Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пролетно-лятно черешово пречистване


Recommended Posts

Поздрави на всички, които продължават пречистването! И на вече захранилите се!

Лично за мен почивните дни преди бяха малко по-трудни, през седмицата на работа времето минава бързо, но в събота и неделя всичко се забавя. а и на някой член от семейството все ще му се дояде нещо доста по-различно от череши... :3d_040:

Но сега вече не е така... Понеже изцяло съм обзета от идеята за пречистване, чистене, освобождаване, гледам точно тези дни да свърша онази домакинска работа, която изисква повече решителност за разделяне с нещо старо. Затова днес отворих шкафовете и гардеробите и изхвърлих доста неща. Нали новото идва, след като се освободим от старото? :3d_117:

Утре продължавам, ще мия прозорци:)) Добре че в понеделник съм пак на работа:)))

При вас как е? Има ли продължаващи пречистването?

:3d_086:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет на всички, преминали черешовото изпитание! :thumbsup2:

Днес е ден на захранване. Някои вече го направиха през последните дни, други се включват днес. Като цяло около 40 човека участаваха в пречистването. Вярвам, че всичко е било наред и сега при захранването няма да има особени проблеми.

Важното е да запазим това си състояние на лекота, умереност, притихналост ... И горе-долу същите килограми:)))

Желая ви успешно лято и до нови виртуални, а защо не и реални? срещи в края на август, сезона на ДИНИТЕ!

:3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Появиха се първите череши!

Според психолозите хора, които обичат череши са

нежни, добросърдечни, вежливи. Винаги сте готови да действате дори в свой ущърб, само и само да доставите радост и удоволствие на любимите ви хора. Никога не клюкарствате, но обичате да разказвате и да слушате вицове.

В любовта сте като дете - преживявате тежко изневярата и пренебрежителното отношение към вас.

http://margaritta.dir.bg/avgsept/0504lubimplod.htm

Може би не случайно пролетното пречистване се прави точно с тях. :)

Хранителна информация

* Черешите са с ниско съдържание на мазнини

* Без наситени мазнини, натрий и холестерол

* Добър източник на растителни влакна

* Плодовете на черешата са нетрайни и срокът на използването им е кратък. В състава им присъстват витамините С, РР и каротин и др.

Черешите и вишните са чудесно лекарство срещу някои болести.

При подагра, например, е добре да се приемат поне по 15 череши на ден. Плодът може да се замени със сироп или чай от черешови дръжки.

Чай от черешови дръжки се приготвя по следния начин: шепа добре измити черешови дръжки се заливат с литър вряла вода и се оставят на къкрят на котлона в продължение на 7 минути. След това течността трябва да преседи поне 20 минути. Ежедневно се приемат по 2 чаши от течността.

Отвара от изушени дръжки на черешите има силно диуретично действие.

Не само плодовете на черешата са полезни. Кората на дивата череша е широко използвана при приготвянето на сироп против кашлица.

Домашен сироп против кашлица можете да направите като сложите да заврят 750 мл. вода, смесени със 150 грама уиски и 150 грама меласа.

След като сместа заври, котлонът се намалява на едно и се прибавя 1 чаена чаша нарязана кора от дива череша (продава се в аптеките, ако стрита дозировката е 1 супена лъжица). Разбърква се добре с дървена лъжица и се оставя да къкри в продължение на 25 минути, докато сместа леко се сгъсти. След това се сваля от котлона, оставя се да преседи още 15 минути, прецежда се и се бутилира. Съхранявате на хладно и сухо място. Приемат се по 2-3 суп.лъж. от сиропа няколко пъти на ден.

Сиропът облекчава кашлица, дължаща се на бронхиална астма, бронхит, емфизем, тютюнопушене или грип

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/cherry

Предложение за черешова диета

Какви са вашите рецепти и опит?

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_165:

Здравейте, любители на черешите и пролетното пречистване!

Тези няколко дни след пълнолунието са подходящи за започване на традиционното вече 10-дневно черешово пречистване!

Скъпички са все още черешите, но който е решил, ще се справи! Който иска, може да започне и в началото на юни или чак след следващото пълнолуние - след 18 юни.

Важното е отново да го направим!

Успех на всички черешояди'2008 !!!

Лидия

:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще се пробвам с удоволствие!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Е, тази пролет не успях да се включа въпреки желанието ми. Но въпреки това идват дините. Така, че може да се пробвам там.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Запалихте ме, ще пробвам! :D Може и да не броя дните, току виж излезли повече от 10.

:P Започваме!

Хубаво е да се изчака пълнолунието и тогава да почнем черешовата десетневка, но е доста далеч още - Луната започва да намалява от 7 юни. Лично аз тази година смятам да започна от 1 юни - понеделник. А докога? Организмът сам ще си каже :thumbsup2:

Нека всеки да прецени кога му е най-удобно и колко дни да кара на череши, важното е да направим пречистването и тази година, защото е многоооого полезно и за здравето, и за вида на физическия носител:)))

Светли черешови дни на всички!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Привет на всички поддръжници на идеята за традиционното пролетно черешово пречистване!:3d_047:

Тази година почваме отново след пълнолунието, в понеделник - 31 май и ще се постараем да сме само на череши до 9 юни, като захранването да е на 10 юни.

Всеки , който желае да опита, може да се пробва дори и за по-малко дни, но нека да направи опит! Чувството е невероятно, черешите са изключително благодатен плод! Първите дни хапваме повечко, може дори до 2-3 кг :rolleyes:, но после вече намаляваме съвсем естествено количеството до около килограм на ден. Черешите са плътен плод и насищат достатъчно, за да не изпитваме чувство на глад и да изкараме тези 10 дни на череши спокойни и да се усещаме все по-леки, въздушни и ефирни. Чувството на еуфория е почти постоянно след 2-ия - 3-ия ден, когато премине първата вълна на отделяне и изчистване на натрупалите се през зимата токсини. Може да се появи главоболие, затова се препоръчва в деня преди започването да се пие слабителен чай, или шоколадче със сена, или рициново масло, или дори клизма - изборът е според състоянието на замърсеност на организма. Лично аз вече не вземам никакви мерки, но първите 2-3 години от черешовия режим страдах от доста силно главоболие, но сега вече то не се появява.

Успешни и светли черешови дни на всички!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:)Здравейте!И аз съм голям любител на черешите и правя черешово прочистване на организма си всяка година.Броят на дните за мен не е важен - правя го колкото издържа.Ефекта върху тялото и душата е отличен!

И аз ви желая светли черешови дни!:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, това е много интересно! Досега не съм правила такова пролетното пречистване. След пълнолуние ли трябва да е? Може и аз да пробвам ;)

Аз не се съобразявам с фазата на Луната(поне що се касае до черешите:D).Ям череши от началото на черешовия сезон до края му!По няколко дни оставам само на череши - сама усещам кога да го направя.

Дори човек да замени само едното хранене с череши,ползата е огромна!Черешата е скъпоценен плод!

Ако искаш започни постепенно-замени едно хранене,след това две и се остави 3 дни само на череши.Не е нужно да правиш дълги курсове на пречистване.Сама ще се убедиш в ефекта!:)

Аз съм на мнение,че към всички пречистващи диети трябва да се подхожда индивидуално - за всеки организъм поносимостта към полуглад и глад е различна.

Черешата е особено полезна за хора с анемии,но те трябва да консумират черешите между другите хранения,защото лишаването от други видове храна за тях е противопоказно!

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, благодаря ти за подробната информация! Точно деня преди да видя тази тема си замених две хранения с череши :) Мисля при първа възможност да опитам за няколко дни :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Цветелина.

Здравейте!

И аз ще се присъединя към пречистването с череши!

Чудех се какво точно да бъде, но след като видях темата тук (а преди това през деня случайно си бях купила първите череши за сезона :) ), реших, че това ще е. :) Още обмислям дали да не го направя комбинирано череши с ядки.

Да видим какъв ще е резултатът!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не се съобразявам с фазата на Луната(поне що се касае до черешитеbiggrin.gif).Ям череши от началото на черешовия сезон до края му!По няколко дни оставам само на череши - сама усещам кога да го направя.

Дори човек да замени само едното хранене с череши,ползата е огромна!Черешата е скъпоценен плод!

Отлично казано! Ммммммм, и аз обожавам черешите! И естествено вече хапвам!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Върви чудесно, още повече , че на пазара вече има и дини. Може да се премине направо на динено пречистване. Но аз лично не съм максималистка, ще хаправм и други плодове и зеленчуци. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Лидия, като те видях последния път, наистина имаше вид на тийнейджърка! За този заслужен комплимент обаче заслуга имат и черешките и житните режими и начина на мислене и медитациите! Така че, от сряда казваш...

Линк към коментар
Share on other sites

и аз се включвам от сряда :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...