Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Добромир

Защо участвате в този Форум?

Recommended Posts

И аз попаднах във форума случайно, но от тогава насам той се превърна за мен в скъп дом, съкровенно за сърцето ми място, даряващо ми много обич, подкрепа, знания, стимул за растеж, зарежда ме емоционално. Щастлива съм, че открих този форум, той стана част от мен! И през двете седмици, в които компютъра ми не беше в ред много ми липсваше връзката с вас! :feel happy:

Сподели това мнение

Тук пишат чудесни хора. Много се радвам, че с някои от вас се срещнахме, много ми беше приятно. Вълнуващи мигове.

Специални поздрави на Диди, Силвия, Юлия, Добромир, Максим, Иво и на Мона.

Сподели това мнение

И аз така... "Сучайно". Форумът е много динамичен и ми дава възможност за много интересни контакти, за пъстри и интересни образи и отражения.,за което съм много благодарна на всички, които правят възможно съществуването му. Но съвсем откровено считам, че някои модераторски намеси са малко в повече. Напълно разбирам голямата отговорност и ангажираност, както неведнаж е ставало дума. Но пълнотата на форума може да загуби от прекалени орязвания и странни заключвания. Понякога липсата на някои форумци направо може да служи за тревожен симптом... (в случай, че някой следи симптоматиката)

Редактирано от Багира

Сподели това мнение

Тук съм защото ме вдъхновявате!Вдъхновявам се да се развивам,защото виждам че не съм сама сред множеството хора,които долавяйки или не смисъла на много неща просто избират по лесния вариант,но по-неудовлетворителния-да не се замислят,да не се развиват.Ако съм "черна овца"сред всички.......то значи тук сме си цяло стадо. :3d_139:

Сподели това мнение

:3d_029: Това за стадото ми хареса... И дано то да се увеличава, защото едно е да си жертвено агънце, а друго овца... А ако ние сме черните за останалия свят-прекрасно! :thumbsup2::feel happy:

Сподели това мнение

:dancing yes: ехехех...май никак ама никак ни ща да съм вечната "черна овца" / но пък средно статистически всичко си е баш точно така + благодаря за песента :dancing yes: нека поне диамантено БЯЛА да ни е " другостта " + сещам се за ЗЛАТНОТО руно сега :thumbsup: на всички съфорумци мноооого

:thumbsup2: Любов + Светлина + Мир + Радост :thumbsup2:

Сподели това мнение

Ние, съвременните хора, страдаме от недоимък. Известна част на нашето тяло гладува и вследствие на това се явява известно неразположение. Ние страдаме от душевен глад. Материални блага имаме, но душевно всички страдаме. Казваме: „Няма нито един човек, който да ме разбира. Не съм намерил досега нито един истински брат. Самотен съм в света.“ Значи, все липсва нещо на човека. Къде ще намери това, което му липсва?

Петър Дънов

Е, аз го намерих тук това, което ми липсваше. Храната, която задоволи моя душевен глад. Хората, които ме разбират. Разсъжденията, в които откривам мои идеи и убеждения. Споделените емоции, които и аз изпитвам.

И ми идва да ви кажа всеки път:..... и аз ви обичам, приятели! :3d_039:

Сподели това мнение

Guest irenastoyanova

Спомням си нещо много затрогващо, което бе казал Учителя:

Ако има по-добра Школа от тази и аз ще дойда с вас!

Вие сте най-добрите хора в света /в смисъл, че стремежа ни е към доброто и любовта, не че вече сме станали най-добрите хора в света/.

Много се радвам на този форум и хората тук, и изобщо не ме притесняват някои различия в мисленето ни. :D

Сподели това мнение

Прекрасни, вдъхновяващи неща сте написали по темата (и не само по нея!), приятели! Гордея се с вас и съм истински щастлив, че съм тук - всред хората, които не само разбират, но и говорят моя език - езика на Любовта! Прегръщам ви!

Сподели това мнение

За мен Порталът е една окултна школа и всеки участник е едновременно и ученик и учител в нея.

Благодаря Ви ,приятели,че бяхте и сте мои учители, от които научих много за Живота и от които продължавам да се уча. :sorcerer:

Ще се радвам, ако и аз съм Ви била полезна с нещо със скромното си участие. :3d_053:

Сподели това мнение

тук се осъществи един мой сън отпреди 3 години, в който един Мъдрец с бяла брада и коса /:)/ ме заведе на една място, където ...намерих... живота си. Дори само това да е, което общението с вас и него ми даде, пак е много. Но не е само това. :feel happy:

Тези дни съм в почивка и доста попрочетох от форумите. Мога да кажа, че няма нещо, което да не харесах. Просто невероятно! Мисля, че почвам да разбирам, че сред българите или българоговорящите са се родили най-напредналите хора. Та кои други биха могли да възприемат наглед простичкото Учение, което ни предаде Учителя? Впрочем за него, Той казва, че то е наука и религия.

Успех в думите и делата! :thumbsup2:

Този сайт е като един прекрасен оазис, зареден с толкова чиста и положителна енергия и събрал истински светли и добри души. Това ми дава вяра и надежда, че ще дойдат по-добри дни за България.Дано.

Мир и любов на всички.

По-мъдри и адекватни съвети не съм получавала от нито един мой приятел,както от пишещите тук.Освен това и опасението,че натоварваш някого със собствените си проблеми го няма или поне не е толкова силно напрапващо се.А да не говорим за усещането за космополитност,сякаш Вселената е съпричастна с теб и твоите болки.За мен това е даже едно от "доказателствата",че Бог ме чува,че съм се докоснала до него чрез вас.

Дойде време да кажа, че тук много ми харесва

33.gif

Написах в миг на вдъхновение

Там в небесната Дъга ...

Моето голямо преклонение

Пред хората във форума СЕГА !!!

Вий сте много хубави...различни

Вий сте Божите чада!

С "приказки" по своему привични

Знайте - служите на Любовта !

Поздрави ,вдъхновение и успех на ВСИЧКИ. :thumbsup:

Този сайт е обгърнат от любов и чистота.

:thumbsup2: Поздрьви на създатели и участници!!!Помогнахте и помагате на мен и близките ми.

В този сайт се чувствам като риба в свои води. Благодаря!

:thumbsup2: Благодаря че сте тук !!!Предстои ми заминаване и съм неспокойна.Винаги когато се чувствам така отварям сайта и чета....

Благодаря на всички Ви за чудесния форум, рядко споделям, но пък редовно чета. :feel happy:

Аз съм Веси на 31г. зодия близнаци. Благодаря , че има този сайт /това е моето малко уазисче , където се чувствам свободна да споделя неща несподеляни на друго място в реалния живот/ Често казано не вярвах на виртуалното пространство за лични изповеди но се оказа, че не съм била хич права....

от няколко години започнах да усещам живота по друг начин...е,имах си причина ,разбира се...

незнаех нищо за Учителя....случайно попаднах тук,на това място...и оттогава постоянно чета това и онова за Дънов ...вече се престраших и във форума да вляза с трепет и вълнение :)

:3d_105: Благодаря ви,за ... споделените знания!!!Чрез Учителя ви намерих и реших,че ви има,защото съм имала нужда от вас.Искам да споделя,че утре материалната работа,която ми предстои,ще бъде по-лека,по-приятна,по-ведра,защото ще е подкрепена с дух!С една дума-аз и света около мен ще бъдем по-добри.

Здравейте,

за пръв път пиша в този форум, макар ,че от три години редовно влизам в сайта.

Първо искам да кажа голямо и сърдечно БЛАГОДАРЯ, че ви има, всички които пишете и създавате този сайт.

Бяхте за мен като живителна струя въздух, като вода за странника в пустинята през 2005 г, когато ви намерих случайно. Беше тежка и трудна за мен година, посветена на вечния Хамлетов въпрос.

Не знаех нищо за много от нещата, които чета тук. Като дете, което тръгва на училище започнах от А. Не съм стигнала много далече в познанието, но стъпка по стъпка ги откривам за себе си, уча и разгадавам уроците на живота си.

Не знам дали тук е мястото да благодаря на Целия Екип,който съставлява този сайт,открояващ се със стил и разнообразие на темите!

За мен е удоволствие да ги чета и участвам в тях!Тук срещнах истински приятели!

Поздрави и благословение за всички вас!Обичам ви! :feel happy:

Днес искам да благодаря на екипа отново ,че поддържа тук информация,която лекува душата.

Тук е мястото да благодаря отново на създателите на този форум, както и на всички, които споделят така откровенно "себе си" в него. Аз смятам, че за краткото време, в което влязох в този форум, благодарение на всички вас, много нови идеи, много нови рекурси се появиха като откритие за мен. Плюс факта, че намерих в себе си покой и повече светлина. За което БЛАГОДАРЯ на всички ви.

Когато се прибрах... потърсих книга и спонтанно взех от библиотеката една малка книжка с мисли на Учителя.Бях си я купила от любопитство преди време и дори не я бях отваряла до този момент.Не знаех ,защо точно в този момент ми се прииска да я отворя .Зачетох се и наистина получих едно спокойствие.Беше като глътка свеж въздух.Четях и вече за нищо не мислех.Просто четях и ми беше хубаво.На следващия ден ,вече любопитна аз седнах пред компа и потърсих информация за Учителя.До този момент от живота си , от обща кутура ,знаех името и най-обща информация за този велик наш сънародник.Така попаднах на този сайт.И знаете ли ,когато го отворих за пръв път, видях отново същото изображение.Това беше снимка на Учителя.Погледнете я и вие.Има я в прозорчето на мисълта за деня и днес.Сега отново чета и се радвам,че имам възможността да го правя тук .Мисля ,че точно този момент беше началото на един нов сън за мен(както казват древните аборигени)

...много от нас, пишещите тук, можем да кажем, че семето на любовта към живота ни, такъв, какъвто е, към Учителя и неговото Учение, към смисъла на добрите отношения и толерантността към близките ни и между нас, на любовта към нас самите и отражението на това във всичко, което правим, е резултат от топлата грижа, която намираме тук в Портала.

Благодaря ви от сърце за хубавите мнения! Благодаря и на Иво за грижите по този сайт, на Донка и Ради и всички участници за добрия тон, чисти мисли и радост, които всички намираме тук!

Благодаря на Бог, че дишам, виждам, чувам, движа се, че мога да бъда полезна на себе си, на прекрасното семейство, което ми е дал, на хората, с които ме среща. Благодаря на Бог за всички Вас, които сте замислили, осъществили, действате и ползвате този сайт! :)

Здравейте, може би съм една от най-новите членове в този форум. От дни го разглеждам и чета. Браво много ми харесва, всеки може да открие оговор за себе си и то компетентно. :thumbsup:

Не знам за другите, но за себе си мога да кажа, че форумното общуване е много ценно, защото се събира един букет от мнения и разсъждения по поставените въпроси, всеки ги пречупва през собствената си призма и ми помага да видя нещата от много и различни ъгли, често по начин, както никога не би ми хрумнало. А именно така имам някакъв шанс да видя как стоят цялостно нещата или поне да събера, ако не всички, то поне повечето парченца от пъзела.

Словото на Учителя и тогава и сега действа на тези,които са готови.И когато Словото се възприеме в дълбочина,с ум и сърце,с желание за разбиране,то действа силно и преобразява.Преди 6г.си купих мисли за всеки ден от Учителя,прочетах я и я оставих до другите книги-не я разбрах,не ми подейства,но реших,че причината е в мен.Продължих с друга литература.И един хубав ден,моя син,тогава на 19г.,ми каза:Втази книжка има написани вярни неща.Учудих се,той харесва и признава само поезията на Ботев и не е от четящите.Книгата беше у нас цели 2г.Повторното прочитане ме отведе до" Изворът на Доброто",до беседите тук,до вас.Не мисля,че времето влияе върху силата на Словото,благодарна съм че ме е докоснало. :3d_044:

от няколко години започнах да усещам живота по друг начин...е,имах си причина ,разбира се...

незнаех нищо за Учителя....случайно попаднах тук,на това място...и оттогава постоянно чета това и онова за Дънов ...вече се престраших и във форума да вляза с трепет и вълнение :)

Една от причините да харесвам този форум е,че винаги научавам по нещо от други участници.

този форум ми е единия от двата любими!естествено заради хората тук и приятелския тон.Благодаря на всички,които откликват,когато имам нужда :3d_046:

solej,искам да ти кажа,че точно тоя форум,такъв какъвто е ,насочи погледа ми и породи желание да се заема с четене и изучаване на беседите на Учителя... Модераторите според мен успешно и с много Любов работят за разпространение на Учението. Сигурно може да бъде и другояче. Но най-важно е човек да се чувствува добре, да усеща радост от общуването, от получаването на нова информация по ненапънат начин. Мисля, че това се постига тук. Хубав ден.

Здравейте приятели,запознах се с вас вас в един ужасно труден за мен момент-ужасната болест на майка ми.Уверявам ви ,че благодарение на вас изплувах от дупката ,в която попаднах.Не съм писала,защото си мисля,че не съм на нивото ви,вие сте толкова мъдри!!! :rolleyes:

Благодаря на създателите и поддръжниците на този сайт, които вдъхновени от Духа, помагат на много хора да видят Светлината и да построят новите си къщи - с големи прозорци и много Слънце, влизащо през тях! Благодаря на Бог за всички хора, с които ме срещна тук и които ме "повдигнаха" и ми дават сили да продължавам! Благодаря за Любовта и Мъдростта, които получавам в изобилие тук! :3d_053:

Искам да благодаря на този сайт и на прекрасните хора, с които той ме свърза.

Благодаря , че Ви има :feel happy: !!! Не знам , дали всеки го разбира , като отвори този сайт , какво ще открие за себе си , но за мен Порталът означава наистина много! Това е мястото , където има изключително много информация , която ме вълнува , това е мястото , където потребителите са изключително толерантни и отзивчиви , атмосферата тук е невероятна!!!

Благодаря ви , че Ви има!!! :feel happy::feel happy: :feel happy:

Направо съм шашната от сайта и темите в него!Четейки форума,дори се изненадах,че сред болното ни,консуматорско общество,има толкова духовни хора!Благодаря ви , че още сте тук!

профилът на Сара

Невероятен форум. Харесва ми подкрепата и помощта...Чета форума от няколко месеца, има много интересни неща....

Този форум наистина много ми хареса /хареса е слабо казано/ и имам ли време съм тук. Много неща научих, а колко много има още да науча, мисля си , че времето няма да ми стигне.

Радвам се, че ви открих, защото времената станаха много .....сложни и честно казано не вярвах, че има такова общество.

Хубав ден на всички!

Едва след 18-тата си година, започнах съвсем леко да осъзнавам някои неща.

Тръгнах от Диагностика на кармата. После ми попадна книга с избрани мисли от Учителя. Веднага ме грабна. Сега като се замисля от днешната си позиция, първите прочетени думи от неговото слово са достигнали до мен като нещо познато, нещо което винаги съм знаела.

Запознах се с учението, не ми трябваше някой да ме убеждава. Отвътре знаех, че е за мен. Но!!!

Поради разни черти на своя характер , тук се повтаря същото. Пак отлагах. Не бях усърдна в ученето. Чаках нещо. Не знам какво.

И така се достигна до един период, в който тъмнината ме обзе. Съдбата ми поднасяше урок, след урок. Знаех, че това е изпитание, знаех че е просто проверка, но не можех да спра да правя нещата по "кривия начин". Всичко знаех, но не можех да прилагам.

Тогава намерих този форум. В този момент, бях сменила местоживеенето си. Човекът, който ми казваше да запрятам ръкави не е постоянно до мен, поради разстоянието. И в този форум намерих темите, които ме вълнуваха. Беше опора. Нямах с кого да говоря, защото не познавах никой.

Дали има смисъл да се споделя във форум? Ето в моят случай има. Ако вие не бяхте споделяли, ако пазехте всичко само за вас, на мен щеше да ми е много по-трудно.

Лично съобщение:

Хочу Вас поблагодарить за выложенные файлы с музыкой и песнями Учителя. Огромное СПАСИБО!

Вы подарили моей душе бесконечную радость в возможности слушать эти проникновенную музыку и песни :)

Это очень замечательный сайт! Только жаль, что я не знаю болгарского и не имею возможности свободно читать лекции и книги :)

До скоро бях в много отчайващо състояние,депресирана и самосъжаляваща се.Когато намерих този сайт и започнах да чета и нещата взеха да ми се изясняват.Благодарих на Бог за всичко и продължавам напред, но с друго мислене.

/Лично Съобщение/

Докосвате с "вълшебната си пръчица" много човешки души по света с този сайт.

Наслука и сполука в светлия ви път и делата ви! /на целия екип

Аз също искам да благодаря на Иво, на Донка и на всички други администратори, чиито имена не знам. Вие сте досущ като теменужките, за които Учителя говори. Работите тихо, скрито, безкористно и упорито за благото на всички хора. Дори не успях да намеря имената на всички ви, за да мога да ви благодаря поименно, както заслужавате.

Вашата работа и всичко, което сте създали и създавате тук в Порталът, е това, което аз бих определила само като служба в името на светлината. Няма нужда да ви пожелавам нищо, защото съм убедена, че вие вече имате много по-ценното покровителство и благословията на висшите светли сили.

Казват, че пчелите изчезват, а с това и нашия свят. Аз обаче вярвам, че тяхната работа се поема на духовно ниво от пчелички като вас и че на това по-високо ниво прашецът, който вие разпространявате е също толкова жизненоважен за нас. Благодаря ви от сърце :)

Сподели това мнение

Guest Мона

Не е важна причината, поради която попаднах на този сайт и започнах да пиша.

Важно е друго; вече година участвам в този форум и не зная докога ще продължа да пиша, защото пътищата се променят, едни хора идват - другите си отиват и така трябва - празни и неусвоени пространства няма, но за тази една година виждам вече драстични промени и то към добро - отвореност, различност, гъвкавост....

Дано така да продължи и занапред!

Сподели това мнение

За мен това е една школа и аз съм тук за да се уча. Във форума на този сайд се предлага, доста информация на болшинството от темите, който ме интересуват. Хората, който участват тук са абстрактни и интелигентни и ми допадат. От друга страна има много светлина и любов в сърцата им, а това ме зарежда с положителна енергия.

Благодаря Ви на всички!

Надявам се за в бъдеще, този форум, да се превърне в една езотерична енциклопедия, за хората , който желаят да се развиват духовно.

Мир и Любов!

Редактирано от Roemy

Сподели това мнение

А аз знам - защото искам!

И защото така ми харесва.

Все повече започвам да свързвам този сайт със свободата.

И това, ама много, много ми харесва.

Дано така и занапред!

Сподели това мнение

Guest aorhama

Откривайки нови хора тук, аз преоткривам себе си.

И се кефя!

Защото си струва.

Редактирано от aorhama

Сподели това мнение

Някой искаше един филм от канал 1 изтеглих го . Сега не знам какво да правя с него  за УЧИТЕЛЯ е

пивеше да го кача някъде  не съм много на  с IT техлогиите и засега изчаквам.

Сподели това мнение

Guest azbuki

Участвам, защото тук има доста разумни и знаещи хора, израстнали достатъчно, за да не се поддават на дребнави караници помежду си, както става на много форуми. Участвам, защото дискусията обикновено се води на високо ниво и хората се уважават взаимно (е, има и изключения, но е важно какво преобладава). Участвам, защото философията, която се изповядва, е общо взето на любов и разбиране към другия и относителна съзнателност по отношение на собствените грешки. Такава комуникация за мен е конструктувна и води до израстване. Често ми попадат и идеи за интересна литература, която може да е важна за мен в момента. Дано е все така.

Сподели това мнение

Guest Еси

Някой искаше един филм от канал 1 изтеглих го . Сега не знам какво да правя с него за УЧИТЕЛЯ е

пивеше да го кача някъде не съм много на с IT техлогиите и засега изчаквам.

Може да го качиш тук tranz.it и да постнеш линка, които ще ти даде към филма. После всички теглим ;)

Сподели това мнение

Благодаря на Svety, че ми напомни за някои по-истински приоритети, съживявайки темата за неконвенционалната клиника. Аз самият, въпреки че имам определени (надявам се, значителни) реализации по отношение на нещата, които са зависили главно от мен, явно срещам трудности, когато следва да се приобщят и други хора. Не обичам да задействам и организирам другите, а явно още сме на етап, където без това не става... Все пак, колкото и да сме зле по принцип ние, българите със сработването, считам, че следва да продължим с опитите. Някой ще е по-добре с идейната част, друг с организационната, трети може да помогне материално или с информация за друг подходящ човек и т.н. Защото например този Форум е един прекрасен осъществен проект и си мисля, че не е достатъчно само да участваме в него, добре би било да го използваме и като база за други цялостни проекти. Естествено в началото е информативният подбор, където считам, че е редно да се подберат основно хора, които са достатъчно компетентни, широко скроени, неегоцентрични и съчетаващи теорията с непосредствена практика. Това си личи обикновено бързо; и аз отчитам включително като своя грешка това, че понякога се унасям(-е) повече, отколкото трябва, в такива изяснявания. Трябва обаче по-бързо да се преминава към прагматичната част, така че възможно по-скоро да се окаже, че има и други, по-оползотворяеми резултати. Тогава не само фрагментарна, а многостранна може да бъде и възможната взаимопомощ, а Форумът нищо не пречи да бъде като координиращ, информиращ и коригиращ посредник. Във всеки случай поне от моя страна вече ще гледам да има все по-силно преобладаване на тоя вид участие тук. Защото много неща ми са/ ни са интересни, но времето изисква бързо ориентиране в наистина важните работи! Пожелавам на всички приятно прекарване на празниците - а и полезно, доколкото годишният преход е едно много подходящо време за преоценка именно на приоритетите! :feel happy:

Редактирано от Добромир

Сподели това мнение

Благодаря на Svety, че ми напомни за някои по-истински приоритети, съживявайки темата за неконвенционалната клиника. Аз самият, въпреки че имам определени (надявам се, значителни) реализации по отношение на нещата, които са зависили главно от мен, явно срещам трудности, когато следва да се приобщят и други хора. Не обичам да задействам и организирам другите, а явно още сме на етап, където без това не става... Все пак, колкото и да сме зле по принцип ние, българите със сработването, считам, че следва да продължим с опитите. Някой ще е по-добре с идейната част, друг с организационната, трети може да помогне материално или с информация за друг подходящ човек и т.н. Защото например този Форум е един прекрасен осъществен проект и си мисля, че не е достатъчно само да участваме в него, добре би било да го използваме и като база за други цялостни проекти. Естествено в началото е информативният подбор, където считам, че е редно да се подберат основно хора, които са достатъчно компетентни, широко скроени, неегоцентрични и съчетаващи теорията с непосредствена практика. Това си личи обикновено бързо; и аз отчитам включително като своя грешка това, че понякога се унасям(-е) повече, отколкото трябва, в такива изяснявания. Трябва обаче по-бързо да се преминава към прагматичната част, така че възможно по-скоро да се окаже, че има и други, по-оползотворяеми резултати. Тогава не само фрагментарна, а многостранна може да бъде и възможната взаимопомощ, а Форумът нищо не пречи да бъде като координиращ, информиращ и коригиращ посредник. Във всеки случай поне от моя страна вече ще гледам да има все по-силно преобладаване на тоя вид участие тук. Защото много неща ми са/ ни са интересни, но времето изисква бързо ориентиране в наистина важните работи! Пожелавам на всички приятно прекарване на празниците - а и полезно, доколкото годишният преход е едно много подходящо време за преоценка именно на приоритетите! :feel happy:

:thumbsup:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега