Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Надежда

Вярата в себе си

Recommended Posts

Вяра в себе си - за мен просто е вяра. Имам ли вяра имам сили. Вярвам в себе си, но то е защото вярвам в Бог. Аз може да съм в момент на слабост, но ако имам нещо постоянно, неотменно, и в моментите на слабост ще намирам сили. Затова за мен не е важно да вярвам в себе си, а да имам ориентир, нещо което няма да се промени.

Мисля, че и при другите е така. Важно е да се Вярва. Но ако някой избере да вярва в нещо преходно - пари, власт, приятел - ако тези неща се сринат, ще се срине и той. Затова вярата трябва да е извън земните измерения, в нещо недосегаемо от света - така ще може да черпи сили независимо как се променят нещата.

Сподели това мнение

Каква е разликата между вярата и надеждата? Вярваме в нещо, но то не се случва  и оставаме разочаровани. Имаме надежда, тя се проваля и отново оставаме разочаровани.

Сподели това мнение

Вярваш,просто вярваш, не в нещо или в някой.Добре е да не се бъркат желания с вяра.Разочаровани сме, когато нещата не са станали,както ние искаме--убедени,че това което искаме е най-доброто за нас.

А добре е да се вярва и в земния живот,не само в отвъдния.Живота не е само горе,той е и долу.

Надеждата има една страна,която е добре да се избягва; надявайки се само, забравяш ,че можеш, или поне да опиташ.

Сподели това мнение

Имаш някаква цел, преследваш я, но нещо се проваля и не става. В една книга прочетох, че всичко което искаш си идва на точното място, в точното време. И трябва ли да стоиш да чакаш да дойде това време,за да се сбъдне мечтата ти? А тя е една.Вярваш,  че ще стане, но си оставаш с вярата и надеждата. И когато, това което искаш най-много не става, всичко се преобръща, имаш чувството, че светът е срещу теб. Тогава?

Сподели това мнение

Ако мечтата се сбъдне точно както я очакваме и желаем, дали това наистина ще бъде най-доброто за нас? Сигурни ли сме? Може би като не я сбъдват, ни пазят от нас самите?

Вярата в себе си има един много сериозен враг. Угризенията, че сме можели да бъдем или да направим нещо по-добро и по-разумно от това, което вече сме били или направили в миналото. 

Сподели това мнение

Имаш някаква цел, преследваш я, но нещо се проваля и не става. В една книга прочетох, че всичко което искаш си идва на точното място, в точното време. И трябва ли да стоиш да чакаш да дойде това време,за да се сбъдне мечтата ти? А тя е една.Вярваш,  че ще стане, но си оставаш с вярата и надеждата. И когато, това което искаш най-много не става, всичко се преобръща, имаш чувството, че светът е срещу теб. Тогава?

Преди  твоя въпрос(заключение) има и друг---Къде бъркам , какво не е достатъчно , какво още трябва ? :) За да си отговоря правя ритуал ,,казвам--Благодаря за ситуациациата ! Благодаря за урока , благодаря за светлината осветяваща истината ! Благодаря за разбирането което получавам !:wub: " ...  И търся .

пп----:wub:---обичащ себе си .Влюбен в живота------------условие

Много хора си представят живота , като нещо точно определено , даже и неизменно .Но живота не е такъв .Той е аморфен . Пластичен , почти течен . За това можем да избираме какво ни се случва , като просто сменяме гледната си позиция . Дори и да не е както го казвам . Неоспоримо е колко малко са познанията , който имаме за вселената , живота . Това включва и всичко случващо се сега с всеки от нас . За това е добре да търсим обяснения .

В  друга тема си написала ,,Защо се случват всички тези нещастия?" .  Контролирам живота си , чрез контрол над думите и мислите . В този случай бих се запитал ,,защо приемам по този начин случващото се ? " . Събитията се случват и аз ги приемам с въпроса--защо--...От мен зависи кой отговор ще приема за достоверен .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега