Jump to content
Порталът към съзнателен живот

More Jazz


Guest aorhama

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

A-a-a, тези момчета много ги бива - а ето и още един от "същата мая", много луд...

:thumbsup: Точно от Keith Jarret имах нужда в този момент

Човекът просто си го може ..

и умее по невероятен начин да ме накара да се себепочувствам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам те напълно, Дара.

Между другото, открих темата без да искам. Грешен клик. Така че, ако искаме да не я преместят, би било добре тя да съдържа и лични коментари, излизащи от рамките на "музикалните поздрави". Нека не се ограничаваме жанрово в джаза, а да си говорим за Музика изобщо. Музика - с голямо М!. В това число и кючек. Музиката, родена от сърцето, съдържа отговорите на толкова много въпроси, разглеждани в този форум. Тя е е не по-малко показателен ключ от аватарите, личните подписи и всички останали начини да себеизразяваме свободно.

А това е за малко разнообразие:

http://www.youtube.com/watch?v=xz7cbBhbM9M

Линк към коментар
Share on other sites

О, да ..

Музиката с главно М :)

За мен е невероятно удоволствие споделения музикален момент. Защото музиката е универсален език, а и най-лесния начин за комуникация в емоционалността ни :)

Помня преди години как се събирахме на един таван, слушахме Майлс Дейвис, Маркус Милър, Гарбарек и т.н. Часове наситени с музика, малко думи и много емоция ..

Сега всеки тръгна по пътя си, но всеки път когато си пусна джаз мога да усетя онзи момент отново :)

Всъщност съм отворена за всякакъв тип музика ..

С нея израстнах, с нея формирах светоусещането си, .. себе си .. :)

п.с. А Боби Макферън е уникат :thumbsup:

Редактирано от darra
Линк към коментар
Share on other sites

Нито кебапчета, нито бира ще предложа, за да ми е по-истински споменът. Darra, ти така си обхванала територията на таваните, че за мен остана да допълня още и за мазетата. На шега, но другото, което казваш е самата истина. Начин на живот беше за дълго.Към думите ти бих добавила, че се сливаха нощите и дните. Понякога нямаше време и за разговори в разузнаването и тичането от зала до зала. Търсеше се всякаква невъзможна възможност за да се влезе на концерт. Първото изпълнение е на известен музикант и точно неговият концерт в последния момент промени местонахождението си. Лелеееее като си спомня къде намерихме "проход" до залата...през малкото прозорче на една тоалетна и от там по водосточната тръба и през прозореца .

П.С. Аорхама, а автографът ми от изпълнителя остана в китарата ми до една стена до която ме бяха притиснали...забравила съм я - стената. Музиката още ми е начин на живот.

Редактирано от dina_qneva
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, слизам от тавана и пускам нещо, което да раздвижи малко зажаднелите за лудешки ритъм души :)

Разбира се, това е много повече от танго :)

Сигурно няма да мога да го изтанцувам, но пък със сигурност се оставям на магията на ритъма да прави с мен каквото си поиска :thumbsup1:

Astor Piazzolla - Libertango

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, слизам от тавана и пускам нещо, което да раздвижи малко зажаднелите за лудешки ритъм души :)

Разбира се, това е много повече от танго :)

Сигурно няма да мога да го изтанцувам, но пък със сигурност се оставям на магията на ритъма да прави с мен каквото си поиска :thumbsup1:

Astor Piazzolla - Libertango

Дали само при мен не се отворя линка?

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, слизам от тавана и пускам нещо, което да раздвижи малко зажаднелите за лудешки ритъм души :)

Разбира се, това е много повече от танго :)

Сигурно няма да мога да го изтанцувам, но пък със сигурност се оставям на магията на ритъма да прави с мен каквото си поиска :thumbsup1:

Astor Piazzolla - Libertango

Дали само при мен не се отворя линка?

А, сега, за да не се повтаряме, да чуем и това Нуево Портенйо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Открай време т.нар. джаз е синоним на музика на свободата. И с рока е така, ама не съвсем. Все пак, Истинската Музика не се вмества в никакви жанрови ограничения, защото реката на живота никога не спира да тече. И то за всички. Винаги ме е интересувало тайнството на творческото вдъхновение, произтичащо от определено верую (не религия).

Затова и се сещам за Нусрат Фатех Али Хан (в превод името означава "Кралят на Началото на Успеха"). Музикално-религиозната традиция на суфите в Индустан се нарича "кавал" (qawwal). Аз не намирам голяма разлика между свободното разказвачество на един добър джаз импровизатор и дивите сърдечни фойерверки на Нусрат. Ето какво имам предвид:

http://www.youtube.com/watch?v=gi12fxjlq5E

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, Дина!!! :feel happy: Благодаря ти за поздрава!

Връщам ти вълшебството с любимия ми Сачмо, с него Елла е брилянтна.

А това парче ме топи, топи и изчезвам... в кадифето на най-великия джаз тромпет на всички времена и неповторим глас в комбина с нейния глас-ласка:

http://www.youtube.com/watch?v=1yKgAEkCKxY...ted&search=

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ay on this planet we are born again and again. A gold sun rises in the East, but for us, it is a black sun. Each time the black sun rises, dazzling and tremendous, its sadness flows into us. "If this sadness could not flow out of me, it would kill me".

I listen and I see a horse-dragon swim up out of the Black Sea. It climbs into the air. Play on, play on - what can we do but long for for this dragon-water from the Black Sea to fall on us?

Robert Bly

I have courted the fire for a very long time, and many sparks have flown in the pasт, but the music in this recording speaks, finally, the language of the flame itself.

Keith Jarrett

С тези два кратки текста Кийт Дж. представя соловия си Виенски концерт, който в този момент слушам. (Издаден е преди 15 г. и е един от най-непопулярните, поне у нас).

Ако екипът на портала даде акъл как да стане, мога да го предоставя за "качване" и да се слуша онлайн. Идеята е добра и за други албуми. Ако в "музика за слушане онлайн" се качат албуми от също тъй висок клас, най-малко може да се очаква повишена посещаемост. Това някак си би могло да се отрази положително и на финансовите перспективи на сайта. Всъщност, ако идеята бъде приета, сайтът би могъл да си направи цяла онлайн фонотека. Предполагам, че мнозина биха предоставили с радост редки албуми.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Аорхама, идеята ти наистина е много добра, особено що се отнася до велики музиканти като Кийт Джарет. Още повече, че има много едва ли не апокрифни концерти, за които знаят малцина. И аз ще се радвам идеята ти да се реализира, но честно казано, се съмнявам, имайки предвид спецификата на този сайт.

Линк към коментар
Share on other sites

Представям ви "Розенберг трио"- роднини на големия Джанго Райнхард- един холандси циганин, който напарви китарата повече от инструмент за поддържане на ритъм...

Запознах се съвсем наскоро с музикатана това трио, чрез един мой много скъп приятел, който ги познава лично...

Jango Tiger- Rosenberg Trio

Линк към коментар
Share on other sites

Представям ви "Розенберг трио"- роднини на големия Джанго Райнхард- един холандси циганин, който напарви китарата повече от инструмент за поддържане на ритъм...

Запознах се съвсем наскоро с музикатана това трио, чрез един мой много скъп приятел, който ги познава лично...

Jango Tiger- Rosenberg Trio

Благодарности на Кристиан за доброто настроение. И една забележка: Джанго Р. е унгарски циганин. Думата е мануш, което и обяснява името долу вдясно на кадрото. Абе, Розенберг не беше ли еврейско име?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...