Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психология и езотеризъм


Recommended Posts

... Та всичко което чета и ме интересува по разглежданите тук въпроси е Психология, Философия, История,…......….и ако случайно достигне информация до мен и от други науки Астрономия, Антропология, Палеонтология …….и др., а така наречената аура за мене е физика/електромагнитни, звукови …….…вълни /……….................дори има уреди/програми за диагностика на основата на аурата използвани от лекари.

А на моите въпроси виждам никой не ми е отговорил все още за цели два дена…...а те бяха…. - " " "Като към напълно "невежа" по съвсем прост начин някой може ли да ми обясни от кои "висши сили" трябва да иска позволение Орлин ?! И друго защо думата интуиция се свързва със ясновидстване и ясночуване, като това си е психичен процес/чиста психология.?” " " А само са ми пратени опеделения какво е и с какво се занимава езотериката……..аз в интернет знам как се търси от повече от десет години, не от това имах нужда. Като някои от така наречените определения за езотериката ми звучат дори НЕоправдано обвиняващи и надменни. Езотериката била наука за потребностите на човешката душа ………и всичко от този род! Аз не знам например Психологията да е наука за нокътя на малкия пръст на крака. Интересуващите се от езотерика биле малцинство от търсещи души, всички други да не би да са мнозинство от заблудени овце?! За мен до тук нещата се дублират/припокриват между психология и езотерика, та дори и езотериката да е формулирана доста, доста преди психологията.

А що се отнася до това: Какво става след като умрем? Преражда ли се човешката душа? Има ли Бог?

1. Аз зададох въпрос свързан с това, „за какви висши сили става въпрос” , но никой не ми отговори, мълчание!?

2. На възраст под 18-20 години наивна и мъглява по принцип възраст и под влиянието на моите заблудени роднини/среда съм посещавала не един и двама от така наречените хора със свръх естествени способности по повод лечения на два проблема, е аз не видях и не усетих такива способности.

3. Преди два месеца бях обявена за приспана защото не вярвам в такива неща, от човек който казва че е попаднал на истински феномени(двама на брой). Казах му да ми разкаже какво е чудото което е видял/усетил и съм готова да му повярвам. Отговора беше, че такъв дърдорко като мен така ще ги извърти нещата че ще намери логичен начин/вратичка за отричането. И мълчание!

4. Преди известно време си поговорих малко с човек от така наречените Магове в интернет като уж не е от шарлатаните, не не е от телевизионните „звезди”. Съвсем открито му казах плащам си, искам да видя нещо от това което се твърди че можете, Е отказа ми….

Да лицемернича да искам да ми гледа, или да говоря с мъртъвци или нещо друго, ами не ми идва отвътре да го изрека……..та за това открито!

5. Тук в подробности няма да навлизам знам ли кой чете……Но Имало прероден роднина в мен който не е между живите, но е извършил най големия възможен грях, за това аз съм имала еди си какви проблеми от здравословен произход(според някакви кармични закони),, тоест един вид компенсиращо наказание…………. След премахването на тези хора от живота ми какво се оказа всичко това?! – ами психически ежедневен тормоз. Нещата си дойдоха по местата и от здравословни и от каквито и да е гледни точки……….всякакви божествени, кармични и не знам си какви закони станаха меко казано безсилни и разбити……..

6. Колежката ми е от свързващите се с космическата енергия и лекуваща и самолекуваща с ръце от 7 степен и живяла живот по времето на маите. Попитах я защо ходи на лекари тогава, не можа да ми даде смислено обяснение. Изкълчих си крака и се поду и посиня сериозно……уж говорихме да ми изпрати от космическата енергия за бързо излекуване на изкълченото…..защо ли не усещам нищо. Рейкито я било направило по спокойна и уравновесена и чрез него се справила с проблемите си с изказа и мнението на хората. То и да не беше рейкито с натрупването на повече жизнен опит си е повишила себеусещането, и свръхчувствителността към хорското мнение автоматично отпада…….

Та след това по горе дали е коректно аз и всички хора от тази категория….да бъдем определяни като нещо по заблудено, невежо, заспало. Самата наука Езотерика ме определя като такава?!

Явора, извини ме, ако съм те засегнала с нещо. По-скоро аз имам една закачка с Орлин (за която няма как да знаеш, ако не си чела някои реплики, разменени с него преди време) - предложих му да го запозная с истинска врачка или по-скоро врач, защото е мъж :harhar: , ама той не иска, познавал достатъчно (а какво значи достатъчно?) и все фалшиви.

И си съвсем права, че наричаме едни и същи неща с различни думи.

От това нещата, разбира се, не стават различни, най-много хората да се изпокарат.

Да вземем следното: аз казвам - вярвам в Бог, ти казваш - вярвам (примерно) във Вселената. Ами тогава ние вярваме в едно и също нещо. Нали не си мислиш, че аз си представям Бог като белобрад старец седнал на облаче в небето :P

Психологията обаче не се припокрива с езотериката, просто е на път да обясни по съвременен начин една част от нея, физиката, която аз много уважавам - друга част. И така ...

А на въпросите ти ще се опитам да отговоря кратичко по точки, за да не звуча мъгляво и общо.

1. По-добре е самият Орлин да отговори, но за мен тези сили са проникващата целия свят природна хармония; може би така изказано "да поиска разрешение" звучи странно най-малкото, можем да кажем така - да получи усещане, че действията му са полезни и нужни, в унисон с живота.

2. Не зная при какви хора си ходила, имали ли са способности и какви. Може да са били шарлатани, а може и да са били истински, но ти да си била блокирана от притеснение (какви са сега тези странни хора и какви неясни неща ще ми правят), или от предубеждение (те нямат способности или така не може да ми се помогне, нещата са чисто физиологични), или по ред причини.

3. Предполагам този човек и друг път е споделял с теб и ... отсреща е получавал само скептика. Затова сега мълчи. Може би самият човек е склонен към такова магично мислене, има нужда да вярва в разни феномени (забележи, че не коментирам феномените - може да са истински, може да са шарлатани), а ти му подкопаваш вярата, това е неприятно за него (дори и още повече, ако ти си права в коментарите си за конкретните случаи). Обяснявам психологията на нещата, не коментриам кой крив, кой прав.

4. Ами за мен е нормална такава реакция. Не зная кой е този маг, истински ли е или шарлатанин, но това, че е отказал, не означава, че непременно е от страх, защото няма способности (няма логика - все пак ти си само един човек, какво значение има за него, предполагам не можеш сериозно да нарушиш репутацията му, дори и да се изложи пред теб). А от друга страна той не е клоун от цирка, работата му не е да показва номера. Нека да приложим същото към една друга професия - примерно би ли намерила хирург, който да склони да ти извади бъбрека и да ти го присади обратно, ей така, без нужда, само за да те убеди, че е добър хирург? И не мисли, че примерите са несъизмерими, защото това, което прави един истински лечител, е не по-малко сложно, опасно и енергоемко от работата на хирурга.

5. Разбира се, не зная дали е вярно това. Дори не разбрах добре какъв точно е казуса. Но по принцип е възможно. А какви са тези хора. И по какъв начин са "премахнати" от живота ти? И кога? Може да се допусне, че нещата са се компенсирали вече в един момент и затова е такъв развоя на събитията и нещата са се успокоили.

6. Не зная каква е колежката ти. Може да може да лекува (в по-малка или по-голяма степен; цитираната цифра за нейната степен не е ясно колко е реална), а може и само да си въобразява това. Искам само да кажа, че понякога човек се случва да изпадне в такъв срив, че самопомощта е трудна или направо невъзможна (това за ходенето й на лекар). Сега защо ти не усещаш нищо - най-общо има три причини: жената не е направила или не умее да ти направи дистанционно лечение, а може ти да не приемаш (съзнателно или не) лечението или пък просто не бива да бъдеш излекувана по този начин, от тази жена ...

Колкото до автоматичното отпадане на разни неща с натрупването на жизнен опит - не съм съгласна. За доказателство - погледни в темите от подфоруми Здраве и Психотерапия онлайн. Търсещите помощ далеч не са само младежи, въпреки че по обективни причини възрастните би трябвало да са малцинство (по не са склонни да ползват електронните комуникации и по не вярват, че чрез тях биха получили помощ).

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

След Дианчето няма много какво да се допълни. :)

"Случайно" обаче точно след четенето тук попадам на статия за известен бг феномен. Не мога да гарантирам или коментирам достоверността на казаното, просто го прилагам.

http://www.blitz.bg/article/20269 - 9 април 2009

За баланс- друга статия от 27 юли 2010:

http://www.blitz.bg/news/article/84332

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

цитат: " "Отричаш, разочарована си и аз бях така........ ..........скептик"

Какво отричам?! Съвсем реално аз нямам сестра, ако почна да твърдя „аз нямам сестра”, това отричане ли е? Единствената опция в случая е да се доказва!

От какво да съм разочарована?! От липсата на отговори по поставените въпроси?! – аз всъщност не съм очаквала отговори. Аз не съм обидена,…в смисъл извиненията които получавам. Не става въпрос за мен, а за цялостната обвинително-надменна нотка на езотериката, с претенция за умение за живот на някакво по висше ниво.

Някаква такава нотка се улавя по горе, че едва ли не според психологията човека има ТОТАЛНА логична схема на живот и мислене…… аз или друг ако имахме такава схема на живот трябваше да ходим да се лекуваме някъде спешно!.

Психологията НЕ определя хората като логични само! Най, Най, Най-общо казано според нея всеки един човек за да е пълноценен, той трябва и да чувства и да е интуитивен…..и да разсъждава и да е логичен. Пропорцията чувства и логика в един човек се определя от няколко фактора – пол, биографичен фактор-семейство/среда, биохимичен фактор(и генетичен и формирал се в следствие на биографията), …….

Хората които се определят изцяло или по близо до психологията също ЧУВСТВАТ..... и се влюбват и то не ей така сурово-студено-логично свързване на мъж и жена защото така е нормално да се прави в обществото, а се влюбват по същия разтърсващ-хипнотизиращ-омагьосващ начин. На биохимично-ендокринно ниво стават някои неща и те придават магическото излъчване...

Всички обяснения на моите въпроси от 1 ....до 6, дадени по горе са в сферата на психологията. А това че на някой му харесва на думи като интуиция, чувства, несъзнавано, блокиране.....и др. да казва езотерика........Това доказва че образно казано на една и съща трева аз примерно казвам гюзум, а друг казва джоджен, трети може да и каже мента.....ама и трите думи "гюзум" "джоджан" "мента" няма да бъдат погрешни.

Че имаме разминаване в психологическите обяснения по горе ИМАМЕ, ама много дълго ще стане........ накратко например житейски опит не е равно на физическа възраст.....човека може да е на физическа възраст 45 и на психическа инфантилна/незряла възраст около примерно18-20-25 и обратно !

Да, ПСИХОЛОГИЯТА не е ЕЗОТЕРИКА! Картите таро и подобни напълно съм съгласна че не са психология.

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

Да, ПСИХОЛОГИЯТА не е ЕЗОТЕРИКА! Картите таро и подобни напълно съм съгласна че не са психология.

Явора, защо мислиш, че картите Таро не са психология :) Достатъчно психолози ги използват като терапевтичен метод. И това е нормално: човешката психика работи със символи, а таро е символика пар екселанс. Дори бих казала, че таро са отвъд езотериката, те са познание за човешката душа, по начина, по който са и сънищата. Тук военни тертории няма, има знаене и желание затова.

Линк към коментар
Share on other sites

цитат: " "Отричаш, разочарована си и аз бях така........ ..........скептик"

Какво отричам?! Съвсем реално аз нямам сестра, ако почна да твърдя „аз нямам сестра”, това отричане ли е? Единствената опция в случая е да се доказва!

От какво да съм разочарована?! От липсата на отговори по поставените въпроси?! – аз всъщност не съм очаквала отговори. Аз не съм обидена,…в смисъл извиненията които получавам. Не става въпрос за мен, а за цялостната обвинително-надменна нотка на езотериката, с претенция за умение за живот на някакво по висше ниво.

Някаква такава нотка се улавя по горе, че едва ли не според психологията човека има ТОТАЛНА логична схема на живот и мислене…… аз или друг ако имахме такава схема на живот трябваше да ходим да се лекуваме някъде спешно!.

Психологията НЕ определя хората като логични само! Най, Най, Най-общо казано според нея всеки един човек за да е пълноценен, той трябва и да чувства и да е интуитивен…..и да разсъждава и да е логичен. Пропорцията чувства и логика в един човек се определя от няколко фактора – пол, биографичен фактор-семейство/среда, биохимичен фактор(и генетичен и формирал се в следствие на биографията), …….

Хората които се определят изцяло или по близо до психологията също ЧУВСТВАТ..... и се влюбват и то не ей така сурово-студено-логично свързване на мъж и жена защото така е нормално да се прави в обществото, а се влюбват по същия разтърсващ-хипнотизиращ-омагьосващ начин. На биохимично-ендокринно ниво стават някои неща и те придават магическото излъчване...

Всички обяснения на моите въпроси от 1 ....до 6, дадени по горе са в сферата на психологията. А това че на някой му харесва на думи като интуиция, чувства, несъзнавано, блокиране.....и др. да казва езотерика........Това доказва че образно казано на една и съща трева аз примерно казвам гюзум, а друг казва джоджен, трети може да и каже мента.....ама и трите думи "гюзум" "джоджан" "мента" няма да бъдат погрешни.

Че имаме разминаване в психологическите обяснения по горе ИМАМЕ, ама много дълго ще стане........ накратко например житейски опит не е равно на физическа възраст.....човека може да е на физическа възраст 45 и на психическа инфантилна/незряла възраст около примерно18-20-25 и обратно !

Да, ПСИХОЛОГИЯТА не е ЕЗОТЕРИКА! Картите таро и подобни напълно съм съгласна че не са психология.

Хехе, обясненията ми били в сферата на психологията.

Ами нали коментирам въпросите с теб, исках да съм по-близко до теб, да говорим с едни и същи думи, но ето че пак не е добре. Май наистина не очакваше и предпочиташе да не получиш отговори. Тогава щеше да ти се затвърди сегашния мироглед. Но отговори има. Просто можеш да поискаш да ги видиш - в случая да ги прочетеш и да се замислиш, не повече.

А може и да не искаш да ги видиш, поне засега.

Твоя воля.

П.П. Съгласна съм с уточнението, че житейският опит не винаги е съизмерим с възрастта. Но ... най-често е така, по-рядко е иначе; визирах общия случай.

А, забелязах нещо друго - кой е твърдял, че "хората, които се определят изцяло или по-близо до психологията" били изцяло логични, не можели да чувстват, нямали интуаиция и тем подобни? Не съм прочела такова нещо - кой го е писал и къде :o То и какво точно имаш предвид под това "се определят изцяло или по-близо до психологията"? Аз някак нямам психология в себе си примерно, така ли?

Линк към коментар
Share on other sites

цялостната обвинително-надменна нотка на езотериката, с претенция за умение за живот на някакво по висше ниво.

Знанието , мила Явора, не е реч към някого. Когато е записано на носител, то е обективно присъствие, обективно явление.

То не е обръщение към някого.

Ако отвориш книга, там може да пише "Уважаеми читатели", но ако книгата остане затворена, тя няма да тича след теб, да те дърпа за палтото и да вика "Уважаема Явора" ... и вътре не пише такова нещо.

Така че ако се чувстваш лично нападната от нещo или някого -

има един принцип - Принципът на огледалото. Прочети повече за него, ако искаш.

Ако искаш.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

цялостната обвинително-надменна нотка на езотериката, с претенция за умение за живот на някакво по висше ниво.

Знанието , мила Явора, не е реч към някого. Когато е записано на носител, то е обективно присъствие, обективно явление.

То не е обръщение към някого.

Ако отвориш книга, там може да пише "Уважаеми читатели", но ако книгата остане затворена, тя няма да тича след теб, да те дърпа за палтото и да вика "Уважаема Явора" ... и вътре не пише такова нещо.

Така че ако се чувстваш лично нападната от нещo или някого -

има един принцип - Принципът на огледалото. Прочети повече за него, ако искаш.

Ако искаш.

Аз съвсвем ясно съм написла по горе "Аз не съм обидена" "Не става въпрос за мен",..............???за какво лично нападане става въпрос ако се чувствам???

А какво за книгите, малко по конкретно..........защото не виждам да има връзка с цитата ми

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

А, забелязах нещо друго - кой е твърдял, че "хората, които се определят изцяло или по-близо до психологията" били изцяло логични, не можели да чувстват, нямали интуаиция и тем подобни? Не съм прочела такова нещо - кой го е писал и къде :o То и какво точно имаш предвид под това "се определят изцяло или по-близо до психологията"? Аз някак нямам психология в себе си примерно, така ли?

НЕ, не си ти друг е.........Мнението ми беше като цялостен отговор на всички писали....

Линк към коментар
Share on other sites

Накратко, езотериката е тази, която твърди, че има връзка с психологията. Самата психология не вижда каквато и да е връзка между нея и езотериката. Поне научната такава! Психотерапията е съвсем отделна дейност и няма пряка връзка с психологията - може да има връзка и с психиатрията и със социалните дейности и с неврологията - но е самостоятелна дейност!

Линк към коментар
Share on other sites

А на моите въпроси виждам никой не ми е отговорил все още за цели два дена…...а те бяха…. -

Нека се опитам да отговоря на някои твои въпроси съвсем непрофесионално.

И друго защо думата интуиция се свързва със ясновидстване и ясночуване, като това си е психичен процес/чиста психология.?”

Да доколкото психология означава наука за душата и ние използваме нашите по-фини сетива.

Интуиция е просто получаване на знание без рационален процес или без мислене. Като да вземеш нещо на готово от там където то си съществува.

Ясновидството е въпрос на техника и се учи като всичко останало. Не е нужно да те прегази валяк! Има и самородни таланти, които не осъзнават какво и как точно се случва. Процесът на ясно виждане е прост. В него участват две чакри коронната и аджна. Хората, които го умеят просто могат волево да отварят защитната мрежа на тези чакри и да приемат енергии, които по принцип нашето енергийно тяло не допуска да проникнат в него. Така те "виждат" неща, които ние сме преживели.

Та след това по горе дали е коректно аз и всички хора от тази категория….да бъдем определяни като нещо по заблудено, невежо, заспало. Самата наука Езотерика ме определя като такава?!

Никой не е заспал докато не се възприеме като такъв. Заблуден и невежа е само този който иска да е такъв или до момента в който открие това което незнае.

Линк към коментар
Share on other sites

...........................................................................................

Та след това по горе дали е коректно аз и всички хора от тази категория….да бъдем определяни като нещо по заблудено, невежо, заспало. Самата наука Езотерика ме определя като такава?!

Никой не е заспал докато не се възприеме като такъв. Заблуден и невежа е само този който иска да е такъв или до момента в който открие това което незнае.

Ако на някой не му харесва стила ми може ако иска да ми спре достъпа до форума по IP адрес или по каквото си иска. Още в началото усетих за какво става въпрос.

Новорегистриралите се в сайта трябва да са смирени и послушни, по старите и някои модератори могат и в спорове да влизат и агресивни да са и иронични и велики глупости да говорят…………Разбира се не става въпрос за всички!

prana_plovdiv, Остроумията ти не са актуални, по нагоре друг се погрижи вече да ми напише същото.

Няма нужда от повече дублиращи синонимни духовно извисени мъдрости като горната!

Толкова ли не е ясно какво съм искала да кажа, …….. след като НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ДОКАЗАНИ ВСЯКАКВИ МАГИИ, ПРЕРАЖДАНИЯ, ЯСНОВИЖДАНИЯ, , БОГ и какво ли още не, не е коректно да се обявяват хората които не се вълнуват от такива неща за слепи и …..т.н .

Познавам хора които не се вълнуват от подобни неща и личностното им развитие е на по високо ниво от на някои от пишещите тук. Вършат каквото им е на сърце и каквото е нужно живеят в подходяща среда. Ако имат здрава чувствителност, те ще си се наместят от само себе си енергиите и чакрите им без ХИПЕРфиксация върху тях. И обратно сещам се за хора от един „много духовен център” за изцеление на Мария Луиза във Варна, специалисти по изцеление на джобовете си с парични енергии.....това за което е отишъл човека е последното нещо което ги интересува. Това че човек се интересува от господ, от рейки, от прана, от чакри ….НЕ Е КРИТЕРИИ за личностно развитие!!!

От както се зачетох в този сайт чета най-вече за любов, любов, любов и пак любов и само любов ………...позитивно мислене в смисъл положително на n-степен……..вяра и доброта и всичко най най-духовно. Някои само си мерят степента на духовността, колко са пораснали. То любов, ама тука вече минава в другата крайност високомерие и самовлюбеност и нарцисизъм при някои.

Имам си няколко IP адреса, тъй че правете каквото искате. Информацията и хората заради които съм се регистрирала пак мога да я черпя и да ги чета...

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

цялостната обвинително-надменна нотка на езотериката, с претенция за умение за живот на някакво по висше ниво.

А какво за книгите, малко по конкретно..........защото не виждам да има връзка с цитата ми

За книгите - нищо конкретно, освен това, че знанието, езотериката в частност, навлиза предимно чрез тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Толкова ли не е ясно какво съм искала да кажа, …….. след като НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ДОКАЗАНИ ВСЯКАКВИ МАГИИ, ПРЕРАЖДАНИЯ, ЯСНОВИЖДАНИЯ, , БОГ и какво ли още не, не е коректно да се обявяват хората които не се вълнуват от такива неща за слепи и …..т.н .

Здравей Явора,

първо да се извиня ако си се почувствала засегната от моите думи. Целта ми не беше такава. Просто харесвам по-лекия стил на изразяване.

Книгите които чета се стремя да забравям и да ползвм от тях само това, което е ценно за мен. Но ще се сетя за заглавието и за автора на тази, за да те улесня в търсенето на доказателства. Книгата е българска, написана към края на осемдесетте, джобен формат, черна ако не се лъжа. В предговора се казва - това ми направи силно впечатление - че на авторът се позволява неговите изследвания да бъдат публикувани, за да могат с тях да се запознаят учените от БАН. Та в това малко книжле изписано с формули - само да му се изчислява на човек - по "най-прост" начин с висша математика е доказано: 1. Че съществува БОГ и 2. Че съществува Прераждане и ред други неща.

Обещавам, скоро ще се сетя как е заглавието и кой е авторът и ще ги публикувам!

А що се отнася до ясновидците, аз ги ползвам редовно за доуточняване на диагнози и те се справят чудесно - поне хората с които работя.

Линк към коментар
Share on other sites

Ааа, не съм засегната от никакви думи, всичко си ми е наред..... ............и физическото тяло и аурата ми и чакрите ми!

Недейте така да подценявате хората които не си измерват всеки ден нивото на духовността и фините енергии, изобщо не са толкова раними и беззащитни както ви се струва.

За книгите благодаря, но няма да ми свършат работа! И аз по някога имам ясновиждания и почти винаги познавам.

И в случая имам много силно ясновиждане че не една, а 200 езотерични книги да прочета там доказателства че има прераждане и бог няма!

От книгите може да се получи единствено и само ВЯРА и внушение че има бог и прераждане. Аз не търся вяра и внушение по въпроса, а търся знание и доказателства.

Тъй че книгите не ми вършат работа, ако някой има предложение за човек който може да прави връзка с починали хора например или нещо подобно това вече е друго нещо.............приемам всякакви препоръки/предложения за феномени/истински/ без значение в коя част на България се намират. Е за предпочитане е да са от Варна, ама може и в друг град.......

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

Добре е човек да има приятели, които помнят вместо него!

Ето книгата, за която споменах:

Автор: Васил Манев, Единството на вселената, издателство "Неоген", Пловдив.

В нея можете да видите как се доказват математически съществуването на БОГ и други обяснявани само от езотериката "неща".

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е човек да има приятели, които помнят вместо него!

Автор: Васил Манев, Единството на вселената, издателство "Неоген", Пловдив.

В нея можете да видите как се ?доказват? математически съществуването на БОГ и други обяснявани само от езотериката "неща".

Благодаря, но не ми върши работа .........поне на мен!

Не напразно казах по горе, че не търся ВЯРА и ВНУШЕНИЕ! Моите 30+ години за сега са ми доказали че това е грешния път .

Корен от това по онова...на еди си коя степен = на бог, не е доказателство! Вече се излъгах да прочета една книга в която се твърдеше че доказват научно че има прераждане, Е АЗ НЕ НАМЕРИХ ДОКАЗАТЕЛСТВО.

Също така НЕ Е доказателство и ако някой ми каже че е говорил със свои роднини които не са между живите!

Ако попадна на доказателство=лично преживяване нямам нищо против да приема прераждането и бог.........като това с нищо не променя/не подобрява живота ми.

Редактирано от Явора
Линк към коментар
Share on other sites

А в контакта бъркала ли си?:3d_146:

Всеки ден без изключение бъркам в контакта, благодарение на което ми РАБОТЯТ телевизора, ютията, компютъра, телефона.............какво ли не още.

В духовно-божествения живот и принцип ирония и сарказъм ли имало?! Защо останах с впечатление че там от рамките на принципа "вяра и безусловна любов" НЕ Е желателно да се излиза?!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е човек да има приятели, които помнят вместо него!

Автор: Васил Манев, Единството на вселената, издателство "Неоген", Пловдив.

В нея можете да видите как се ?доказват? математически съществуването на БОГ и други обяснявани само от езотериката "неща".

Благодаря, но не ми върши работа .........поне на мен!

Не напразно казах по горе, че не търся ВЯРА и ВНУШЕНИЕ! Моите 30+ години за сега са ми доказали че това е грешния път .

Корен от това по онова...на еди си коя степен = на бог, не е доказателство! Вече се излъгах да прочета една книга в която се твърдеше че доказват научно че има прераждане, Е АЗ НЕ НАМЕРИХ ДОКАЗАТЕЛСТВО.

Също така НЕ Е доказателство и ако някой ми каже че е говорил със свои роднини които не са между живите!

Ако попадна на доказателство=лично преживяване нямам нищо против да приема прераждането и бог.........като това с нищо не променя/не подобрява живота ми.

Не съм чела книгата.

И ми звучи странно препоръката за нея. Но може и да има такова доказтелство, не споря.

А може би просто и аз съм като Явора - предпочитах личното преживяване-доказателство. Е, получих. Няколко дори, може би поради дебелата ми глава, защото на първото хем повярвах, хем не съвсем, но следващото беше такова, че не го пожелавам на никого, затова пък беше СТРАШНО убедително.

И ... се промени животът ми; неизбежно.

Дали се е подобрил - не зная. То май не е и това целта. И да настъпи подобрение, то е като вторичен ефект, следствие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хип, мнението Ви ме впечатли много силно, прочетох го на един дъх. Замислих се :hmmmmm: значи истинските екстрасенси са заявили един вид, че нямат силата да помогнат и са се отказали докато шарлатаните са залъгвали. Обаче истинските екстрасенси са спряли до там, не разбрах дали са дали някакъв съвет на жената какво би могла да предприеме за да се освободи.

Нищо в нашият живот не става случайно, нали?
Да, и аз смятам така. Значи в това което човек е безсилен може да помогне единствено Спасителя - Христос. За да се разчупи всякакъв вид магия е необходима Божията помощ, а пътят е знаен -Обръщане изцяло към Бога чрез Покаяние за спесение и опрощаване на греховете и тръгване по Неговия път. От Бога по- мощна сила няма и от Неговата защита също :feel happy: така знам аз, а иначе никой не е застрахован от зловредните влияния независимо дали вярва или не в тях. Жива вяра трябва да има в сърцето на човек, мъничка колкото синапено зрънце, но Жива със смирение и благодарност пред Всевишния, това е достатъчно, а молитвата която Той влага в сърцата ни ще извърши чудеса :hypocrite:. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога, когато гледам човека със страхов проблем, сякаш бездната се взира в мен - бездната противополюс на безкрая на обичта. За да се взираш в нея, имаш ли друг избор, освен да имаш Любовта, да минава през теб като противовес?! Да разтвориш сърцето, за да минава, да си и проводник. Другият избор е здравата скептика - върши работа, но само донякъде. Често човекът е бил по врачки, лели са му куршум, баяли са му, казвали са му, че има магия, тровил се е с хапчета с години безрезултатно и т.н. Самите т.н. магове (защото въпреки, че сме 21-ви век, има заявяващи се като такива) пращат хората при психотерапевти. Психотерапевтите магии ли развалят, питам се. Разум, логика, анализ, осъзнаване, синхрон и повеждане, печелене на доверието, запалване на смелостта, събуждане на любовта, насочване към сърцето, визуализация и още по-жива визуализация, работа с енергията зад емоциите и отново визуализация, разбиране и себеразбиране, емоционално прегръщане и енергийно с обич обгръщане. Инструментите на психотерапията съвременна магия ли са? А какво е магията? А какво е животът без малко приказност и има ли живот без магията на живота?

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога, когато гледам човека със страхов проблем, сякаш бездната се взира в мен - бездната противополюс на безкрая на обичта. За да се взираш в нея, имаш ли друг избор, освен да имаш Любовта, да минава през теб като противовес?! Да разтвориш сърцето, за да минава, да си и проводник. Другият избор е здравата скептика - върши работа, но само донякъде. Често човекът е бил по врачки, лели са му куршум, баяли са му, казвали са му, че има магия, тровил се е с хапчета с години безрезултатно и т.н. Самите т.н. магове (защото въпреки, че сме 21-ви век, има заявяващи се като такива) пращат хората при психотерапевти. Психотерапевтите магии ли развалят, питам се. Разум, логика, анализ, осъзнаване, синхрон и повеждане, печелене на доверието, запалване на смелостта, събуждане на любовта, насочване към сърцето, визуализация и още по-жива визуализация, работа с енергията зад емоциите и отново визуализация, разбиране и себеразбиране, емоционално прегръщане и енергийно с обич обгръщане. Инструментите на психотерапията съвременна магия ли са? А какво е магията? А какво е животът без малко приказност и има ли живот без магията на живота?

Поздрав!

00004.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Елф!

Питаш-

ЦИТАТ_ значи истинските екстрасенси са заявили един вид, че нямат силата да помогнат и са се отказали, докато шарлатаните са залъгвали. Обаче истинските екстрасенси са спряли до там, не разбрах дали са дали някакъв съвет на жената какво би могла да предприеме за да се освободи.

По-точно те са казали, че опитвайки се да помогнат, могат много повече да и навредят.

Ще поясня - когато магията е правена от ,,майстор”, тя си има много нива на защита. Нещо като много сложна бомба е и ако някой неопитен се опита да я обезвреди, риска от самовзривяване е огромен.

Когато се прави магия тя не включва само човека, на когото се прави, но и този или тези, които биха се опитали да му помогнат като я развалят. Опитните екстрасенси точно това виждат и инстинкта им за самосъхранение ги спира да правят каквото и да е когато им липсва силата да се справят.

А силата идва наистина от вярата и помощта на силите на доброто. Някои като Петър Дънов я имат явно. На други, като Ванга, подкрепата е давана от различни светци.Цитат-

„Както вече отбелязах, Ванга бързо навлезе в нашия кръг от проблеми. Например тя се обръщаше към мен така:

„А, това е онзи, който обича Свети Сергии!" Според нея всеки път, когато се срещам с нея, той ясно застава пред вътрешния й поглед.

Започва с въпрос:

- Почитат ли в Русия Свети Сергии?

- Малко - отговарям, - предимно в църквата.

Ванга:

- Виждам манастир. (Потвърждавам, че в Троицко-Сергиевската Лавра се намират мощите на Преподобния Сергии.) Това е сърцето на Русия, той е голям пророк. Не е обикновен светия, а най-големият руски светия.

С неочаквана енергия добавя:

- Няма такава сила, която би могла да сломи Русия. Русия ще се развива, ще расте, ще крепне.

И добавя, че това не са нейни думи, а на Свети Сергии.

- Виждам - продължава Ванга, - той държи Русия като на длан. Виждам църква, издигната високо. Виждам хора с копия и шлемове.

- Ванга - прекъсвам я, - ти описваш картина на Рьорих.

- Каква е картината? - пита Ванга.

- Тя не е много известна, защото не я показват. На нея е изобразен Свети Сергии, който държи в ръката си патриаршеската църква, символизираща Русия. Той благославя воините, участващи в Куликовската битка – виждат се в дъното на картината. Надписът под картината е: „Съдено било Преподобният Свети Сергии три пъти да спаси Руската земя. Първия път при княз Дмитрий, втория път при Минин*. Третия..." - следва многоточие.

- Защо не я показват?

- Заради пророческия надпис.

Ванга сякаш се взира в далечината и продължава:

- Картината е рисувана от четирима, които са дошли от друг свят. Малко хора знаят за картината. Трябва повече да научат за нея, всички трябва да знаят. Пазете картината като зениците на очите си. Тя е важен документ, най-голямото богатство на Русия. Не я изпращайте в други страни. Тя е предназначена само за Русия.

Сякаш обобщавайки казаното, тя възкликва:

-Този, който е бил Свети Сергии, сега е най-големият светия. Той е вожд на цялото човечество. О, колко помага на хората! Той се е превърнал в светлина, тялото му е светлина.

из „ ЛЮДМИЛА И ВАНГЕЛИЯ”. /Книга на Валентин Сидоров/

Ще разкажа случай /ако съм го описвал, моля да ме извините/.

Преди 15 -16 години моята позната, която можеше да навлиза много по-дълбоко в информационното поле /пиша вече в минало време, защото скоро си отиде от този свят/, се разболяла тежко. Минало доста време, докато се установи точната диагноза и както тя самата казваше, една сутрин лекуващият и лекар радостно влезнал в стаятa и казал, че вече диагнозата и му е ясна. Съобщил и името на една много рядка болест. На въпроса и как се лекува заболяването и отговорил, че за сега тази болест няма лечение .

Губейки от ден на ден сили, позната ми решила да потърси помощ от екстрасенс. Отишла в дома на човек, някъде в Добруджа. Още с влизането си през портата /всъщност мъжът и я е носил / човекът, който бил някъде на около 60 години, започнал гневно и уплашено да вика по тях, давайки им знаци, че ги пъди. Познатата ми и съпруга и не разбирали какво им говори стареца-говорил е на търски, но чувайки го, дошъл синът му и им казал, че баща му им казва да си ходят по – бързо, защото над жената има толкова силна магия, че тя може да засегне и тяхната къща. Дошли толкова отдалеч, познатите ми го попитали все пак какво могат да направят и тогава с неохота той има казал, че на седемдесет километра от селото живее друг ходжа, който има повече ,,сила” от него. Ако искат да вървят там. Познатите ми отишли в това село и намерили един доста по – възрастен човек. Когато видял жената, той им казал:” Нека видим какво пише в Корана за теб.” Познатата ми му казала, че в Корана не може да пише нищо за нея, защото той е писан столетия преди тя да се роди. Но ходжата и казал :” Нека да видим.” Отворил корана и започнал да чете биографията и. Така познатата ми разбрала, че не случайно е попаднала при този човек. Накрая ходжата казал:”Сега аз ще се моля за теб и магията ще ти мине от 70 до 100 процента. Колко обаче ще е и аз не знам”. След това паднал на колене и с броеница в ръце се молил на глас в продължение на повече от два часа. Накрая станал и им казал, че може да си ходят. Познатата ми го попитала трябва ли да идват пак ,на което той има казал :”Не всичко, което е можело да развали магията е направено, ще ви мине в рамките на 70 до 100 процента.”

Постепенно за няколко месеца, познатата ми се е оправила в рамките на 90 процента. Аз се запознах с нея няколко години по – късно и от заболяването, което и бяха установили, нямаше и следа.

Така, че всяко нещо си има нива на компетенция и когато по медиите някой си прави реклама, че разваля магии, за мен това е шарлатанство. Тези, които наистина имат силата да го правят, са преди всичко духовни личности, които знаят, че лекуват със силата на вярата и пропагандират нея, а развалянето на магията е само част от общото лечение на душата.

Линк към коментар
Share on other sites

И понеже темата е за връзката между психологията и езотеризма... Аз лично съм доста скептичен към т.н. магия, правена без човекът да знае за нея. Когато обаче знае, че някой го мрази и му е направил магия (ако така го наречем), тогава се наблюдават ясни психични механизми на внушение и самовнушение. Самовнушение, активиращо мощните сили на подсъзнанието. Аз обаче вярвам във фината свързаност помежду ни, в колективното несъзнавано. Тази връзка обаче е много фина. Интуицията например според мен, погледната през такъв ъгъл, е една връзка на собствения сърдечен разум (свръхсъзнанието) с цялостта на вселената и оттам и с всичко друго. Може би може да прерастне в психични способности, не знам - аз поне ги нямам осъзнато и не съм общувал с хора, които наистина да ги имат. Интуицията обаче, за да бъде вярна, е нужно да бъде много тренирана и чиста от примесите на несъзнавани програми-филтри! Иначе се изкривява. Ако интуицията е такава връзка, то през тази фина връзка биха могли да преминават и фините послания на чистата и безкористна молитва. Вярвам в това. В отрицателен аспект, какво е низшата магия - провеждане на заряди през колективното подсъзнание. И двете възможности обаче по мои наблюдения са слаби без знанието на самия човек - че с емолят за него или че някой му мисли злото и му прави т.н. магия. Когато го има това знание и вярата в магията/ езотериката, тогава действието е силно. Може би има хора, които умеят да засилят посланията си - добри или не. С по-силна психична енергия или с посредничеството на природните сили: низши или висши. Та, нещата могат да се обяснят и изцяло чрез пси механизми, както и чрез езотеричните вярвания.

Има хора, които поради преживените през живота си трудности, имат своего рода психична защита и здраво психично ядро - такива, особено ако имат здрава скептика плюс силна психична енергия и бодър оптимизъм, са трудно проницаеми за въздействие. Ако цял живот някой е имал "малък тиранин"(това от книгите на Кастанеда), който да го тормози, психичното му ядро е станало стабилно и здраво.

За мен една психична "магия' са програмите в подсъзнанието, които карат някой да пие. Или жена, която стои у дома си от 20 години, защото подсъзнанието и силно вярва, че само така е сигурна и щастлива. В същото време на съзнателно ниво постоянно се оплаква от положението си. Но несъзнавано силно си и харесва да си стои у дома - иначе ще се наложи д аработи, да поема отговорности и рискове, грижи. На мъжа и също му харесва положението, защото е болно ревнив и обича жена му да си е вкъщи. Ето една несъзнавана семейна "магия"...

Или друга жена в подобно положение, което идеално задоволява нуждите и - мъжът и в друга държава и праща средства, тя ненавижда тази държава и е безразлична къммъжа си, не знае какво иска от живота и с цялото си несъзнавано предпочита да манипулира околните оплаквайки се от положението си, което всъщност обожава. В същото време свръхпротективните и родители, свръхтревожещи се за нея на съзнателно ниво, несъзнавано прегръщат с всички сили връщането на детето си във вече празния си живот, който допреди заминаването и е бил запълван от грижите за него... Ето още една семейна "магия"...

А ако бащата е злоупотребявал с дъщеря си сексуално и то под режисурата на майката, това каква силна "магия" е ... Или друга родителска "магия" - жената цял живот потиска творчеството си, защото пеенето и рисуването "са глупости" според свръхизискващата майка, а в резултат на това дъщерята нон стоп преживява вегетативни симптоми, причинени от това свръхмощно ригидно "трябва', изцеждащо и спиращо всяко щастие и потискащо сексуалност, нагон и обич. Според окултните книжки първите признаци за магия са замайването, слабостта, подкосяването на краката, задушаването, тръпките и т.н. - е, имат ги повечето от клиентите ми. Дали е магия или не - май по-скоро е въпрос на обяснителна терминология, отколкото на практическо значение.

За мен по-силни са пси механизмите и виждам нещата по-скоро като залагане на програми. В психотерапията обаче се минава по трудния път - тези програми се намират, поглеждат смело, разбират се, намира се изгодата от носенето им, задоволява се по други приемливи начини, неутрализират се с разнообразни методи... Ако това е магия, да слагаме на вратите си табелки "вълшебник" ... :) Истината е, че всички сме магове, вълшебници в собствените си животи, както и магове един за друг...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...