Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За да остане природа


Recommended Posts

Ето запис на предаването по "Инфо Радио" - "Радио Адреналин"

РАДИО АДРЕНАЛИН от 31.10.2007

"Чия е Рила?" и "Кои са големите й врагове - природозащитници, държавни институции, местна власт, местно население, инвеститори, медии или гражданско общество?" - гости в студиото Златна Михайлова и Александра Йоцова (природозащитници) и Симеон Патеев (журналист и блогър)

ИЗТЕГЛИ

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Обществената реакция засега е вяла.

Това ми говори че шансът строителството да не бъде ограничено до разумни граници, са големи.

... не бихме ли могли да ...

Обществото има начини да си намира информация, стига да има желание за това. Но независимо дали и доколко има желание, противестествено е някой да взема решения вместо него - било то строителни компании, било то неправителствени организации. Не че това не се случва - случва се, разбира се. Друг е въпросът това трябва ли да е така. След като едно общество започне да функционира нормално, то няма нужда някой друг вместо него да мисли и да работи.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Обществената реакция засега е вяла.

Това ми говори че шансът строителството да не бъде ограничено до разумни граници, са големи.

... не бихме ли могли да ...

Обществото има начини да си намира информация, стига да има желание за това.

че това не винаги е така се вижда от историята на пропагандата в средствата за масова дез/информация, с такива ярки примери като машината на Гьобелс та до промиването на мозъци в наши дни.

Но независимо дали и доколко има желание, противестествено е някой да взема решения вместо него - било то строителни компании, било то неправителствени организации. Не че това не се случва - случва се, разбира се. Друг е въпросът това трябва ли да е така. След като едно общество започне да функционира нормално, то няма нужда някой друг вместо него да мисли и да работи.

Природозащитниците са една от групите в обществото.

Други групи сега се концентрират върху рушветите.

Обществото не е еднородно, както по средствата си за влияние върху ставащите в момента събития, така и по мотивите, осведомеността, активността и т.н.

"Обществото" е динамика.

Проявената пасивност водеща до екологически нещастия - поражда пасивност, разочарование че "нищо не може да се направи" и отчаяние.

Всеки успех на съзнателните групи ще усилва съзнателността и отговорността на всички.

На запад има вратички за изтичане на информация в необходимия момент. Това са съобщения на анонимни осведомители промъкващи се в самиздат вестници и интернет блогове. Те нямат доказателствена сила, но когато журналистите тръгнат по дирята, могат да разберат и отсеят истината от слуховете.

Мисля че в България обществено съзнание и отговорност има тепърва да се развиват.

Мисля също че трябва бързо да се мисли и действа защото моментът нещо да се направи е сега.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм, Вальо.

И все пак, схемата (намиране на нередност) -> (информиране и ангажиране на обществото) -> (корекция на нередността) е една аварийна, резервна схема. Тя не може да обхване всички случаи и да замести активността на самото общество (имам своето основание да говоря за това понятие като за нещо еднородно). Тази схема се основава на последействието, и затова по съществото си тя е губеща. Например ти знаеш ли в момента колко бизнес - проекти за застрояване в рамките на защитени местности се планират? Не, и никой не може да знае (освен в сюжетите на някои фентъзи- филми, разбира се.. :) )

Тенденцията аварийната схема да замества основната в рамките на обществото ни лично мен ме притеснява.

Виждам трайното решаване на тези въпроси в извършването на такава промяна на съзнанието, че всеки българин да е по малко еколог - ама по душа, сам и истински да милее за Природата, без да е нужно някой да му казва какво да прави или как да мисли.

Имаше една статия във в-к "Днес", в която се казваше приблизително следното: Еко- движенията или ще отиват към все по-екстремистко поведение, все по-далече от закона, или ще прерастнат в зелена партия, каквито ги има в други държави. Че еко-демонстрациите имат екстремен* характер, в момента е очевидно. Но се надявам да прерастнат в сериозна зелена партия, която по сериозни и отговорни начини да помогне за събуждането на гражданската съвест и формирането на гражданското общество, като всъщност бъде продължение на вече развилото се гражданско общество в изпълнителната власт. В интерес на всички ни.

То между другото и ранното християнство е било с екстремен характер... Знаем от Учителя, че тази школа е развила твърде силно отрицателните сили, без да успее да ги трансформира по вътрешен път. Тогава се явяват външни фактори, за да довършат процеса.

Трансформация, трансформация, трансформация... :angel:

---

* Екстремен характер: когато в дадена доктрина определена цнност се поставя над абсолютно всичко останало, често е съпроведено с липса на балансираност и уравновесеност, с превес на емоциите.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

МОЛИТВА И ПОСТ ЗА РИЛА

2007-11-15

Мили приятели,

Рила е светилището на България. Свързана е с мисията и повдигането на българския народ, с пробуждането на всички души по света. Рила е извор на благословения, които е нужно правилно да приемем и отдадем. За да заживеем във вътрешна и външна чистота.

Всички заедно можем да се включим в опазването на Рила от незаконните строежи.

От 14 ноември до 23 декември започваме молитвен наряд за Рила.

Пожелание всеки може да се включи в:

7 часа с Молитва за благословение на българския народ

13 часа – Мисията на Учителя

19 часа - Молитва на избраните

1 часа – Изворът на Доброто

Достатъчно е да забележим едно цвете, за да разцъфти душата ни. Достатъчно е обърнем една своя слабост на добродетел.

С чисти мисли и въздържание да бдим на пост по двама за едно денонощие в щафетен 40-дневен пост. Моля желаещите да се включат в поста да се обърнат към Мария Георгиева (elmira@gbg.bg, skype: elmirabg, тел. 032 64 80 42, 0887 28 44 60).

Бог е Любов.

Молитва за благословение на българския народ

Господи, Боже на Силите, в Името на Христа, чрез Което Име Ти си благоволил да Те призоваваме, ние, Твоите чада, идем тази сутрин и припадаме пред Твоите нозе. Молбата ни, Господи, е да благословиш и упазиш българския народ, святата му верига, духовенството, управниците, министрите, земеделците, учителите, търговците, трудещите се в благороден труд, всички майки и бащи, които вършат Волята Ти и всички добри хора, които работят за Твоето Царство на Земята. Да простреш десницата Си над тях и да ги помилваш.

Господи, възвиси Лицето Си над тях и дарувай им мир! Благослови тоя народ в превъзмогване на всички ухищрения на лукавия и всичките му тъмни сили.

Молим Ти се, благослови душата и духа на тоя народ, за да Те хвали през всичките векове на бъдещето.

Амин.

Мисията на Учителя

Господи, Боже наш, вечна Красота и Виделина на всички ни, нека съзвучието на Твоя Живот да обгърне нашите души.

Отправяме нашите души към Тебе, Извор на всяка благодат, Който даваш Живот и радост на Своите деца и ги утешаваш във всяко време.

Благословен си, Господи, Който ни ръководиш в Пътя на Своята Виделина и ни благославяш чрез Духа на Своята безкрайна Милост и безмерна Любов, чрез която се изявява Твоята Слава. Сърцата ни имат тихо упование в Любовта Ти, която ни съживява.

Благодарим Ти за хубавия Живот, който си ни дал, за всички добрини, които непрестанно правиш заради нас. Всички блага, с които ни обсипваш и ограждаш, идат от Тебе.

Благодарим Ти за светлите мисли, възвишените чувства и благородните подтици, които Святият Ти Дух ни дарява.

Виделината на Твоята Мъдрост да просветли умовете на всички народи, Истината Ти да възсияе във всички души и Любовта Ти да протече през всички сърца, за да влязат народите в света на Любовта и да познаят, че Животът иде от Тебе.

Стори това, което си казал, че всички ще Ти се поклонят и ще прославят Твоето Име.

Подкрепи ръководителите на народите да възприемат Началата на Всемирното Бяло Братство и вземат решения в съгласие с Божествения план за братство и обединение на народите.

Нека цялото Небе работи с Учителя и Неговата Мисия да се увенчае с успех. Словото на Учителя да озари всички съзнания, да бъде възприето и приложено навсякъде в света.

Събуди духа на българския народ, на славянството и на всички народи, които Ти си призовал, за да изпълнят своята мисия.

Подкрепи всички свои работници, дай им сила, знание, любов и вдъхновение да работят с радост за Великото Ти Дело. Изпрати още работници на Твоята Нива.

Простри Своето благословение над нас, които нищо не можем да направим без Твоята сила и благодат.

Ние искаме да живеем по закона на Любовта, за да можем чрез нея да разрешим въпросите, които седят пред вратата на нашите души и да ходим в Твоя Свят Път.

Изпращай ни всеки ден Своя мир и Своята радост. Простри и днес ръката Си върху нас. Ти си ни крепил винаги с Любовта Си и ние ще Ти служим с всичкия си ум, с всичкото си сърце, с всичката си душа и с всичката си сила. От Тебе научихме великия пример в Живота.

Нека нашият живот да принесе изобилен плод за Делото на Господа Исуса Христа и да бъде жертва жива, свята и благоугодна Нему. Святият Христов Дух де се всели в нас, за да ни въздигне и работи чрез нас.

Направи ни избран съсъд за Твоето Дело, укрепи ни да работим за идването на Твоето Царство и неговата Правда на земята. Учи ни да изпълняваме постоянно Твоята блага Воля и с нашия живот да прославим Твоето Име. Заради Своята Любов извърши всичко.

Амин.

Молитва на избраните

Господи, благослови тоя народ, укрепи го, повдигни го, дай му мъжество. Окрили духа му, дай му вяра, упование, надежда в Тебе, да се съвземе и да Те слави през всичките векове на бъдещето.

Стори, Господи, Боже мой, това заради Великото Си Име, с което си знаен през всичките векове.

Направи да се освети Името Ти пред всичките народи и да знаят, че Ти си само Един, в Когото няма измяна и Който си всякога силен да помагаш и да избавяш.

Разпръсни враговете ни, Господи, отпред Лицето Си и ние ще Те славим с чисто сърце, когато ни помогнеш и превъзмогнеш против лукавите духове на ада, които искат да развалят Твоето дело.

Ти, Господи, сам действай сега с крепката Си ръка. Стори това заради Господа нашего Исуса Христа, чрез което Име Ти си благоволил да Те призоваваме.

Амин.

Изворът на Доброто

Господи, готов съм още сега да изпълня Твоята Воля, Която движи всичко живо в света. Ако съм намерил благодат пред Тебе, нека да почувствам радостта Ти в Името на Твоята Любов, Мъдрост и Истина. Господи, тури ме в огъня на Твоята Любов!

Господи, какво искаш да направя за възтържествуването на Царството Ти на Земята и за осветяване на Името Ти пред человеците.

Господи, научи ме да мисля за своите братя и сестри, както Ти мислиш за тях.

Амин.

http://forthenature.org/actions/59

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че е много важно всеки от нас да разбере, че няма право да съди и налага правотата си /от своя гледна точка/, както и от висотата на духовните си постижения да е високомерен спрямо другите, които просто още търсят пътя към себе си и Бога...

Знаем, че Бог е във всеки от нас-вътре и за всеки има индивидуален план...

Харесват ми пост 65 и 68 на Васил :thumbsup2: и аз съм за 2 начин...

Съгласна съм също че Паневритмията енещо велико-сила, която ни събужда, но това е, защото в нея участват хора, които имат точно тази вътрешна връзка с Бога...

Останалите нека погледат, нека преценят като благо им се обясни смисъла... Не ми харесва идеята да се превръща Бялото братство в затворено общество. Нека не забравяме, че Учителя ни е свързал в духовни вериги... вътрешни....

Добронамереното и усмихнато отношение към околните няма да навреди, напротив то е и изпит кой е в Пътя на Христа...

Изпитанията, които ни се изпращат от разумния свят са и подемна сила, която да използваме в издигането си.....

Също важно е и да разберем, че общото, държавата се развиват по-бавно от индивида, но израстналия индивид-Човек може да помага с работа за насочване в по-добри посоки. Ккато и да остави ближните си да правят своите грешки и да усвояват уроците си...

Имаме право на мнение, имаме право на глас, но не и да го налагаме.... :angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Еколози: 20 декара чезнат от Рила
Статия в в-к "Дневник"

Поредното последно гражданско присъствие за Натура!

22 ноември, четвъртък, от 9.30 ч пред Министерски съвет на площад Независимост!

Да защитим Натура! Ако искаме природа...

Източник: http://forthenature.org/actions/62

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

Поредното последно гражданско присъствие за Натура!

22 ноември, четвъртък, от 9.30 ч пред Министерски съвет на площад Независимост!

Да защитим Натура! Ако искаме природа...

Предстои нашите честни и загрижени държавници да гласуват последния окончателен обхват на зоните по Натура 2000 и да прибавят най-накрая т. нар. „отложени” зони �“ само те си знаят в какъв обхват! (и за кой ли път…)

Необходимо е обаче:

1. В обхвата на зоните да влезе "Рила-буфер" и

2. Да отпадне условието, наложено от министъра на регионалното развитие Асен �“агаузов, в Натура да не влизат зоните „с приет общ и/или подробен устройствен план към датата на обявяване на зоната” и концесионните площи!

Това условие противоречи на европейското законодателство и на двете директиви на Натура 2000 �“ за птиците и за местообитанията!

Ако не бъдат приети тези условия, обхватът на зоните ще бъде намален, а защитата им �“ невъзможна!

Това ще доведе до осъждане и наказание на България от страна на Европейския съд, спиране на фондовете за тези зони и освобождаване на пътя на крупните инвеститори за досъсипване на малкото останало от прекрасната ни природа!

Нека заедно заявим твърдото си намерение да я защитим!

За да остане природа в България

Редактирано от greenspirit
Линк към коментар
Share on other sites

Алеята на Учителя в Рила

Мислите ли, че алеята е избрана точно?...

Преди седмица бях там. Строителството на прословутия път пресича тази алея няколко пъти, а както може би знаете, агенцията за недвижими имоти Мирела - вече продават на зелено апартаменти, покрай Рилските езера.

Ако наистина се случи това, тези малоумници да посегнат на малкото ценно останало в България...ще е истинска трагедия за потомците ни.

Призовавам всички да подкрепят възможно най-активно кампаниите за опазване на Рила...

21082005-063.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

...агенцията за недвижими имоти Мирела - вече продават на зелено апартаменти, покрай Рилските езера

Доколкото знам, "покрай Рилските езера" е една рекламна фраза в този контекст и не бива да се схваща буквално. Става въпрос за района на Паничище, което е доста широка представа за "покрай". За този район знам за планове за строежи. Той не попада в територията на парк Рила обаче. Аз лично не виждам нещо лошо конкретно в това. Не виждам и нещо незаконно. Виж, ако застроят апартаменти по алеята на Учителя, тези прекрасни девойки няма да има къде да се разхождат и ще бъде наистина много жалко за всички ни... :)

Не, сериозно: надявам се тази алея да не се превърне един ден в 'улица' на Учителя... Това наистина не бива да се допуска. Най-вече с позитивни компании и мисли - например "За" запазването парк Рила а не например "против" незаконните строежи, както е масовия вариант...

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Да Теодор, точно за това имах предвид в постинга ми. Ако добавиш и нещо лично освен линка, който всеки може да открие сам, можем да обогатим познанията си по въпроса евентуално. Например - конкретни твърдения, които да са проверими.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравей Теодор!

Невероятен проект и дай Боже да го направят по скоро!

Ще уточня,че аз съм роден в Дупница и познавам доста добре района...

Езерото от снимките е в една долина в която преди доста години се източваха септичните ями на 80% от хотелите в

Паничище.Сега си давам сметка значи защо са направили канализация на целият район и всички отпадни

води ги свалиха долу в Сапарева баня и там ги чистят...

Че как го виждаш този комплекс на "Смръдливото езеро" /така му казваме/,ако продължават да се сипят боклуци там?

А мислиш ли,че ако има такъв комплекс и хора живеят там,ще е като сега пущинаци и мърсотия навсякъде?

Абе хора еколози Вие ходите ли на планина или от време на време четете по вестници,какво е положението...и се

изказвате?

И последно Какво общо има този проект със "застрашаването" на 7-те Рилски езера?Та той е на 6-7 часа път до тях!

Мисля,че трябва да се изказвате по подготвени...Аз съм напълно "ЗА" такъв проект,защото той ще помогне много на района за възстановяване на неговото екологично равновесие нарушено през социализма!

Дилемата може би е в рекултивиране на района след застрояването,почистване от строителни отпадъци,допълнително залесяване...,хора които да следят стриктно за това.

А защо да не се дадат идеи с които да се вземе от печалбата на фирмите и купувачите и да се вложат пари в Ваши

екологични проекти ?

Много трудно вече ги разбирам тези еколози ... :(

Линк към коментар
Share on other sites

Проектът за ваканционно селище на "природния феномен" безоточното езеро "Паничище" е една малка част само от запланувания "Супер Паничище".

Можете да видите проекта за ски-курорт - Паничище. Разположението на бъдещите писти, ски съоръжения и кабинкови въжени линии на адрес:

http://forthenature.org/upload/files/Panic..._spored_OUP.pdf

Има писано много за проекта Паничище- Езерата - Кабул.

Мога да добявя само допълнително цитати от чуждестраннитете медии публикувани на блога на Мишел

Тъй като уважавам мнението на всички в този форум, не искам да налагам своето мнение. Нека всеки сам разсъди и прегледа изнесените факти. Фактите сами говорят... Послушайте сърцето си. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен - нека не изгаряме юргана заради бълхата... че после става студено :) Качеството "Различаване" е много необходимо, не само за окултния ученик, но и за всеки човек в днешно време.

Линк към коментар
Share on other sites

За всички от гр. Пловдив

РИЛА НИ Е МИЛА: 25.11.07г, 13ч. на "копчетата" пред община Пловдив.

Отново се събираме в града на тепетата, за да разбудим духа на гражданското общество. Ще оставим ли планините, въздухът, водата...всичко да бъде съсипано пред очите ни!

Опазването на природата зависи от всички нас, а НИЕ ЗАВИСИМ ОТ ПРИРОДАТА. Нека не забравяме тази жизненоважна истина.

Очакваме подкрепа от всички, които най-малкото се интересуват от собственото си здраве.

Публикуван от Нели Арабаджиева в 2:46

Аз ще бъда там, може и да се видиме с някои от вас.

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=402802

ЕТО и карта на зоната която отпада от Натура 2000.

ТУК също се вижда добре - зоната в червено опасваща Рила

...

Редактирано от greenspirit
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Поне си правете снимки на Рила, защото тя загива!

С публикуваното по-долу искам да Ви призова всеки от вас активно да подкрепя протестите на природозащитниците, а не да ги гледа по телевизията!! Нужен е силен отпор на мафията, която иска да съсипе това, заради което все още /поне моето семейство/ сме в България

от Фото-Форум.нет:

предисловие:Преди няколко години, призовах близки да снимаме по селата бабите със забрадките, защото след 10-ина години няма да има вече такива...

призив:Днес Ви призовавам, професионални фотографи, а и любители,

Снимайте 7-те Рилски езера и Рила планина , за да могат децата ни да видят каква природа е имало в България...

Снимайте и последователите на Духовното учение на Петър Дънов, защото те едва ли ще се събират повече, след като около езерата изникнат познатите ни от Слънчев бряг бетонни "красоти".

----------

Седемте езера на покритата със сняг планина Рила в Южна България се намират точно под връх Мусала, най-високият връх в страната. Наскоро красотата и спокойствието на района бяха нарушени от шума на верижни триони в гората под езерата. Точно над езерото на най-голяма надморска височина, наречено „Сълзата”, тежка техника разчиства място за нов седалков лифт за ски туристите. В близост до лифта една от хижите в националния парк е превърната в „Курорт Еделвайс”, съобщава американското електронно издание ”КорпУоч”. Ски проектът в Рила отразява държавното безумие за „осребряване” на очаквания туристически бум в България. Тук, сред най-високите върхове в региона, изграждането на нови ски комплекси обещава работа и икономически растеж за една от най-бедните държави в Европейския съюз.

При по-внимателни вглеждане прекрасния нов свят на свободната инициатива в Национален парк Рила изглежда повече като корпоративна афера, ползваща преимуществото на услужливи полиция и политици, докато унищожава околната среда.

Например, преди няколко седмици еколози от „За земята” заведоха журналисти (сред които и репортер на изданието) до място, предвидено за проект за 147 млн. долара. Неочаквано се появи група мъже, които заплашиха еколозите с убийство. Малко по-късни се появи и полиция. Те не казаха нищо на нападателите, но предупредиха еколозите: „Следващия път може и да се появим твърде късно”. След което помогнаха на „гангстерите” принудително да върнат журналистите и еколозите в автомобилите им.

източник :"Информационна агенция Фокус"

Отговори на това съобщение

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Текста на агенция "Фокус" впечатлява с географските си, строителни и фактологични твърдения. Може би за американците звучи естествено 7-те Рилски езера и вр. Мусала да са в непосредствена близост. Също можем да разберем това, че биха приели нормално и съобщението, че тежка строителна техника работи "малко над най-високото от 7-те езера" - при най- тежки зимни условия (датата на публикацията на "Фокус" е 05.01.2008). Мисля, че е крайно време участниците в Портала да педложим инвеститорите, извършващи описания безпримерен подвиг, за приз в "Гинес" за работа със строителна техника в най-неблагоприятни климатични, височинни и теренни условия. А агенция "Фокус" - за приз в "Гинес" за най-достоверната, щателно проверена и професионално поднесена новина, която може да бъде намерена в Интернет - пространството.

Накрая, но не на последно място, бих предложил за приз в "Гинес" и американското електронно издание "corpwatch.com", което със статията си хвърля обилна светлина върху мистериите на Българските планини, География и Природа - за най-информативна и точна статия за далечна и непозната (на братята американци) страна.

Съчуствам искрено на еколозите, претърпяли описаното премеждие преди няколко седмици. За следващата акция се надявам наистина да ги подкрепим ефективно. Предлагам да носим със себе си и лично оръжие и - който има - куче, по възможност по-едро и силно. Трябва да се съберем наистина много хора на събитието, понеже е важно. Побеждавайки психически и физически мутрите и строителните компании работещи в региона, ще разрешим въпроса с опазването на Българската природа, в каквото и да се състои той всъщност.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора,

нека си назначим ден и час за колективна молитва за Рила и езерата. Това не изключва ходенето дотам и конкретните действия (трудно за хилядите българи в чужбина), но ние трябва да обърнем нещата на енергийно ниво. Планината не получава достатъчно Любов и Светлина от нас, а има нужда. По подобен начин, чрез молитва комбинирана с конкретни действия успяхме да преобърнем баланса на силите в института, в който работя. Отне няколко месеца, почти година, но едно по едно нещата се наредиха, дойдоха положителни хора и изтласкаха негативните влияния по естествен път.

От доста време си мисля и за нещо подобно за нашата природа. Кой кога има време, за да си уговорим ден и час? Всеки може да се помоли или да медитира - да прави каквото може, важно е фокусът на Светлината и Любовта да е върху планината. Желаещи?

Линк към коментар
Share on other sites

Много тъжна тема. :(

Съчуствам искрено на еколозите, претърпяли описаното премеждие преди няколко седмици. За следващата акция се надявам наистина да ги подкрепим ефективно. Предлагам да носим със себе си и лично оръжие и - който има - куче, по възможност по-едро и силно. Трябва да се съберем наистина много хора на събитието, понеже е важно. Побеждавайки психически и физически мутрите и строителните компании работещи в региона, ще разрешим въпроса с опазването на Българската природа, в каквото и да се състои той всъщност.

:thumbsup::hmmmmm::unsure:

Василе, не знам до колко си сериозен...? Не ми е ясно как се побеждава психически и физически една мутра?

Но като гледам как се руши природата на България от хора нямащи грам мозък ми идва да напиша доста остри неща. При това с конкретни имена. Но само ще отворя работа на модераторите. ;)

Така, че не ми остава нищо друго, освен да цитирам Вазов:

От никъде взорът надежда не види ...

:3d_119:

azbuki :thumbsup:

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

За момента смятам, че е актуално да действаме на разумно и рационално нива като начало. Твърденията че 7-те езера и парк Рила са застрашени от строежи в момента са очевидно неоснователни за всеки който си даде труд да проучи състоянието на нещата самостоятелно и без внушения. Самото всяване на паника и ужас на чисто емоционална основа - основателен или не - е метод не на Бялото братство и ВЕЧЕ работи във вреда на природата и срещу запазването на това свещено място. Колкото повече хора смятат, че нещата са зле, толкова по-зле - по принцип....

Така че нека мислим положително и да имаме вяра! Нека бъдем добре информирани и будни, да не се оставяме да ни подвеждат да мислим в погрешна посока, без нашият информиран избор и съгласие. Тук визирам всички участници в процеса - както строителните компании, така и еко-организациите.

@Азбуки:

Имам желание да се включа в подходящ молитвен наряд за действия на енергийно ниво. Не само за Рила и Езерата, а за цялата Природа. Човекът да осъзнае връзката си с Живата, Разумна Природа. Мисля че имаше тема за това, започната навремето от мен.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Негативното мислене на българина е най-големият му бич, да, но и на хората като цяло. И германците ги прихваща на моменти. В споменатата ситуация в нашия институт убедих студентите да действаме положително, настоятелно и уверено, без размисли за смисъла - просто да не гледаме как нещата с еразпадат пред очите ни. Това размърда много въздуха, направиха се множество малки стъпки и там, където всички бяха отписали възможността за подобрения, такива изведнъж настъпиха. Но е необходима упоритост и "целта" дълго да бъде зареждана с положителна енергия, подкрепена с положителни действия, без борба с негативните тенденции, където се губи положителна енергия, а просто чрез работа над алтернативите.

За колективната молитва: Аз съм много заета през седмицата, но в събота вечер обикновено имам спокойствие. Може би някъде късно, след 9 вечерта (това би било 10 българско време). Мога да започна още тази вечер и да навия и всичките си познати с подобна настройка на ума. Разбира се, че ме вълнува цялата природа, не само Рила, но може в зависимост от ситуацията да поставяме акцента на медитацията на различни "места" - това в контекста на една цялостна мисъл за природата.

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм "ЗА" идеята! Тук има събран голям потенциал и може много силно да се въздейства на събитията. Васил е напълно прав, че повтаряйки колко за зле нещата ние им даваме сила наистина да станат такива.

Добре ще е дори всеки ден да отделяме по 10 мин. по едно и също време и да насочим вниманието си като канал към природата на България, а и към цялата планета и да я дарим с това, с което тя ни дарява безкористно откакто съществуваме. Наистина всеки един по такъв начим може да помогне многократно повече от всякакви акции, в които горивото е гневът и чувството за безпомощност. А когато се затопли ще се съберем наживо на езерата на една мащабна групова молитва/медитация :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...