Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За да остане природа


Recommended Posts

  • Отговори 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

Взорът види надежда :thumbsup:

Преди време писах за плановете да се обезобрази уникалния пейзаж при Бяла река

Господ чу молитвите ни. Преди няколко месеца реката преляла, разрушила крепежите и отнесла повечето тръби, срутила отново възстановения през лятото път :thumbsup2::feel happy: Да се радваме и развеселим от този одобрителен и подкрепящ знак от Небесните сили!

Но това съвсем не означава че не трябва да се борим и с обществени легални и законови средства.

Ще се моля всеки ден природата на земята и на България да бъде запазена!

Линк към коментар
Share on other sites

Става и всеки ден, само да е вечер, че чак тогава ми мирва главата.

Азбуки, мисля че засега е достатъчно всеки в удобно за него време да отправя светла мисъл към Природата като цяло. Когато броят на практикуващите това упражнение стане достатъчен, може да се говори и за точен час. Струва ми се, че излъчването на още една мисъл, с цел постигане на будност между човеците, също би била на място.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Става и всеки ден, само да е вечер, че чак тогава ми мирва главата.

Азбуки, мисля че засега е достатъчно всеки в удобно за него време да отправя светла мисъл към Природата като цяло. Когато броят на практикуващите това упражнение стане достатъчен, може да се говори и за точен час. Струва ми се, че излъчването на още една мисъл, с цел постигане на будност между човеците, също би била на място.

Съгласна. И все пак който се сети в събота вечер, нека отдели една мисъл. Иначе който когато може, разбира се. Всеки ще си прецени как е най-добре - важно беше да се даде тон.

П.П. Имам предвид, че колективната молитва, която няма нужда да е всеки ден, има съвсем друга мощ и възможности за "размърдване" на въздуха. От колкото и хора да се прави, достатъчно е. Има много, които няма да се обадят, но ще го направят. С времето може да се добавят още. Идеята е да действаме и организирано, освен че всеки прави това, което може на ежедневно ниво.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Това със строежите на Рила е следствие на предходни причини. За мен е ясно, че ако паневритмията се играеше правилно това никога не би било възможно, защото ако бяхме в хармония с "висшия космичен ритъм" /превода на думата "паневритмия"/, то Българя би благувала. Господ е милостив, ще чуе молитвите ни и ще ни помогне, но ние кога ще пораснем, за да си свърешм добре работата?

Линк към коментар
Share on other sites

Ирена, в молитвата не се проси, а чрез нея ние помагаме на себе си, допускайки Господ да ни помогне. Допускайки тоест да изпълним основната си функция на Земята, с която помагаме и на природата - на енергийни канали, които разпростират Неговата Любов върху всичко, което ни заобикаля.

Какво ще пропуснем през каналите е въпросът, независимо какво правим. Да се вайкаме не помага. Действие е нужно - дали чрез молитва, дали чрез конкретни стъпки за корекция на грешките. И в двете е необходимо да се вложи правилната енергия от достатъчно хора, за да се обърнат везните. Това беше идеята. Иначе каквото било, било. Миналото не можем да променим.

П.П. Според мен вчера се получи добре. Нека продължим.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Това със строежите на Рила...

Ето един типичен пример за липсваща будност. Кое е "това"? Имплицитно се ползва някакво съдържание в думите, което не е подложено на размисъл, на доказване, на анализ. Има и много други подобни примери в темата. Ето над това е нужно да се рабти и то усилено... над Будността.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Бетонът полази и Рила

Ски курорт на Езерата

Курорта Паничище-езерата-връх Кабул е вече в строеж. Проектът е за 100

хотела, 14 писти и голям лифт, и обхваща част от националния парк - 1600 хектара са в националния парк.

Трудно ми е да ви опиша какво строителство кипи сега там 2007 година, пътищата са почти готови, 6км за 3 месеца, строят се постаменти за лифт и просеки през гората уж за противопожарна защита, а всъщност огромни и явни писти! институциите и медиите мълчат, защото не само е незаконно ами и проекта е с правителствена подкрепа. В плановете за комплекса е включено дори строителството на 8-мо изкуствено езеро близо до Новата хижа. Събираме подписка, която до средата на февруари трябва да набвоява 100 000 подписа, за да се разгледа с приоритет от Европейските комисари. Има и интеренет версия, за повече подробности forthenature.org важно е да не си мълчим, да говорим за това пред близки, да се разбере че не си даваме планината / сърцата! Информацията трябва да стигне до всеки в тази страна, а и в чужбина, засега инвеститорите действат бързо и безпрепядствано ,защото обществеността не е на ясно какво и се отнема!

Линк към коментар
Share on other sites

Чух че са изсечени много дървета и то не само по трасето на бъдешия лифт, но се е сякло наред. Това са стари дървета, мури, уникални за Европейските планини.

Явно някои хора бързат бързо, докато Европейския съюз не е напълно в правата си да налага вето на такива варварски посегателства срещу природата на България.

Сега работата е спряна, поради големия шум който се вдигна и силното обществено недоволство.

Може би се надяват че хората ще забравят.

Само знанието, смелостта и активната гражданска позиция на мнозинството от народа могат да направят демокрацията Българска реалност!

Линк към коментар
Share on other sites

23.01.2008 (сряда)

начало: 17.30ч. – паметника на св. Климент Охридски

(градинката между СУ и Парламента) 18.30ч. – среща с кукерите на Мавзолея

Бъди от тези, които правят нещата да се случват, а не чака друг да му свърши работата!

да осветим заедно нощните софийски улици, за да донесем светлина по пътя ... за единственото си истинско богатство: нашата природа !

ПОВОДЪТ СА ПРОЕКТИТЕ ЗА ОБЕЗЛИЧАВАНЕТО И БЕТОНИРАНЕТО НА СЕДЕМТЕ РИЛСКИ ЕЗЕРА, а причината, че такива проекти има за всяка планина в България!

Защото те е грижа за нашите планини и не искаш повече язви като Банско! Вярваме, че ще доведеш целия си пещерен/ катерачески клуб, приятелите и роднините си, и всички на които им пука!

Строителството на Паничище е незаконно

http://forthenature.org/docs/2

Нашите граждански искания:

- Да се спре незаконното строителство на Паничище и да се дадат гаранции, че ще се спазва законът и няма да бъдат допуснати ски-курорти на територията на Национален парк Рила!

- Да се спазва европейското и българско законодателство за Натура 2000 в Рила, включително Рила-буфер по хабитатите да се приеме в предложените от НПО граници, като не се изключва Паничище под натиска на инвеститорите!

- Незабавна заповед и реална забрана на всякакво строителство на Иракли и пълна рекултивация на р. Вая за сметка на нарушилите закона!

-----------------------------------------------------------

Шествие

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Май ще има промени в решенията за натура:

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=450056

П.П. Това е добър знак. Нека продължим да се молим за мобилизация на всички светли хора и сили за опазване на нашата природа!

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup2::sorcerer:

Наскоро говорих с неколцина приятели за екологичния проблем в България.

Марксистът каза че не може да се направи нищо за спасяването на Рила, защото нямало било заинтересовани от това. Според него без материална заинтересованост на големи групи от хора, респ. политически партии, интересите на заинтересованите щели да вземат надмощие без оглед на щетите причинени на природата.

Мисля че отношението към природата пряко определя доколко човекът е напреднал в духовното си развитие.

Моралът на миналото е определящ междуличностните отношения и връзката с обществени групи и човечеството като цяло.

Новият морал определя отношението на човека към Цялото, Бога, с отговорност към животните, растенията и красотата и чистотата на цялата природа. Всички форми на живот имат право да живеят.

Призовавам всеки от нас, участниците в този възвишен духовен форум, да се включи в запазването на величествената красота на нашите планини. Българският народ има право на красота и добро бъдеще!

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва сериозно да се дръпнат ушите и то отвън, че сами пробив на бизнес-групировките няма да можем да направим.

Рила не трябва да се пипа, особено около езерата и Кабул!

Кога ще прогледнат човеците и ще разберат, че са зависими от Природата и Бога?....

Нека утре произнесем по една молитва в защита на Рила. Да речем в 19 или в 20 часа. <_<:o

Линк към коментар
Share on other sites

Нека утре произнесем по една молитва в защита на Рила. Да речем в 19 или в 20 часа. <_<:o

:feel happy:

И аз съм за!

Ще си настроя алармата! :thumbsup:

А за колко часа последно?

Редактирано от greenspirit
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам 20 часа, че аз съм с един час назад и до 19 ч. не знам дали ще успея (да избягам от работа).

П.П. Да не забравяме, че 23-ти е и ето такава дата!

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Последно повикване, Последно повикване ...

Да се организираме и да покажем съпричастност към идеята да спасяване на Рилските езера от бетона!

http://saverila.ludost.net/

Линк към коментар
Share on other sites

Последно повикване, Последно повикване ...

Да се организираме и да покажем съпричастност към идеята за спасяване на Рилските езера от бетона!

http://saverila.ludost.net/

Редактирано от aratron
Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Ако още не знаете, вижте какъв хубав и атрактивен еко протест се готви за 23.01 в софия под надслов - 'рила виси на косъм':

http://forthenature.org/actions/81

Ще има кукери, гонещи злото от парламента;

алпинисти, висящи по сградите, светлинни шествия...

На този адрес пък можеже да гласувате за седемте рилски езера като най-възяният български символ.

Това може И да помогне впоследствие за езерата.

Регистрацията е малко досадна и дълга, но не се ядосвайте, само попълвайте smile.gif

http//:infobulgaria.info/bgsimvoli

Поздрави,

Силвина

РИЛА НИ Е МИЛА!

http://forthenature.org

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...