!!!

Ще се радвам ако ме включите във вашата група на изпитателите!!! Благодаря ви!

:thumbsup2:

...Днес не само аз започнах, но и моя приятелка от нашия блок, която също е последовател на Учителя. Така че ставаме две от София, а доколкото разбрах, има и още други... Така че може да я запишете и нея при "задочниците", но тя рядко ползва и-нет.

Благодаря,че ни "запалихме" за идеята. Хладилникът вече е пълен само с череши, току-що се върнахме от пазара с по няколко килограма. А при нас не е много близо, затова и се заредихме. Предвиждаме, ако успеем, да берем и направо от дърво в Панчарево и на излизане от градината да си ги платим, но...каквото стане. Поне продават в изобилие. А едва ли някой повече от мене има нужда от това пречистване...

:thumbsup2:

...Имаше двама желаещи от чужбина, на които им писах, но в Швейцария е невъзможно да се направи - там цените са толкова високи - не си спомням вече, защото бях преди 3 години за 3 месеца. И видях как хората си купуват по...няколко черешки, мерят си ги и ги плащат на касата. Така е с всеки един плод - но да купиш в Швейцария 1 кг череши...просто е невъзможно. А имат и растат и при тях. Питах защо са толкова скъпи - не по-малко от 15 лв за килограм, отговорът бе: " Ръчният труд е много скъп... "Машини не могат да ги берат. Ще си направя труда да пусна СМС и да попитам колко точно е цената на черешите в тези две държави, а и в други... В София цената на килограм е между 1.50 и 2 лв. И никой не се смее като купуваме по килограми наведнъж...

В Германия не съм попадала по черешово време, но и там няма такава възможност, както при нас.

За себе си открих, че като купя от няколко сорта - все едно ям различни "ястия". Всеки сорт е с различен вкус, на вид също, а и цветът минава през различни наюнси на червеното.

Върша си обикновените неща, не го смятам за изпитание, леко и приятно. Затова ви благодаря лично за идеята! Дойде точно навреме!!!...

:thumbsup2:

...Чувствам се прекрасно и чудесно не само от факта, че съм черешофенка в момента, а и от милото ви писмо!!!

Изпращам ви сърдечните си поздрави от слънчева Анкара!!! Тук има няколко вида череши, но тези, които ми напомнят на българските са от сорта "Наполеон" - все едно, че са хрущялки от Кюстендил .

Много бих се радвала, ако споделите с мен тази "ангелска супа", за която споменавате в захранването. Аз провеждам захранването по схемата на Лидия Ковачева за 14-дневното гладуване - понася се леко и до сега съм нямала никакви проблеми.

Никога не съм очаквала, че ще имам толкова много приятели от родния ми град Варна... Ето сега и тази група на черешофеновете!!! Благодаря ви, че ви има, мили приятели!!! Така е по интересен и смислен живота!!!

Светлина, хармония, мир и любов!!!

Приятели, бяха поставени някои въпроси, ако желаете да отговаряте, аз - както и досега - ще препредавам написаното от вас!

Слънчеви и светли черешови дни!

Поздрави от Варна!

:3d_165:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е, че в чужбина черешите са много скъпи и по-скоро се продават не в килограми, а в грамове. Току-що проверих, че в голям супермаркет в Германия 100 гр. череши внос от Турция или Испания струват 0,49 цента. 1 кг е значи 4,90 евро. Цените на немските си череши пък е още по-висока. Миналата седмица проверих на пазара, където самите производители предлагат продукцията си и 100 гр. череши струваха 1 евро! Тук трябва да отбележа, че имаше само един щанд с череши, който погледнах и цените може и да варират, но са с тенденция високи. С ягодите е малко по-добре - половин килограм струват 1,49 евро и са си немски.

Така че да можеш да си купиш череши за 1,50-2лв си е наистина голямо щастие! А аз самата като се замисля, че у дома на село имаме общо 4 череши и ми става мъчно, че преди не съм оценявала какво имам. Е, сега вече наистина знам. Въпреки това обаче високата цена на черешите не би ме спряла, ако реша да направя този режим. Човек инвестира в здравето си, а то е най-важното. Цената няма значение, защото здравето е безценно! То е най-голямото богатство!

А тази жена, която пише, че в Холандия няма череши, бих я посъветвала да отиде в някой голям магазин и да провери там. Може и в някой такъв за биологично чисти храни или на пазар. Някакси не ми се иска да вярвам, че холандците не внасят череши от някъде и биха се лишили от този плод като цяло.

Това от мен. Надявам се днес, като си похапвате от черешките да гледате малко по-иначе на тях и да сте благодарни, че ги има и че може да си ги позволите.

Със здраве! :feel happy:

Редактирано от Диана Баева
Линк към коментар
Share on other sites

Как сме днес, черешояди?

Да, не сме само черешоядки, на мен са ми известни поне още двама черешояди, единият от които е собственият ми съпруг. Той се включи с един ден по-късно, но засега държи фронта. :thumbsup:

Вчера беше дъждовен ден и първият ми въпрос беше - ами дали ще има череши на пазара? Инстинктът за самосъхранение си казва думата...

А иначе пред мен остава да стои въпроса: пречистване - добре, но времето за това идва и си заминава, а как да се придържаме към разумното хранене през всички останали дни на годината?

Беше поставен вече въпроса - как да се ограничаваме от по-обилното похапване? Учителят дава препоръка предварително да се определя количеството храна, което човек се кани да изяде и това е един от принципите на здравословното хранене.

Правим ли го? Аз - не винаги, но след всяко пречистване се старая да променя някой свой хранителен навик, който не одобрявам. Този път реших да е това - след захранването предварително да определям храната си и да не се изкушавам "да си досипвам". Разумът и волята да предхождат сърцето и желанието! Докато не трансформирам отрицателния навик в положителен.

Черешите са хубаво начало - изяждаш си купичката и така се изпълваш със сладост, че не ти се иска повече. Ще се постарая да запазя това усещане и след захранването! Всъщност на човек му е необходима толкова малко храна, стига да е разнообразна и качествена.

А вие имате ли нещо, което искате да промените по отношение на храненето си?

Слънчеви поздрави и успешни черешови дни, скъпи приятели - черешоугодници!

:3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 'Фен клуб на черешата'

Писах вече на Лидето, че няма на 100% да съм на череши - хапвам и по 4-5 кайсии на ден и домат. Но и аз се чувствам чудесно.

Хубавата идея зарази и децата и те уж се включиха. :3d_097: Но след като изядоха една купа череши ме погледнаха озадачено и попитаха: а сега какво ще вечеряме? :3d_082: Поне поставихме началото.

Желая на всички успех с пречистването на организма. Учителя е казал, че то се постига с промяна на храната, с чисти мисли, чисти чувства и постъпки.

Повече светли дни!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!

Без да знам се оказа че и аз съм почанала "черешовите дни" заедно с вас! Сега ми е толкова радостно, че имам съмишленици и съчерешовци :3d_039:

Тъй като имам няколко излишни килограма, които още от април се опитвам да пусна на свобода, сега най-накрая се реших да ги изпратя с череши! Чувставам се страхотно - по-лека, по-свежа и имам сили за всичко.

Говорейки си за диети и режими, един познат ми каза, че клетките помнят една година и за да отслабна трайно (защото повечето пъти след като отслабна е налице йо-йо ефекта) трябва поне една година да съм на режим. След това дори завръщане към настоящите ми хранителни навици няма да доведе до напълняване или поне не до голямо напълняване. А сега - много често решавам и се подлагам на гладолечение с плодове, но след това след около седмица или по-точно от момента, в който отново започна да ям хляб или картофи, всичко се връща на мястото си. Вие как мислите? Година режим стига ли?

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: здравейте, всички + чудесно се чувствам + череши има още да се берат + днес ще сме на черешобер по залез слънце + има и вишни + джанки + ягоди + черница/бубонки/дуди бели и черни + осъзнаваш колко действително не много ти е нужно, за да бъдеш жив и че живеем не за да ядем + аз хапвам плодовете /черешите мнооого бавно + "пия ги" с благодарност че ги има + дозата/порцията ми е разтегливо понятие + кога купичка, кога кофичка + мога само непрекъснато да благодаря за безкрайната божия благодат :hypocrite:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!

Без да знам се оказа че и аз съм почанала "черешовите дни" заедно с вас! Сега ми е толкова радостно, че имам съмишленици и съчерешовци :3d_039:

Тъй като имам няколко излишни килограма, които още от април се опитвам да пусна на свобода, сега най-накрая се реших да ги изпратя с череши! Чувставам се страхотно - по-лека, по-свежа и имам сили за всичко.

Говорейки си за диети и режими, един познат ми каза, че клетките помнят една година и за да отслабна трайно (защото повечето пъти след като отслабна е налице йо-йо ефекта) трябва поне една година да съм на режим. След това дори завръщане към настоящите ми хранителни навици няма да доведе до напълняване или поне не до голямо напълняване. А сега - много често решавам и се подлагам на гладолечение с плодове, но след това след около седмица или по-точно от момента, в който отново започна да ям хляб или картофи, всичко се връща на мястото си. Вие как мислите? Година режим стига ли?

Не, но един живот стига... :thumbsup2:

Познавам много хора с постоянно повтарящ се йо-йо ефект, на тях винаги препоръчвам отначало да стабилизират общия режим на хранене, тогава да пристъпват към разтоварващи режими. Иначе се редуват периоди на подобрение и влошаване, като поради липса на редовен правилен начин на хранене първите периоди постепенно отстъпват място на вторите. Не ми е приятно да го подчертавам за н-ти път пред доста запалените фенове на разните разтоварвания, но си е така. Една от първоначалните последователки на Лидия Ковачева, цитирана на челно място в книгата й и после тръгнала по свой път, често подчертаваше, че всеки може да гладува, но само високо съзнателният човек може да се захранва и да продължава да се храни правилно... :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Добромире,

това, което казваш е много актуално за всички, които освен пречистване искат да свалят някой килограм, и то за дълго.

Но би ли пояснил какво означава "стабилизиран общ режим на хранене" и "редовен правилен начин на хранене"?

Знам, че всичко е много индивидуално, но все пак трябва да има някои общи правила за всички. За да не страдаме от йо-йо ефекта.

Ти самият как се храниш? Склонен ли си към напълняване? Променял ли си нещо в храненето си някога, на какво най-много държиш? А кое не бива да се допуска? За мен би било много ценно да разбера нещо от твоята лична практика, макар и кратичко!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Правил съм и дълги разтоварвания, вкл. до 4 седмици само на вода, както и различни плодови, зеленчукови, сокови. Грещшките ми при захранване бяха малки до умерени; при вторите придобих представа какво означават пък грубите грешки... Не веднъж ми са се обаждали хора, които са отекли като като слонове в краката, поради ранно включване на сол и белтъчни концентрати - това е вече увреждане на бъбреците. Затлъстяването по принцип се лекува с много умерено, но в основата си пълноценно хранене, заедно със също така умерено движение и психорегулиращи мерки. Особено женският организъм се нуждае от качествени мазнини, които не бива да липсват за по-дълго от няколко седмици. Мъжете по правило издържат далеч по-конструктивно на строгия и продължителен глад, а също и на повечето диети с полумерки. Това, че жените по-често ги правят, си има други причини. А иначе човек следва да си прецени честно може ли да балансира храненето си - без преяждане и гладуванеи при това с повече натурални растителни продукти и колкото се може по-малко хормонално-животински произведения, захар, сол, запръжки и кофеин. Ако да, тогава на тази база различнте разтоварвания могат да са много полезни - но човек вече знае откъде тръгва и към какво като базово хранене се връща постепенно след това. И даже ако има усет ще разбере, че след всяко разтоварване всъщност той иманужда от малко по-малко храна, докато обикновено се усеща вълчи глад и хората почти неизбежно преяждат... Ако човек е свикнал на прекалено, неподходящо по качество и/или безразборно хранене, опитът показва, че почти в 100% след разтоварването той се връща пак към привичките си. И тогава... :3d_129:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:

===========================================

Здравей Лидия,

Колко навременно поставяш въпроса относно правилното хранене!!! И аз съм от тази група хора, които не могат да намерят правилния "алгоритъм" на ограничаване от обилно похапване - както се изразяваш. А това с годинките оказва своето отражение! При мен единствения начин на контрол се упражнява САМО по време на пречистващите дни. За това се старая да ги правя поне 3 пъти в годината - през февруари-март - с ябълки или грейпфрукти; през май-юни - череши, а през есента - август, септември или октомври - с диня или грозде. Вслушвам се в моя организъм и той ми "подсказва" към какъв плод да се ориентирам. Преди около 10 години успях да "чуя гласа му", че не се нуждае от месо! Но през останалото време - оставам "глуха" и се понасям по течението... Понеже обожавам сладкото - не намирам сила да се ограничавам, а тук изкушенията са големи!!! Разбирам цялата психология на проблема но не мога да се справя с него! Поддръжка в обкръжението си нямам, по-скоро напротив - укоряват ме, че имам този стил на хранене. И за това съм толкова щастлива, че сега с вас заедно, сигурно ще намеря пътя за да преодолея и тази "височина" в живота си! Благодаря за идеята за "недосипването" - това ще е старта!!!

Аз обичам да се вслушвам в сърцето си - то ми подсказва толкова много - стига да съм в момента на "неговата вълна"! Дори Горки, в разказа си "Сърцето на Данко" използва този символ - сърцето, което свети и показва на хората пътя!!! Колко много мъдрост има в тази символика, не намираш ли? "Сърце-факел" - до сега такова сравнение като у Горки не съм срещала!!!

Наистина, слънчеви са дните когато се пречиства тялото, а заедно с това нахлува толкова енергия и душата ти дава сила "да полетиш"!!!

Сърдечни поздрави на всички "опитали" от пречистването!!!

С най-искрени и добри чувства!

Хармония и светлина!

==============================================

:thumbsup:

Добромире, благодаря ти за отговора!

Ето едно писмо, което показва типичната картина на последователите на пречистванията. Аз мога да се подпиша под него с две ръце, защото правя почти същото, само че добавям и житния режим.

Не съм много пълна (160/60), смятам, че се храня рационално - избягвам почти всичко вредно, което споменаваш, не прекалявам с храната, почти не ям сладко, движа се достатъчно и въпреки това, в края на 3-ия месец, преди началото на поредните 10 плодови/житни дни - аз пак съм си наваксала свалените 4-5 кг. :harhar: А най-добре се чувствам на лелеяните 54 кг - мил спомен от студентските години! :smarty:

Защо се получава така? Ти споменаваш за психорегулиращи мерки. Какво включват те? Можем ли сами да си помогнем, а ако не - към какъв специалист да се насочим?

Благодаря ти за професионалното отношение! Препращам отговорите ти и на другите черешопоследователи, които поради една или друга причина не могат да се включат във форума.

Светъл ден!

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се включих, макар и не само на череши. Днес ми е пети ден. Мисля да не го правя обаче за 10 дена, защото нямам нужната психическа подготовка в момента. Ще стискам палци обаче на всички вас да направите целия режим и най-вече правилно захранване.

И аз като Добромир с практиката съм установил, че е по-трудно да се установи дългосрочен балансиран режим на хранене, отколкото да се направи единично пречистване. Макар и полезно, ако не се съчетае с други принципи на правилното хранене, това е само временна мярка.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Ами ето, човек сам си преценява как му върви захранването и последващото хранене при малките продължителности. Ако е наред, увеличава продължителността на разтоварването. Ако не е, работи повече върху базовата си диета. Психорегулацията е широко понятие, тя може да включва както елементарни принципи във всекидневието, например да се прекасва яденето при непълно засищане и да не се пазарува в огладняло състояние, а също така и различни индивидуални и групови методи за разтоварване, релакс и засилване на духа... Аз като присъствах на паневритмията, незабавно усетих, че с по-малко храна се чувствам много по-бодър и хармонизиран, подобно е било и с някои източни медитации, и при семинари със западни психологични техники... Човек днес поне има възможността да избере кое за него от различни гледни точки е най-приемливо... :yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...