Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Георги

Психология и езотеризъм

Recommended Posts

Опит за анализ:

висококвалифицирани и много успешни родители
- зависимост от способностите, успеха и авторитета. Детето я наследява в много тежък вариант. То носи подсъзнателно (а може би и осъзнато) задължението да постигне поне това, което са постигнали родителите му. Този "мотив" неминуемо ражда опасенията от провал, който ще доведе до сриване на авторитета и презрение към себе си. Последното накърнява най-важните потребности на личността - да бъде обичана и приемана каквато е.

Ето още няколко доказателства в подкрепа на тезата ми:

единствен син - Петър
- да си единствен син е повече бреме, отколкото предимство...

изпада в бяс всеки път, когато му се напомни за училище
- училището нарушава взаимоотношенията му с близките и се оказва доста несигурен начин да се заслужи любовта и одобрението...

защото ще загуби уважението на приятелите си в училище.

иска да кандидатства във ВУЗ заедно с връстниците си.
- детето се разкъсва между двете референтни групи и техните различни критерии за приемане, признание, авторитет - семейството и връстниците. Може би в съзнанието му двата комплекса от критерии са се смесили, което предизвиква непреодолимата фрустрация и нежелание да се върне в средата си.

Не ми се иска да коментирам диалога между родителите - той е типичен пример за родители, довеждащи децата си до тежки неврози....

Има спасение за детето... то минава през драстичната промяна на представата на родителите за себе си, за него и за Любовта.

Сподели това мнение

Guest Orlin

Много добър анализ, Донка. Аз направих един, но ми го отхвърлиха, после писах друг - ще видим как ще ми го приемат ... :) ! По принцип става дума за мислене от типа на психоанализата, но в динамичен вариант, тоест обхващане на цялото семейство и неговите взаимоотношения с околната среда. Това е т.н. кръгово мислене, при което се показва как определени неприятности в семейството всъщност са породени за да задоволят нечии подсъзнателни потребности. Ше пиша повече по това... :lol:

Сподели това мнение

:angel: Здравейте, според мен наистина има зависимост, но и страх от успеха-неуспеха. А и защо детето трябва да е непременно с желание да учи? Това не е ли предизвикателство за родителите да обичат и приемат решенията на децата си, такива каквито са , а не каквито ги виждат те.

В достатъчно сбъркано общество живеем. Децата не виждат стойности, ние не можемда им ги налагаме. Аз бих потърсила проблема по-надълбоко. Коя е истинската причина да не желае да учи този младеж.

Сподели това мнение

Доколкото ми е известно "частен ученик" е, когато детето се яви на изпити извън нормалната сесия. Договаря се с учителите и ръководството.

Сподели това мнение

Правилно си сложил работи в кавички. Всъщност не работи или по-скоро избожда очите докато изписва веждите.

Всяко знание или умение, усвоено с негативен емоционален фон се "складира" в отделна база данни, която мозъкът се старае да избягва или да изтрие. Ако все пак го заставим да използва тази база, той е принуден да изразходва повече енергия и да натовари повече центрове, а това предизвиква повишено напрежение и бърза умора и демотивация.

Все пак понякога умът успява да се справи като явно или скрито сменя мотивите, с които се върши дейността. Например: Детето мрази да решава задачи... (по разнообразни негативни причини) , но настървено го прави, за да спечели одобрение и повишаване на груповия си авторитет.... Такова изместване създава опасен прецедент - мотивите не са адекватни на дейността. Подобно разминаване, особено ако се стимулира допълнително (например - всички те обичаме защото си отличник :( ) разрушава съдбата на човека... и на обществото като цяло.

Сподели това мнение

Преди време забелязах, че има аналогия между частите на мозъка и частите на тялото с частите на мозъка. Например тестисите с органа приличат на малкия мозък с междинното тяло в него - червея. Мозъчният ствол като цяло с неговите три дяла не само е продължение на гръбнака, но е и негова аналогия. Междинният мозък с таламуса и хипоталамуса са това, което в тялото е сърцето и тимуса. Кората, доколкото мога да направя връзката, или по-скоро не мога - отговаря само на себе си!

Мисля, че някъде в книгите на Йогананда и Вивекананда бях срещал подсказка, че малкият мозък е склад на енергия. По същия начин тестисите/яйчниците, са основен приемник и производител на енергия. Приемник от фино ниво по време на дълбокия сън без сънища, и отделянето на тази енергия във вид на семе, секс, или в сублимирано състояние за по-висши дейности! Това е важно!

Днес ми светна следната идея - таламусът и хипоталамусът служат като реле за предаване на импулси от по-висшите към по-нисшите мозъчни и телесни функции, както и за контрол над автоматичните, вегетативни функции. Предполагам, че таламусът е мозъчният дял, който предизвиква емоциите. Учените, между другото, отдавна са го доказали емпирично, чрез свързването на проводници или чрез радио връзка с различни части на таламуса, за да предизвикат различни емоционални състояния - възторг, екстаз, меланхолия, ужас ...

Ако връзката на таламуса с тази на емоциите е очевидна, тогава, не са ли емоциите един вид реле - връзка между енергията, либидото и висшите корови функции - познанието, мисълта, директното знание, ясното виждане...

И въобще - отношението между тези трите - енергия, емоции, мисъл - определя функционирането ни! Трите са неделимо свързани и взаимозависими, с директно влияние едни върху други.

Ако либидото е изчерпано, релето на емоциите веднага превключва на минусови емоции, липса - омраза, страх, мъка, депресия... Мислите стават мрачни и умът слаб. Ако либидото, енергията нарасне, емоциите стават стабилно радостни, преодоляват външните импулси, които ги атакуват, мисълта става бърза и съзнанието ясно, паметта силна, визията широка и светла.

По този начин в зависимост от вътрешното ни състояние, реакциите ни на външни дразнители, е съответна според количественото натрупване на либиден пълнеж и качествената му преработка в характерни за човека тънки чувства и светли мисли! Ако енергията намалее, управляващият ум се опитва да поправи положението, да запази светлината си и да предизвика позитивни емоции - при липса на дразнещи и агресивни нему външни или вътрешни дразнители той, ръководителят в нас, разумът(а зад него и съзнанието) ще успее временно. Но при всеки по-силен агресивен импулс, попаднал в сферата на възприятие на организма, тези опити се сриват!

Така че, базата на съществото, негова основа е енергията, либидото. Негови стени са емоциите и чувствата ни, а покрив - умът, мисълта. Самосъзнанието ни е неделима сплав от тези трите!

Дори съвременната психология е стигнала до тези изводи, поне в лицето на някои автори, като Фройд например. В езотеричната психология горните степени на проявление на съзнанието се наричат чакри, дан тяни, нива на проявление на съзнанието! Не знам защо и двете психологии -"научната" и езотеричната- не се приемат една друга - това ме и учудва, и дразни! Аз никаква разлика не виждам. Просто ъгълът на погледа е различен. Но е поглед към едно и също нещо все пак - човекът и психиката му! :hmmmmm:

Редактирано от Орлин

Сподели това мнение

А как стои въпросът с либидото и жените? Хм :hmmmmm:

За жените със силно либидо - тези страстните - съм сигурен как - по подобен начин като при мъжете. Те също губят известна енергия по време на специфичния и така прокламиран акт - макар и твърде по-малко. При другите - по-спокойно сексуалните, а те са повечето, в което нищо лошо няма. а е по-скоро нормално, как стоят нещата? При секс получават директно сила от мъжа, който им я влива в стомашния център, а не отдават кой знае каква етерна субстанция поради липсата им на силна възбуда, оргазми и т.н. Сега не искам да говоря за взаимообмен при така вкопченото в това действие човечество, а за индивидуално функциониране.

При всички случаи при жената либидото е по-стабилно, по-плавно е - по-трудно се губи. И основен лост за стабилно здраво функциониране при нея са: емоциите. Умът също, разбира се, но с ръководна роля на емоциите - както при разликата между бхакти и раджа йога - така и при мъжа и жената. Умът на мъжа, с помощта на трансформираните емоции ръководи либидото, а при жената Емоциите, с помощта на ума, ръководят либидото. Това са тънки моменти! Но - влиянието между трите психични компонента е взаимно - умът може да сублимира емоциите, а оттам и либидото, но може и емоциите да повлекат ума надолу, а оттам и либидото да се срине ...

Мисля само! Има за какво да се мисли на този свят - от крива мисъл страда той! От болно от емоции тежки сърце и от липса на Любов, любов не само като емоционална проява, но като такава в корена и - като енергиен факт, проявен в либиден пълнеж!

:yinyang:

Редактирано от Орлин

Сподели това мнение

По темата - мълччание! ... :blink:

Само нещо, което сега ми щукна в съзнанието:"За каквото и да се говори, всъщност става дума за пари!"

По същия начин в психологията и езотериката: "За каквото и да се говори, всъщност става дума за енергия!"

Е, малко грубо е казано, но общо взето си е вярно! ... :1eye:

Сподели това мнение

Какво е Господ, Бог, Небесен Баща, божия Майка?

Господ = господар

Бог= богатир, богат, велик

Небесен баща, майка - първите авторитети на детето, омнипотентните фигури за него

През първите години от живота на детето в съзнанието му бива поставян неизгладим отпечатък на авторитетните фигури в живота му - майка, баща, които се явяват за него всевластни, всеможещи и всезнаещи, закрилници и всичко съдържащи покровители за детето !

Този отпечатък на присъствието и възпитанието на детето от първите му години, който предопределя наклонносите и характера му, заедно с генетическите конституционални заложби, бива изтласкан в гранична област на съзнанието - предсъзнаваното!

Досегът с тази област е на практика несъзнаван!

Какво прави екзотеричната религия в тази връзка? Създава образа на омнипотентния небесен баща имайка, бог, богиня!

От тук следват три резултата, без да ги вмествам в понятията добри илоши:

1) Добър контрол над вярващите в създадената психологическа уловка - винаги може външният авторитет, който предполагаемо се явява проводник на така наречения баща, да нареди каквото и да е от името на този баща: и то ще бъде изпълнено - защото целият процес се основава на сляпа вяра и невежество!

2) Контрол над масите чрез осигуряването им на психически биберон: молитвата към майката и бащата, която ги успокоява, ма която може да разчитат и към която църквата, институция за контрол надмасите, ги подтиква, като осигурява на масата спокойно приемане на манипулацията и безчинствата над нея: "неведоми са пътищата божии!"

3) Единиците, които имат искрен стремеж към извора на религията, познанието, живота, чистосърдечно търсят и концентрацията им в пресдсъзнаваното и отпечатъкът от детските им години, с който екзотеризмът умело си служи, е възможно да прерасне в концентрация в свръхсъзнанието, в прогрес по езотеричния път! На това ниво търсещият разбира същността на уловката, както и му бива обяснявана същността и!

Пример: когато Рамакришна с години е почитал Божията Майка Дурга - той е бил всъщност в клопката на същия психологически манипулативен трик. Когато обаче концентрацията му нараснала до там, че далеч надхвърлил предсъзнаваното, както и подсъзнанието си(астрала и ментала) истигнал д освръхсъзнанието - било му предписано да спре да се моли на идола от собственото си предсъзнавано - майката - и да продължи с чиста концентрация!

По същия начин религията контролира с друг принцип: разделяй и владей!

За това - в следващия постинг!

Дано не бъда осъден за горните си твърдения. Все пак сме в портал за езотеричен живот и търсим!!!

Повече информация в статията: Психология, монотеизъм, политеизъм и пътят на човека

Сподели това мнение

Психология: Наука за Душата, за Ума. Научаване на законите на функциониране на менталността. Цялата вселена е ментална. Психологията е всеобхватна наука. Дори телата ни са ментални - просто са изградени от уплътнена менталност. Генните записи са просто предаване на ментална информация...

Разбира се, всяка наука, въобще всичко, може да се погледне под различен ъгъл - по - тесен или по-широк! Бях чел една фантастична книжка - не си спомням автор и заглавие - там героят поставя едно старо парче торта в една машина, и всички познания за вселената се изправят пред него - идеята е, че частта от цялото съдържа инфото за цялото! :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Сподели това мнение

Орлине , здравей !

Книжката е " Пътеводител на галактическия стопаджия " от Дъглас Адамс .

Невероятна книга и невероятен автор . Много неща за същината на Вселената са казани там . Просто и ясно , разбираемо и смешно на всичкото отгоре . :):D

Поздрави : Ина

Сподели това мнение

Мерси, Ина! А имаше една друга, пак не си спомням името. Например: Спира си косм. кораб на орбита, за да не плаща за док на планетата, и оти3ва пеш до нея. Или прави ремонт в откритото косм. пространство, и изпуска гаечния ключ, който почва да се върти около кораба. Сяда и изчислява, че след около средно еди си колко хиляди години ще се доближи отново до кораба. Или: става пробив във времето и на кораба стават 10-на аз - той самият, от различни дни и години, като по-старите се мъчат да променят другите аз, но те разбира се не искат ... Всичко с много хумор и невероятна фантазия и психология. Отдавна не чета фантастика, но май ще се върна към нея, защото е невероятно как грабва въображението ти! А и има цял жанр - окултна фантастика! :thumbsup:

Сподели това мнение

Ами , че да езотеризмът се е пропил в цялото изкуство на фантастиката .

Сега има много видове фантастика . Изведнъж започнаха да се трупат , трупат автори и жанрове и поджанрове , във фантастиката .

Аз все- още съм много придирчива относно , авторите , зщото има и много смет , покрай сливите , нали ?

Относно менталността , в психологията и връзката и с

Езотериката . Има една такава тенденция , всички видове , науки да се облагородяват с живителния сок на езотериката . Там в масивите от научни изследвания и трудове , да се прокрадват идеи за окултност, за езотерика , за енергия , обяснена по окултен начин . Какво ли растение , ще поникне , не бих могла да кажа , но хипотезата ми е , че ще бъде еволюирало при всички положения , а не мутирало . Нали , значи ще има еволюция във всички науки , не само психологията , а не радиация , нали така ? Да се уточня . :hmmmmm:

Сподели това мнение

Да... Както винаги, от всекиго по нещо, а цялостната картинка е трудно сглобяема... Съвременната психология има много постижения и много грехове. Както всяка наука, и тя все повече превива гръбнак пред силните на деня или се експлоатира за семинари, струващи за 2-3 дни колкото средната работна заплата. Още по-лошо е, когато се слага знак за равенство между обикновената и езотеричната психология, а повечето хора много лесно ги бъркат. От друга страна, би ли следвало да оставяме тази важна наука единствено в ръцете на манипулаторите? Доколкото си спомням познатите, поне от фанатизъм психолозите, занимаващи се и с езотерика, страдат много по-рядко. Т.е. имат по-широко виждане за нещата. В миналото е имало Учители, които подробно са разяснявали на малкия си брой ученици ред психологични закони - от екзо- до езотерични. Сега обаче такова лично обучение е голямо изключение и на мен ми се струва, че ако се постави в правилен контекст, психологията може да свърши добра работа за всички стремящи се, също както например те се интересуват или би следвало да се интересуват от начините за поддържане и възстановяване на здравето. Защото и тялото, и душата са храмове на Бога. За да ги поддържаме в добро състояние, трябва да ги познаваме, а за това са нужни съответните науки. От там нататък да е наясно, че те не изчерпват вся и все, а са само "стъпки по пътя"...

Сподели това мнение

Човешкият потенциал е безграничен. Според твърденията на съвременната психология, мозъкът на средния човек работи едва с 3 – 5% от потенциала си. Позовавайки се на постановките на психодинамичния модел на човешкия психичен апарат, можем да посочим изключителната роля на аза като психичен център на самосъзнанието. Според опита на най-изтъкнатите психолози, качествата на аза, такива като способност за осъзнаване на подсъзнателните психични движения и процеси, способността му за трансформиране на вътрешните и външни психични пълнежи и информация, лежи в основата на здравото психично функциониране на индивида. Азът е кръстопът, пресечна точка между въздействията на външната физическа среда и вътрешно психичните влияния на несъзнаваното. Както споменах по-горе, азът е подобен на трансформатор, който преработва информацията от ендогенните и екзогенните импулси. Околната среда и фактите в нея са трудно променими, но въздействието и върху човешката психика е коренно различно според степента на интегритет и конгруентност на аза. Бидейки център на самосъзнанието, азът представлява един вид контролен пункт, от функционирането на който зависи качеството на психичните пълнежи и нормалното функциониране на целия психичен организъм на човека. Пряко следствие от здравия психичен баланс е и физическото здраве на човека. Според съвременната психология, причината за 90% от всички, в това число и органичните заболявания, е психическа. Тази психическа причина най-често се състои в неспособност на аза да приеме съзнателно и обработи дадена постъпваща от външната среда информация, при което тя прониква в несъзнаваните психични области и според законите на ”То”, се проявява като всякакъв вид симптоматика. Следователно, психо-физическото здраве на личността зависи пряко от два фактора:

1) Способност на аза за адекватна обработка на информацията постъпваща от външната среда, тоест за гъвкава реакция на събитията от еждневния бит

2) Способност на аза за осъзнаване и контрол върху процесите на несъзнаваното, тоест разширяването му до по-обширен периметър на действие

Тъй като реакцията на човешката психика спрямо външната среда зависи от нейната вътрешна цялостност, хармоничност на процесите и интегритет, следва да заключим, че и фактор едно – способност за адекватна обработка на информацията, постъпваща от външната среда – зависи от втория фактор – разширяване на аза в т.н. несъзнавано.

Според наблюденията на Карл Густав Юнг, възможностите за разширяване границите на осъзнаване са безгранични. За да направя връзка между клиничната и когнитивната психология, ще кажа, че това, което в психодинамичния модел се нарича несъзнавано, или ”То”, в когнитивната наука съответства на неразработения мозъчен потенциал. Дори само фактът, че този потенциал представлява 97% от възможни 100%, ни говори, че развитието както на съвременната наука за човешката психика, така и на човека като цяло, далеч не са постигнали предела си. Всъщност, човекът засега едва е пристъпил прага на познанието!

Сподели това мнение

:thumbsup: Както винаги изводите са ти разумни и научнообосновани.

Предизвикателствата в живота на човека са именно, за да провокират ровичкането на дълбокото себе.

Споделям и мнението ти по двете точки:

1) Способност на аза за адекватна обработка на информацията постъпваща от външната среда, тоест за гъвкава реакция на събитията от ежедневния бит

2) Способност на аза за осъзнаване и контрол върху процесите на несъзнаваното, тоест разширяването му до по-обширен периметър на действие

Именно тук трябва да се търси езотеричната наука. Т. е. Когато не ми е достатъчно обяснението на обикновената наука-психология, да потърся по-дълбоко. Когато не ме задоволява това, което виждам и усещам с петте си сетива, да търся нещо друго. Да разровя онези кътчета на съзнанието и подсъзнанието си, в които има записани спомени за миналото или "частта от цялото съдържа инфото за цялото!"

Без да имам претенции за изучаване но психология /само малка част от когнитивната, за деца/, смятам, че човек може да достигне много по-дълбоки познания, ако свърже чистата наука и окултното знание. Много от истинските откриватели-революционери са съчетавали именно тези двете.

Ембрионалното развитие на детето повтаря основните етапи на развитие на човека на Земята. Костите от лицевата част от черепа се формират поотделно-ляво-дясно и след това се съединяват. Останалите кости завършват развитието си към 20-25г. възраст.
-не помня от къде съм извадила този цитат.

Необходими са промени във възпитанието на детето и възприемането му на околния свят. Формирането на свои, собствени възприятия е най-важно за съвременния човек. Той сам трябва да намери пътя към онова скрито богатство от знания. Вече се доказва, че вълновия електрон може да се трансформира в материален, т. е. мисълта се материализира. Биополето, с медитация възстановява клетките в организма...

Вече се използва психоенергийна бариера-магия. Когато неподготвено съзнание попадне в такъв кръг може да се навреди много. И най-много пречи страхът.

Сподели това мнение

В многосъвременни, фантастични романчета се пише за троли, феи и магьосници. Воюва се чрез магията. :hmmmmm: Психотронното оръжие ще се окаже доста опасно, докато не се овладее.

Много поразии в развитието на човека, като индивид са направили догматичните религии и науката, която се противопоставя на тях и ги отрича.

"Общественото мнение, /законите на мнозинството / са ограничения, тъй като индивида, личността е по-високо развита"

"На висше духовно и астрално ниво работи духовността, фантазията /единния организъм/, но реализация може да има само на физическо ниво.......

.....От желанието зависи количеството излъчване, идващо от Създателя и ни дава живот. Т. е. вълновото поле. Ако не работим в хармония със законите, не можем да постигнем желанието..............

.....Човекът е продукт на обществото, няма свободна воля, а е отразител на външните фактори. Информацията отвън постъпва в мозъка му и той я отразява..."Е. Мулдашев, "Трагичното послание на древните"

Днешният ден е основа на всички останали дни и всички дни от миналото са основа на днешният ден...
Наша отговорност е овладяването на мисловните полета и правилното им приложение/използване.

В тази връзка смятам, че психологията е едно от науките, които могат да разширят спектъра си на изучаване и да слязат по-близо до хората, за да са им в помощ. :feel happy:

Учените и нтелектуалците, които имаха нужда от доказателства повсички въпроси,  може би бяха бавноразвиващите се умове сред нас.Защото бяха застрашени от Истината в самите тях-там се криеха всички отговори, които търсеха...

.....Имам душа и тя знае повече, отколкото аз самата мога в момента да проумея с разума си........

Ш. Маклейн-"Камино"

Извинете ме за дългите постинги... :feel happy: Вдъхновение.... ;)

Сподели това мнение

И най-много пречи страхът
:thumbsup:

Вярата и стремежът към победа са двата основни жизнеутвърждаващи фактора.Неверието убива волята,скептицизмът води към небитието./Норбеков/

Хеми,съгласен съм с теб и в това,че трябва да оставим детето "Той сам трябва да намери пътя към онова скрито богатство от знания",

но не точно пътя /пътя трябва ние да му покажем/,а то само /сам/ да вземе от това богатство онова,което му пасва най-добре.Ако успеем да "посадим" в детето семето на смелостта,вярата,стремежът към борба,"непречупване"от загуби, и пътя,който води до богатството,то предполагам,че това ще е правилното наше поведение.

Доколкото си спомням познатите, поне от фанатизъм психолозите, занимаващи се и с езотерика, страдат много по-рядко. Т.е. имат по-широко виждане за нещата.
:hmmmmm:

Някой беше казъл,че да си победител,е първо психическо състояние и после фактическо.

От около 10г.работя периодично с психолози и психиатри /не знам дали се занимават и с езотерика/ и не оставам с впечатление,че умеят да използват оптимално /включително и за себе си/ знанията си. Проявяват съзнание по-скоро на дребни занаятчии,на работа "на парче". :(

Сподели това мнение

Познавам лично двама психолози, които твърдят едно и също. А по-точно че психологията е много ефикасна, но до определено ниво. По-дълбоко тя е безпомощна. Казват, че най-дълбоките душевни проблеми не могат да бъдат лекувани с никакви методи на съвременната психология. Затова те и двамата по свои си пътища са стигнали до този извод и са потърсили повече дълбочина и за себе си, и за своята работа в заниманията с духовни практики и учения. Смятат, че именно те са ключът към решаването на всички проблеми на човешката психика...И то си е така :):hypocrite:

Сподели това мнение

Така си е!

Сподели това мнение

Не съм професионалист в психологията - чел съм единствено Фройд, но това което ще напиша няма нищо общо с прочетеното.

Психологията е наука за човешката психика. Човешката психика е вътрешна мисловна изява на аза. Мисловната изява е функция на мисълта, която е подтик на аза към съществуване. Аза е самоосъзнат мисловен център – възникнала сетивност, центрираща се около егото. Центрирането е желание към самоосъществяване във видимостта на битието. Самоосъществяването е сбор от ежеминутни физически действия, които аза смята за необходими за да продължи живота на тяло, но насочени единствено към положителни изживявания т.е. удоволствия. Едно усещане е удоволствие ако има съвместимост с егото (миналото на аза). Цялата дейност на аза е насочена към задоволяване на положителната емоционалност. Аза не контролира мислите, той е техен подбудител, но те са самооткъсваща се енергия, която се запечатва в паметта под формата на его. Аза се стреми единствено към удоволствия, защото е обвит от егото. Егото е структурното минало на аза, изградено в спомени. Аза допуска усещания (вибрации) структурно сходни на тези запечатени в егото, което е неговата външност. Удоволствието е входяща вибрация получена от физическите сетива на тялото. Аза не контролира сетивата, то може само да ги насочва. Сетивата са дуално битие.

Има структурна несъвместимост между аза и сетивата, която се изразява в получаване на неудоволетворяващи резултати от импулсите за живот. Аза е затворник на егото. Егото е затворник на сетивата. В егото не може да проникне нещо недостъпно на сетивата. Сетивата са двустранни, аза едностранен, егото е магнитен облак на аза.

Същността стои в това, че аза се стреми към едностранчив резултат в дуалистичен свят. Самата природа на аза е единна, а полето на съществуване двустрано. Сетивата визуализират в триизмерно пространство.

Аза не е душа, егото също. Разликата между трите е, че едното от тях не е нито едностранчиво нито двустрано, понеже е недостъпно за сетивата.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега