Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вярата в себе си


Надежда

Recommended Posts

Вяра в себе си - за мен просто е вяра. Имам ли вяра имам сили. Вярвам в себе си, но то е защото вярвам в Бог. Аз може да съм в момент на слабост, но ако имам нещо постоянно, неотменно, и в моментите на слабост ще намирам сили. Затова за мен не е важно да вярвам в себе си, а да имам ориентир, нещо което няма да се промени.

Мисля, че и при другите е така. Важно е да се Вярва. Но ако някой избере да вярва в нещо преходно - пари, власт, приятел - ако тези неща се сринат, ще се срине и той. Затова вярата трябва да е извън земните измерения, в нещо недосегаемо от света - така ще може да черпи сили независимо как се променят нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Отговори 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Каква е разликата между вярата и надеждата? Вярваме в нещо, но то не се случва  и оставаме разочаровани. Имаме надежда, тя се проваля и отново оставаме разочаровани.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярваш,просто вярваш, не в нещо или в някой.Добре е да не се бъркат желания с вяра.Разочаровани сме, когато нещата не са станали,както ние искаме--убедени,че това което искаме е най-доброто за нас.

А добре е да се вярва и в земния живот,не само в отвъдния.Живота не е само горе,той е и долу.

Надеждата има една страна,която е добре да се избягва; надявайки се само, забравяш ,че можеш, или поне да опиташ.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш някаква цел, преследваш я, но нещо се проваля и не става. В една книга прочетох, че всичко което искаш си идва на точното място, в точното време. И трябва ли да стоиш да чакаш да дойде това време,за да се сбъдне мечтата ти? А тя е една.Вярваш,  че ще стане, но си оставаш с вярата и надеждата. И когато, това което искаш най-много не става, всичко се преобръща, имаш чувството, че светът е срещу теб. Тогава?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако мечтата се сбъдне точно както я очакваме и желаем, дали това наистина ще бъде най-доброто за нас? Сигурни ли сме? Може би като не я сбъдват, ни пазят от нас самите?

 

Вярата в себе си има един много сериозен враг. Угризенията, че сме можели да бъдем или да направим нещо по-добро и по-разумно от това, което вече сме били или направили в миналото. 

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш някаква цел, преследваш я, но нещо се проваля и не става. В една книга прочетох, че всичко което искаш си идва на точното място, в точното време. И трябва ли да стоиш да чакаш да дойде това време,за да се сбъдне мечтата ти? А тя е една.Вярваш,  че ще стане, но си оставаш с вярата и надеждата. И когато, това което искаш най-много не става, всичко се преобръща, имаш чувството, че светът е срещу теб. Тогава?

Преди  твоя въпрос(заключение) има и друг---Къде бъркам , какво не е достатъчно , какво още трябва ? :) За да си отговоря правя ритуал ,,казвам--Благодаря за ситуациациата ! Благодаря за урока , благодаря за светлината осветяваща истината ! Благодаря за разбирането което получавам !:wub: " ...  И търся .

пп----:wub:---обичащ себе си .Влюбен в живота------------условие

Много хора си представят живота , като нещо точно определено , даже и неизменно .Но живота не е такъв .Той е аморфен . Пластичен , почти течен . За това можем да избираме какво ни се случва , като просто сменяме гледната си позиция . Дори и да не е както го казвам . Неоспоримо е колко малко са познанията , който имаме за вселената , живота . Това включва и всичко случващо се сега с всеки от нас . За това е добре да търсим обяснения .

В  друга тема си написала ,,Защо се случват всички тези нещастия?" .  Контролирам живота си , чрез контрол над думите и мислите . В този случай бих се запитал ,,защо приемам по този начин случващото се ? " . Събитията се случват и аз ги приемам с въпроса--защо--...От мен зависи кой отговор ще приема за достоверен .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...
В 17.01.2004 г. at 2:11, Надежда каза:

Вярата е жизненоважна, казват. Без нея животът бил труден и бурен. Не случайно "Блажени са вярващите..." И все пак? Лесно ли е да вярваш в себе си и кое е това, което ти помага през трудният път на неверието към себе си?

Живия възрастен човек , е продукт на вярата си . От вярванията ни , от вярата ни , от концепцията  за всеобщия живот , зависи какво ни се случва .Тук ще споделя едно видео на Стойчо Керев , в което дебело се подчертава колко сме зависими от това в което вярваме . Защото от всеки един зависи пред какво ще се отвори и какво , добро или лошо , ще влезе в живота му .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...