Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Добромир

Защо участвате в този Форум?

Recommended Posts

Кой за какво е във Форума?

За мене Форумът е място, където мога да споделя моите разбирания за живота. Тъй като те са доста различни от масовите версии, интересно ми е съответно и тук да срещна нещо различно. Важна е и практическата насока, може би ще намеря хора, с които да си сътрудничим относно важни за нас и другите хора проекти и извън страниците на Форума. Бих желал да е по-силно застъпен експерименталният подход, например като стане дума за конкретен метод или различно отношение (към Действителността като цяло, към нас самите, помежду ни, към природата...), повече хора да споделят за своите опитности, а ако не са опитвали такива подходи, да ги опитат - и тогава да споделят вече по-целенасочено. Повишената съзнателност, която предполага Форума, би позволила този прагматичен механизъм да се задвижи и за най-основни, и за съвсем конкретни неща. Например, нека не е само теория, казвайки, че когато се отдаваме безусловно на Съществуванието, то ни отвръща с Любов. Всеки желаещ да опита, и то възможно по-истински, и да каже при него как се е получило. Или ако някой дава точна рецепта при заболяване, за отглеждането на растения или каквото и да е, нека работещите в тая област да преценят това - както спрямо досегашния си опит, така и ако намерят за нужно, да направят нови експерименти или наблюдения в споменатата насока. И после пак да споделят резултатите. В този подход до голяма степен виждам ползотворността на Форума. Степента на неговото реализиране ще определи и честотата на посещението ми в него. Иначе нека всеки си влиза за каквото си иска - спазвайки основните принципи на Форума - развлечение, интелектуална и емоционална разгрявка без делово последействие, себедоказване в теоретични области или словесно жонглиране с цел оборване на отсрещни твърдения... Но съм убеден, че който застане искрено зад своите мотиви в тази тема, ще се подсеща малко по-често за тях и когато е в другите теми. А може би това ще е полезно и за по-адекватното му разбиране от страна на другите участници във Форума? :3d_102::3d_039:

Сподели това мнение

Обогатих се много през времето си на присъствие в този форум - с гледна точка по многобройните разисквани теми! По време на тази година и някоко месеца откакто съм член на форума, работих и върху стила си на изказ. Това са полезни следствия от биването ми тук с вас - давахте ми обратна връзка за позициите ми по много теми -а това ме накара да мисля, чувствам и преживявам живота си по-различно от преди! Отделям известно време на този форум почти ежедневно и не съжалявам! Но - не пиша тук сам опоради интелектуалните становища, с които се обогатявам - макар че и това не е малко! Пиша, за да изразя душата си - и чувам вашите души в отговор - това не е малко!

Също като Добромир смятам, че интелектуалните гимнастики не водят до никъде, а думите ни трябва да извират о тличен опит, преживян и изпитан на собствен гръб, тоест споделяне на ценни за всички опитности - ако ги имаме. Смятам, че споровете с добро чувство също са нужни и нормални, защото те карат да се замисляш над състоятелността и слабите страни на собственото си становище. За мен форумът не е шега - приемам го много сериозно - подобно на виртуално училище! Но такова, в което ходиш с желание и с радост! Училище, в което се учил едни от други! Има ценни хора, които пишат тук - немалко са! Без да цитирам имена - благодаря им!

Както казва Добромир - би могло срещата на съзнанията ни тук да прерасне в конкретни битови дейности - имаше една тема за клиника за алтернативно лечение например!!!

Едно от нещата, които уча тук, е толерантност и способността да погледна върх унещата от много различни ъгли - през вашите очи!

Приемам писането си в този форум и въобще присъствието си тук като вид динамична молитва-размисъл!

Сподели това мнение

....защото има невероятно - мъдри хора .

...защото се създава позитивен обмен на мисловна енергия ....защото ми е приятно да общувам по този начин

.....защото чувствам духовното приятелство на съфорумците си и имам пълната свобода да говоря за всичко , което ме вълнува .

....и защото самия форум ме промени и продължава да ме променя .

Надявам се и на другите да им е било приятно с мен !

Всички , които пишат тук са свръхчувствителни ,свръхсензитивни , уникални в присъствието си и това на мен ми харесва .

Сподели това мнение

Тука се регистрирах преди няколко дена,главно зада се запозная и да общувам с хора които имат освободено мислене,хора от бялото братство :dancing yes:

Редактирано от veselinvalchev1981

Сподели това мнение

Да - всеки е уникален - никой не повтаря дрфугия - всеки е ценен само когато е уникален, Инка! :) :) :)

Веско, страхотен аватар, честно! :thumbsup2:

Сподели това мнение

Не знам. Може би и затова напоследък не пиша...

И аз напоследък не пиша,защото търся себе си.Чувствам ,че започвам да се откривам:)Денят е чуден,времето-прекрасно,аз съм светлина.Тук съм ,за да споделя себе си и щастието си с вас.

Обичам ви!Забавлявайте се.......:)

Сподели това мнение

Guest valentinus

И аз напоследък не пиша,защото търся себе си.Чувствам ,че започвам да се откривам:)Денят е чуден,времето-прекрасно,аз съм светлина.Тук съм ,за да споделя себе си и щастието си с вас.

Чудесно казано! Искрено ти се радвам. Нека този ден наистина да е чудесен за теб! :thumbsup:

Сподели това мнение

... Важна е и практическата насока, може би ще намеря хора, с които да си сътрудничим относно важни за нас и другите хора проекти и извън страниците на Форума. Бих желал да е по-силно застъпен експерименталният подход ... повече хора да споделят за своите опитности, а ако не са опитвали такива подходи, да ги опитат - и тогава да споделят вече по-целенасочено.

Тук вече започваме да говорим за нещо, което може да се нарече практическа Школа, може би. Докато всеки има желание да споделя по най-различни причини, то за систематични практически действия (упражнения) желаещите биха били много по-малко, най- вероятно.

Но практиката не е толкова далече от Портала, колкото изглежда. Например, темата за вегетарианството; темата за изгрева на Слънцето и др. Всеки може много лесно да стане вегетаианец ако желае, също сравнително лесно може да задели част от времето си сутринта за да наблюдава изгрева на Слънцето. Ето два практически методи за работа. Наистина, те искат време и известно постоянство, но са достъпни и вложените усилия се възвръщат изключително бързо.

Явно Портала вече е започнал да се обръща към практиката и опита. Ще бъде чудесно, ако тази тенденция се засили. Така или иначе, най-широкообхватната и универсална Школа е школата на Живота и всички други школи са малко или много подготвителни стъпала за нея - те нямат самостоятелен смисъл извън това.

Аз участвам в този форум не само защото съм от екипа. Участвам, защото чуствам, че тази среда за духовен обмен има бъдеще и е нужна за всички нас...

Редактирано от Васил

Сподели това мнение

Защото имам възможност /макар и виртуално/ да бъда с хора, каквито не срещам толкова често в ежедневието си или поне не толкова концентрирани на едно място.

Сподели това мнение

Кой за какво е във Форума?

.........

Но съм убеден, че който застане искрено зад своите мотиви в тази тема, ще се подсеща малко по-често за тях и когато е в другите теми. А може би това ще е полезно и за по-адекватното му разбиране от страна на другите участници във Форума? :3d_102::3d_039:

Добромир,

Винаги съм бил искрен тук във Форума.......

Но той ..Форумът има развитие ..... . Така е.

Сподели това мнение

Още сьм вьв фазата на "ослушвам се, оглеждам се".Чувствам се много добре - в свои води,а това е нещо много важно.Смятам,че случайни неща няма.Имам усещането,че сьм попаднала на точното място и в точното време.Цял живот се учим и преодоляваме изпитания - Форумьт е една чудесна вьзможност за обогатяване и разшираване на знания и опит.И нещо,което,според мен е по-важно - усещането,че не си сам.Не познавам никого от вас,но в доста от написаното от вас, "намирам" свои мисли и чувства. >>БЛАГОДАРЯ и успех на всички - организатори и участници!!! :3d_137:

Сподели това мнение

Добромир,

Току-що се разписах напълно искренно защо съм във Форума по темата за силата и знанието- пост 147 . Така направих, за да се опитам да спазя форумските правила.

Надявам се да съм отговорил искренно.?

Хубаво е Любов...Любов...ама за да се прояви тази Любов, първо трябва да има Живот чрез който да се прояви. Другото е ... дрън-дрън и ала-бала.

Всеки обича да отиде на ресторант и да седне на масата на готово, но после има и сметка за уреждане.

Някой да има парички...?

Аз нямам, а вие ?

Сподели това мнение

Всеки обича да отиде на ресторант и да седне на масата на готово, но после има и сметка за уреждане.

Някой да има парички...?

Аз нямам, а вие ?

Бях свидетел на топлите чувства между всички хора, които се срещнахме по време на Мадарския събор. Видях, че форумът е създал близост, форумът е създал истинско приятелство. Знам, че отношенията нямаше да бъдат толкова задушевни ако не се познавахме от тук. Така че винаги има кой да плаща сметката :thumbsup1: На мен един участник ми даде безплатни продукти, а друг ми плати сладоледа и безалкохолното на барчето там, макар че настоях да си платя всичко. Ето я любовта в действие. :3d_053:

Сподели това мнение

Попаднах тук случайно,но продължавам да съм тук не случайно.

Вероятно,защото имах нужда от хората ,които познах виртуално ,а някои от тях реално,а може би ,защото и те имат нужда от мен.

Присъствието тук е съзнателен или несъзнателен обмен на мисли,чувства,опити,енергии дори,кой както го усеща.

Обикновено тук ,както виждам учавстват хора ,за които тази среда липсва в ежедневието ,а им е необходима.

А практически обмен има ,но той не е тук във виртуалното пространство,което не изключва факта че пак е между тези хора. :)

Сподели това мнение

Чудесно казано! Искрено ти се радвам. Нека този ден наистина да е чудесен за теб! :thumbsup:

Ето защо участваш.

Но по-добре е точно така - тази искреност да не се осъзнава.

Сподели това мнение

Като дете обичах да гледам в калейдоскоп. Сега рядко се среща тази играчка. Но интересът ми към калейдоскопните преживявания не е изчезнал. Форумът е един калейдоскоп. По- пълна картина се получава с помощта на повече парченца. :)

Сподели това мнение

Различни мнения по тази тема от темата "Да се опознаем":

Честно да си кажа, с риск да предизвикам по бурни реакции и аз съм малко разочарована от форума. Струва ми с, че прекалено много се цитира от различни источници, а по малко се разсъждава върху цитираното. И другото, което ми прави впечатление е факта, че малко се споделя личен опит. Предимно се набляга върху мислите и постъпките на учители примерно, но къде остава личния опит.

духовните хора са голяма рядкост и да ги намериш е голям шанс

тук поддържаме, с малки изключения, висши и добри вибрации и любов

светъл оазис в епохата на материализма, за което благодаря

Мисля, че тук всеки пишейки и четейки, намира нещо за себе си.

Аз се уча от всеки един, всеки е невероятен и индивидуален, но всеки търси път към себе си... понякога чрез другите

Благодарна съм на всички, които пишат, независимо, че понякога мненията ни се разминават

Аз лично не съм във форума за да търся нещо, а да споделям нещо. Има разлика. Иначе е полезно да гледаме отвисоко към себе си. Тогава няма да се стига до рязко опониране на различното мнение.

Форумството е един вид показност, а тя не е благоприятен фактор за развитие на спокойствието.

Чета форума от първата половина на миналата година, но пиша съвсем отскоро и не съвсем често. По-интересно ми е да чета, а и сякаш нямам кой знае какво да добавя. Писането ми помага, когато нещо не ми е ясно, да се опитам да събера мислите си. Или пък просто, ако ми се бърбори, било то и глупости. Всеки един от форумците е различен и по-своему симпатичен и мненията са ми интересни. И тези с цитати, и тези без. Не си падам по строгите предписания и рецепти и в началото като започнах да пиша срещнах едно-две неща, които ми напомниха за това, но колкото повече време минава и чета, ми се струва, че наистина всички тук са поставили уважението и обичта към събратята си в по-висок приоритет и от най-високите принципи, които изповядват – т.е. приемат всеки такъв какъвто е с Любов и това е невероятно.

За да влизаш в този форум, нещо те привлича, както и всички останали, които го правят. Толерантност и уважение, едни хубави думи с хубаво съдържание.

Това е което прави общуването приятно.

Към всички: възможно е да не сме съгласни с мнението на някой, но това не ни дава право да го обиждаме и да не го зачитаме като човек, не по-малко достоен от нас самите.

Всеки тук си има своето собствено ценно присъствие , така , че за мен е чест да се вдъхновявам от вашето ново , обаятелно , пребиваване тук .

Значи , нещата са прости .

Няма значение дали пишете или четете повече , важното е вие самите , да се забавлявате и да ви е приятно и полезно в това духовно пространство .

Казвам духовно пространство ,, защото хората тук определено се вълнуват от битието си като духовни същества . Работят със съзнанието си и наистина е своеобразен портал . Ако постоянно се карате с някой , не виждам какво удоволствие бихте получили от караницата …

Приятно и разумно прекарване тук !

Много търсих форум или група като цяло, където мога да намеря хора, които търсят истината като мен. Незнам как попаднах на този форум, ама нещо ме задържа и ме връщаше постоянно към него. И така в последствие се регистрирах.

Много положителни хора срещам тук и много се радвам, за което. Продължавайте все така!!!

Много се радвам, че съществува такъв сайт! От близо година чета в него, а по-отскоро започнах и да пиша.

Много е трудно в нашето ежедневие да се срещнат хора с духовни търсения и със желание за духовно усъвършенстване. В повечето случаи щом споменеш за гладолечение, вегетарианство, Петър Дънов и т.н. биваш обвинен за сектант, анемичен, болен, пъжълтял, посивял и какви ли не други епитети. Затова безкрайно се радвам, че Ви има приятели, защото тук мога да споделям за това, което истински ме вълнува….

Наистина свикнах с този сайт и с хората в него, с вас. Интересно ми е да чета мненията ви. Изпращам ви много любов. Обичайте се, радвайте се, веселете се!

Ася – АИМ… Помоли ме да ви предам, че благодарение на вас и на Портала, в който тя е сравнително отскоро, благодарение на словото на Учителя, в нея е възкръснало желанието за живот и вярата в Любовта….

с благодарностите си Ася ни подсказа, че това място ТУК може да спаси човешки живот и да върне Любовта и щастието в съдбите на хора, за съществуването на които дори не подозираме. (Е, какво като не е толкова бурно-интересно, какво като повтаряме думите на Учителя и споделяме как ги разбираме, как ни помагат в живота - това е, което вълнува нас тук.)

Ето защо това място ни е поверено да го пазим чисто и светло и добро като словото на Учителя. На това място и дреболиите от ежедневието ни нека излъчват Любов.

Какво ми даде форума? Много. Даже вече си мисля, че ме разбирате с малко думи и не е нужно да обяснявам. Чувствам се в равновесие. Благодаря ви!

Много се радвам, че влизам в Портала и започвам деня с доброто настроение на другите. Хубаво е да виждаш / чуваш усмихнати хора. Повече усмивки - повече радост и положителни емоции, по-добре свършена работа.... Може да се изрежда дълго какво прави доброто настроение.

Търсим друг поглед, различна гледна точка, за да обхванем по-мащабно действителността. Търсим, учим, споделяме, разбираме.

И се усмихваме.

Живея в голям град,но Природата е нещото, което ме изпълва и винаги когато има как се потапям в нея!Интересувам се от духовното у човека и обожавам да научавам още и още !Порталът е голямо откритие за мен защото хора като вас срещам твърде малко в ежедневието си!Признавам,познанията ми са доста скромни и се чувствам като птица учеща се да лети!Неуверена,но и усещаща ,че това е нейния свят!Случайно ви открих,захласнах се и се регистрирахлПомолих за съвет и много от вас се отзоваха-сякаш съм стара приятелка !Топлината на сърцата тук ме кара да се чувствам уютно!Засега повече ще ви чета и благодаря на всички ,че сме заедно!

Ами нов съм в този форум,.... ъъъъъъъ между другото, интерено ми е и нямам нищо против да се запозная с хора с по-възвишени интереси.

Вече я осещам.Промяната в мен си личи .Чуствам се по-щастлива.Вие сте ми като семейсвто.Тук винаги намирам приятели и подкрепа.За пореден път ще ви благодаря

Знам че първото усещане като попаднеш тук е,че наистина всички са един клас по-нагоре хора. Не винаги е така , а и аз не приемам това разделение. Не се тревожи тук повечето са много ''земни'', открити и естествени хора.

Сподели това мнение

Възможно е да съм жаден за изява егоцентрик и за това да участвам във форума. Възможно е да съм уловил честотите на други такива участници във форума и сега да резонирам.

Друга възможност е да си мисля, че има с какво да помогна на другите, като във контакта с тях "натискам бутоните" на мисли и чувства, които те не подозират, че съществуват във вътрешната им Вселена. Като всъщност очакваквам и те да ми "натискат бутоните". Принципно би трябвало да се получи "отмиване на емоционалния боклук". Т.е. прилагане на теорията на практика-да се научиш да прощаваш и да си даваш и другата буза. Ако някой не го е разбрал ще продължава да играе играта "Кой е по-по-най?".

Всъщност това, което ме кара да участвам е моя лична ,върешна необходимост. Това, което ми харесва тука е, че част от участниците споделят без да се притесняват, че всъщност обичат хората. За такова "споделяне" съм бил обявяван за луд във други форуми. Е, обичам ви, каквото и да означава това за вас, както и да го разбирате.

:3d_046:

Сподели това мнение

Защо участвам в този форум?Как да ви кажа с думи това което чувствам?Защото намерих тук и обич и прямота и искреност и доброта-и всичко това ми носи радост.Чета някои от книгите посочени от вас в друга тема-те и вашите мнения по темите във форума ми помагат да си отговоря на доста въпроси които ме вълнуват.Нещата за които говорим тук съм споделяла и навън-резултата е меко казано плачевен.Работя в колектив от сто човека-трима се интересуват от тези теми и аз съм доволна и от това.Познатите и близките ми ме гледат странно-подтекста е че от работа и четене през цялото ми свободно време малко нещо превъртам.Разликата е че преди три години щях да споря.убеждавам.да доказвам.да привеждам примери от авторитети-сега гледам кротко и се усмихвам и само това.Спокойствието и търпението което започна да се излъчва от мен доскоро ме учудваше-сега ме прави щастлива.Радвам се на стръкче трева на слънцето и на дъжда на вятъра и бурята на листата и цветята-на всичко що е природа.Искам да знаете че всички вие-екип и участници-много ми помогнахте и ми помагате всеки ден -БЛАГОДАРЯ.С вас денят ми е пълен.Желая всичко добро.

Сподели това мнение

По темата - От Кристиян към нов потребител:

Е, добре дошъл в този сайт- не съм домакин, но засега се спирам от време на време тук за да прочета нещо, да напиша нещо...когато му дойде времето ще си продължа по пътя. Надявам се във форумите на този сайт, както и в информацията която предлага, да намериш полезни неща, които да пожелаеш да приложиш в живота си. Поставиш ли здрави основи, а със сигурност това, което Учителят П. Дънов е свършил като дело на жиота си е точн о това- създал е здрави основи, на които всеки може да гради и да е сигурен че ще издържат всякакви трудности и състресения. Има и книги за изтегляне, и статии и беседи за четене, и музика, линкове, но най-вече има хора...това място не би могло да е ценно само по себе си...ценностите на това място са само в хората които го навестяват.

Пожелавам ти всичко добро, и съм сигурен, че ако имаш желание, ще намериш и светлината, и топлината, с които живота става по-уютен за живеене :о)

Сподели това мнение

Guest Лагорда

Поставиш ли здрави основи, а със сигурност това, което Учителят П. Дънов е свършил като дело на жиота си е точн о това- създал е здрави основи, на които всеки може да гради и да е сигурен че ще издържат всякакви трудности и състресения. Има и книги за изтегляне, и статии и беседи за четене, и музика, линкове, но най-вече има хора...

Заради Учителя
:feel happy::3d_053:

Сподели това мнение

В този форум наистина намерих нещо, което никъде не съм срещала. Тук сякаш е моето семейство, най-близките ми хора. Никъде другаде искреността и добрият тон не са така ценени. Благодаря, че ви има приятели! И нека Словото на Учителя отключва сърцата ни! :3d_046:

Сподели това мнение

:thumbsup2: във форума съм, защото виждам как всички растем + се развиваме по ум + сърце + воля и на дело прилагаме + живеем "братството" + благодаря ви !

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега