Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Можеш да видиш какъв си бил в предишен живот чрез регресия, направена от специалист. Но тези неща, които сега те интересуват са залъгалка и не означават че човек напредва. Истинската цел не са сидхи и способности. Те са още една играчка в ръцете на егото, която се явява пречка по пътя към истинската цел.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Системен

Можеш да видиш какъв си бил в предишен живот чрез регресия, направена от специалист. Но тези неща, които сега те интересуват са залъгалка и не означават че човек напредва. Истинската цел не са сидхи и способности. Те са още една играчка в ръцете на егото, която се явява пречка по пътя към истинската цел.

специалист ли. И как ще стане. чрез хипноза ли.

Някой от този форум успявал ли да види какъв е бил в предишен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Mdrya, това не изглежда сериозен начин за разбиране какъв си бил преди...

Ето какво излезе за мен:

В прошлой своей реинкарнации Вы родилились мужчиной в 1425 году на территории современной Северной Индии. Род ваших занятий вероятно был : ремесленник, механик, в примитивных условиях - выпрямитель рыболовных крючков, гарпунов.

Краткое определение Вашей прошлой личности: Способность к научной работе, математический склад ума. Окружающим трудно понять таких людей, но они уважают их за умственные способности.

Е, виж за научната работа улови. Но не и за математиката, която ми е най-слабия предмет!

И на мен не ми се вижда този тест много достоверен, но все пак реших да го пусна. Какво да кажа за себеси. Според него съм живяла в африканската джунгла и съм убивала всичко наред. А сега и муха не мога, ама кой знае.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да видиш какъв си бил в предишен живот чрез регресия, направена от специалист. Но тези неща, които сега те интересуват са залъгалка и не означават че човек напредва. Истинската цел не са сидхи и способности. Те са още една играчка в ръцете на егото, която се явява пречка по пътя към истинската цел.

специалист ли. И как ще стане. чрез хипноза ли.

Някой от този форум успявал ли да види какъв е бил в предишен живот.

Системен, не изпускай основната нишка - Любовта, чрез която можеш да разшириш съзнанието си и в определени моменти на яснота да получиш достъп до информация, която е свързана със сцени от предишни твои прераждания. Те няма да бъдат случайни, а по някакъв начин ще са обвързани с настоящия ти живот и проблеми, които имаш да разрешаваш. Но... не поставяй каруцата пред коня! Не подменяй любознателността със самоцелно любопитство! Ученикът от Божествената школа има един копнеж - Любовта! Всичко друго, което му се дава, е дар от Нея!

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да видиш какъв си бил в предишен живот чрез регресия, направена от специалист. Но тези неща, които сега те интересуват са залъгалка и не означават че човек напредва. Истинската цел не са сидхи и способности. Те са още една играчка в ръцете на егото, която се явява пречка по пътя към истинската цел.

специалист ли. И как ще стане. чрез хипноза ли.

Някой от този форум успявал ли да види какъв е бил в предишен живот.

Системен, не изпускай основната нишка - Любовта, чрез която можеш да разшириш съзнанието си и в определени моменти на яснота да получиш достъп до информация, която е свързана със сцени от предишни твои прераждания. Те няма да бъдат случайни, а по някакъв начин ще са обвързани с настоящия ти живот и проблеми, които имаш да разрешаваш. Но... не поставяй каруцата пред коня! Не подменяй любознателността със самоцелно любопитство! Ученикът от Божествената школа има един копнеж - Любовта! Всичко друго, което му се дава, е дар от Нея!

Ето го! :feel happy:

Скоро не бях се радвал на мнение на участник. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Много ме интересува какъв съм бил в предишен живот.

Според учителят ми аз притежавам силен дух и бих могъл да го достигна, но как.

След като си притежател на нещо, не е ли абсурдно да се чудиш как да го достигнеш?!

Линк към коментар
Share on other sites

математический склад ума....

Е, виж за научната работа улови. Но не и за математиката, която ми е най-слабия предмет!

Макс, тя не казва точно математик.......музиката е математика за душата! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Признавам си, че не изчетох цялата тема...

Мисля, че сме на тази земя, за да натрупаме опит/информация, която когато си отидем от тук, се добавя към нещо огромно, като океан, и по този начин го обогатява повече. Вярвам, че това е предназначението на моя живот.

Когато пък трябва да се роди ново същество, се взима малка капка или искрица от същото това огромно нещо, и то се превръща в новата душа. Много е важно да се започне от малко и затова не помним нищо.

Според мен идеята една личност да се преражда в друга фиксирана е плод на човешкото желание да не загуби/сподели способностите си. Но може да греша, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, infenma :)

Добре дошъл/а в този форум! :feel happy:

Това, което си написал:

Според мен идеята една личност да се преражда в друга фиксирана е плод на човешкото желание да не загуби/сподели способностите си. Но може да греша, разбира се.
означава, че вече си започнал да превъзмогваш веригите на егото. Да приеме човек, че е частица от едно цяло, че след смъртта нашата личност ще се слее с това цяло е доста трудно, но не непостижимо. Трябва да си призная - тази хипотеза доста ме смущава все още, но нещо дълбоко в мен ми казва, че има истина в написаното от теб.

Много ми харесаха тези твои мисли в блога ти:

Чрез моят живот трябва да внеса още по-голямо разнообрзаие във вселената. ... Всичко ще отиде Горе, при останалото. Чрез мен трябва да се родят нови неща - все неща, които да послужат за прослава на Онзи, който ги е сътворил.

предназначението на моя живот.

и

...Всичко това не може да се случи ако дойда пораснал, оформен. Никога не бих бил полезен. А ако растеш и имаш желанието да растеш, Бог или природата ще те възрасти, ще те порастне, ще ти даде условията бавно, постепенно, сигурно и напълно да проникнеш в своята задача и предназначение. И то така, че накрая нищо няма да остане от субстрата, който си преработил и облагородил. Ще се вижда една красота, едно съвършенство, едно творение, един Божий шедьовър.

да се започне от малко

Не знам дали си съгласен да ги цитирам, но ми се иска повече хора да го прочетат и да видят блога ти за повече подробност. :)

Заслужава си да помислим защо сме дошли на този свят и трябва ли наистина да помним/знаем какви сме били преди. А и дали участниците в този форум биха приели твоята хипотеза. На егото, което ни владее ще му е доста трудно да приеме този факт. :hmmmmm:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ани,

Разбира се няма проблем да цитираш каквото и да е от блога. Не претендирам за каквото и да било авторство, но още не съм го записал там.

Наистина не знам дали ще бъде прието, но това всъщност не е нужно. Важното е, че повечето от хората тук имат становище по въпроса. А и всички можем да сме прави, независимо от противоречащите си различия. Това пак е едно "разнообразяване на системата".

Животът, който е от раждането ни насам, е добре да го помним, защото стъпваме върху натрупаното до момента и "качваме нива" (звучи доста грубо). Грешките са един прекрасен тор, след като осъзнавайки ги "рециклираш". Ако не съзнаваме изминалия път, все едно се качваме по ескалатор, който е пуснат по посока надолу.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой хора се раждат с недъзи, а други здрави. Означавали ли това, че БОГ е несправедлив? Не, просто в миналото прераждане някой е сгазил лука.

Когато имаме желание да разберем нещо от нашия минал живот съществува опасност от навлизане в дулбоките сфери на нашето Подсъзнание. От там може да прикачим нещо, което да ни създаде голями проблеми. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Някой хора се раждат с недъзи, а други здрави. Означавали ли това, че БОГ е несправедлив? Не, просто в миналото прераждане някой е сгазил лука.

Защо мислиш, че "някой е сгазил лука"? Няма напълно здрав човек. Може недъгът да е изпитание? Не винаги физическите недъзи са свързани с грешки в минали животи. Според мен понякога това е начин по-бързо да се отработи кармата, да покажеш в условия на трудности дали ще намериш сили да се повдигнеш или ще слезеш надолу. Но дали в миналите си животи си бил добър или лош (трудно определнимо :) по настоящите критерии, а и не е наша работа), важното е в този какво влагаш.

Колкото до Бог - Бог винаги е справедлив, просто на нас понякога не ни харесват неговите решения. Колкото и парадоксално да звучи - Бог обича повече тези, на които дава големите страдания в този живот.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой хора се раждат с недъзи, а други здрави. Означавали ли това, че БОГ е несправедлив? Не, просто в миналото прераждане някой е сгазил лука.

Да и аз мисля,че физическите недъзи са нещо като "поправителни изпити" за учениците сгазили лука :P

Може би всичко е въпрос на равновесие- бил си лош в предишен живот, ще теглиш яко в настоящия. Наивно съзнавам звучи но простите и наивни неща обикновено се оказват най истински. А прераждане като реалност съществува убедена съм в това.Изчетох почти всички коментари по темата и ми направи странно впечатление че всички, които пишат тук са запазили някакви спомени от предишни съществувания...... Логично е да, хората които не вярват в прераждането просто да не четат и да не пишат за това :D:D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет на всички,

аз не вярвам в прераждането...въпреки,че съм имала странни сънища,"спомени" и усещания.Смятам,че живееме тук и сега.

Точно тук и сега правим своя избор за своя единствен(може би) живот.Дадена ни е свободата да изберем сами пътя си...правилен или не...както и след време да понесем последствията от избора си. :)

Ако наистина живеш тук и сега няма да вярваш а ще знаеш че има прераждане.

За да не останете с погрешно впечатление искам да добавя за себе си -знам,че сега живея дори и да направя грешка нямам право да се оправдавам с някакво бреме от предишен живот или прочие,знам че за този ми единствен живот Бог ще бъде моят съдник.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте! доста четoх по темата тези дни. има много източници. трябва

да кажа, че има разминавания, но все пак аз съм склонен да вярвам

защото това човек или го усеща или не, независимо колко е чел по

въпроса. в момента чета последната книга на Алена. като я прочета ще

кажа какво мисля за нея. успех и много здраве на всички!!! :)

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица. Ако имате проблем с компютъра си, ползвайте кирилизатора на ел. поща.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

въпросът за прераждането поне за мен не подлежи на съмнение. изборът обаче е доста спорен сред повечето хора. значи личното ми мнение е следното: при първото си прераждане на Земята човек /душата/ си избира сам/а като какъв/а да се прероди, оттам нататък обаче в следващите прераждания започва да действа закона на кармата - каквото си посееш, това ще жънеш. кармата е неумолим съдник и от нея няма измъкване... е има всъщност, но доста трябва да се потрудиш в дъъълга поредица от прераждания, докато достигнеш истинската си същност и поемеш по личният си път набелязан от собствената ти душа - твоята дхарма. когато достигнеш до нея, вече кармата губи своята сила и Вселената започва да те подкрепя...

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е интересно, какво обяснение дават всички застъпници на теорията за дългата поредица от прераждания, които да изведат човешкото същество до духовната му реализация на обстоятелството, че Иисус Христос загатва тук- таме за прераждането, но изобщо не говори на учениците си за дългата поредица прераждания, дори в явно нецензурираните гностични евангелия?

Линк към коментар
Share on other sites

Библията не е писана за учениците на Христос. Много неща не пише в Библията, но това не означава, че Христос не ги е знаел и не е говорил за част (само за част) от тях на учениците си. Все пак обикновеното човешко съзнание трудно може да обхване един период от стотици хиляди и дори милиони години, да си прави планове и да разсъждава в тези измерения.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е интересно, какво обяснение дават всички застъпници на теорията за дългата поредица от прераждания, които да изведат човешкото същество до духовната му реализация на обстоятелството, че Иисус Христос загатва тук- таме за прераждането, но изобщо не говори на учениците си за дългата поредица прераждания, дори в явно нецензурираните гностични евангелия?

самият факт, че е Исус е възкръснал е достатъчен и той си го е доказал човека :P защо са необходими повече думи ;)

дошъл е тук за да го докаже и да обърне човешкото съзнание към божественото начало и го е направил достатъчно красноречиво. не смятам, че е нужно повече да се пише и особено като се има в предвид, че библията е така окастрена през столетията, че едва ли има нещо общо с първоначалният и образ :(

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е интересно, какво обяснение дават всички застъпници на теорията за дългата поредица от прераждания, които да изведат човешкото същество до духовната му реализация на обстоятелството, че Иисус Христос загатва тук- таме за прераждането, но изобщо не говори на учениците си за дългата поредица прераждания, дори в явно нецензурираните гностични евангелия?

самият факт, че е Исус е възкръснал е достатъчен и той си го е доказал човека :P защо са необходими повече думи ;)

дошъл е тук за да го докаже и да обърне човешкото съзнание към божественото начало и го е направил достатъчно красноречиво. не смятам, че е нужно повече да се пише и особено като се има в предвид, че библията е така окастрена през столетията, че едва ли има нещо общо с първоначалният и образ :(

Възкресението е различно от прераждането. Човекът се е прераждал многократно. Това е процес, движение. Възкресението е края на този процес. Завършването на цикъла. Христос е искал да ни покаже Възкресението и може би затова в екзотеричното християнство не се говори за преражданията. За да може човек в живота си да не разчита на друга възможност, на друг живот, а да се концентрира върху целта - да възкръсне, да се роди за нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак бих попитал кое се преражда, при положение, че душата никога не е умирала още откакто е била създадена, преминала през грехопадението и макар и променена доста от изначалното си състояние, тя практически е безсмъртна- т.е. душата има един единствен живот. А физическото тяло+ съзнанието за личност и индивидуалност, също има само един живот- с настъпването на смъртта всичко се разлага...остават само фосилизирани кости- ако имат късмет да оцелеят...

Колело на раждане и смърт има- раждане и смърт на физическото тяло, но душата си остава прикована на това колело и нито умира, нито се рециклира...

Та, кое по-точно се преражда?

Исус затова е Христос- Спасител, защото представи на учениците Си Пътя и Истината и Живота.

В т.нар. "прераждане" няма път, нито истина, да не говорим за живот...А разликата между живот и съществуване е огромна- една бездна разстояние...

В края на краищата, ново вино в стар мех не се налива...въпреки че и мистиците, и окултистите, упорито продължават с опитите..но, с природно-диалектическо "грозде", ново вино не мо`ж напарви, да не говорим пък за нов мех...

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Започвате да ставате осъзнат, когато видите какво не сте, когато умът ви започне да разбира, че той не е тялото. Умът ви пита: “Тогава кой съм аз? Аз ръката ли съм? Ако нямам ръка, ще продължавам ли да бъда аз. Значи не съм ръката.” Отстранявате всичко, което не сте, докато накрая остане единственото нещо, което сте вие. Това е дълъг процес на ума, който намира своята идентичност. В този процес, вие се освобождавате от личната история, която ви кара да се чувствате сигурен, докато накрая разберете кои сте наистина. (Дон Мигел Руис)

Аз пак бих попитал кое се преражда, при положение, че душата никога не е умирала още откакто е била създадена, преминала през грехопадението и макар и променена доста от изначалното си състояние, тя практически е безсмъртна- т.е. душата има един единствен живот....

Исус затова е Христос- Спасител, защото представи на учениците Си Пътя и Истината и Живота.

В т.нар. "прераждане" няма път, нито истина, да не говорим за живот...А разликата между живот и съществуване е огромна- една бездна разстояние...

:thumbsup:

Когато душата е натрупала достатъчно опит и е "узряла", съответно има и човек с добре развит ум, та като се направи връзката между тях спомените от минали животе не са проблем и осъзнаването, че човек е повече от това, което вижда идва бързо. Т.е. остава ни да осъзнаем, че ние не сме колите си, професиите си, не сме тялото си...те са само методи, средства, за да се учим.

Как се прави връзка с душата ни? - чрез Любовта, чисто човешка за начало, но преминава в Любов към всичко... Всичко това е в самия Живот, и търсейки Истината е важно първо в себе си да я пуснем. Да разберем себе си, та тогава и Истината за света... :)

На всички душите ни са при Бога, но човек слиза на Земята и умира, докато не изчисти своите чувства, мисли... Докато не се обърне към Доброто... Докато не поиска да се върне при Него, ама с цялото си същество и не разреши задачите си... ;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Възкресението е различно от прераждането. Човекът се е прераждал многократно. Това е процес, движение. Възкресението е края на този процес. Завършването на цикъла. Христос е искал да ни покаже Възкресението и може би затова в екзотеричното християнство не се говори за преражданията. За да може човек в живота си да не разчита на друга възможност, на друг живот, а да се концентрира върху целта - да възкръсне, да се роди за нещо друго.

мииииииии честно казано за мен няма разлика. Исус просто е доказал, че човешката душа не умира и че има живот след смъртта. човешкото тяло е само костюм в днешната пиеса /сегашното ни прераждане/ и когато свърши пиесата ние събличаме костюма.

Когато душата е натрупала достатъчно опит и е "узряла", съответно има и човек с добре развит ум, та като се направи връзката между тях спомените от минали животе не са проблем и осъзнаването, че човек е повече от това, което вижда идва бързо. Т.е. остава ни да осъзнаем, че ние не сме колите си, професиите си, не сме тялото си...те са само методи, средства, за да се учим.

да и аз съм на това мнение. поредното прераждане е просто следващия клас в училището на живота...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак бих попитал кое се преражда, при положение, че душата никога не е умирала още откакто е била създадена, преминала през грехопадението и макар и променена доста от изначалното си състояние, тя практически е безсмъртна- т.е. душата има един единствен живот. А физическото тяло+ съзнанието за личност и индивидуалност, също има само един живот- с настъпването на смъртта всичко се разлага...остават само фосилизирани кости- ако имат късмет да оцелеят...

Колело на раждане и смърт има- раждане и смърт на физическото тяло, но душата си остава прикована на това колело и нито умира, нито се рециклира...

Та, кое по-точно се преражда?

Исус затова е Христос- Спасител, защото представи на учениците Си Пътя и Истината и Живота.

В т.нар. "прераждане" няма път, нито истина, да не говорим за живот...А разликата между живот и съществуване е огромна- една бездна разстояние...

В края на краищата, ново вино в стар мех не се налива...въпреки че и мистиците, и окултистите, упорито продължават с опитите..но, с природно-диалектическо "грозде", ново вино не мо`ж напарви, да не говорим пък за нов мех...

Ми точно за това съм се опитвал много пъти да ви кажа, че не приемам термина "прераждане". Правилното е "превъплъщение" /това си е мое мнение и несъгласните имат право на мнение да са несъгласни. Точно колкото и аз имам право да си имам собственно мнение при тълкуването на Писанието в Библията. Когато тотално замените термина "прераждане" с термина "въплъщение", ще видите колко много ще се измени значението на употребяваните изрази като ... "Христос се въплъти от Дева Мария и Светият Дух и стана като нас в плът" и много други изрази. Ще видите, че уж неразбираемото в Евангелието ще стане много разбираемо. Тогава ще правите разликата между душевното и физическо изразяване в Евангелието , за това кое да се тълкува на душевно ниво и кое на физическо ниво./

След като Адам/Душата е излезнал от Едем има превъплъщение на "кожените дрехи " .

Битие глава 3/4

[3:20] И даде Адам на жена си име Ева *, защото тя стана майка на всички живеещи.

[3:21] И направи Господ Бог на Адама и на жена му кожени дрехи, с които ги облече.

[3:22] И рече Господ Бог: ето, Адам стана като един от Нас да познава добро и зло; и сега - да не простре ръка да вземе от дървото на живота, та, като вкуси, да заживее вечно.

[3:23] Тогава Господ Бог го изпъди от Едемската градина, да обработва земята, от която бе взет.

[3:24] И изгони Адама, и постави на изток при Едемската градина Херувим и пламенен меч, що се обръщаше, за да пазят пътя към дървото на живота.

* Живот.

[4:1] Адам позна Ева, жена си; и тя зачена и роди Каина, и рече: придобих човек от Господа.

Сиреч Адам придобива нова плът, но той Адам си е все същият - този който е излезнал от Едем.

Под Адам разбирам най-финната част на Душата, който е и Христос. И двата Адам и Христос казват на Бог Отец - Отче.

След Възскресинието си Христос първо слиза в Ада и извеждам от там Адам/старозаветната Душа за да я одухотвори с Животворния Дух/ . Буквалното тълкуване и без разбиране поражда противоречията. Няма противоречия според мене.

Първо послание до Коринтяните.

[15:44] сее се тяло душевно - възкръсва тяло духовно. Има тяло душевно, има и тяло духовно.

[15:45] Тъй е и писано: "първият човек Адам стана жива душа", а последният Адам - животворен дух.

Та Душата не се преражда, тя се превъплъщава в нова плът. Правилно Православната църква отрича прераждането. Тук има неразбиране значението на думите и невежа игра с термините. Макар , че ако питате и поповете трудно ще ви отговорят. И те повтарят казаното от предишните преди тях, без да разграничат съдържанието на термините "прераждане" и "превъплъщение".

След като Душата/Христос Възскръсне се превръща в Животворен Дух и започва да одухотворява физическото тяло. След пълното му одухотворяване.

Първо послание до Коринтяните:

[15:51] Ето, тайна ви казвам: всинца няма да умрем, ала всинца ще се изменим

[15:52] изведнъж, в един миг, при последната тръба: ще затръби, и мъртвите ще възкръснат нетленни, а ние ще се изменим;

[15:53] защото това тленното трябва да се облече в нетление, а това смъртното - да се облече в безсмъртие.

[15:54] А щом това тленно тяло се облече в нетление, и това смъртното тяло се облече в безсмъртие, тогава ще се сбъдне думата написана: "смъртта биде погълната с победа".

Ми то си го пише всичко. Стига да има кой да чете баааааа...авно и полеееее...екичка и да мисли бъъъъ..ързичко. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Първо може би трябва да кажа, че нямам опит или поне достатъчно опит в теориите за прераждането (или ако някой не му харесва тази дума – реинкарнацията, превъплъщението... :) ), за възкресението и изобщо. За това всичко което пиша е по-скоро под въпрос и ако твърдя нещо, то е на базата на прочетеното от мен. Предимно в беседите на Учителя, лекциите на Рудолф Щайнер и някои други източници. Това не е моя опитност. Възхищавам се на хората, които имат вече такава. :)

Но не ми пречи да имам мнение по някои въпроси. Като например по този::

Исус просто е доказал, че човешката душа не умира и че има живот след смъртта. човешкото тяло е само костюм в днешната пиеса /сегашното ни прераждане/ и когато свърши пиесата ние събличаме костюма.

Много преди Исус, хората са вярвали в съществуването на човешка душа. Някои са вярвали и в нейното безсмъртие. Но според мен Христос доказва нещо друго с Възкръсването си. Мисля, че Учителят го изразява много добре това с думите си::

Що е възкресение? Новият живот е да се освободим от ноктите на смъртта. Смъртта е като голям разбойник. Таман спечелим нещо, изпъди ни. Създаде ти се ново тяло, ще се преродиш. Пак ще те обере, пак ще се прераждаш..

В царството си

А ето как Р. Щайнер отговаря на въпроса защо в Евангелията не се говори за прераждане:

Ако от една страна с Мистерията на Голгота настъпи нещо, което даде най-решителния тласък в общочовешката еволюция, от друга страна тази Мистерия на Голгота се падна в онази епоха от развитието, в която, така да се каже, човешката душа беше обхваната от най-голям мрак. Несъмнено, в по-ранните епохи хората са знаели съвсем точно - понеже са си спомняли за миналото - че човешката индивидуалност се преражда многократно. Учението за преражданията се съдържа и в Евангелията, обаче ние стигаме до него само тогава, когато сме развили известен усет за различаване на тези неща; а през епохата, когато бяха написани Евангелията, хората най-малко можеха да разберат това учение.

През следващите епохи, когато хората търсеха Христос по пътя, за който стана дума вчера, всичко беше замислено така, сякаш предстои една първоначална, бих казал, детинска подготовка. Ето защо човечество то не биваше да бъде запознавано с нещо, което само би го объркало и за което то още не беше дозряло: с непосредствените опитности за преражданията. И така, ние виждаме, как в продължение на две хилядолетия християнството се развива без да се обръща никакво внимание върху учението за преражданията.

...

Христос е изворът на възкресението за онзи физически първообраз, който сме получили още в началото на нашето Земно развитие и от който всички се нуждаем, за да постигне Азът своето пълно разгръщане...

Христос като господар на Кармата, Р. Щайнер

Извинявам се за цитатите. Знам, че някои предпочитат моето мнение. Но както написах вече – за да дам компетентно мое мнение, трябва да съм го изживяла, опитала. Преразказването не е мнение базиращо се на опита. Затова предпочитам да цитирам в някои случаи. Вярвам и на Учителя, и на Щайнер. Ако не вярвах в тези неща – просто нямаше да пиша тук. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...