Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Орлине, защитните механизми са необходими и пропиляването на енергията граничи с безрасъдство, защото без нея не бихме могли да бъдем реално полезни и да служим на Цялото. Псевдонимът и прикритата лична информация са нещо напълно естествено в публичното пространство, където не всички хора се отличават с "чистота" :hypocrite:. Освен това името, личните данни не са фасона на Душата, та.. междувпрочем защо толкова си се развълнувал от тази лична информация какво толкова смущаващо и нередно виждаш тук :3d_068: или любопитството не издържа продължителни диети?..

Необходими са, може би - за това болно общество. Аз съм идеалист, който съзнателно контролира идеализма си и го свежда до реализъм. Идеализмът ми обаче като дух в бутилка упорито се стреми да изскочи и предяви правата си за съществуване и копнежите си си за един различен чист свят, в който подобно криене няма да е нужно.

Зависи и доколко си склонен да поемеш отговорност за собствените си действия, чувства, мисли, думи, поведение, излъчване или искаш да се застраховаш от ответнта реакция зад паравана на псевдонима. Такова криене, колкото и невинно и общоприето да е в елелктронното пространство, колкото и да е рутинно, си е лъжа или поне послъгване - а това се пренася и в реалния живот! А аз така мразя лъжата...

В най-добрия случай е една благовидна лъжа, подобна на т.н. добронамерена лъжа., в случая с цел самозащита от информационен удар, който би се пренесъл в ежедневието. Но е именно дребно прикриване и затова за мен е нещо не на място в такова място, покровителствано от патрон, проповядвал Истината и само Истината - във всичко!

Сигурен съм, че някои се регистрират тук под ник по инерция, без въобше да се замислят . Други по погрешка - някой друг ги е регистрирал. Трети по причина редуктивизма и тесногръдието на служебната им среда, четвърти понеже не са твърде наясно с правотата на "духовните" си убеждения и разреза им с конвенционализма на средата им. Обаче има и такива, които умишлено се крият зад никове, та и зад няколко, играят театър на различн иличности - това е супер - но така другите стват техни опитни мишки донякъде, защото именно присъства елемнта лъжа, прикриване и това не е честно ...

И ако някой си мисли, че има нещо скрито под слънцето - в езотеричен, а сега и в дигитално - информационен и социален смисъл, лъже се!

И все пак, един чист, силен, смел човек, който поема отговорност за разбиранията и действията си, ще избере позицията на реалната самоличност - да , на този, малкия аз, тази маска, етикирана от рождено име, работеща еди си какво си, имаща еди си какъв си пол и т.н. - но тази маска е поредното зърно от броеницата на Цялостното ни същестуване на онзи, Реалния Аз - и затова е важна.

Винаги съм обичал откритостта, честността, откровеността, истината. А Истината като принцип си има мястото и в този, малкия ни живот, отразен в съществуването на малката ни личност! ОМ

п.п: сетих се нещо и влизам в редактора: за любопитството :

Последното нещо, за което пиша тук, е любопитството, повярвайте ми.... Просто въпросът е принципен!!! :3d_162:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Необходими са, може би - за това болно общество. Аз съм идеалист, който съзнателно контролира идеализма си и го свежда до реализъм. Идеализмът ми обаче като дух в бутилка упорито се стреми да изскочи и предяви правата си за съществуване и копнежите си си за един различен чист свят, в който подобно криене няма да е нужно.

Зависи и доколко си склонен да поемеш отговорност за собствените си действия, чувства, мисли, думи, поведение, излъчване или искаш да се застраховаш от ответнта реакция зад паравана на псевдонима. Такова криене, колкото и невинно и общоприето да е в елелктронното пространство, колкото и да е рутинно, си е лъжа или поне послъгване - а това се пренася и в реалния живот! А аз така мразя лъжата...

. Обаче има и такива, които умишлено се крият зад никове, та и зад няколко, играят театър на различн иличности - това е супер - но така другите стват техни опитни мишки донякъде, защото именно присъства елемнта лъжа, прикриване и това не е честно ...

И ако някой си мисли, че има нещо скрито под слънцето - в езотеричен, а сега и в дигитално - информационен и социален смисъл, лъже се!

И все пак, един чист, силен, смел човек, който поема отговорност за разбиранията и действията си, ще избере позицията на реалната самоличност - да , на този, малкия аз, тази маска, етикирана от рождено име, работеща еди си какво си, имаща еди си какъв си пол и т.н. - но тази маска е поредното зърно от броеницата на Цялостното ни същестуване на онзи, Реалния Аз - и затова е важна.

Винаги съм обичал откритостта, честността, откровеността, истината. А Истината като принцип си има мястото и в този, малкия ни живот, отразен в съществуването на малката ни личност! ОМ

п.п: сетих се нещо и влизам в редактора: за любопитството :

Последното нещо, за което пиша тук, е любопитството, повярвайте ми.... Просто въпросът е принципен!!! :3d_162:

Хм. А усещаш ли, на по-фино равнище, че създаваш роли на лъжци, "опитни мишлета", намесваш някакви подлости, театър, криене, лицемерие и пр. Какво е станало? Вероятно си преживял нещо, което те е накарало така да "мразиш лъжата". Явно има нещо, за да се настървиш така.

Псевдонимите и данните (освен ако не е за да си начеша астролюбопитството, признавам!) наистина не са показател за "истинския образ" на човека, с когото общуваш. Та няма нищо по-добро от интуицията и способността да приемеш човека отстреща, да го усетиш, независимо от думите, поведението, "маската"......

Нещо друго е в основата при теб. Някои хора доста болезнено преживяват това да бъдат "лъгани" и в основата тук са вероятно отминали подобни ситуации. В крайна сметка не ме касае кой как смята да играе. Аз ако искам няма да вляза в ролята на опитно мишле :) Или поне няма да се преживея като такова, ако не участвам в такъв театър. Освен ако не завися твърде много от неговото мнение и персона като цяло.

И виж - да намесваме Истината, с главно "И" тук не е мястото. Ние боравим с фрагменти от нея и нека не претендираме така нелепо за Абсолютизъм.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Ako тук не е мястото да намесваме Истината -къде - на оня свят ли? Лъжата е в основата на тъжното положение на този свят. Защо да намесваме Истината във форум за съзнателност, питаш? А защо не? За мен писането тук, както и вървенето ми по улицата и работата ми и всичко което правя, е равностойно. Ако в портал за съзнателен живот крием персоната си, ще го правим и другаде. И в края на краищата ще се крием опреди всичко от себе си. За мен криенето зад ник си е лъжа! Не намесвам нищо, Жул (както казваш по-горе) - действително има криене и действително има театър в този форум. Не съм се настървил ни най-малко. По отношение на никовете в този форум още от преди 1.5 години не съм съгласен с допускането им. Всъщност има доста параноя зад използването им!

А интуицията си е интуиция - тя може да бъде практикувана и без да се предизвиква от щраусово поведение...

Хари Ом, братчета и сестрички! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Странно защо, но - дотогава, докато няма причини да искам непосредствена среща със съответния човек - на мен винаги ми е било все едно дали в нета някой е под псевдоним или не. Също както ми е все едно дали едно хубаво или не съвсем стихотворение е написано от Вазов (истинско име) или Яворов (псевдоним) - гледам доколко ми харесват самите стихове. Жул също е права, че не е задължително - макар че е възможно - да съществуват психологичните комплекси, изброени от Орли, за да си сложи човек псевдоним. Възможно е да има разнообразни, вкл. "уважителни", а и съвсем прозаични причини, които не е нужно да се оповестяват на всеослушание - освен поради свободното решение за това на всеки отделен човек.

Както обаче и Орли самоопределя активността си в тая тема: чрез идеализма си, напиращ да допринесе нещо за бъдещ по-автентичен реализъм, той по-скоро ни поднася една своя пожелавана визия, отколкото да има персонално нещо против хората с псевдоними. Ето например, и аз съм един от тях, а ние сме, кажи-речи - безоблачни приятели! :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Така е - нищо против нямам. Просто излагам позиция и мисля заедно с вас! Интернет психологията е интересно поле!

Вероятно и двете позиции си имат стойност:

- реалните уважителни предпоставки за използването на псевдоним

- известни несъзнавани комплекси или още по-лошо, съзнателно прикриване

...

Личната ми позиция вече изразих, но това не ми пречи да виждам и вашата!

Линк към коментар
Share on other sites

Колко ли са регистрираните потребители в Портала?

Колко от тях са с псевдоним?

Дали всички, които се представят под някакъв ник се крият от нещо или "избиват" някакви комплекси?

Линк към коментар
Share on other sites

На първия и втория въпрос не мога да ти отговоря - те са в прерогативите на модераторите.

На третия въпрос обаче отговорът е - много. В една представителна извадка от хора тези, които имат желание да се крият и/или имат комплекси са към 99.99%. В една по-специфична извадка, каквато са хората, регистрирани в този сайт, положението може би е малко по-розово - около 99% (като в случая няма нужда да делим хората на такива с ник и без ник - наличието на комплекси се забелязва и при едните, и при другите, в това число броя и себе си). То и този 1% хора не са съвсем без комплекси, но може да се приеме с една уговорка - че са малко, слаби и не им пречат :)

Линк към коментар
Share on other sites

Моето истинско име е написано в профила ми , всеки , който поиска може да го разбере.

Да, Вендор , би трябвало хората преди всичко да се забавляват и да проявяват творчество . Но и много изпитват страх .

Като , че ли в този форум нещата не стоят точно така . Ами по - скоро всеки пази някаква дистанция , но какво от това.

Всичко си се"вижда " . Стига да имаш сетивата да ги видиш .

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е освен коплекси хората да показват творчество, и най-вече да се забавляват.

Разбира се! Дори не само това! Всички тук показват, търсят и намират много хубави неща. От друга страна обаче комплекси има - това е положението и от тях включително идват и голяма част от заяждането и недоразуменията във форумите.

Но това не означава, че е нужно да се вторачваме в тях или да се вайкаме, че ги има, или да се сочим с пръст кой ги има в повече или по-малко. Хубаво ще е да се опитваме постепенно да ги изчистваме, преодоляваме или поне да не ни пречат много. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е освен коплекси хората да показват творчество, и най-вече да се забавляват.

Каквото и да е, това е една допълнителна опция на Аз-а. Тълкуването от страна на пишещия и четящия не винаги съвпадат. Аз не съм ти, той не съм аз, те не сме ние! Но всичко е в кръга на общуването тук. Всеки сам избира правилото си: Откритост или зад ник.Същото както и при аватарите.

:D ----------------- :angry: ----------------- :ph34r: ------------- :unsure:

Правата на транзакцията е права само на теория!

Ей, току що видях и страхотен отговор в твоя нов аватар! Дали сме на едно мнение? :hmmmmm:

Редактирано от dina_qneva
Линк към коментар
Share on other sites

АКо за духовната ни самоличност името на тази - конкретната личност, през която тя се проявява, не е важно - то защо сме тук - да си бяхме стоели на небесата ... Всичко е важно. В сайт посветен на Истината използването на никове е против моите разбирания. А персоната, малкото ни аз - би могла да е добро отражение на онази - Реалната ни самоличност... !

А ако тази личност влезе без самоличност тук във Форума ? Ако не е избрала нито ник, нито аватар? Или избере такива, които не ни харесват?

http://www.vbox7.com/play:3488a9bc

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:

eeeeeeeeeeeeeeхе ! Въпрос на зрителносубектобективновъзприятийнопредс

тавно мислене или недоразуменийнонедоогледано вписване. Хахахаха ! Само не искам да се превърне в полемичнопреосмислящо изчистване. ААААААААААААА този път няма да си сменям аватара, а очилата. :3d_167: Благодаря ти и се радвам, че си се развеселил в горещия съботен ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Хахахха, а лозунгът ти може и да звучи нещо такова:

Всеки сам избира правилото си: Откритост или зад ник.Същото както и при аватарите.

Орлине, вярвам, че така ще се забележи внезапно редуциране на броя сред така непоносимите за теб псевдоними:-)))))

*биийп! Важно уточнение: не си падам никак по цинизма. Но тази вечер така хубаво се посмях...:-)))

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Ако в портал за съзнателен живот крием персоната си, ще го правим и другаде. И в края на краищата ще се крием опреди всичко от себе си. За мен криенето зад ник си е лъжа!..действително има криене и действително има театър в този форум. ...

По отношение на никовете в този форум още от преди 1.5 години не съм съгласен с допускането им. Всъщност има доста параноя зад използването им!

Е, де..сега уточнения:-)))

"Да свалим лъжата, лицемерието от псевдонимите си братя и сестри, че "Истина" да засияе с пълна сила в нашите очи"

но..хайде и аз да не се увличам в ирония..

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

...

Все пак си мисля, че в сайт, в който честността, съзнателността и Истината са на почит, участието зад ник е малко в дискорд с насоката на форума!

Може би съм малко краен - да помислим заедно!

Jul, защо търсиш помощта на Орлин?

Линк към коментар
Share on other sites

Jul, защо търсиш помощта на Орлин?

Eхаааа, Дина! Ти не ми даваш да се посмея:-))))))

Не търся помощ, помощ - за какво? Обърнах се към Орлин, защото с него по-горе разисквахме нещо и защото той е поставил темата.

Не виждам за какво толкова и ти самата се ровкаш :)

... Лека вечер! :feel happy:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Юл е права, да престанем да се ровкаме кой защо и как е тук дошъл и под какъв псевдоним.

Най-малкото е досадно. Интернет-пространството е затова интернет и затова пространство - да се живее поне в три измерения и това е чудесно. Ако искам да бъда близка с някого, този човек разбира, както и аз. Оттам-насетне, спекулации колкото щеш. Няма нищо общо нито с искреността, нито с честността.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...