Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психология и езотеризъм


Recommended Posts

Христо, не разбираш какви са тези молив, обич и омраза...защото даваш отговори наизуст без да си вникнал и усетил мнението което коментираш. И ти и много хора тук давате отговори по презумция по подразбиране че другия е задължително незнаещ, неинформиран, неможещ, изостанал, и съответно напредналия да го светне кой е правия път.

Иначе аз получих вече отговор на въпроса си, който отговор „Неразбирам защо е зададен въпроса. ........................................“, ми допада изключително много! Повечето хора биха се забили в теоретичен ограничен отговор от типа папагалско повтаряне на това че емоционалното тяло формирало физическото, без те самите да могат да го приложат това. Отговора който получих колкото е кратък, толкова е и изчерпателен!

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Христо, не разбираш какви са тези молив, обич и омраза...защото даваш отговори наизуст без да си вникнал и усетил мнението което коментираш.
Нямат значение моите отговори. Просто не знам какво се има предвид.

И ти и много хора тук давате отговори по презумция по подразбиране че другия е задължително незнаещ, неинформиран, неможещ, изостанал, и съответно напредналия да го светне кой е правия път.
Грешно ти е твърдението. Не мисля, че повечето хора в сайта имат подобно предубеждение към новодошлите и едва ли отговорите им са по презумпция еди какви си.

Ако много хора в Портала си мислят подобни неща за някой новодошъл, то е защото той им е създал съответното впечатление. Ако ти си почувствала такова отношение към себе си - или си внушаваш, или просто си дала основания да се мисли така за теб.Едно от двете.

Дори някой да те е мислил за

неможещ, изостанал,
, то е било защото си му дала основания за това. Аз лично, не съм те мислил за такава. Но си те помислих за
незнаещ, неинформиран,
относно някои неща, защото си дала повод за това с разсъжденията си.
Линк към коментар
Share on other sites

Когато се сблъскаш лице в лице с което и да било преживяване в живота си, можеш да използваш една формула, един процес, чрез който би могъл да напреднеш по пътя си към майсторството. Просто заяви следното.

1. Нищо в моя свят не е реално, истинско.

2. Всяко нещо има смисъла, който аз му придавам.

3. Аз съм оня, който кажа, че съм, и преживяването ми е такова, каквото кажа, че е.

Нийл Д. Уолш

Както виждаш няма отричане, има придаване на смисъл.

Още преди 2500 години философите казват,че живота е нереален, защото всеки тълкува събитията напълно субективно.Да, за материалните неща ние имаме една съгласувана реалност и молива и за мен и за всеки който ме чете е молив, но за това какво е обич, омраза или справедливост моето мнение се различава поне с половината от пишещите и това е напълно в реда на нещата.

Разбира се,че има друга, висша реалност и рано или късно всеки достига до нея.Но по / висша не значи по/ сложна, така,че ако трябва да се обясни с едно изречение тя гласи< не прави на другия това което не искаш да правят на теб.

Всеки път,когато ми се обади някой с проблем,който не е решен до тогава от традиционните и нетрадиционни методи питам защо съм последната надежда,защо ми се обаждат малко преди да отидат в отвъдното,защо не започнаха от мен-много странна логика.Търсим решения в областта на ирационалното накрая,а това трябва да е началото,защото всеки малко или много знае,че материята не е всичко.И тук е мястото на знаещите,да не се ограничават в собствената си област и да предлагат и други решения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Малко и (може би) зле разбрана езотерична информация + други житейски фактори =

Момата: Аз съм ангел на възмездието

“На земята има ангели и демони и те са ловци на души. Това е мисия от Бога. И в Библията е писано: “Не правете нищо лошо, защото ще изпратя ангелите на възмездието, които ще ви накажат с огън и жупел. Жупелът е пистолетът, а огънят е барутът. Било им е писано да си отидат от моята ръка”, каза преди присъдата Момата, който очевидно се смята за ангел на възмездието.

“Аз си изградих собствена религия. Имам вече и последователи. Всичко е карма. Християните призовават за смирение, защото само неотвръщането на злото със зло прекъсва кармата. Аз не съжалявам за нищо, защото ще се преродя. Тогава може би преродените ми жертви ще се опитат да ми навредят, но аз не се страхувам”, продължи маниакално Момата.

След минута става ясно, че хасковският Чикатило всъщност видял житейския си път предначертан, след като прочел книгата “Звездни знаци” на Сара Гудман. “Аз съм ангел на възмездието. Бейтулла трябваше да бъде наказан, момичето просто беше в неправилния момент на неправилното място”, каза Момата при един от разпитите си пред съда.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=445752

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам къде другаде да задам въпроса. Ако има психиатри или хора с достатъчно познания в тази област, неща отговорят ако желаят. Възможно ли е, някой ненормалник да успее да заблуди психиатрите и полицаите, че се е променил, че е станал порядъчен човек и заслужава да му бъде смекчено наказанието?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Един близък приятел - Александър Стойчев, започва онлайн лекции по популярна психология. Ако някой от съфорумците проявява интерес, може да намери повече информация тук http://homeohelp.eu/bg/homeopathybooks/shop.product_details/65/flypage_images.tpl/225.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ел/чувал съм за лечение с хипноза/самовнушение."

И аз съм чувала и съм чела за лечение с хипноза/самовнушение, на психични разстройства, но то не е въпрос до чуване и четене, то си е действителност! А не на кариес, кожни изгаряния и повредени прешлени и междупрешленни дискове. Да я оставим упойката чрез хипноза не ме вълнува, това не е лечение, временна мярка само.

Всъщност чела съм и за лекуване на повредени физически органи чрез регресивен хипнотерапевт или при световноизвестни лечители и медиуми. И какво от това. Дано да не ти се налага, но ако ти се наложи имаш ли телефон да им звъннеш?!)------------------------------------Парен каша духа...Знанието е опит,не лекция...Една моя позната редовно хващаше някакъв грип.Ако някои в компанията подсмърча(киха,кашля)...А сме били в една стая.И аз с температура ,на лекарства,но си трая.И тя остава здрава...Какво по материално доказателство за силата на самовнушението.От нас зависи на къде ще го насочим.Дали ще правим кариес(защото захарта разваляла емаила).Или галеики с четка зъбите ще им благодарим за чудесната работа

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Търсех нещо в нета и на какво попаднах - на реферат по Психология и Таро, а именно Архетипи и колективното несъзнавано спрямо Големите Аркани в Таро.

Говорим за Московски университет и то I-ви курс.

Къде сме ние???

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

 

Ако ние не сме мислите ни и ако има нещо в нас, което може да ги наблюдава какво сме ние тогава.... Хм, съмнявам се, че официално признатата наука Психология може да помогне при търсенето на тези въпроси. Моля, нека който е запознат и има мнение да пише.

 

Има една приказка за един лъв, който както се разхождал, попаднал пред стадо овце и за негова голяма изненада открил между овцете друт лъв. Този лъв бил расъл от малък мехду овцете и блеел като овца, пасял трева като овца, движел се като овца. Когато забелязъл истинския лъв, лъвът-овца затреперил като лист. "Какво правиш между овцете?"-попитал главнокомандващия на всички животни, а лъвът-овца отговорил : " Аз съм овца ". " О, не,не, ти не си овца. Идваш с мен." Лъвът завел лъва-овца до едно голяма локва и казал : ' Сега се погледни ".  И когато лъвът-овца видял отражението си във водата надал мощен рев и в същия момент се преобразил в лъв и никога вече не бил същият.

Ако и ние изведнъж разберем кои сме всъшност, никога вече няма да сме същите. Никога. Никой няма да може да ни докосне и никой няма да може да ни нарани. Няма да се страхуваме от никой и от нищо. Просто едно чудно състояние на съзнанието. Самопсихотерапия.

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Според вас, може ли един човек, който е по - близо до вашето ниво на съзнание да ви окаже по - качествена психологическа помощ, отколкото някой друг, който е по - осъзнат? Може ли един психолог да ви бъде по - полезен за духовното израстване, от някой който е по - напреднал в пътя си от психолога? 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

:P

да , това е принципен въпрос . Кой може да ти е учител ? Този , който вижда глупоста ти ,и те обича достатъчно за да те търпи .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Ако психологията е "наука за душата", но съществуването на Душата не е научно обосновано и доказано, тогава доколко е възможно да бъде само наука, без езотерика?

Ако науката се състои от учени, които са хора, следователно (най-вероятно) притежават душа и съзнание, които са свързани с Висшето Съзнание/Източник/Космос/Вселена, доколко науката им е "просто" наука? Въпросът се усложнява, ако приемем някои езотерични хипотези, които твърдят, че всички тайни на света, които се откриват пред учените, се случват тогава, когато Вселената/Източникът го позволи и доколкото го позволи и под формата, която позволи :) 

Наука или езотерика - може би зависи от същността на този, който пита - който наблюдава (ако приемем квантовата теория за истина)... :)

Редактирано от ValentinaKhristova
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...