Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психология и езотеризъм


Recommended Posts

Интересна тема, като се вземе предвид, че всичката НАУКА се базира на древните учения и антилогично ги отрича...

http://www.kompasbg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14233&Itemid=28

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мислех да пусна това заглавие в темата "Науката доказва незримото", но и тук също може.

"Не един живот, не един Учител" - Д-р Брайън Уайс

"Само Любовта е истинска" - Д-р Б. Уайс

Той е психотерапевт, завършил Йейл, при един хипнотичен сеанс пациентката му започва да си спомня минали животи. Това преобръща научните му теории, живота му. Осмелява се да пише за неща отвъд логиката и познатите научни изследвания...

Прекрасни книги - за душите, за времето, което е наситено с промени и послания от учителите на човечеството...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В психологическите теми на Портала се говори за натрапчивите мисли, за справянето с тях. Те са посочвани като проблем. Мислех си, има ли някаква твърда граница между (уж) нормалното плямпане на умовете ни и това да страдаш от натрапчиви мисли ? От това, което съм прочел в сайта, смятам че има. Обаче човек седне да медитира и се опитва да си спре мислите, той ще ги усети така сякаш му се натрапват и те в действителност сякаш се натрапват, несъобразявайки се с желанието на медитиращия да го оставят на мира.

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът сам е този, който оценява дадени свои мисли като проблем. Веднъж оценил определени мисли като проблем, човек търси начин да се освободи от тях, с което разбира се само усилва вниманието си върху тях, те също се усилват; в човека се появява страх от тези мисли, те се усилват още повече... и разбира се се получава един порочен кръг. А натрапчивите мисли са просто един навик. Те по нищо друго не се отличават от останалите мисли, освен, че са нежелани. Обичайното мислене при повечето хора тъй или иначе е до голяма степен навик. Хората мислят предимно за едни и същи неща и някаква промяна в тази посока е трудна не само за хората с натрапчиви мисли, но и за останалите. Това с което сме свикнали обикновено е трудно да бъде заменено с нещо непривично. Същото важи и за нашите мисли. Трудно е да се приемат думите, че някой е свикнал с натрапчивите си мисли, защото той всъщност не ги желае, но независимо от това, в следствие на периодичното им повтаряне и отделената им енергия те вече са прокопали своите канали през неговото съзнание и мислите, подобно на водата лесно следват прокарания път. Както при натрапчивите мисли, така и при медитацията, от значение е преди всичко да се разграничим от своите мисли. Ние не сме мислите си. Не е нужно да ги спираме. По отношение на натрапливите мисли е достатъчно да оценим мислите като съответстващи или несъответстващи на нашия светоглед и морал. По отношение както на натрапливите мисли, така и на първо време по отношение на мислите по време на медитация, е добре да се научим да ги наблюдаваме: да регистрираме тяхното запалване, съществуване и угасване. Така можем да вникнем в природата на мисълта, да я опознаем.

Линк към коментар
Share on other sites

Между школите в психологията/психотерапията явно има разногласия и борби, …..надали става въпрос само за разногласия в принципи, убеждения, методи….., вероятно и парите играят сериозна роля за това. Но за мен като човек просто прочитащ от време на време по нещо, всички клонове, разклонения и школи от чисто измеримите и строго научни ……………… до трансперсоналната психология са под общия знаменател психология/психотерапия. Ето сега взимам две книги които съм чела преди време от рафта в заглавията на които присъства думата психология или психоанализа, и според Фройд и според Юнг и според други по съвременни представители на психологията се обясняват там нещата……..ами думи като енергия, вселена, космос, планета, интуиция, сънища …….изобщо не са табу там….! Орлин съм запомнила в какви школи се е обучавал, но преди малко четох нещо което е писал днес д-р Първанов. Не го знам с точност в какви клонове се е обучавал той, чета така по цялостно,….. правя си изводи и си съставям моето мнение по въпроса….без да ме вълнуват школите му…………за мен това всичкото е психология обща предства от всички школи каквото ми допада . Включително и хипнотерапията, лично на мен ми се е случвало предполагам нещо такова като чета обясненията какво е хипноза, НО спонтанно без да е планирано и човека въздействал ми по този начин не е специалист в областта. Малко е сложно за обяснение………но струва ми се че целенасочено при специалист в кабинет мисля че не би станало същото специално при мен…., та дори и при същия този човек целенасочено НЕ. Та всичко което чета и ме интересува по разглежданите тук въпроси е Психология, Философия, История,…......….и ако случайно достигне информация до мен и от други науки Астрономия, Антропология, Палеонтология …….и др., а така наречената аура за мене е физика/електромагнитни, звукови …….…вълни /……….................дори има уреди/програми за диагностика на основата на аурата използвани от лекари.

А на моите въпроси виждам никой не ми е отговорил все още за цели два дена…...а те бяха…. - " " "Като към напълно "невежа" по съвсем прост начин някой може ли да ми обясни от кои "висши сили" трябва да иска позволение Орлин ?! И друго защо думата интуиция се свързва със ясновидстване и ясночуване, като това си е психичен процес/чиста психология.?” " " А само са ми пратени опеделения какво е и с какво се занимава езотериката……..аз в интернет знам как се търси от повече от десет години, не от това имах нужда. Като някои от така наречените определения за езотериката ми звучат дори НЕоправдано обвиняващи и надменни. Езотериката била наука за потребностите на човешката душа ………и всичко от този род! Аз не знам например Психологията да е наука за нокътя на малкия пръст на крака. Интересуващите се от езотерика биле малцинство от търсещи души, всички други да не би да са мнозинство от заблудени овце?! За мен до тук нещата се дублират/припокриват между психология и езотерика, та дори и езотериката да е формулирана доста, доста преди психологията.

А що се отнася до това: Какво става след като умрем? Преражда ли се човешката душа? Има ли Бог?

1. Аз зададох въпрос свързан с това, „за какви висши сили става въпрос” , но никой не ми отговори, мълчание!?

2. На възраст под 18-20 години наивна и мъглява по принцип възраст и под влиянието на моите заблудени роднини/среда съм посещавала не един и двама от така наречените хора със свръх естествени способности по повод лечения на два проблема, е аз не видях и не усетих такива способности.

3. Преди два месеца бях обявена за приспана защото не вярвам в такива неща, от човек който казва че е попаднал на истински феномени(двама на брой). Казах му да ми разкаже какво е чудото което е видял/усетил и съм готова да му повярвам. Отговора беше, че такъв дърдорко като мен така ще ги извърти нещата че ще намери логичен начин/вратичка за отричането. И мълчание!

4. Преди известно време си поговорих малко с човек от така наречените Магове в интернет като уж не е от шарлатаните, не не е от телевизионните „звезди”. Съвсем открито му казах плащам си, искам да видя нещо от това което се твърди че можете, Е отказа ми….

Да лицемернича да искам да ми гледа, или да говоря с мъртъвци или нещо друго, ами не ми идва отвътре да го изрека……..та за това открито!

5. Тук в подробности няма да навлизам знам ли кой чете……Но Имало прероден роднина в мен който не е между живите, но е извършил най големия възможен грях, за това аз съм имала еди си какви проблеми от здравословен произход(според някакви кармични закони),, тоест един вид компенсиращо наказание…………. След премахването на тези хора от живота ми какво се оказа всичко това?! – ами психически ежедневен тормоз. Нещата си дойдоха по местата и от здравословни и от каквито и да е гледни точки……….всякакви божествени, кармични и не знам си какви закони станаха меко казано безсилни и разбити……..

6. Колежката ми е от свързващите се с космическата енергия и лекуваща и самолекуваща с ръце от 7 степен и живяла живот по времето на маите. Попитах я защо ходи на лекари тогава, не можа да ми даде смислено обяснение. Изкълчих си крака и се поду и посиня сериозно……уж говорихме да ми изпрати от космическата енергия за бързо излекуване на изкълченото…..защо ли не усещам нищо. Рейкито я било направило по спокойна и уравновесена и чрез него се справила с проблемите си с изказа и мнението на хората. То и да не беше рейкито с натрупването на повече жизнен опит си е повишила себеусещането, и свръхчувствителността към хорското мнение автоматично отпада…….

Та след това по горе дали е коректно аз и всички хора от тази категория….да бъдем определяни като нещо по заблудено, невежо, заспало. Самата наука Езотерика ме определя като такава?!

Съмняващият се ум си остава такъв,колкото и доказателства да му се дадат.Ако нещо трябва да се направи,то трябва да се направи с ума,но това е нова тема.

Ако ти имаш нужда да получиш отговори на тези въпроси,трябва да ги търсиш вътре в себе си.Тези отговори идват във вид на преживяване,а не на мисъл,в смисъл на информация.Можеш да преживееш Бог,можеш да се осъзнаеш като отделна душа,можеш да се върнеш назад в минали животи,но са твои лични преживявания.Ако не са нямат смисъл.Смисъла на тези преживявания е да те променят и за това малко хора навлизат в тях защото малко хора са готови да се променят,но и това е нова тема.

За висшите сили мога да споделя моето преживяване.Има случаи, в които не мога да направя нищо-не се получава.Забраната може да се яви картинно във вид на един голям стоп,или просто енергията спира да тече.

Думите заблуждават,когато кажа аз,това не е никакъв аз,защото енергията тече когато се оттегля,когато стана проводник.

Навлизал съм в минали животи на други хора,към моето минало нямам интерес,интересува ме днешният ми ден.При запитване за конкретен здравословен проблем започвам да се връщам назад за да открия времето,когато се е породил.Случвало ми се е да мина границата на сегашния и да продължа в предишния живот.Рядко се занимавам с това защото когато съобщя какво се е случило или защо днес съществува този проблем,няма кой да го осъзнае и да продължи напред.Отговора е-така е,но...Понеже между осъзнаване и енергия връзката е пряка тоест когато разполагаш с повече енергия осъзнаваш повече,позволявал съм си да посреднича за да се повиши енергийното ниво на питащия.Но и това правя рядко защото това е лична работа и задача на всеки.Показвам,че е възможно,но всеки трябва да си върши работата сам.Тук ще вляза в унисон с някои от сайта,както казва Дънов-Земята е училище.А според друг Учител-тук не сме дошли на почивка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Учителят е съветвал, когато дойдат най - тежки изпитания, да си повтаряме, че те са илюзия. Н.Д.Уолш е съветвал същото (отричане на реалността на нещо). Психологията - какво е нейното становище в случая ? Няма ли опасност отричането да навреди на психиката на отричащия ? Или духовните съветници са имали предвид да се съзнава, че има и по - висша реалност, че случващото се е вид илюзия, че е резултат от наши действия, т.е. да се повтаря, че това е илюзия, но без агресия ?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато се сблъскаш лице в лице с което и да било преживяване в живота си, можеш да използваш една формула, един процес, чрез който би могъл да напреднеш по пътя си към майсторството. Просто заяви следното.

1. Нищо в моя свят не е реално, истинско.

2. Всяко нещо има смисъла, който аз му придавам.

3. Аз съм оня, който кажа, че съм, и преживяването ми е такова, каквото кажа, че е.

Нийл Д. Уолш

Както виждаш няма отричане, има придаване на смисъл.

Още преди 2500 години философите казват,че живота е нереален, защото всеки тълкува събитията напълно субективно.Да, за материалните неща ние имаме една съгласувана реалност и молива и за мен и за всеки който ме чете е молив, но за това какво е обич, омраза или справедливост моето мнение се различава поне с половината от пишещите и това е напълно в реда на нещата.

Разбира се,че има друга, висша реалност и рано или късно всеки достига до нея.Но по / висша не значи по/ сложна, така,че ако трябва да се обясни с едно изречение тя гласи< не прави на другия това което не искаш да правят на теб.

Линк към коментар
Share on other sites

"1. Нищо в моя свят не е реално, истинско.

2. Всяко нещо има смисъла, който аз му придавам.

3. Аз съм оня, който кажа, че съм, и преживяването ми е такова, каквото кажа, че е.

Да, за материалните неща ние имаме една съгласувана реалност и молива и за мен и за всеки който ме чете е молив, но за това какво е обич, омраза или справедливост моето мнение се различава поне с половината от пишещите

А според вас къде стоят следните преживявания, при молива или при обичта и омразата:

1. Кариес, придружен с разрушена твърда тъкан.

2. Кожно изгаряне .

3. Деформирани прешлени и междупрешленни дискове.

С производната и на трите точки болка или обездвижване.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_039:

Може би - Ах, колко нереално ме боли. Толкова нереално та чак ми се реве и тази болка е толкова до болка красива и прелестна в цялата си нереалност, че чак се разплаквам от красотата и а

от Любов чак стомахът ми се свива защото се паникьосвам от срещата си с нея. Толкова грандиозна за мен е срещата ми с истинската реалност :)

П.П. Нали, пак стигаме до любовта т.е. до истинската реалност да му се не види:))))))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Да са живи и здрави всички психолози, защото имат огромно значение сред нашия свят. Преди време гледах по телевизията Калин Цанов.Не знам от къде изникна този глас в него, но самото слушане на неговия глас влияеше странно отпускащо. Някак си все едно те убеждава, че нямаш проблем. И си склонен да повярваш, без да му мислиш. Интервюто беше кратко, но няколкото думи, които каза, бяха силни не със самото си значение, а със странно мекото и спокойно произношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Болката съществува само в мозъка. Тя дори не е в засегнатите органи. Мозъкът е съвкупност от атоми, а те са сгъстена енергия. Мозъкът регистрира дразнението и в резултат на това създава усещането за болка (защитен механизъм - ако си опариш ръката, болката те кара да я дръпнеш и да не продължи увреждането и). Няма мозък - няма болка. Умрял си - няма как да усетиш физическа болка. Няма органи - няма болка.

Дрогиран / хипнотизиран / упоен си - не чувстваш болка, когато изгорят ръката ти с цигара. Къде е отишла болката? Няма я, не съществува въпреки нараняването. Какво е болката ? Явно не е толкова реална, колкото изглежда.

П.п.: Физическата болка е реална за този свят, но не и за по - фините светове. Там я няма.Тя не е толкова реална, колкото изглежда на пръв поглед, защото тя е въпрос на усещане - можеш да усещаш, можеш да не усещаш ( биохимия). Има и по - висши реалности, по - истински, в сравнение с които физическата болка изглежда илюзорна.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо: Физическата болка е реална за този свят, но не и за по - фините светове.

А какво е значението за кой свят е реална физическата болка след като като ти се повреди зъба, така или иначе отиваш на зъболекар.

П.П. По горе съм употребила обръщението "а според вас". Нямах в предвид в множествено число. "Според Вас" в единствено число, към точно определен човек.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

А какво е значението за кой свят е реална физическата болка след като като ти се повреди зъба, така или иначе отиваш на зъболекар.
Нормално е да се лекуваш по един или друг начин. Ако не можеш с психическата си сила (отчасти или напълно), то тогава ще търсиш друго лечение - външно. Значението е, че колкото повече осъзнаваш и чувстваш, че някои неща не са толкова стабилни и реални, колкото изглеждат на пръв поглед, толкова по - лесно ще ти е постепенно да увеличаваш свободата на духа си от нещата в този свят, да увеличаваш разумността си и разбирането на причините за нещата, да увеличаваш въздействието си върху самия себе си и околния свят.

Чел съм, че Реално е само неизменното. Всичко, което се променя е илюзия, обусловеното е илюзия. Надрастването на илюзиите, в същото време води до все по - голямо осъзнаване/чувстване на истинското щастие, което носим в себе си и което не зависи от абсолютно всичко, то просто си е.

Болката зависи от определени неща, които съм написал по - горе. Значи е илюзия. Но ние сме подвластни на илюзията в една или друга степен. Докато сме подвластни, нормално е по един или друг начин да се лекуваме, поддържайки физическите си инструменти здрави. Някой ден няма да изпитваме физическа болка, просто защото няма да имаме физически тела. Това дето наричаме "болка" съществува само при определено съчетание и при определен начин на функциониране на определени физически органи. То е свързано с нещо субективно, ограничено. Няма органи, няма го съответното функциониране - няма болка. Тя е продукт на мозъчната дейност, което както вече казах, не означава, че не трябва да правим нещо по отношение на болката и болестите.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

А какво е значението за кой свят е реална физическата болка след като като ти се повреди зъба, така или иначе отиваш на зъболекар.
Нормално е да се лекуваш по един или друг начин. Ако не можеш с психическата си сила (отчасти или напълно), то тогава ще търсиш друго лечение - външно.

Не е много ясно за кого се отнася горенаписаното, може да стане объркване че е за други хора, а не за автора.

Да поясня когато му се развали зъб на Христо отива на зъболекар(лично негови думи казани на лични съобщения), явно терапии от рода че болката е само в мозъка не работят трайно, най вероятно дори и нетрайно.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

шва теъи действия
Какво ?

Да поясня когато му се развали зъб на Христо отива на зъболекар
Нормално.

явно терапии от рода че болката е само в мозъка не работят трайно, най вероятно дори и нетрайно.
Това, че в болката е в мозъка, а не в органите не е терапия, а е факт. Има си мозъчни центрове. Не разбирам много, но знам, че е илюзия усещането за болка в органите - реално ние усещаме, чрез мозъците си.

А що се касае до въпросите ми във връзка с твърдения на Дънов и Уолш : тези твърдения са свързани с това по - безпристрастно и по - спокойно да можем да понесем житейски ситуации, които по принцип ние хората отчитаме като неприятни и ни карат да страдаме. Не е ставало дума за кариеси. Вероятността човек, чрез самовнушение или поглеждане на нещата от друг ъгъл, да промени отношението си към определени ситуации е много по - голяма, отколкото да успее да излекува кариес (за това се изисква много повече сила и ако има хора, които го умеят, те са малцина).

Какво всъщност целиш с въпросите и констатациите си ? Нещата не са толкова прости, колкото може би ги смяташ. Може и да не разбираш смисъла, който влагам в някои твърдения.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

цитат Христо: "Какво всъщност целиш с въпросите и констатациите си"

Зададох въпрос към определен човек, въпрос свързан с болка или обездвижване на повредени физически органи включително и на зъб. В последствие последваха коментари на хора свързани с болката включително и на теб.

Какво целя?-, реагирам на коментарите на първоначалния ми въпрос.

цитат Христо: "Това, че болката е в мозъка, а не в органите не е терапия а е факт."

Действителността не е въпрос на истина, неистина или факт, а въпрос на въздействие, а горепосочения факт не въздейства относно първоначалните ми въпроси за увредени фиизически органи

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Какво целя?-, реагирам на коментарите на първоначалния ми въпрос.
В смисъл : заяждаш ли се или искаш да получиш дадена информация ли, или да споделиш твое мнение за нещата, или да разбереш нещо дето ти е неясно. Това визирах.

а горепосочения факт не въздейства относно пзрвоначалните ми въпроси.
А те са ? Онези с кариера, изгарянето и прешлените ли ? Доколкото знам, със самовнушение (особено под хипноза), е възможно човек да спре да усеща болка, да се излекува от някаква болест(или поне да подпомогне лекарственото лечение), но за излекуване на кариес не знам (не съм срещал такъв случай). Иначе е установена връзката между мислене и болести. Депресията може да разболее. Радостта да излекува или поне да подпомогне излекуването. И това, че човек потенциално може да направи, не означава, че ще успее да го стори. Има си различни фактори. Нещата не са толкова прости.:) Не е да кажеш "хоп" и да стане.
Линк към коментар
Share on other sites

Христо:
а горепосочения факт не въздейства относно първоначалните ми въпроси.

А те са ? Онези с кариера, изгарянето и прешлените ли ? Доколкото знам, със самовнушение (особено под хипноза), е възможно човек да спре да усеща болка, да се излекува от някаква болест(или поне да подпомогне лекарственото лечение)

А когато хипнозата приключи......, кариеса, изгарянето, прешлените не са излекувани, и ти започна да говориш за лекарства!?

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Пак те питам. Какво искаш точно да кажеш ? Защо не лекарства ? Хипноза някои хора ползват като заместител на упойката. Чел/чувал съм за лечение с хипноза/самовнушение. Идеята ми беше, че щом болката може да бъде спряна с подтискането на даден мозъчен център, това значи, че тя не е толкова реална, колкото изглежда и че е продукт на мозъчна дейност ( няма мозък - няма болка.; обусловена е от мозъка).

Не съм отричал лекуването по един или друг начин ( хипноза, билки, лекарства или каквото и да е).

Струва ми се, че не разбираш някои неща - били те неща дето аз съм писал или пък други. Чети съответната информация и ще получиш отговори на въпросите си. Лека нощ.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

"Струва ми се, че не разбираш някои неща - били те неща дето аз съм писал или пък други. Чети съответната информация и ще получиш отговори на въпросите си."

А на мене ми се струва че ти не ги разбираш, но виждам че е въпрос на време че почваш да ги разбираш. От едностранчивото ти мислене в началото, в последното мнение то вече е по-цялостно.

"Чел/чувал съм за лечение с хипноза/самовнушение."

И аз съм чувала и съм чела за лечение с хипноза/самовнушение, на психични разстройства, но то не е въпрос до чуване и четене, то си е действителност! А не на кариес, кожни изгаряния и повредени прешлени и междупрешленни дискове. Да я оставим упойката чрез хипноза не ме вълнува, това не е лечение, временна мярка само.

Всъщност чела съм и за лекуване на повредени физически органи чрез регресивен хипнотерапевт или при световноизвестни лечители и медиуми. И какво от това. Дано да не ти се налага, но ако ти се наложи имаш ли телефон да им звъннеш?!

"Идеята ми беше, че щом болката може да бъде спряна с подтискането на даден мозъчен център"

Кой е казал че може, имаш ли личен опит като потърпевш или като хипнотизатор?!. За това си зададох въпроса на лекар!. Сравнително спокоен човек може да има проблем да бъде хипнотизиран или да му се внуши нещо без сериозна хипноза, пък какво остава за човек който пищи или се превива от болка примерно от дискова херния или други контузии на гръбнака.

Линк към коментар
Share on other sites

А на мене ми се струва че ти не ги разбираш, но виждам че е въпрос на време че почваш да ги разбираш. От едностранчивото ти мислене в началото, в последното мнение то вече е по-цялостно.
Хубаво, имаш право да ти се струва. Благодаря, че оценяваш по - високо последното ми мнение. :lol:

но то не е въпрос до чуване и четене, то си е действителност!
Аз пък да съм казал, че не е.

А не на кариес, кожни изгаряния и повредени прешлени и междупрешленни дискове.
Ами ти взе да говориш за тези неща, а не аз. Но ако човек има достатъчно психическа мощ, току виж могъл и тези неща да излекува. Човек има безграничен потенциал, но е проявил определена част от него. Потенциално може да си способен на много неща, но да не си достигнал нужното стъпало на духовна еволюция, че да можеш да ги сториш.

Дано да не ти се налага, но ако ти се наложи имаш ли телефон да им звъннеш?!
Нямам, но може да им намеря. :lol: Пък ако не с тях, ще се лекувам без тях и така.

Кой е казал че може, имаш ли личен опит като потърпевш или като хипнотизатор?!.
Няма нужда да си хипнотизатор. Това потискане явно може да стане и със самохипноза, с наркотици, с упойка - понеже при такива ситуации човек може да не изпитва болка. В мозъка си има център за болката - като се потисне, потиска се и усещането за болка, което се дължи именно на функционирането на този център.

пък какво остава за човек който пищи или се превива от болка примерно от дискова херния или други контузии на гръбнака.
Ами ако някой не може да бъде хипнотизиран, няма да го хипнотизират и това е.

Не разбирам какво точно искаш да кажеш ?

За това си зададох въпроса на лекар!.
Не знаех, че си задала въпроса си на лекар. Мислех, че го задаваш към всички четящи. После пък ми се стори, че мен питаш - което не значи, че е така. Сега разбрах. Няма да ти отговарям. А ти ако искаш, най - накрая може да си кажеш това дето искаш.

Писал съм ти лично съобщение през нощта.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Значи сигнахме до общо мнение че „В мозъка има център за болката“, и на почти всички хора не им се отдава да го подтискат сериозно чрез хипноза/самовнушение и се опиват да го подтискат чрез наркоза(медикаменти)/упойка/механична процедура на твърдата тъкан. Казвам опитват защото това не е общовалидно, има болка която не може да се притъпи дори и с морфин. И едва единици хора могат да моделират сами или с помоща на друг повредените си физически органи и съответно болка, като пластелин чрез хипноза/самовнушение(разбирай всичко под хипноза включително и самохипнотизиране) и каквити и да е свръх естествени методи.

Какво искам да кажа и какви са ми констатациите?

Нямам никакви констатации, включително имам и всякакви констатации.

Просто написах един пост който гласеше:

"

1. Нищо в моя свят не е реално, истинско.

2. Всяко нещо има смисъла, който аз му придавам.

3. Аз съм оня, който кажа, че съм, и преживяването ми е такова, каквото кажа, че е.

Да, за материалните неща ние имаме една съгласувана реалност и молива и за мен и за всеки който ме чете е молив, но за това какво е обич, омраза или справедливост моето мнение се различава поне с половината от пишещите

А според вас къде стоят следните преживявания, при молива или при обичта и омразата:

1. Кариес, придружен с разрушена твърда тъкан.

2. Кожно изгаряне .

3. Деформирани прешлени и междупрешленни дискове.

С производната и на трите точки болка или обездвижване."

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам защо е зададен въпроса.Сигурен съм, че всеки от четящите е на възраст в която може сам да определи кое е материално и кое не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...