Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Урината съдържа филтрирани отпадни продукти от клетъчния метаболизъм.

Ако трябваше да се съхранят за организма - нямаше да се изхвърлят. Това е логиката на природата. А тя, природата е разумна и целесъобразна.

Приложението на уреята външно - е добре известно в медицината и се ползва в разни козметични кремове от доста години.

При вътрешно приложение на урея - в природата се наблюдава обръщане на пола - от мъжки в женски. Има вече доста филми за това явление.

Някои хора може и да имат нужда от повечко женски хормони. Това именно става при поликистозните яйчници - липсата на овулация се определя в голям процент от случаите на повишен тестостерон у жената.

Но приемането на урея/урина/ не лекува причината за това заболяване, а само неговите последици.

Така че ефектът, ако има такъв,ще е временен и само дакато трае приемът.

Прием на урина при екстремни ситуации е правилен, дотолкова, доколкото тя, урината, съдържа 95% вода и намалява дехидратацията.

Ако беше добре да се приема урина, космонавтите нямаше да я преработват,а щяха да си я пийват направо.

Линк към коментар
Share on other sites

Урината съдържа филтрирани отпадни продукти от клетъчния метаболизъм.

Ако трябваше да се съхранят за организма - нямаше да се изхвърлят. Това е логиката на природата. А тя, природата е разумна и целесъобразна.

Част от природата е и човешкият разум, съзнание и самосъзнание, способност за рефлексия и саморефлексия. Не мисля, че йогите на изток са толкова заблудени при ползването с мярка на този метод. И в цялата източна медицина това е един доста ползван метод. Според мен уринотерапията има място само при решаване на определен проблем, с мярка, когато е нужно. Или за профилактика, но също с мярка, без фанатизиране, само понякога.

При вътрешно приложение на урея - в природата се наблюдава обръщане на пола - от мъжки в женски. Има вече доста филми за това явление.

Някои хора може и да имат нужда от повечко женски хормони.

Горното има логика при жена. При мъж не са ли различни фактите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте hipathia,Орлин!

Орлин ме изпревари в част от отговора който исках да пиша.Но първо на въпроса за това дали си пия еутирокса.Все още намалявам доза-търпеливо и постепенно защото не може до вчера да си го гълтал постоянно-3 години.Но това което забелязвам е че има дни в които не усещам необходимост от него-все пак в организма ми има к-ва.Последното нещо което съм е неразумна-също се съмнявам,мед.работник съм по професия.

Орлин благодаря за написаното,точно така е това е древен метод-много.За уринотерапия споменават много книги-духовни и лечебни-Библията,Махабхарата,Изворът на вечната наслада,Ненужно за невежите,Шивамбукалпа-това значи-практика за използване наурината за възстановяване на тялото-това е найдревния метод който използва и Малахов.То не толкова просто това л-е,възстановяване поскоро бих казала.

Съобразено е смного детайли-биоритъм на организма,време за правене,как с какво,защо точно с това.....това са все неща които се съобразяват но трябва да се знаят и осмислят да минат през Вас както се казва.Абсолютно правилно казва Орлин-природота еи човешки разум,съзнание,самосъзнание.Бихдопълнила самонаблюдение,реакции на тялото,на ума.Нещата не са толкова прости-вземам иригатора правя клизма или пия-то трявба да си определиш дозата.При всеки е строго индив.-ти си си лекар.Та отплеснах се да обяснявам много още мога да пиша.

Храненето е много важно.Ясно е че няма чиста храна,но както казва и Учителя-предпочитайте слънчевата храна-плодове,зеленчуци,ядки.Мисленето-сутрин се събуждам и си казвам че днес ме чака един хубав ден-и той е такъв.Молитвата-нещо безкрайно необходимо в днешният ни ден.Учителя казва яжте малко-тялото трябва да се подчинява на психиката не обратното.Достатъчно е храната да е колкото човешки юмрук-Учителя го казва не аз.Аз си ги напомням постоянно тези неща и ми е по добре.

Прощавай hipathia но негативизъм усещам от написаното дано греша.а ТАЯ ЖЕНИЦА която е оплешивяла-зададе ли си въпроса познавайки я

дали уринотер.е виновна или?Точно обратното-косата ми беше започнала да пада повечко отколкото е нормално-така става при хормонално л-е-болят и стави и тн :Dкосата ми в момента е много в подобро с-е-дажеми изниква нова-винаги съм била с хубава коса гъста естест.къдрава.Слагам си урина и в маската за коса която си правя сама.внимавайте с товазащото когато организма е непрочистен-пълен с токсини-боли глава.Затова се започва с хранене,клизми с урина и когато преодолеете погнусата си може и да си пийвате-отначало капки -под езика.Постепенно се увеличава к-вото.

:D :D :D Хайде стига че някой може да повръща :rolleyes::D :D

Хубава вечер

Орлине, ти пиеш отвреме на време-знаеш как напомпан с енергия се чувстваш.

Редактирано от KIQRA
Линк към коментар
Share on other sites

Най- сърдечно ти желая успех, Кияра!

Орлине, човешкият разум, съзнание и прочие рефлекси, не са отпадни продукти.

Кияра, ако единствения ти проблем е Хашимото - има много по- добро лечение с хомеопатия.

Попитай Александър.

Ако всички изписани книжки бяха верни - цена нямаше да имат.

Но всеки е в правото си да експериментира.

И аз правя така - естествено, върху себе си.

Още веднъж - най- сърдечно - успех в начинанието!

Всеки знае най- добре себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Пропуснах да кажа, че при мъжки индивиди именно се получава феминизация- превръщане на мъжкия пол в женски. Тоест увеличава се синтезът на естрогени, които се образуват както в женския, така и в мъжкия организъм. Разликата е в количеството. Точно така, както у жени се синтезира и тестостерон, но в много по- малки количества.

Наблюдението за феминизация се установява в околната среда там, където се излива много урея в природата поради ползването и при синтез на торове и други индустриални продукти.

Линк към коментар
Share on other sites

от езотерична гледна точка, пиенето на урина е равно на кръвопреливане и нещо повече :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

от езотерична гледна точка, пиенето на урина е равно на кръвопреливане и нещо повече :3d_030:

Кои по- точно са полезните вещества в урината, че нещо не се сещам?!

А кои са полезните вещества в кръвта, и то не венозната - всички се сещаме.

" Езотерична" гледна точка - кой по- точно е езотерикът, който е писал това?!

Линк към коментар
Share on other sites

Хипатия, би ли дала линк към научни изследвания относно предположенията ти?! На изток от урина се синтезира тестостерон на кристали. Според простата логика, именно тестостерон се връща обратно. Естроген в мъжката урина... не знам. Йогите на изток от хилядолетия ползват този метод за лечение, подмладяване, за връщане на енергия, запас от чи... Всяко нещо, ако се фанатизира човек, вреди. Аз лично ползвам рядко, когато се сетя, два три пъти месечно сутрин по стотина грама. Ако почна да си сменям пола, ще пиша... :) Та, не знам, къде са тези изследвания?

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин,не чета източна литература.

Просто гледам NatGio. Но...там може и да лъжат.Кой знае?!

Все пак,както казах преди, всеки знае себе си. Може да сте хипертестостеронен и в случая уреята би имала добър, успокояващ ефект върху вас. Но ако сте хипотестостеронен - няма смисъл да се употребява, би навредила.

Впрочем попитах чичко Гугалов дали от урея се синтезира тестостерон - и нямаше никакъв положителен отговор. Можеш и сам да провериш.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега се сещам, че вероятно йогите на изток ползват урея именно за да си намалят тестостерона, иначе биха изпитвали силен полов глад и край на йогистиката.

Линк към коментар
Share on other sites

Хипатия, казваш не си чела древния и проверен в поне пет хилядолетия опит на йога, тантра, аюрведа и въобще цялата източна медицина. Не си чувала, че в древен Рим се е ползвал методът или в Библията се говори за него. В същото време нямаш достъп до научни изследвания и не виждаш очевидния факт, че уринотерапията не се обсъжда в научните среди, защото няма как да донесе каквито и да е финансови дивиденти на съвременната бизнес, а не хуманно ориентирана медицина. Хипотезираш въз основа някакво си евентуално чуто-недочуто от теб популярно предаване. Правиш някакви много повърхностни подскоци към заключения на базата на какво? На пожелателно мислене или защото просто така си си решила, не знам... Не знам къде в мъжките сутрешни сто грама урина намери естроген, наистина не знам... Аз знам, че методът се практикува широко в индийската и тибетска тантра и даоската йога и се препоръчва освен за всички други ползи и за стимулиране на либидото. Аз самия когато съм се занимавал по-сериозно с това, съм чувствал такъв ефект. Защото мъжът връща в тялото си тестостерон. Ако и да има някакво количество естроген в урината му, има доста повечко тестостерон. При жените предполагам е обратното.

Където и да кликнах в интернет, видях само ползи. И нежелание на медицината да се занимава с това, защото ... няма пари в метода. Но съвременната медицина е всичко друго, но не и човечна, насочена към здравето, не и мъдра или виждаща човека в цялостта му!

При сутрешен прием в тялото се връща виталност, биоплазма, прана. като вещества, сутрешната урина съдържа много мелатонин, който води до подобрена медитация. Ползите са много и те са обяснени - който се интересува, може да прочете: тук, тук, тук.

Моят опит от времето, когато съм се занимавал с това е следният: с два дни външно приложение на урина изчезна напълно кожно заболяване, което кожните лекари си нямаха идея какво да правят. За вътрешното приложение - чувствал съм само положителни ефекти. Повишена жизненост, центриране и ясен ум, подобен на изчистването при лечебен глад. Някакви сериозни болести съм нямал слава Богу... Но много други хора са имали и този метод, въпреки пренебрегването му от бизнес медицината, милиони пъти е творил буквални чудеса!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Браво чудесна дискусия :D ,а аз сега седя пиша и съм си направила глинена катаплазия с уринка-преварена на основната чакра ;) -1-2 лумбален прешлен.Ефекта от предната на скапулите която правих беше изненадващ в добрия смисъл за мен-не са ме болели ръце,врат от н.дни.Да му се невиди възможно е -далече съм от мисълта че съм излекувала проблема-ще го правя обаче докато трябва.

Благодаря Хипатия за пожеланията.С удоволствие бих чула Александър относно неговия метод.

Орлине,всичко което пишеш съм го чела и продължавам да го правя- да точно така е.Да не повтарям това което си написал,ако не го беше направил щях да го направя аз.Мерси за което.Бизнес медицина и бизнес фармация бих допълнила и омагьосан кръг за хората.

Но всеки прави избора си да си глътне лесното хапче или да положи труд,постоянство,желание подкрепено с ВЯРА.

ХИПАТИЯ,уринотерапията е също хомеопатия.

Редактирано от KIQRA
Линк към коментар
Share on other sites

Нещо любопитно-вътреутробния живот на човека-там плуваме в амниотична течност,поглъщаме я, гледаме в нея.Та въпросната течност знаете ли какъв състав има?учените смятат че тази течностсе образува съвместно от организма на майката и на плода.Плодът я образува в р-тат на отделителната ф-я на бъбреците-съставът е-захари,урея,соли,органични в-ва,има също хормони,витамини,радиоактивни в-ва-соли на тория и активия.Та разбирате какво искам да кажа-ЧЕоколопл.течност и урината имат много сходен състав,а ако в урината разтворим захар или мед сходствата са още повече.

Това е тибетската рецепта- урина с мед за продължаване на живота,но служи и във вътреутробния стадий на развитие като жизнена среда.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 years later...

Добромире, хубаво е, че си лекар. Но, не е хубаво, че до сега не си разбрал, че болестите имат причини, а вие лекарите се занимавате само със следствието от тях. Разбира се, няма лошо - помагате за ликвидиране на следствието. А, причината? Хубаво е да вникнеш в нея, в причината за болестите и тогава да даваш съвети за уринотерапията. Уринотерапията, моето момче, е информационна хомеопатия. Предварително зная, че не ти става ясно за какво става въпрос. Но, няма лошо! Човек се учи докато е жив. Вие медиците, преди да дадете своето мнение, придобито от университете, които сте завършили, първо трябва да си изясните - "Що е това човек?". А, човек не е само тази материална структура, с която се занимавате вие - лекарите. Човек е и неговите, за сега, общо седем тела - материални тела. Плюс неговото съзнание и неговата душа - две финни информационно-енергийни структури. Човек е една структура от една холографска, информационна, Вселена. И след като разбереш за какво става въпрос, вече би могъл да се заинтересуваш и замислиш за това, що е това - Информационната хомеопатия. И вярвам, че ще разбереш какво представлява уринотерапията и как и защо влияе върху болестите. Ще те открехна - влияе върху причината, а от там и върху следствието, което вие лекарите наричате болести. 

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е отношението на хората към лечебните методи . Само подчертавам едно общо поведение :) , настройка на пациента . Очакват природния метод , като нещо външно , да ги излекува без тяхно усилие .При това положение , то няма голяма разлика от конвенционалната медицина .Точно тука трябва да му се даде правото на Добромир , за неподготвените пациенти . Добрия лечител трябва да подготви психичната страна на лечението , която е може би най съществената .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, благодаря за приема! От доста време търся съмишленици по отношение практикуването на уринотерапия. Занимавам се от една година. Моля някой, който има повече опит и сериозно отношение към този тип лечение и начин на живот, да ми отговори. Благодаря! 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...