Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво мислите за тези предсказания на Ванга ?


veselinvalchev1981

Recommended Posts

Ванга си беше феномен - не от най - висшите, но си беше феномен и определено имаше попадения. Преди 20 години се "засилих" да ходя при нея. Отидох на Рупите, но пазачаът ми каза, че имало хора, които чакали от 1 - 2 седмици, пък аз сега съм дошъл и съм искал да влеза веднага. Седнах до оградата. Извадих едно джобно издание на Новия завет и започнах да си чета. По тъмно вече една правителствена черна Волга дойде да вземе Ванга, за да я закара в Петрич. Казах си: "Това е шансът!" и я пресрещнах, когато тя отиваше да се качва в колата. Спрях я и я заговорих. Тя ме попита: "Ти ли си момчето, което беше седнало край оградата и четеше Новия завет?" Казах й, че съм същият, че съм студент в Търново, не разполагам с време и затова искам да ме приеме. Тя ме попита какъв е проблемът. Казах й: "Семеен." Усетих я как за момент се вглъби. През нея сякаш премина някакъв ток. Убеден съм, че в този момент й беше подадена някаква информация - вероятно сцени (минали и бъдещи) от живота ми... Изненадващо млъкна и повече нищо не ми каза, въпреки че аз се опитах да нахалствам (което не е в мой стил). Но въпреки че тя беше грубовата жена и не си поплюваше с такива "нахалници" като мен, не ме "насмота", както правеше обикновено в такива случаи, а тихомълком седна в автомобила, който след малко потегли, оставяйки ме в недоумение какво ли видя пророчицата. Трябва да отбележа, че проблемът, който беше повод да отида при Ванга, не се разреши според желанието ми.

Десетина години по - късно, или малко повече, Ванга ми се яви насън, за да ми каже: "Най - важното нещо за човек е любовта му към Бога. Но за да има тази любов, мисълта му трябва да е постоянно прикрепена о Него!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Убеден съм, че в този момент й беше подадена някаква информация - вероятно сцени (минали и бъдещи) от живота ми... Изненадващо млъкна и повече нищо не ми каза, въпреки че аз се опитах да нахалствам (което не е в мой стил). ... тихомълком седна в автомобила, който след малко потегли, оставяйки ме в недоумение какво ли видя пророчицата. Трябва да отбележа, че проблемът, който беше повод да отида при Ванга, не се разреши според желанието ми.

Мисля че е нямала право да се намеси.

Важните неща в живота на определени хора трябва да станат единствено с личен избор.

"Най - важното нещо за човек е любовта му към Бога... за да има тази любов, мисълта му трябва да е постоянно прикрепена о Него!"

icon12.gif:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_161:

Мисля си че е рано да правим каквито и да е било разбори за тези предсказания просто трябва да мине време , времето ще отсее истината...

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз мисля, че Ванга е искала да каже на хората да се държат за истинските ценности в живота, за да оцелеят в това мътно време, в което живеем. Важно е да програмираме нещо хубаво, за да се изпълни.

Сигурна съм, че доброто е по-силно.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.vbox7.com/play:11881b47

Ще обърна внимание на 3 не че останалите не са важни :rolleyes: :

"Деца в България ке стане добре...Ке се живее добре" , "Не се карайте Всички сте божии деца.България ке се оправи-чакат я добри дни" , "Ще мине време България ще изправи снага,самочуствието на хората ще порасне".

Е България ще се оправи,мога да кажа че това време наближава колкото и странно да звучи за повечето хора.Уповавам се също и на Димитар Захариев,който също казва че съвсем скоро 2009-2010 година страната ни коренно ще се подобри,минималната заплата в България ще е около 1000 евро,пенсиите също много ще се вдигнат и хората ще си върнат нормалното изражение по лицата :dancing yes: .Това го пиша за да го има черно на бяло написано.Пък и сигорно 90% от хората невярват че страната ни ще се оправи някога.Аз следя какво говори Д.Захариев и досега всичко си е станало така както го казва,така че съм спокоен за нашето бъдеще.Не че на човек му трябват много пари,мен и сега си ми стигат 300 лв на месец,но ще се чуствам по добре когато и народа ни се успокои :rolleyes:

Умен си приятелю,аз също вярвам,че България ще се оправи.Всичко добро на теб пък и на всички ни.

Аз мисля, че Ванга е искала да каже на хората да се държат за истинските ценности в живота, за да оцелеят в това мътно време, в което живеем. Важно е да програмираме нещо хубаво, за да се изпълни.

Сигурна съм, че доброто е по-силно.

Браво и от мен Цвети.Всичко добро ти желая.
Линк към коментар
Share on other sites

Нека не забравяме, че "пътят се изгражда от стъпките..."Когато се стигне до кръстопът, човек /народ/ има избор и в зависимост от него може да измени хода на събитията. Аз вярвам, че за България предстоят много силни и хубави моменти. Истинските стойности и богатства не са само в материалните блага и когато това влезе в ежедневните ни убеждения, ще сме силни...

И доброто и злото работят за израстването ни. Нека простим и обикнем враговете си, мисля, че в това е Силата...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Нека не забравяме, че "пътят се изгражда от стъпките..."Когато се стигне до кръстопът, човек /народ/ има избор и в зависимост от него може да измени хода на събитията. Аз вярвам, че за България предстоят много силни и хубави моменти. Истинските стойности и богатства не са само в материалните блага и когато това влезе в ежедневните ни убеждения, ще сме силни...

И доброто и злото работят за израстването ни. Нека простим и обикнем враговете си, мисля, че в това е Силата...

Здравей,Хамелеона да съгласен съм,че и доброто ражда зло и злото ражда добро.За това няма зло,има само страх който ражда ревноста а тя на свои ред ражда зависта,злобата,озлоблението и така на татък.И за туй си много прав,че трябва да се научим да ПРОЩАВАМЕ иначе нещата стават много ама много зле!А сега всичко добро на теб и на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Предсказанията представляват само една визия за бъдещето. Те не показват самото бъдеще. Това са следствията, които ще се проявят на базата на вече възникнали причини, които са привели в движение съответните сили. Целта на предсказанията е да покаже моментното състояние на очакваното бъдеще, но все пак е нужно да се осъществят необходимите действия за постигане на желания резултат.

Точно така. Всяко предсказание като такова дава само най-вероятния развой на събитията, ако субекта предприеме (или не) някакви действия. Дори и Ванга многократно е предупреждавала, когато знае, че може да се помогне за някаква опасност и това не е против Божията воля. Понякога обаче, самият факт, че априори знаеш бъдещето, променя сбъдването му.

Понеже темата тук е за нещо много по голямо от нас отделните хора, а именно за бъдещето на България, трябва да добавя още нещо. Дънов, а и дори хора в този форум, знаят че силите, които винаги са помагали на изстрадалата ни Родина, ще помогнат пак ако видят някакво действие от наша страна. Иначе просто няма за кого да се прави и кой да ги чуе. Ако тук, в свещенните ни земи не са останали Българи - те ще бъдат безмълвни. Тогава предсказанията на Ванга, както и на древните ни предци, слънчевите балагури, няма да се сбъднат. За сметка на това ще се осъществи един друг план с кабалистично звучене. Ние сме на кръстопът и от нашето действие/бездействие зависи бъдещето на България.

И за да не съм голословен, става дума за тези;

http://www.segabg.com/online/IMG/2832/0109-large.jpg

срещу Пазителите на България и техните човешки представители от колобърския съвет

Редактирано от yankul
Линк към коментар
Share on other sites

На Родината ни се помага, но ние трябва да действаме с Мир, прошка и стремеж към братство, шанс за добруване за всички а не с меч в ръка. Защото, "който нож вади, от нож умира", а ние искаме да се въздигне България.

Може би този, който има сили да я обедини расте и играе в някой дом, Бог да е с него.....

Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме смъртни и дали ще умрем с нож в ръката, защитавайки Родината си или в някое болнично легло - на всеки от нас ще му дойде края. Това е великия кръговрат на живота. Древните ни предци са го знаели много добре и не са се страхували от смъртта. Един мъдър български Колобър - кансюбиги Омуртаг някога беше казал ; "Човек и добре да живее - умира и друг се ражда на негово място". А драги ми Хамелеон, дано не ти се налага, но ако в дома ти нахълта озверяла мангуста и понечи да изнасилва дъщеря ти, ти с мир и прошка ли ще му отвърнеш? По тази логика Ботев трябваше да си гледа даскалъка, а Левски - монашеството, за да не умрат от насилствена смърт. Христос не трябваше да предизвиква левитите, пребивайки търговците в соломоновия храм, за да не го намушкат с копието докато виси на кръста.

Това с ножа е друга тема за кармата, но да защитиш Родината и близките си - не е лоша карма, а свещен дълг. Напротив, бездействието ще ни доведе карма и в следващия живот ще бъдем предизвикани още по-драстично.

А за фарисеите от горната снимка прошката е излишна, защото за тях ние сме гои-животни, какъвто са смятали и арамееца Йешуа (Христос). За тях - ние трябва да сме роби, а към българите имат особен афинитет именно заради предсказанията а и поради някои "спречквания" в миналото.

И последно, да - на България се помага, но "Помогни си сам, да ти помогне и Бог". Ако дори не се опитаме да си помогнем - наготово никой няма да ни го даде.

Редактирано от yankul
Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме смъртни и дали ще умрем с нож в ръката, защитавайки Родината си или в някое болнично легло - на всеки от нас ще му дойде края. Това е великия кръговрат на живота. �”ревните ни предци са го знаели много добре и не са се страхували от смъртта. Един мъдър български Колобър - кансюбиги Омуртаг някога беше казал ; "Човек и добре да живее - умира и друг се ражда на негово място". А драги ми Хамелеон, дано не ти се налага, но ако в дома ти нахълта озверяла мангуста и понечи да изнасилва дъщеря ти, ти с мир и прошка ли ще му отвърнеш? По тази логика Ботев трябваше да си гледа даскалъка, а Левски - монашеството, за да не умрат от насилствена смърт. Христос не трябваше да предизвиква левитите, пребивайки търговците в соломоновия храм, за да не го намушкат с копието докато виси на кръста.

Това с ножа е друга тема за кармата, но да защитиш Родината и близките си - не е лоша карма, а свещен дълг. Напротив, бездействието ще ни доведе карма и в следващия живот ще бъдем предизвикани още по-драстично.

А за фарисеите от горната снимка прошката е излишна, защото за тях ние сме гои-животни, какъвто са смятали и арамееца Йешуа (Христос). За тях - ние трябва да сме роби, а към българите имат особен афинитет именно заради предсказанията а и поради някои "спречквания" в миналото.

И последно, да - на България се помага, но "Помогни си сам, да ти помогне и Бог". Ако дори не се опитаме да си помогнем - наготово никой няма да ни го даде.

Хубаво е да си родолюбиво и патриотично насочен. �”а обичаш Родината. Всички знаем какви несправедливости се извършиха срещу хората, които живеят в нея. Ако тръгнеш да сочиш хора отговорни за всичко това обаче ще посочиш единици. И много играчи ще останат скрити, защото те добре си дърпат конците от тъмното. И видно е, че не са глупави, защото успяват.

Ако някой човек като теб Янкул, твърди , че вади информация "из под масата" тука лично съзирам една голяма опасност-покрай "сухото да изгори и мокрото" т.е. прилича ми на етикирането "народен враг" от "народния съд" на кумунистите. Затова не ми харесва идеята да сменяме управниците си с "по-добри". Харесва ми да им помогнеме да ИЗВЪРШАТ ТОВА, КОЕТО СА ОБЕЩАЛИ.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=84297

http://nezavisim.net/index.php?option=com_...5&Itemid=78

Виждам поетическата красота в наричането на любовницата на великите сили 'надежден партньор", която безсрамно я продават за американски долари. И всъщност, виждам как някой се продава за пари, а парите изкарани в България заминават навън в нечии алчни джобове. Не смятам обаче, че не е разработен сценарий "видните личности" ако се сменят , парите да не отиват пак в същите джобове.

Това ,което искам е, да не умират българи някъде в чужбина в "мирооопазваща мисия". Защото е възможно от месното население да се приемат като нашественици. А тука в България е правена "Асамблея на мира" и са идвали децата от цял свят да изпълняват такова мощно послание. Не смятам, че Българските военни могат да постигнат същия ефект. Затова предпочитам да са си тука в България и да им се дават същите пари все едно че са на мисия. Пък може да помагат да се гасят горски пожари и да им се купи техниката за това, вместо да се купуват подводници (на старо за 600 000 000 евро). В Италия например има звено "Карабинери", които са военизирана полиция. Те взимат много хубави заплати, карат служебни автомобили за по 50 000 евро, и са ме проверявали по улиците, вдъхвайки респект. Нерядко са по трима-един "шофьор", един "писар" и един , който носи автомат. Смятам, че са полезни на обществото и ще бъда доволен български такива даже само да глобяват хората по улиците, които безсрамно си хвърлят фасовете замърсвайки и без това неугледната ни действителност.

Ако приемем, че управниците са ни притиснати от "великите партньори", това за мен не означава, че българският народ не може да има мненние по въпроса и даже да се опита да помогне на своите управници. Нали "великите партньори" неистово защитават "демокрацията"? Нима няма да се вслушат във волята на народа?

Не знам как ви звучи, но смятам, че едно мирно шествие в коледната нощ е подходящо да видим колко сме, които мислят така. И нека всеки, който иска да помогне се включи о някакъв начин в това. Може да напише просто на нещо "Искаме си военните в България! Искаме да покажем как се прави мир!" и със това "листче" да отиде да обикаля Божия храм в святата нощ. А пък примерно пред храм паметника "Александър Невски" и без това ще има камери.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

да защитиш Родината и близките си - не е лоша карма, а свещен дълг. Напротив, бездействието ще ни доведе карма и в следващия живот ще бъдем предизвикани още по-драстично.

Това, което искам е, да не умират българи някъде в чужбина в "мирооопазваща мисия".

А тука в България е правена "Асамблея на мира" и са идвали децата от цял свят да изпълняват такова мощно послание.

смятам, че едно мирно шествие в коледната нощ е подходящо да видим колко сме, които мислят така. И нека всеки, който иска да помогне се включи о някакъв начин в това...да обикаля Божия храм в святата нощ... "Александър Невски"

:feel happy: :feel happy: :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

"Харесва ми да им помогнеме да ИЗВЪРШАТ ТОВА, КОЕТО СА ОБЕЩАЛИ"

Прочети пак какво съм написал по-горе. За тях ти си ГОЙ-животно. Ти ако имаш овца, ще я доиш и стрижеш, ще и слушаш блеенето и накрая ще я заколиш. Тия с шапчиците са хората, които реално управляват българската територия. Докато българите не разберат, че за тях ние сме животни - нещата няма да се променят. Не ми е работата в този форум да влизам в политически диспути, за да създавам неприятности на админите. Мога само да кажа, че картите са хвърлени на масата. Те знаят какво искат - пълното ликвидиране на Българския дух, българския народ и заселването му с други етноси (познайте какви). Програмата си има кодово име, изпълнителите се знаят. От наша страна също се знае какво трябва да се направи за да се възстанови свещения Български Саракт. Това не е празна дума, лишена от съдържание. Въпроса е има ли смисъл да се прави за 10 процента българи.

Цитирам пак едно предсказание, което не ми се иска да се сбъдне изцяло. Знам, че може би пак само 10 процента ще го разберат, но какво да се прави. Пусти оптимизъм...

"Ние се явихме не да спасим Българската нация. Нацията умря, самоуби се. Нацията загина съзнателно и доброволно. Ние се явихме, за да спасим онези малцина Българи, решени да продължат своя живот и след смъртта на нацията. Ние се явихме не за да продължим, а да започнем...

Които не пожелаха до воюват за своето оцеляване - те няма да оцелеят. Които не пожелаха да тръгнат - те няма да пристигнат. Които не пожелаха да потърсят - те няма да намерят. Не, прекалено късно става да будим заспалите - Бурята ще помете и нас ако чакаме още...

Който се покорява - покоряват го. Който се покланя, който превива гръб пред силните на мига - превиват го..."

Редактирано от yankul
Линк към коментар
Share on other sites

"Харесва ми да им помогнеме да ИЗВЪРШАТ ТОВА, КОЕТО СА ОБЕЩАЛИ"

Прочети пак какво съм написал по-горе. За тях ти си ГОЙ-животно. Ти ако имаш овца, ще я доиш и стрижеш, ще и слушаш блеенето и накрая ще я заколиш. Тия с шапчиците са хората, които реално управляват българската територия. Докато българите не разберат, че за тях ние сме животни - нещата няма да се променят. Не ми е работата в този форум да влизам в политически диспути, за да създавам неприятности на админите. Мога само да кажа, че картите са хвърлени на масата. Те знаят какво искат - пълното ликвидиране на Българския дух, българския народ и заселването му с други етноси (познайте какви). Програмата си има кодово име, изпълнителите се знаят. От наша страна също се знае какво трябва да се направи за да се възстанови свещения Български Саракт. Това не е празна дума, лишена от съдържание. Въпроса е има ли смисъл да се прави за 10 процента българи.

Цитирам пак едно предсказание, което не ми се иска да се сбъдне изцяло. Знам, че може би пак само 10 процента ще го разберат, но какво да се прави. Пусти оптимизъм...

"Ние се явихме не да спасим Българската нация. Нацията умря, самоуби се. Нацията загина съзнателно и доброволно. Ние се явихме, за да спасим онези малцина Българи, решени да продължат своя живот и след смъртта на нацията. Ние се явихме не за да продължим, а да започнем...

Които не пожелаха до воюват за своето оцеляване - те няма да оцелеят. Които не пожелаха да тръгнат - те няма да пристигнат. Които не пожелаха да потърсят - те няма да намерят. Не, прекалено късно става да будим заспалите - Бурята ще помете и нас ако чакаме още...

Който се покорява - покоряват го. Който се покланя, който превива гръб пред силните на мига - превиват го..."

Гой- животно съм за Летачите, Янкул. Те се хранят с "кръвта" на хората и пируват когато същите наистина умират. Колкото по-ужасно и в по-голям страх- толкова по-добре. Напиши в Google "Кредо Мутуа" и чети.

А ти можеш да прочетеш подписа ми. Нямам нищо против да съм овца след добрия пастир.

http://vbox7.com/play:f350a071

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам по какви причини преди няколко години сънувах, че България е Израил, и освен това, с много изчисления, тези които векове наред търсиха възможности да си купят "родина", стига да е на "свещено място"- т.е. описано в писанието, някок си са разбрали, че точно тук е мястото, където Йерус Салим се премести, след като "у своите Си дойде, но те не Го познаха", и извършиха "мерзост, която докарва до запустение"...

Евреин означава "странник", "пришълец", и днес имаме възможността да разберем, че много преди юдеите, и много време след тях, ние българите отговаряме на критериите за "евреи", и освен това, въпреки всичките препядствия тук, на Балканите, където е установена България, дори и да сме били под робство, не изгубихме нито държава, нито народ, и дори ида се пръснахме по света, остана и държава, и народ, и съзнание...

Иначе за онези, чиято смоковница Христос прокле да не дава плод до века...нека си носят шапчиците- те също са хора, и както при всички хора, и за всеки от тях има възможност да познае....

Както и да е- в съня ми се случи нещо ужасно..."План Мойсей 3"- това съм запомнил, и знам, че има такъв.- Но човешките планове са едно нещо, Божиите- друго...

Тепърва предстои пренаписване на човешката история...имаше време, в което не трябваше да се знае нищо- прилича съвсем като "програма за защшита на свидетели"...Свидетели на какво обаче....Това всеки има прави да си го разбира както иска.

Линк към коментар
Share on other sites

"Гой- животно съм за Летачите, Янкул. Те се хранят с "кръвта" на хората и пируват когато същите наистина умират. Колкото по-ужасно и в по-голям страх- толкова по-добре. Напиши в Google "Кредо Мутуа" и чети."

Този зулуски шаман, пременил се с древнобългарска символика не казва нищо ново. По принцип, основното при Дейвид Айк е как тези пусти илюминати са непобедими и видиш ли обикновеният човек нищо не може да направи срещу настъпващия Световен Ред. Само че Българите никога не са се страхували от тези диви, както ние си ги знаем. Добре скрити артефакти за тях има още от предпотопното време, но ние сме подвластни на сили от много по-висша йерархия и нашите предци не ги е било страх от тия. Доброто винаги е по-силно от злото, а нашите защитници, чието съзвездие постоянно се повтаря в народните мотиви, както и при Ванга, си знаят работата. Макар косвено дивите да са първопричината за потопа по нашите земи, принудил повече половината българи да тръгнат на изток и да се скитат далеч от родината си хилядолетия напред. Чак до 6-7 век, когато се връщат при останалите да пазят бащиното огнище братя, сега незнайно защо наречени траки.

Кристиян - сънят ти трябва да е бил доста кошмарен, макар и точен. Само една корекция - по техните планове земята тук няма да се казва Израил, а Еврия. Какво по-добро - да бъдат на едно свещенно място, в рамките на контролирания от тях Еврейски, пардон Европейски съюз, далеч от противните палестинци и обсега на "шахабите". И най-важното, какво по-сладко отмъщение, да отнемат древната земя на хилядолетния им враг, а малцината неимигрирали наследници от някогашните божествени ари да им бъдат слуги и секс-робини. Лично дълбокопочитаемият Соломон Паси в изблик на религиозен екстаз като външен министър покани тук 2 милиона богоизбрани за заселване. Сега се поусетиха, че гоите стават неспокойни и действат по-скрито, като първо трябва да се отнеме на омразните българи земята им чрез икономически геноцид и валутно-банкови манипулации.

И едно предсказание от мен - обменяйте си левчетата в евро докато е време. Защото догодина на чичко Шорош ще му трябва българска земя на безценица - а той знае как се прави спекулата. Питайте и юпитата от неговия Институт за пазарна икономика, те също го знаят. Всичко си върви по план, но във високомерието си пропускат един важен детайл, който никога един материалист няма как да разбере. Силата на Духа - свещенната българска Оренда и всичко свързано с това.

Редактирано от yankul
Линк към коментар
Share on other sites

"Гой- животно съм за Летачите, Янкул. Те се хранят с "кръвта" на хората и пируват когато същите наистина умират. Колкото по-ужасно и в по-голям страх- толкова по-добре. Напиши в Google "Кредо Мутуа" и чети."

Този зулуски шаман, пременил се с древнобългарска символика не казва нищо ново. По принцип, основното при Дейвид Айк е как тези пусти илюминати са непобедими и видиш ли обикновеният човек нищо не може да направи срещу настъпващия Световен Ред. Само че Българите никога не са се страхували от тези диви, както ние си ги знаем. Добре скрити артефакти за тях има още от предпотопното време, но ние сме подвластни на сили от много по-висша йерархия и нашите предци не ги е било страх от тия. Доброто винаги е по-силно от злото, а нашите защитници, чието съзвездие постоянно се повтаря в народните мотиви, както и при Ванга, си знаят работата. Макар косвено дивите да са първопричината за потопа по нашите земи, принудил повече половината българи да тръгнат на изток и да се скитат далеч от родината си хилядолетия напред. Чак до 6-7 век, когато се връщат при останалите тук българи, сега незнайно защо наречени траки.

Кристиян - сънят ти трябва да е бил доста кошмарен, макар и точен. Само една корекция - по техните планове земята тук няма да се казва Израил, а Еврия. Какво по-добро - да бъдат на едно свещенно място, в рамките на контролирания от тях Еврейски, пардон Европейски съюз, далеч от противните палестинци и обсега на "шахабите". И най-важното, какво по-сладко отмъщение, да отнемат древната земя на хилядолетния им враг, а малцината неимигрирали наследници от някогашните божествени ари да им бъдат слуги и секс-робини. Лично дълбокопочитаемият Соломон Паси в изблик на религиозен екстаз като външен министър покани тук 2 милиона богоизбрани за заселване. Сега се поусетиха, че гоите стават неспокойни и действат по-скрито, като първо трябва да се отнеме на омразните българи земята им чрез икономически геноцид и валутно-банкови манипулации.

И едно предсказание от мен - обменяйте си левчетата в евро докато е време. Защото догодина на чичко Шорош ще му трябва българска земя на безценица - а той знае как се прави спекулата. Питайте и юпитата от неговия Институт за пазарна икономика, те също го знаят. Всичко си върви по план, но във високомерието си пропускат един важен детайл, който никога един материалист няма как да разбере. Силата на Духа - свещенната българска Оренда и всичко свързано с това.

Янкул, явно имаш нужда от помощта ми. Но кажи ми какво се изисква от мен, какво трябва да направя?

Искам да споделя нещо с теб-всъщност, че ако материално съм ограбен това за мен не е мотив да намразя някого. Не мечтая за "по-добър материлен живот на всяка цена". Не , че не го искам а просто не може да ме мотивира да действам на всяка цена, защото всъщност съм доволен от това, което имам. Благодарен съм за всичко, което притежавам, дори затова, че със си изкарал парите с честен труд и изпитвам радост когато си купувам баничка или хамбургер. Та какво могат да ми вземат те , Янкул? Та аз дори нямам земя. Нито лично жилище. И какво трябва да направя аз? Какво искаш от мен?

Понеже спомена Ванга ще ти кажа едно нейно "откровение":

"Хората смятат, че земята им принадлежи, а всъщност те принадлежат на земята" (Цитирам по памет).

Янкул, не се чувствам онеправдан. Всеки си заслужава живота.

"Ако искате да имате пари-работете." Ванга

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...