Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Не искам повече да се прераждам. Не искам. Омръзна ми, измръзнах си, не искам повече.

Уморих се.

И аз съм като теб! :)

Да, уморително е, но си струва. В най-гъстата среда напредваме и се развиваме най-много, освен това има толкова хора, на които трябва да се помогне.

Бях чел, мисля че от Учителя (не съм 100 % сигурен), че е голяма чест да сме сега на Земята, в това време, и много напреднали същества искат да са на наше място, но не ги пускат. Или нещо подобно беше. Та, сега е "интересно" и важно време :).

А пък следващия живот само хармония, красота, братство, любов...скука ;) (майтап, разбира се).

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хехехех, брей какви скучни , ама направо скучни и еднакви хора само сме се събрали , брей !

Да ти се завие свят от скука ей !

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко много отдавно е преброено , упоменато и разказано от много мистици и мъдри езотерици и мислители . То ние и да броим и да не броим , Космосът си знае неговата работа.

За звездите ами ,няма как ясно е ,че сме много , много стари , живяли сме на много, много звезди . Идваме тук на земята от много , различни и далечни места . Обаче от милиарди години сме част от генетичния материал , на прераждащите се хора именно на Земята . Явно е интересно и важно място тази Земя има си цел ,Божествен план за нея.Радвам се , че съм част от този Божествен план. Засега нищо повече. Единствено мога да се надявам да разширявам познанията си от Божествения план и да ми се възлага все повече и повече работа .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

В сънищата ни има най-много елементи от нашите прераждания.Тази тема силно ме вълнува...Имам лични преживяване и припомняне за Сириус...Трвбваше ми доста време,за да приема нещата такива-каквито са...Говориш за Божествен План...Толкова е простичко всичко...Една Божия Любов...Една Божия Истина...Една Благодарност и ДА ОБИЧАШ БЛИЖНИЯ,КАКТО СЕБЕ СИ...токлова е малко ,а ни е трудно да го направим и започваме да измисляме сложни понятия и имена на всичко...отговорите за всичко са елементарно простички ///

Линк към коментар
Share on other sites

Това е много лично преживяване...С удоволствие ще ти го разкажа,но не днес....Ти каза че ти е скучно...Е ,мисля че няма да ти е скучно...Имам какво да споделя сйс сродните души...

Линк към коментар
Share on other sites

Всички наши мисли или действия / бездействия оказват влияние върху нашата карма. А тя влияе върху бъдещите ни прераждания. Така че като се преродим не трябва да се тюхкаме, че такава ни е кармата, ами да си я поправим или да си сърбаме попарата, както казва народа.

Ина понякога като чета постовете ти ми изскачат въпросчета като за домашно. (Благодарско за което, скучна приятелко :3d_047: !). Така че сега се замислих върху следното:

Във фантастичните разкази пишат как дошли хора от бъдещето и някой от настоящето разбрал какво ще им причини със своите действия, та да се поправи. Според някои схващания за кармата може резултатите да не се проявят в следващото прераждане, а в бъдеще (нещо като забавено действие). А ако тези резултати още не са се проявили дали когато ‘виждаме’ момент от своите прераждания виждаме само минали животи или не получаваме сигнал какво ще се случи занапред или как ще се преродим? Как мислите? Нещо като машината на времето, т.е. на прераждането.

Ако някой вече го е споделил, моля да ме извини.

Линк към коментар
Share on other sites

Ася :3d_102: , искам да кажа , че ме караш да се чувствам като на Коледа ! :3d_039:

Хахах, празнично , душата ми празнува !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Какво мислите за тази програмка Z-Info 1.5 Final, която може да се изтегли оттук и чрез въвеждане на ЕГН изкарва много конкретна информация за човека, както и информация за предишното прераждане :hmmmmm:

http://www.atilabs.hit.bg/#p0

На мен ми изписа, че в миналия живот съм живял в Северна Индия :sorcerer: някъде през 1425 г., а на баща ми-в Испания, на майка ми в Аляска :3d_146: през 1675 г. Има обаче нещо вярно в накои от твърденията там.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли човек трябва да приема на сериозно програма, която работи с предварително готови отговори, а още по малко да си прави изводи, опирайки се на тях.

Линк към коментар
Share on other sites

възраст; 9609 дни на земята.

минал живот : жена 1450 г.

Арктика , алхимик

според Астро - зет , може би е вярно , но това не е последния ми живот , защото съм живяла през 2-рата свет. война , била съм войник , ,което означава 194 и някоя , може и да имам някой друг кратък живот след тази година .

Примерно майка ми има сестра , която е починала на 3 г. Може и аз да съм била. Приличаме си страшно много с нея , точно като сестри , както всички забелязват. Освен това много често не ми достига въздух и ми се гади , примерно от неприятни миризми , а нейната сестра е починала от гърч . Не мога да търпя никакви полоблузи и шалове.

И сега най- сетне да си изживея един пълен живот . От до . МАкар ,че пак не се знае. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз също съм ЗА.Невъзможно е да стартираме от едно и също място,да слизаме на земята като бели книги,а живота ни да е различен.Като че ли всеки си носи някакъв товар от някъде си и от някога си.Някъде четох за паралелни инкарнации,обаче много не ми се изясни за какво става въпрос.Ако някой е на ясно,моля да сподели.

Ина,човек предполага,Господ разполага.Желая ти пълноценен и изпълнен с приятни моменти и изживявания живот. :) И дай Боже всекиму.

Линк към коментар
Share on other sites

Прераждането е закон,човек се преражда независимо дали иска ,или не.

Какво те кара да се върнеш на Земята? Космическият закон: както гладът тласка гладния към храна, така законът за въплъщението насочва готовия дух към срока на въплъщаването му. Настъпва моментът, когато той започва остро да чувства магнитно притегляне съм земното въплъщаване, тъй като единствено Земята е горнилото, където трансмутират нашите енергии и се получава обновяване и натрупване на нови.

Високият дух не се противи на естествената смяна на битието, той се радва на възможността да усъвършенства една нова страна от своя живот! Той помага да намери трудни задачи, за да изпита чрез тях обновеното съзнание. Високият дух се стреми към труден път.

Не е лесно да дойдеш до земните сфери от висшия свят. Това гмуркане може да се сравни с работата на водолазите. Както водолазът трябва да облече тежък костюм, за да противостои на налягането в океана, така идващият на Земята трябва да се облече в тежка плът.

Източник

Седемте велики тайни на Космоса

Линк към коментар
Share on other sites

Докажи ми емпирично, статистически и нагледно съществуването на прераждането, живота след смъртта и преди раждането, съществуването на карма и висши космически закони! Но не с философски спекулации, а ми покажи горните предполагаеми феномени емпирично - перцептивно и повторяемо наблюдаемо. Тогава ще знам че ги има. Дотогава мога да вярвам в тях или не - да ги включа или изключа от когнитивните си схеми. Ако вярвам в тях, мога лесно да бъда манипулиран - защото са превъзходен инструмент за манипулация. . .

Бъди здрав!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, credendo vides!-повярвай и ще видиш! Нали първо е Вярата, а след това идват доказателствата... Постепенно идва разбирането и знанието...

Линк към коментар
Share on other sites

Докажи ми емпирично, статистически и нагледно съществуването на прераждането, живота след смъртта и преди раждането, съществуването на карма и висши космически закони! Но не с философски спекулации, а ми покажи горните предполагаеми феномени емпирично - перцептивно и повторяемо наблюдаемо. Тогава ще знам че ги има. Дотогава мога да вярвам в тях или не - да ги включа или изключа от когнитивните си схеми. Ако вярвам в тях, мога лесно да бъда манипулиран - защото са превъзходен инструмент за манипулация. . .

Бъди здрав!

Благодаря за „топлото”посрещане !

Ами няма,какво да ти обяснявам здраво стъпил на земята човеко,това го нося в себе си.И това се нарича Знание а не философски спекулации./интересно,кой ти дава право да наричаш Знанието с други имена,може би свободния избор !? /

Да имаш право на свободен избор /донякъде/ да вярваш или не и да включваш и изключваш,каквото си поискаш,зависи кой път си поел.

Ами ти живееш в един манипулиран свят,не мисля че правиш изключение в това число и аз.

Благодаря здрав съм.

Светлина по пътя .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,агни :) радвам се че те виждам тук,надявам се да ти е интересно :).

Прераждането всички знаем че съществува,по една или друга причина ни се иска да се съмняваме ,но като се замисли човек ,май и най- простата логика отхвърля еднократното ни пребиваване на тази земя.

Няма нужда от доказателстава.А който се интересува литература колкото щеш.

Аз например знам че съм била испански благородник и негърка магьосничка и то не от интернет ,а от други источници.

Изравнени начала ,силата на любовта и т.н.,но това съвсем не означава,че работата ми тук е приключила ,напротив ,непрекъснато разбирам ,колко много още има.

Еднократното ни пребиваване тук е миг от вечността и крайно недостатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Орли!

:wub:

Забелязвам вече, че отлично навлизаш в ролята на психолог!

:D:P

Факт е, че повечето сърдечни хирурзи умират от това, което са лекували. Искрено се надявам тази пародия да важи само за тях. :o:harhar::wub:

Разбира се не заради теб, но и заради теб, ще попитам нещо свързано с темата, което нещо ми е трудно, като отговор и се надявам на вашата помощ :wacko:B):smarty::yinyang: :

Защо съществува неравния старт и шанс в така наречения от нас живот?

Защо има неравни стартови условия - едни се раждат болни, други здрави, едни по-бедни, други по-богати... ?

Например: С какво и как съм заслужил условията, в които съм роден и в които съм се развивал и с какво е заслужил, този до мен условията, в който се е раждал и в които е израснал?

Кой определя различията при условията за раждане и за живот?

Може би всичко опира до късмета?

Въпросът за прераждането е свързан здраво с въпроса за съществуването на Бог, ако мога така да се изразя.

Няма ли Бог - на към късмета ще да отиват нещата. :thumbsup2:

Също е много интересен въпроса:

Кое кара сърцето ти да бие? /този въпрос задавам винаги когато се намеря пред някой "отворко", та да ме "отвори"!/ :harhar:;):)

Общо взето все хубави въпроси.

Хубаво е малко да понамалим знанието, щото съм чувал/чел, че носело много суета. :harhar:

Еми, вижте мен в какъв суетник съм се превърнал!

Поздрави за всички ви?

Ами ако и здравето е до късмета, защо да ви отправям пожелания си?

Куку-руку-ку... !

Редактирано от niki0912
Линк към коментар
Share on other sites

Освен това много често не ми достига въздух и ми се гади , примерно от неприятни миризми , а нейната сестра е починала от гърч . Не мога да търпя никакви полоблузи и шалове.

:3d_146:

Ине, питала ли си майка си как те е родила, т.е. трудно ли е било излизането ти на този свят, защото може и това ди има значение, така си мисля...особено за блузките и шаловете. :3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

Огънче, обърнах се не към теб, а по принцип.

Ники, прав си и за хирурзите и за психолозите ;) Освен това според психоанализата, мотивацията на представителите и на двете професии за избор на такава професия е силната агресия против хората - къде съзнавано, къде несъзнавано и избират заниманието си като опит за сублимация на тази агресия. Агресията е първичен нагон, но социално се проявява като желание за власт, доминиране. Сега, може да се спори дали е така, но опитът и наблюденията ми го потвърждават.

Цитат от Ники: "Защо съществува неравния старт и шанс в така наречения от нас живот?

Защо има неравни стартови условия - едни се раждат болни, други здрави, едни по-бедни, други по-богати... ?

Например: С какво и как съм заслужил условията, в които съм роден и в които съм се развивал и с какво е заслужил, този до мен условията, в който се е раждал и в които е израснал?

Кой определя различията при условията за раждане и за живот?

Може би всичко опира до късмета?

Въпросът за прераждането е свързан здраво с въпроса за съществуването на Бог, ако мога така да се изразя.

Няма ли Бог - на към късмета ще да отиват нещата.

Също е много интересен въпроса:

Кое кара сърцето ти да бие? /този въпрос задавам винаги когато се намеря пред някой "отворко", та да ме "отвори"!

Отговор: Пиша импровизирано, Никсън ;)

Дали всичко е въпрос на случайност или е движено от закони, които не познаваме и затова наричаме с разни думички като бог, господ, абсолют? Дали има причинно-следственост или всичко е сляпа случайност, дали делата ни водят до някаква реакция или не?

Аз знам, че познанието на съвременната наука е твърде тясно, за да отговори правилно на тези въпроси. Приемам, че думите на някои авторитетни за мен личности, такива като водачите на големите религии, т.н. духовни учители и пр. се основават на тяхна лична емпирия. Но това приемане се гради на вяра - а вярата винаги е сляпа и фанатична. Такава е по дефиниция. Толкова за вярата - вярата е мощно оръжие за манипулация - нищо повече - абсолютно ненужна е за реален прогрес на човечеството. Освен ако не градим познанието си върху пясъчни фундаменти от въздушни кули. Бих заменил "вяра" с "устрем към знание, сила и щастие". Вярата представлява фиксация на ума в когнитивна схема или елемент. Тази схема може да бъде всякаква.

тези ми твърдения значат само, че оставям вратата между малкия кръг на възприятие, който имам и кръга на познанието отворена. Означават, че сърцето ми желае мощно да обхване цялото познание, но приема "вярата" за ненадежден и 100% манипулативен и отклоняващ инструмент за постигане на това познание.

Дали всичко е късмет или е причинно предопределено? Ами отдавна е изведен законът за "всяко действие поражда равно по сила и обратно по посока противодействие" - тоест карма има. Квантовата физика отдавна навлезе в сферите, в които преди се подвизаваха само мистиците и ги описваха безумно мъгляво и безплодно. Тоест кармата (ако така наречем закона) работи и на по-фино ниво. Тук вече стигам до въпрос на приемане на постановките на една или друга езотерична система - приемам ги, но със зрънце сол - защото са субективни - плод на преживяванията на хора със субективно разбиране за света, с различни филтри на съзнанието и т.н. Сега - след сравнителните изследвания на много такива мистични преживявания (трансперсонални) - вижда се, че описани с различни думи се появяват подобни феномени - фини тела, ангели, архангели... и пр. Тук аз приемам, че те са прави, а преживяванията им не са само мозъчни девиации, защото би било безумна загуба ба ресурси ако знанието на вселената и възможностите за съществуване и перцепция да се заключаваха в познатите нам ординарни такива. Но - аз лична опитност с преживяване на фините тела или с общуване с форми на живот от друг порядък нямам. И ми остава само да оставя вратичката на познавателния си апарат отворена, да имам презумпцията за съществуването на въпросните космически йерархии, собствени потенциални възможности и т.н. Но - вярата в тях единствено би ме заслепила в конкретния път за постигането им. Все едно да тръгнеш към планинския връх и да гледаш нагоре в небето - мисля, че е по-добре да внимаваш в краката си, а като спреш отвреме на време да сравниш постигнатото познание от новата панорама, по-чистоя въздух и визия с предполагаемата си цел - това е обективизъм, който е нужен включително и в т.н. духовен път. Това е научен подход, приложен в търсенето на знание, сила и щастие (да речем).

Знаеш ли, Ники - теософията разделя т.н. тела на 7, някои йога системи на 3 (както и юдейските религии), други на 5, трети на 12... Дават се исторически описания на циклите на сътворението - манвантари, пралаи, глобуси, кръгове...Добри когнитивни схеми - човек може да вярва в тях...или не. В по-конкретните йога и пр. системи за развитие на съзнанието се цитират описания на енергетични канали, капки, ветрове - в други системи те обаче са по-различни. Човек се пита - е, добре, не са ли еднакви или подобни при хората? Тук отговорът е, че една система акцентира на едни, друга на други центрове и канали - на човек му остава да вярва...или да не вярва в различните когнитивни матрици, предоставяни му от различните системи за развитие. Или - да проверява опитно, научно твърденията им - това е реално водещият към развитие път - спорд мен. Вярата - хм - сторено е толкова зло с вяра и в името на вярата - по простата причина, че човек може да повярва във всичко, стига да му е предоставено от харизматична личност.

Защо бие сърцето? А защо действа черният дроб или бъбреците или мозъчните неврони или на по-високо ниво в познавателната йерархия - логиката или емоциите и т.н и т.н.? АМи зад тях стои енергия. Енергия, която носи определена програма - разумна сила. Тоест пак стигаме до фините структури на човека и съществуването.

Стигаме, но си оставаме в кръга на познание, в който сме - и за да го разширим, е нужо съзнателно усилие и пренасочване на енергията, сублимиране на емоционалния и мисловния живот.

Та - за прераждането - когато опитно лично наблюдавам процеса на излизане на предполагаемата фина същност от тялото, живота и във фините сфери и въплъщаването и в ново тяло - тогава ще знам дали има такова животно като прераждане. Дотогава мога да вярва или не ... Засега приемам за разумно съществуването на подобен процес, защото действително удобно обяснява много процеси и факти - но не знам дали го има. Ето разликата между вяра и знание.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...