Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

:v: Здравей, Меги - слънчево същество! От отбора на бързаците...така значи ...тук и сега си поръчваш нещо - дават ти го наполвина веднага - пък ти си поръчал цяло :D хаха...бързо решаваш, като нито за секундичка не забравяш, че на когото много се дава, от него много , много се иска ...аз съм от тези дето им стиска скромно да се стремят и да искат :P Давайте и ще ви се даде!

Относно правенето на разликата...кой е казал, че е лесно :P и за сивото и бялото...не ми се вярва, че не ги различаваш , трудно е когато се налага да "избираш" от различните степени на сивичкото :smarty: за огледалото... с усмивка мога да споделя, че всъщност тук при нас нищо не е съвсем истинско :sleeping: освен една малка, но светеща във всеки от нас ...частичка-звездичка - душичка :hypocrite:

:v: Синева, братче , благодаря!

:feel happy: Кураж + Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мерси за Куража, :thumbsup: нужен ще ми е като май ситуацията се повтаря. Е, сега поне бързичко реших :thumbsup2: и не мисля че ще избирам между две сивички ,но между сивото и бялото.

Страх голям, :o но нали затова са ни помагачите или при мен по-скоро подтиквачите, Бог да ги благослови за помощта и усилията, :angel: още малко зор и май ще улуча правилния коловоз. :thumbsup2:

:feel happy: Любов+Мир+Радост+Светлина :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: БЛАГОДАРЯ за френската дума ( мерси-то :D ) :smarty:

Бялото си е бяло - няма как да не го различиш+усетиш+помиришеш - вибрацията ти е позната - просто - Я ПРЕЖИВЕЙ + и И се ОТДАЙ! :P:angel:

:v: Божията благодат да е с всички нас ! Амин

:v: Кураж+Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Две мнения, които са и по тази тема

иначе и аз съм сънувала че съм войник, и то дори и времето ,разбрах ,кога е - 2-световна война, видях как си умрях, застреляха ме точно до една дървена барака, имах избор да стрелям "първи" аз, но не можах някакси. Видях безкрайните камиони с хора, телените заграждения. Мисля, че бях германец и бях войник по принуда, т.е. хич не се радвах на войната, но съм ходила на Втора световна.

  Та да речем един такъв сън с момента на моята смърт, съвсем не ми беше страшен или кошмарен /по-скоро беше като виж  и това си била, да знаеш ти го казваме/, за разлика от един напрегнат хаотичен сън. Преди няколко години се запознах с една колежка ,която ми разказа, че също е била германски войник във втората св. война. Когато ми разказа нейния сън, ми беше толкова ясно всичко,което ми казваше . Все едно съм "била" там .

  Когато гледам филм за втората Световна или  въобще за война, много сериозно ги приемам нещата. Редовно си се разплаквам, филмите за Германия ги усещам много близки, когато учех история на изкуството, катедралите, ми бяха адски познати, и сега в този живот, разбрах откъде произлиза името ми, наскоро един Германец от Мюнхен ми обясни, че то е старо-германско, едно от първите племенни имена за жени. Има нещо в сялата работа. Ще я разничя някои ден.:)

Мисля, че точно на място дойде и аз да споделя един от повтарящите ми се кошмари - защото има връзка с втората световна война и с немците... Само че аз сънувам, че съм преследвана, че бягам и се крия, почти винаги ги има нацистите, тайната полиция с дългите шлифери. Не успяват да ме заловят, защото, струва ми се, аз моделирам ситуацията насън - осъзнато сънуване. Мисля, че вероятно ако това са спомени от минал живот, съзнанието ми не може да понесе еветуалната страшна смърт, мъчение и затова заменя изхода от ситуацията - или с добръ, или сънят се прекратява и "филмът" остава незавършен. Нямам усещане дали съм мъж или жена, имам усещане за себе си сега каквато съм, но пренесена там. За да си мисля, че това са някакви спомени от друг живот допринесе един малък факт. Като много малка, може би на 2 г. съм произнесла една дума, която никой не е разбирал какво значи. Ревяла съм и съм искала "дако". По принципа на изключването накрая "включили" за какво иде реч и тази дума си беше част от моя речник като дете. Чак когато учех чуждите езици след години, се натъкнах на "моята" думичка. На чешки е дека (одеало, покривка за легло), но идва от немското Decke (покривка), dach (покрив). А знаете ли кое съм имала предвид по "дако"? Торбата-калъф, чаршафа, в който се пъха одеалото или юргана...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наистина са и по тази тема, още докато споделях там, виждах, че се отклонявам, но отклоненията са връзките, които свързват отделните теми в едно цяло...

Нека тогава добавя още нещо. Пак е свързано с немския. Като ученичка не го понасях, бяха определили нашият 5 клас да учи немски, но се вдигнахме на протест и аз бях сред най-отявлените протестиращи. Наложихме се и започнахме с английския. Доста по-късно изпитах огромно желание да го уча, започнах сама, а после на курс. Питаха ме дали съм го учила някъде някога, заради много доброто произношение /е, то произношението се дължи на добрия слух :)/. Но което е по-странно, попадах на думи, които бяха нови, но аз ги знаех отнякъде. Не можех да се сетя от кога и по какъв повод съм ги научила, но ги знаех. Често съм се замисляла доколко не се самозаблуждавам, търсейки доказателства за прераждането. Може би оная детска думичка е само случайно съвпадение по звуци, а непознатите думи са чула по телевизията или съм ги срещала в речник мимоходом и са се запечатали без да знам.

Другото, което ме кара да се съмнявам е, че е твърде скоро. Да, мисля си, че между две прераждания трябва да минат доста повече от някакви си 50-60 обиколки около Слънцето. Не е ли прекалено скоро? Освен това са ми казвали , че в наше време се прераждат много стари, древни души. Съвсем не претендирам да съм такава, разбира се :D

Линк към коментар
Share on other sites

Не е скоро,Милкана,от Учителя съм срещала,че възрастните се прераждат през около 40-50-70 години.Това не значи,обаче,че не си една от древните души,напротив-май си от тях,последните просто са минали през повече прераждания,апропо-събрали са повече мъдрост.

Линк към коментар
Share on other sites

Май въпросът опира не в това дали наистина има прераждания или няма, а дали вярваме в тях или не вяваме. Независимо от вярата, убеждението, предположението, логиката, изводите, нещо или го има, или не. Не ми се вярва християните да не се прераждат, а будистите да се радват на кръговрата от животи или обратното. Или ще важи за всички, или за никой. Та нали е за това - ако има прераждане, веднъж си мюсюлманин, друг път християнин, разкъсан от лъвовете, трети път будистки монах, четвърти - атеист. Така си представям нещата, не мога да съм категорична, че прераждане има. Ще ми се да вярва, че има. Макар да е страшно като си помисля колко още народ се е подвизавал под управлението на моята душа, чак настръхвам и че може би съм била какъв ли не изверг, блудница или кръволок, да не говорим за евентуалните преплитания с другите, в които се попада в какви ли не взаимоотношения. Системата става много сложна и навързана.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"Та нали е за това - ако има прераждане, веднъж си мюсюлманин, друг път християнин, разкъсан от лъвовете, трети път будистки монах, четвърти - атеист."

не е хаотично, освен ако не говорим за актьорски клас души

има голяма логика в преражданията, често за съжаление свързана с патологично обвързващи кармични връзки с други хора, както в "Соларис" на Ст. Лем

Линк към коментар
Share on other sites

Ради, здравей! :)

Господ Иисус Христос е обещал небесни жилища за всички следващи Го.

Следвайки Христос, което правят християните те прекъсват прераждането. Животът в който извършват следването е последен.

Будите също не се прераждат.

За да си християнин не е достатъчно кръщението, нещата са неподозирано по-дълбоки толкоз, че ме е страх да надникна, камо ли да ги осъществя. Аз още не съм християнин ...

Може би звуча апокалиптично, макар да не го желая. :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Започна да става интересно, наистина. В крайна сметка излиза, че има прераждане, но то се прекъсва, ако си истински, вътрешно свързан с Христовото учение човек. Такъв човек преди се е прераждал, но стигнал до определено висше ниво на съзнание, мисъл, прочувственост и битие, прекъсва омагьосания кръг и повече не се връща тук. В смисъл - няма какво да прави на Земята като човек. А може би се преражда в други светове като други същества? Означава ли тогава спирането на процеса на прераждане...смърт? И какво предстои след като вече не се превъплъщаваш? Едва ли някой ще може да ми отговори. Това са си риторични въпроси. И звучат като излезли от устата на дете, което вечно повтаря думичките "какво" и "защо" :)

Линк към коментар
Share on other sites

има прераждане, но то се прекъсва, ако си истински, вътрешно свързан с Христовото учение човек.
Да, прераждането съществува докогато имаме кармични "тлъстини".

"Където е трупът, там ще се съберат орлите"

След Новораждането в Светия Дух еволюцията не свършва.

Означава ли тогава спирането на процеса на прераждане...смърт? И какво предстои след като вече не се превъплъщаваш?

Няма прераждане/смърт и дезинтеграция. Трансформация е по-точната дума в смисъл на пеперудата. Много щастливо събитие наистина.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, ако знаете този въпрос колко ме вълнува преди няколко месеца, че и сега.. е моят е малко по-встрани..

Значи.. според вас каква е целта на Съществуването ? Добре.. учиш.. научаваш, израстваш и после ? (ще поживеем, ще видим, ама..) има ли.. край ? Край като нищо ? СПоред вас..

Линк към коментар
Share on other sites

Християнството е доброволен път, но веднъж поет имаш право на един живот.

Преражданията са отдавна известен факт.По-важно е да си отговрим на два въпроса:

-дали ни удовлетворява нашето присъствие в тази вече изтъркана реалност и

-ако не-как да се спасим от уморителните и досадни цикли.

Отговорът-горе в цитата.

И от мен един:

"Истина,истина ви казвам,Аз съм вратата на овцете.

Всички,които са дошли преди Мене,са крадци и разбойници,

но овцете не ги послушаха.

Аз съм вратата,през Мене ако влезе някой,ще бъде спасен,

и ще влиза,и ще излиза,и паша ще намира.

Моите овце слушат гласа ми,и Аз ги познавам,и те ме следват.

И Аз им давам вечен живот,и те никога няма да загинат,

и никой няма да ги грабне от ръката Ми.

Отец Ми,който Ми ги даде,е по-голям от всички,

и никой не може да ги грабне от ръката на Отца.

Аз и Отец едно сме."

Св.ев.от Иоана-10:7,8,9,27,28,29,30

А за края-о,да,има край-на нищото. :)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще кажете за черните дупки ,които засмукват цели системи от планети ,те край ,път към нищото ли са?На Силвия СД-аватараи е точно засмукана планета от черна дупка ,между другото :o

Линк към коментар
Share on other sites

И защо да е изтъркана реалноста!

Нещо не го разбрах това. Силвия можеш ли да ми го обясниш? Въпросът беше за преражданията, нали?

Мисля, че като "умре" човек умира само земното му тяло, опита от вече бившето прераждане се въплъщава в следващото като вроден инстинкт / нали така му казваха учените ?/

Някой да знае повече по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

"Истината ще ви направи Свободни" Исус Христос

нашата земна "реалност" не е нещо особено

нормално е висшата душа да иска да се освободи

опита от вече бившето прераждане се въплъщава в следващото като вроден инстинкт / нали така му казваха учените ?/

този вид опит е нищожно малък

смъртта и прераждането са съпроводени с колосални страдания и риск и

започване практически отново от ~0

милиони години "нормален" здравословен живот са необходими за достатъчна

еволюция на съзнанието до свободно

Линк към коментар
Share on other sites

Има изчисления които показват че Нашата вселена е избухнала черна дупка.

Нищо чудно че е така трудно да се проникне отвъд границите йjava script:emoticon(':)')

smiliejava script:emoticon(':D')

smilie

Линк към коментар
Share on other sites

:D

този вид опит е нищожно малък

смъртта и прераждането са съпроводени с колосални страдания и риск и

започване практически отново от ~0   

милиони години "нормален" здравословен живот са необходими за достатъчна

еволюция на съзнанието до свободно

Ама ти вече всичко знаеш Валентин. Точно заради това Познанието е безценно и "накои твари" гледат да го откраднат , като поддържат Заблудата в умовете на еволюиралите с непочтенни средства. За такива "твари "..... изгуби ми се нещо мисълта ........

знам, че можеш да я продължиш сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Теорията за големия взрив.Но не избухнала черна дупка :D ,момент на засмукване от черна дупка и експлозия. Самата земя е била почти разпаднала се на гигантски парчетии,но някакси те се съединяват и срастват. Навсякъде по планетите свидетелстват останки от този огромен взрив. :)

И все пак има ли нищо според вас?

Дори черните дупки са невероятно ,сгъстена материя,те са 100 материя....

Линк към коментар
Share on other sites

:D :D Ха сега да видим що е то черна дупка?

Въпросът не е отправен конкретно към мен,но тъй като името и първите букви на презимето и фамилията ми бяха споменати :D ,се чувствам задължена да дам мнение.Какво ли,наистина,са черните дупки?Тунели ли,извеждащи към паралелни светове,врати ли към други измерения,люлки на нови вселени ли?

Може и ние да минаваме(без да съзнаваме)през черни дупки при всяко раждане и всяка смърт,може и в телата си да ги откриваме като зеници,може и

центъра на нашата галактика да е черна дупка.Мистерия...

И как да не те повлече,като,както казах веднъж тук по друг повод,неизвестното е най-интересното.Черните дупки,поглъщащи материята,разтварящи времето и разлагащи пространството,интересни са ми,да,засмукала ме е една и няма връщане назад! :)

Полезно е познанието,информация и възможности за черпенето й сега-бол,

любознателни-също :) -драго ми е,че имаме общи интереси.

И като разбиваме стените,дето ни стягат отвред,няма ли черна дупка да направим там,преход към ново осъзнаване.Радвам се,че има умни и търсещи душици тук-че как иначе,в Портала сме. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...