Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хубаво есе Еси :feel happy: .

Не виждам смисъла от задължителни данни в проФила

за какво и на кого ще помогнат?

:thumbsup2::thumbsup2:

Данните и личната снимка дават известна представа за човека, но най-често не разкриват най-важното, а понякога са направо подвеждащи.Аз лично не им обръщам особено внимание.Ако има точни дата и час на раждане мога да се заинтригувам от звездната карта, признавам си.Обаче при всички случаи трябва да видя човека, очите,мимиките,гласа...Те и само те ми разкриват "от коя планета идва".

Единствено при жив контакт можеш да получиш истинска и автентична информация за душата отсреща, ако изобщо е толкова важно.

:thumbsup2: Разбира се, това в крайна сметка е интернет, не бива да търсим под вола теле.

Понякога под вола не просто има теле - понякога там откриваме цяло стадо слонове.

И фразата "просто интернет" понякога просто може да усложни и реалният (така наречен) живот.

Който умее да общува качествено и пълноценно и в невиртулното си ежедневие, той ще общува и във виртуалното.

Смятам,че Мона е права. Пълните данни позволяват на всеки,влязал в нета, евентуално да влезе в пряк контакт с теб. Би трябвало всеки да има правото и свободата да ги оповести или не.

Ако са задължителни в профила,няма ли да възникне въпроса фалшиви ли са или не?

Линк към коментар
Share on other sites

Тук във форумите това се постига лесно и интересно ,защото за кратко време се запознаваме с различни позиции ,за което разбира се според мен не е важно кой стои отсреща ,а какво казва.

Абсолютно си права !

И именно от това какво казва научаваме за човека отсреща.

За мен абсолютно нама значение името на отсрещния истиско ли ще е или измислено

наистина дава някаква първоначална престава която пък може да е подвеждаща...

И преди казах и сега ще го повторя ;

В интернет душите ни общуват макар и по-различен начин, а при тях скрито покрито няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно си права !

И именно от това какво казва научаваме за човека отсреща.

За мен абсолютно нама значение името на отсрещния истиско ли ще е или измислено

наистина дава някаква първоначална престава която пък може да е подвеждаща...

И преди казах и сега ще го повторя ;

В интернет
душите
ни общуват макар и по-различен начин, а при тях скрито покрито няма.

:feel happy:

Казвам се Ива и какво от това
:feel happy:
С хората с които се разбирам едва ли е от някакво значение, те ме усещат и познават като душа, а с тези които не се разбирам истинското ми име едва ли ще помогне, за осъществяването на по-добър контакт. Като се замисля
:hmmmmm:
май ще им е по-лесно да ме "благославят"
:D
Е и това е нещо
:feel happy:
Приятен ден на всички които ме благославят и на тези които ме "благославят" и аз ви благославям с любов!

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

....трябва да видя човека, очите,...Те и само те разкриват "от коя планета идва".

Благодаря ти Антлантида!

За това, че можах да прочета това, което мислено усещам...

Линк към коментар
Share on other sites

....трябва да видя човека, очите,...Те и само те разкриват "от коя планета идва".

Благодаря ти Антлантида!

За това, че можах да прочета това, което мислено усещам...

:3d_064:

Според мен, няма "анонимни", или "псевдонимни" и т.н., има хора, на които не сме обърнали достатъмно внимание- когато отдадем в ниманието си изцяло и напълно на някой, в процеса на общуване, тогава когато възприемаме, тогава и псевдоним да има, и да няма, личността на човека се разкрива.

............................

...що се отнася за името, с което ни познават навсякъде из вселената, то е специфично за всеки, няма повтаряемост в имената, и превставлява уникален светлинно-звуков вибрационнен модел, който в триизмерния ни свят би звучал твърде близко до "делфинския" език, но в същото време и доста по-различно. Всъщност, за това наше име, което ни представя навсякъде във всички нива на Творението, в писането се казва, че Бог знае по име човека...Това е името на Душата, и в този смисъл, ако сравним душата със съд, граал, то всяка една кристална чаша има свой специфичен звук, с определена честота, който чашата издава, а в случая на Душата, това езвукът, който чашата издава при триенето на Светлината в стените й- и в това отношение същинското ни име представлява фрагмент от "песен"....

........................

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Откритост или зад ник... :hmmmmm:

:3d_146:

Ааахахахахаххаха :3d_139: Валентин, благодаря, хубаво се посмях!

Орлине, хайде да помислим и за лозунг... :3d_083: :-)))

О, мога да дам идея на jul за лозунг :D По принцип изискванията към лозунгите са да звучат убедително и поне в известна степен да манипулират хората - например да компилираме нещо от предизборните агитации:

Ръка с насочен показалец и надпис: "ФОРУМЕЦО, КАКВО ИЗБИРАШ: ДА СИ С ИСТИНСКОТО ИМЕ ИЛИ ДА СИ ЗАД НИК?!"

:3d_065:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Спомням си как преди време като отворихтази тема, доста съфорумци ми писаха на лични, за да ми кажат имената си. Сега не помня нито едно от тях. Наистина писането под ник много прилича на участието в група за анонимни алкохолици...

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина писането под ник много прилича на участието в група за анонимни алкохолици...

Съгласна съм .И на мен ми е минавало през ума това сравнение .

Още не съм срещала форум ,в който съотношението анонимност-неанонимност да е в полза на второто.

От начало се чудех,защо е така.Сега не ми прави впечатление.Хората се познават по друго кой какъв е.

Ако някой реши да заблуждава,то може да попълни всичко-име,снимка,адрес ,лични данни.И всичко това може да е неистинско.

Имаме си шедъовър на българското кино по въпроса:

http://vbox7.com/play:dadb2827

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Дали ще си анонимен или не в един форум(дори в този!),за мен няма никакво значение.Важното е да не се правиш на такъв,какъвто би желал да бъдеш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Във форума има нов потребител: Ивета! Добре дошла, Ивета! Чао, Мона! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала и аз да споделя своето усещане за нещата, то е провокирано от мнението на Орлин, Пламъче и ми харесва една подобна постъпка на Ивета.:thumbsup:Реалната самоличност не би могла да се скрие.Името на човек е нещо много специално, съкровено, аз подсъзнателно съм усещала някой като се обърне към мен с какъв тон ми го произнася. Вече това е предпоставка да знам какво ще ми каже, какво ще ми иска, как ще протече взаимоотношението по- насетне.Наистина моето име е много странно за запомняне, но по това осъзнавам колко е внимателен човека, който общува с мене. Нормално е да сме по- стеснителни всички, това е твърде човешко.За себе си споделям, че едно име не може да скрие характера на човек, даже и в други сайтове съм се регистрирала, под други псевдоними, но от характера си не мога да избягам, ама съвсем честно го споделям.Ще стигам до истини за духовното си израстване, но все ще стигна до себе си.Така,че какъвто избор да имат хората около мен, аз го приветствам!Моя избор е непрекъсната работа, в това смисъла на житейската ми пътека.

Линк към коментар
Share on other sites

A за някои потребители мога да кажа, че са си избрали по-подходящ по звучене ник, отколкото е истинското им име :)

Включително в случая на мен повече ми харесва Мона :)

Но, в крайна сметка е нормално това, все пак човек сам си е избрал ник-а, а името го е получил при раждането си (често и преди него), включително често като пазарлък между няколко поколения роднини.

Има го и обратното - видимо неподходящ ник. Предполагам, че в повечето такива случаи ник-ът е пожелателен.

Интересно е, когато някой си избере ник от типа на "глупак", "наивник", "невежа", "неука непозната", "невротичка" ... , а има и други, не непременно негативни, които определено могат да дадат невероятно поле за изследване на психолози и психотерапевти. :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Името на човек е нещо много специално, съкровено, аз подсъзнателно съм усещала някой като се обърне към мен с какъв тон ми го произнася. Вече това е предпоставка да знам какво ще ми каже, какво ще ми иска, как ще протече взаимоотношението по- насетне.

:thumbsup:По това, как някой произнася името ти може да се съди за някои качества на човека, който го произнася.

Простащината в поведението понякога се изразява и в отношението на хората към имената на другите.

П.П. моето лично мнение е, че с никовете и аватарите шега бива, но с имената и снимките - не.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Името на човек е нещо много специално, съкровено, аз подсъзнателно съм усещала някой като се обърне към мен с какъв тон ми го произнася. Вече това е предпоставка да знам какво ще ми каже, какво ще ми иска, как ще протече взаимоотношението по- насетне.

:thumbsup:По това, как някой произнася името ти може да се съди за някои качества на човека, който го произнася.

Простащината в поведението понякога се изразява и в отношението на хората към имената на другите.

П.П. моето лично мнение е, че с никовете и аватарите шега бива, но с имената и снимките - не.

Освен всичко изписано до тук, никът има една много дълбоко "скрита" ... много явно и зримо "скрита" опция. Има една категория хора, която много настървено събира лични данни - прекалено явно за нечисти номера. Ами ако тези хора се представят за "добрички" овчици, за да си изпросят незаслужено доверие!?

Сега си представете представително, че един човек пишещ зад псевдоним - ник, няма потенциални възможности да се противопостави на лошотията на хората с технически умения и възможности !!! ...Представихте ли си го вече !?

А сега си представете един човек имащ Сили да провери нагледно "овчиците" дали са овчици или вълци под прикритие !!! .... Представихте ли си го вече !? Хайде сега в този случай "овчиците" нека да ходят и доказват, че са овце , а не "овце" - сиреч вълци в овчи кожи....

Там някъде по-горе Мона , опссс ... Ивета го беше казала безкрайно точно и ясно : .... " правото на избор е свещено право" . А там където се ограничава правото на избор под благовидни и ..... глупави извинения, значи има нещо гнило. Ако искаш някой да ти има доверие, дай му свещеното право на избор, за да ти се довери когато реши. Доверието се дава само срещу доверие и дълго изпитание на Духа вътре в човека. Налагането със силово решение на каквото и да е решение, не е никак по Канона на Бялото Братство. Защото едно е физическата идентичност, съвсем друго е Духовната идентичност. Последователите на Учението май би трябвало да знаят разликата.

Или бъркам нещо нещата???

Един вид ...: "аз ще ти слагам юзда и хамут, но ти си длъжен да ми имаш доверие и да ме допускаш до твоето лично пространство".... . Да, бе, да .... аха, ей сега ще ти имам доверие, но мъничко почакай, че имам малко работа. Защото не се уважава елементарното право на псевдоним, не че има какво да се крие, защото това което трябва да се крие, е скрито от Бога зад Завесата на Забравата в Невидимото. ...... Един човек когато не е извършил престъпление, няма какво да крие. Такъв просто си защитава личното пространство от натрапници с псевдонима. Те натрапниците не се спират от нищо дори съм срещал хора криещи се зад ...истинските си имена.

Как беше казано от П.Дънов на Учениците му? .... по памет прочетено от някъде беше: ... " личното пространство е свещено, не го нарушавайте със сила, защото тогава сте престъпници в очите на Бога " ...... "не се приближавайте повече от един метър до някой човек, без да поискате разрешението му, защото навлизате в аурата му." ....

ПП:

Ян идва от Ян Бибиян . А бе, защо почти всички си мислят, че съм го измислил ника "Ян" от санскритската дума "Ян" !? rolleyes.gif

Пък аз съм имал в предвид героят Ян Бибиян на Елин Пелин. Нещо ми хареса този герой. Само едно дяволче Фют се досети много точно rolleyes.gif

Но за по-кратко съм Иван. В България има едно приказка "от кал да си, Иван да си" .... калната глава на Ян Бибиян... thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

...

П.П. моето лично мнение е, че с никовете и аватарите шега бива, но с имената и снимките - не.

И каква е разликата според теб, Пламъче? Щото аз не виждам такава.

Линк към коментар
Share on other sites

...

П.П. моето лично мнение е, че с никовете и аватарите шега бива, но с имената и снимките - не.

И каква е разликата според теб, Пламъче? Щото аз не виждам такава.

Странен въпрос...:blink:

Линк към коментар
Share on other sites

A за някои потребители мога да кажа, че са си избрали по-подходящ по звучене ник, отколкото е истинското им име :)

Включително в случая на мен повече ми харесва Мона :)

Но, в крайна сметка е нормално това, все пак човек сам си е избрал ник-а, а името го е получил при раждането си (често и преди него), включително често като пазарлък между няколко поколения роднини.

Има го и обратното - видимо неподходящ ник. Предполагам, че в повечето такива случаи ник-ът е пожелателен.

Интересно е, когато някой си избере ник от типа на "глупак", "наивник", "невежа", "неука непозната", "невротичка" ... , а има и други, не непременно негативни, които определено могат да дадат невероятно поле за изследване на психолози и психотерапевти. :)

След редакцията на поста ти ще се опитам да отговоря и на въпроса който ми зададе в 14.55.

Всеки има правото да избере какъвто си иска ник и не съм аз тази, която ще съди дали този ник е подходящ или не, дали е пожелателен или не. Още по-малко бих съдила какъв е човека, който се крие зад ника. Какво ще си помисля си е мой проблем. Мога само да кажа дали ника ми харесва или не, но не бих си позволила да квалифицирам човека който го е избрал.

Има много хора с имена, които стават обект на подигравка, което според мен не е редно. Има много снимки, които също се приемат с насмешка, което също не е редно. Според мен.

Дано съм отговорила на въпроса ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Във форума има нов потребител: Ивета! Добре дошла, Ивета! Чао, Мона! ;)

:) Всъщност няма нищо лошо в това някой да използва ник, който да обслужва вътрешните му търсения, дори и те да не са осъзнати. Това е дрехата, която представяш на света, пред другите хора. В крайна сметка, никът е онова артистично име, което идентифицира твоята персона (по смисъла на Юнг). Но, в един момент, и псевдонимът престава да играе ролята, която е имал преди, и се съблича като износена дреха - от него вече няма нужда.

Никога не съм се притеснявала нито от името си, нито от визията си, че да не съм била с тях. Предпочетох поетичния образ на едно измислено и красиво име, но светът на Детството свърши, време е за зрялост, поне така го разбирам аз.

И, според мен, няма по-голяма сила и защита от името, с което си роден и лицето, което имаш :)

П.С. Това, което написа ми прозвуча горе-долу, като Мона е мъртва, да живее Ивета :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: А за мен и двете сте били и ще си останете винаги живи и красиви! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Ако сте писател и се страхувате от критика, пишете под псевдоним. Това значи, докато не сте се калили в живота, стойте в тила, не излизайте на фронта да воювате с неприятеля си.Неизвестни величини (Младежки Окултен Клас, 30.01.1927 Неделя, София) Беинса Дуно

Когато се калим ,ще превърнем неприятелите в приятели и всички маски ще паднат сами по себе си, защото приятелите знаят истинските си имена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Никът (прякорът) се използва за удобство. Ник може да бъде и собственото ти име, фамилията или името и фамилията ти.

Когато никът е подходящ, би могъл да "каже" повече, отколкото - името и фамилията.

Ще дам пример със себе си.

Аз съм историк и затова съм избрал този ник. Избрах си го, и е на латиница, понеже в далечната 2006 г. все още бяхме много далече от фонетичната кирилица, а аз се чудех как да се нарека в чат програмата mIRC. И понеже istorik (с малки букви) беше заето, аз си го написах с главни букви - ISTORIK. Така влизам навсякъде в интернет. Така съм известен в Мрежата, пък даже - и извън нея. Ако се бях регистрирал тук (или в друг форум) с името си, нямаше да бъде ясно на онези, които ме познават, че това съм аз.

Не съм се кръстил нито Баба Яга, нито Касчей Безсмъртни, нито Хитър Петър или по името на някой друг приказен, исторически, библейски или литературен персонаж.

Не се притеснявам от това, че клиентите на няколко компютърни зали в родния ми град и повечето от потребителите на интернет форумите не знаят името ми (то не им говори нищо и няма да се сетят кой се "крие" зад него).

Ако някой иска да научи нещо повече за мен, може да погледне в профила ми в съответния форум. Да попита... Аз не се крия. Не съм престъпник и не смятам да прекрачвам границите на закона, морала и благоприличието.

За мен не е толкова важно с какво име се представя човек в интернет (форуми, сайтове, игри, чат програми и други), по-важно е какво дава на конкретия форум, доколко е полезен на другите потребители, споделя ли своите знания, умения и опит...

Тук има много потребители, които са се регистрирали (с личното или с чуждо име, или с ник - няма значение) и само четат, а никога не са споделяли нищо - ни дума, ни вопъл, ни стон.

Ако искаш да опознаеш някого, виж какви книги чете, какви филми гледа, какво работи, кои са приятелите му (офлайн и онлайн), как прекарва времето си... Какво дава на форумите, как оформя облика им... А това, как се е нарекъл, няма особено значение.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 years later...
В 21.06.2007 г. at 23:11, Орлин Баев каза:

АКо за духовната ни самоличност името на тази - конкретната личност, през която тя се проявява, не е важно - то защо сме тук - да си бяхме стоели на небесата

 Духовна самоличност  на небесата, това умът ми не го побира. Не са ли противоречията характерни само за земята ?

Линк към коментар
Share on other sites

Quote

Не са ли противоречията характерни само за земята ?

 За противоречията е друг въпрос , но защо да не именуваме висшия си Аз с понятието личност .Той може да се изживява като едно с всички духове . Но , е и конкретна отделност , както и всички духовни същества добили свой Аз . До като не станем напълно ясновидци , да имаме сетивност както на земята така и на небето . Ще се ориентираме по нашите мисловни конструкции изградени с данни от лична сетивност , логика и от опита , на по напреднали .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
В 18.04.2022 г. at 10:56, АлександърТ.А. каза:

защо да не именуваме висшия си Аз с понятието личност.

Подобно именуване вече създава противоречие.

" Светският живот, т.е. животът на личността, не е лош, но прави човека голям егоист, да мисли само за себе си. За да излезе от своя егоизъм, човек трябва да влезе в духовния живот, т.е. в безличния живот, който осмисля нещата и изправя кривите страни на човешкия живот. " Трите врати

За да да влезе в духовния живот, човек трябва да се самоопредели не като личност, а като ум,сърце, душа и дух.  Сега вече противоречие няма. Кривите страни на човешкия живот стават прави.

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...