Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

:):thumbsup2::angel: благодаря за горенаписаното + импулс да допродължа с второто съборно послание на апостол Петър, гл.1 : 5-7

Понеже Неговата божествена сила ни е подарила всичко що е потребно за живота и за благочестието, чрез познаването на Този, Който ни е призовал чрез Своята слава и сила;

чрез които се подариха скъпоценните нам и твърде големи обещания, за да станете чрез тях участници на божественото естество, като сте избягали от произлязлото от страстите разтление в света;

то по самата тая причина положете всяко старание и внесете на ВЯРАТА си ДОБРОДЕТЕЛ, на ДОБРОДЕТЕЛТА си БЛАГОРАЗУМИЕ,на БЛАГОРАЗУМИЕТО си СЕБЕОБУЗДАНИЕ, на СЕБЕОБУЗДАНИЕТО си ТВЪРДОСТ, на ТВЪРДОСТТА си БЛАГОЧЕСТИЕ,на БЛАГОЧЕСТИЕТО си БРАТОЛЮБИЕ,  и на БРАТОЛЮБИЕТО си ЛЮБОВ.

Това е всъщност много ясна маркировка, за да не се загубим + закъснеем+ задържим безсмислено по Пътя :

ВЯРА + ДоброДетел + БлагоРазумие + СебеОбуздание + Твърдост + БлагоЧестие + БратоЛюбие + ЛЮБОВ

В разните Библии има различнии, но близки преводи на някои от добродетелите ( Себеобуздание = Въздържание= Себевладеене или Търпение =Твърдост =Устойчивост = Постоянство или за думата Благоразумие... те си се взаимодопълват и така тни помагат да преживеем и доподредим "пъзела" и чрез богатството на разноезиковата вибрация на добродетелите + да достигнем до Пълнотата в Сливането си с Отца. Амин + АУМММ + Синева, БлагоДаря.

Блажени са онези, които повярваха без да видят!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всичко зависи от ЛЮБОВТА! Тя е определяща.

Любовта прави от вълка - куче, а нейната липса прави кучето - помияр, диво куче и накрая отново го превръща във вълк.

Същото се случва и с хората, както и с всичко живо.

Цветарите ще го потвърдят с цветята си, земеделците ще го потвърдят с производството си, както и животновъдите и много други могат да споделят опита си с Любовта и нейната липса.

Погледнете затворниците в затворите. Има ли някой, който да е направил нещо, заради което е там, поради насита от любовта? Не. Всичко е заради нейната липса, защото хората я желаят за себе си - те са егоисти!

ЛЮБОВТА Е ДАВАНЕ, А НЕ ВЗИМАНЕ - това е нейната същност.

:feel happy:

Сега се молех Бога, да не се окаже, че съм закъснял и за баща си!

Не желаех да бъда закъснял и за него! Исках да му дам това, което бях научил наскоро преди дни! Но... ние не умеем и нямаме правото да управляваме съдбите и "живота" си, защото ни липсва мъдростта, затова можех единствено да се моля на Бог. Да се моля и да спечеля времето!

Е... спечелих! Силата на любовта победи!

icon12.gif

:feel happy::)

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, вие сте прекрасни! Благодаря за чистите постинги и заряда, който сте вложили. :thumbsup: Напълно подкрепям Синева.

Наистина, човек сам за себе си трябва да намери истината, но вярата ще ни отведе при нея. Трябва да прилагаме, наученото, за да ни се открие тя.

Погледнете затворниците в затворите. Има ли някой, който да е направил нещо, заради което е там, поради насита от любовта? Не. Всичко е заради нейната липса, защото хората я желаят за себе си - те са егоисти!

ЛЮБОВТА Е ДАВАНЕ, А НЕ ВЗИМАНЕ - това е нейната същност.

"Credendo vides! Който вярва, вижда!"

Линк към коментар
Share on other sites

:D въх, каква синхроничност...когато поствах цитата за блаженството на вярващите без да видят... си го помислих ...който вярва без да е видял - му се дава да вижда/види...туй за Кредендо видес :D но се удържах да го напиша - щото не можах да си го припомня / ни бях сигурна за правописа :king: иначе никак не съм от прекрасните :D за другите не знам...може Вальо да е :):lol:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Не си закъснял, Синева!

И не ще закъсняваш....Защото си спрял своя бяг....онзи отчаян, лудешки бяг в който си се намерил самотен, изтощен и изгубен насред път без посока. В болка и тишина. ...Пълна тишина, в която можеш да чуеш само биенето на умореното ти сърце и сподавения му зов, че всъщност бягаш от Дома..Ти много добре познаваш тази недостатъчност, изгарящи копнежи и нестихващи липси, празнота и безумие..Тъжно е да си Бездомен.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко зависи от ЛЮБОВТА! Тя е определяща.

Любовта прави от вълка - куче, а нейната липса прави кучето - помияр, диво куче и накрая отново го превръща във вълк.

Същото се случва и с хората, както и с всичко живо.

..

Кое дава промените? Любовта и липсата на такава!

Това е. Сега знам, че и за вас, които четете това, аз не закъснявам и това ме прави щастлив.

..

Блажени са онези, които повярваха без да видят!

Вашата вяра е силна. Намерихте направление. Остава ТЪРПЕНИЕТО и засилване на вярата, после следват благата от това. Бог знае.

Бог първо изпитва после придава.

На някои първо дава, за да им даде и направление за живота, после им отнема, за да ги провери и ако те удържат проверката им дава СЕБЕ СИ.

Напълно подкрепям.., благодаря ти за откровението, Синева! :):thumbsup:

Напомняш ми, че човек не бива да спира вътрешния си импулс, породен от Любовта и красотата..

то по самата тая причина положете всяко старание и внесете на ВЯРАТА си ДОБРОДЕТЕЛ, на ДОБРОДЕТЕЛТА си БЛАГОРАЗУМИЕ,на БЛАГОРАЗУМИЕТО си СЕБЕОБУЗДАНИЕ, на СЕБЕОБУЗДАНИЕТО си ТВЪРДОСТ, на ТВЪРДОСТТА си БЛАГОЧЕСТИЕ,на БЛАГОЧЕСТИЕТО си БРАТОЛЮБИЕ,  и на БРАТОЛЮБИЕТО си ЛЮБОВ.
Благодаря ти, Благост, този цитат някакси оформя посоката, съдържанието, пътя.. :thumbsup:

И не ще закъсняваш....Защото си спрял своя бяг....

:thumbsup::thumbsup:

Благодаря..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:angel: Има ли възможност да престанем да се прераждаме и можем ли да си помогнем сами?

<{POST_SNAPBACK}>

:D - този въпрос може да се зададе само към същности, извършили този процес. Те, обаче, по очевидни причини не пишат в този форум. А другото ще са предположения, информация втора ръка, неизпробвана на практика. Така че какво те ползва? :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Радвам се че попаднах на форум, където мога да прочета за прераждането с цял куп въпроси и изследвания. Това е тема, която ме вълнува истински от дете и за която имам изключително много информация. Много автори, лечители, медиуми и психотерапевти пишат за това по различен начин и накрая се оказва, че става въпрос за едно и също нещо с малка разлика от различните автори, която се дължи на различното представяне, но общо взето нещата стоят така:

Едно е сигурно - прераждане има! Самата Планета Земя е сътворена от висши създания като вид училище, където идваме за да се учим.

Брат ми беше подложен на регресия без и да подозира и научи много за нещата от този живот - какво и защо му се случва, и това от какви събития е последици.

Прераждаме се от хиляди години и от това как изживяваме животите си зависи нашия напредък - като под напредък се разбира напредък в духовен план. През всеки живот имаме предварително поставена цел, която избираме сами и никой абсолютно не се бърка в нашия избор. Може само да получим напътствия от нашите духовни водачи. Сами избираме мястото, времето на живеене, както и семейството си, които обикновенно те са от нашата духовна група, с която се прераждаме най-често и с тези, които имаме сметки за уреждане. Задачите ни всеки живот са различни с цел усвояване на нови уроци - например - богатство, бедност, недъг, толерантност и т.н. Най-често най-големите ни неприятели в този живот са ни първи приятели в духовния свят и сами ние сме избрали да "изиграем по този начин ролите си" за да се научим на нещото което сме си избрали. За това най-често си спомнят децата, защото те току що идват от духовния свят и имат пресни спомени за това. Попитайте детето си (уж случайно) ако е до 3-4 годишно "Ти какъв беше когато беше голям" или "разкажи ми за Рая защото съм забравил/а" и слушайте... Децата имат толкова много за разказване а ние не им вярваме... защото сме забравили. И е трябвало да забравим - такъв е космическия план. За наше добро е да не помним, но ще се отклоня много ако обясня и това.

и последно искам да кажа и за прословутите Дежа-вю-та. Когато сме готови да се върнем на Земята (или в друг паралелен свят - но това е др тема :) ) отиваме в така наречената Зала за преглед на бъдещ живот, където ни се дава право на избор до 2-3 тела с разл. животи в зависимост от това какво е важно за нас в следващия живот. Когато изберем тялото и всичко останало, ни се дават така наречените знаци, ключове и както искате разбирайте, които че играят важна роля в определен момент - най-малък пример - аромат, човек, звук излъчване на човек дреха и какво ли още не. Понякога когато получим дежавю това всъюност е откъслечен спомен от Залата за преглед на живот, а не от изживян живот както много от вас казват. Не може да е от изживян живот, защото ние не живеем 2 еднакви живота с едни исъщи хора. Душите на хората са едни и същи, но е и превъплащеноията.

Много може още да се каже за прераждането, и щом ни се открива такава информация, е настъпило време за Промяна и нашата задача е да го осъзнаем и да се възползваме. Много животи са променени след такава терапия - с всички доказателства че има само полза и никаква вреда; подобрява се живота, лекува се това което науката и медицината не лекува. Усешам че писах много и се извинявам! Ще ви кажа няколко съвременни книги, от които може да набавите много инфо, надявам се да ви бъде най-малко интересно, и ще се радвам ако дори бъде полезно!

Майкъл Нютън има 3 прекрасни книги за прераждането, ето 2 от тях:

1. Живот между преражданията - Майкъл Нютън

2. Следите на душите - Майкъл Нютън

3. Изцеление от предишни животи - Силвия Браун

4. Душата - път през вечността - Бренда Дейвис

5. Едгар Кейси - която и книга от неговите да хванете няма да сгрешите

Отново се извинявам за дългия отговор, но ме зарадвахте с темата.

Благодаря ви, Обичайте се!

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли възможност да престанем да се прераждаме и можем ли да си помогнем сами?

Считам, че не това ни е работата - да се молим за непрераждане. Нека Господ прецени дали и докога да се прераждаме. Ако трябва, ще става и многократно. Защо да си просим незаслужени привилегии, вместо да се постараем да ги заслужим? А "защо, къде и кога" - това са въпроси, които имат смисъл за "по-малките" неща в живота, които пряко си зависят от нас...

Линк към коментар
Share on other sites

За това най-често си спомнят децата, защото те току що идват от духовния свят и имат пресни спомени за това. Попитайте детето си (уж случайно) ако е до 3-4 годишно "Ти какъв беше когато беше голям" или "разкажи ми за Рая защото съм забравил/а" и слушайте... Децата имат толкова много за разказване а ние не им вярваме...

.........

Много животи са променени след такава терапия - с всички доказателства че има само полза и никаква вреда; подобрява се живота, лекува се това което науката и медицината не лекува.

:thumbsup:

Здравей, Cvqt, и добре дошла!

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти,

Аз намерих най-изчерпателен отговор на въпроса за прераждането в Науката Кабала. Прераждането е един от отраслите който тя изучава много дълбоко и в най-големи подробности (не съществува друга такава наука).

Цитирам от българският сайт на международната академия по Кабала:

УВОД

"Отворете сърцето ми, и а аз ще ви разкрия светът "

(книгата "Зоар")

Кой съм аз и защо съществувам?

Откъде идваме и къде отиваме и за какво сме се появили тук?

Възможно ли е ние да сме били вече в този свят?

Можем ли да опознаем себе си и вселената?

От какво са страданията в света и има ли възможност да ги избегнем?

Как да намерим покой, удовлетворение и щастие?

Хората от поколение на поколение се опитват да си обяснят тези болезнено преследващи ги въпрос, a факта, че това става във всяко поколение ни говори, че ние не сме получили изчерпателни отговори до сега. Изучавайки природата, космоса ние откриваме, че всичко, обкръжаващо ни, съществува и действа в съответствие с точни, целенасочени закони.

Гледайки пък на себе си като на връх на творението на природата, ние откриваме, че човечеството, като че ли е извън тази система. Например, виждайки, по какъв мъдър и логичен начин ни е създала природата: частите на нашия организъм, всяка жива клетка; виждайки точната целенасоченост във функционирането на всяка телесна клетка, ние не сме в състояние да отговорим на въпроса: защо съществува целият този наш организъм?

Всичко, което ни обкръжава е пронизано от причинно следствената връзка: нищо не се създава безцелно, в света на физическите тела съществуват точните закони на движението, преобразуването, кръговрата. Същата логика съществува в растителния и животинския свят. Но основният въпрос за какво съществува всичко това, тоест не само ние, а и целият ни обкръжаващ свят, остава без отговор. Съществува ли в света човек, който поне веднъж в живота си да не си е задавал този въпрос?

Съществуващите научни теории утвърждават, че светът се управлява от неизменни физически закони, на които ние не сме в състояние да влияем. Нашата задача е само, мъдро използвайки ги, добре да изживеем своите 70-120 години, и да подготвим почва, в буквалния и преносния смисъл за бъдещите поколения. Но за какво?

Развило ли се е човечеството от най-простите видове по пътя на еволюцията, или животът е донесен от други небесни тела, това не променя същността, има 2 дати: раждане и смърт, а онова, което е между тях е неповторимо и затова скъпо или напротив: животът е нищо, ако има край, тъмнина, прекъсване. Къде е мъдрата, всичко предвиждаща, логична, нищо не сътворяваща напразно природа? Или съществуват още неоткрити от нас закони и цели?

Нашето изследване на света се свежда до изучаването на неговите реакции на нашите въздействия, които ние улавяме с 5-те органи на чувствата: осезание, обоняние, зрение, слух, вкус; или с прибори, които само разширяват техния диапазон.

Всичко що не е подвластно на нашите изследвания, просто не се възприема от нас, като че ли то не съществува за нас. И при това, ние сме лишени от чувството за липса на други сетивни органи, както никога човек не изпитва нужда от 6-ти пръст на ръката си, както е невъзможно да се обясни на слепия по рождение, какво е това виждането, така изследването с достъпните за човека методи, никога няма да открие скритите форми на природата.

Съгласно Кабала, съществува духовен, тоест неосезаем от органите на чувствата ни свят, в центъра на който се намира нашата Вселена, а нашата планета е една малка нейна част и се намира в центъра на този духовен свят. Този свят на информации, мисли и чувства ни въздейства посредством законите на материалната (усещана) природа и ни поставя в определени условия в които ние сме принудени да действаме. Не зависи от нас, къде и какви ще се родим, с кого ще се срещнем в живота, и какви последствия ще има от нашите постъпки.

Съгласно Кабала има четири вида Знания, които може и е длъжен да постигне човек:

1. Творението: Изучаване на създаването и развиването на световете в обем, постижим за човека, а именно: по какъв начин Творецът по пътя на последователни съкращения е създал световете и съществата, които ги населяват. Законите на взаимодействията на духовния и материалния светове и техните следствия. Целта на сътворяването на човека (съчетаването на душите и телата, създаване по пътя на висшето управление чрез природата и факторът случайност с помощта на двете взаимно уравновесени системи на светлите и тъмните сили) създаване на системи с илюзията за свободна воля.

2.Функциониране: Изучаване същността на човека, неговите взаимовръзки и взаимодействия с духовния свят. Идването на човека в този свят и излизането му от него. Каква реакция от страна на висшите светове върху нашия свят и лично върху всекиго от нас предизвикват действията на човека.

Личният път на всеки от нас от времето на създаването на световете до постигането на Висшата цел. От връзката на тялото на човека с неговия характер и съдбата е възникнала така наречената практическа Кабала, кабалистическата астрология, медицина и прочее. За пример може да се посочи главата "Итро" от книгата " Зоар ", където се дават определения на вътрешните, скрити свойства на човека по неговите външни признаци.

3. Кръговратът на душите: Изучаване същността на всяка душа и нейния кръговрат. Действията на човека в този живот и техните последствия в следващите негови животи от началото и до края на света. По какъв начин, по каква причина се спуска душата в тялото и в зависимост от какво определено тяло приема определена душа. Тайната на Случайността и изследване на историята на човешкия род като следствие на определения порядък и преместването на душите. Проследяване на този път в течение на 6000 години. Връзката на душата с общото управление на системите на световете и нейния кръговрат, цикли на живот и смърт от какво зависят всички наши пътища в този свят.

4. Управление: Изучаването на нашия свят на неживата, растителната и животинската природи, тяхната същност, роля и управлението им от духовния свят. Управлението свише и нашето възприемане на Природата, Времето и Пространството. Изследване на висшите сили, движещи материалните тела, и по какъв начин единната вътрешна сила тласка всичко живо и мъртво към набелязаната цел.

Може ли да се разреши фундаменталната загадка на човешкия живот, без да се докосваме до въпроса за нейния източник?

Този въпрос засяга всеки човек. Търсенето на целта и смисъла на съществуването на индивида и цялото човечество са централни въпроси в духовния живот на човека.

През втората половина на двадесетия век, ние наблюдаваме възраждане на религиозното направление в човечеството. Техническият прогрес и световните катаклизми породиха всевъзможни философии, но не донесоха на човека духовно удовлетворение.

Както се обяснява в Кабала, от всички съществуващи наслаждения на нашия свят му бе доставена само една малка искричка, така наречената "Нер дакик" . Нейното присъствие в материалните предмети ни дава удоволствие. С други думи, всички приятни чувства, които човек изпитва в различните ситуации и от различни вещи, се обяснява само с наличието на тези искрички в тях. Затова в течение на живота си човек е принуден постоянно да търси нови и нови обекти, надявайки се да получи по-големи и по-големи удоволствия, не подозирайки, че всичко това са само обвивки, а същността "Нер дакик" си остава една и съща.

Оригиналният текст можете да видите Тук.

Мони

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се че попаднах на форум, където мога да прочета за прераждането с цял куп въпроси и изследвания. Това е тема, която ме вълнува истински от дете и за която имам изключително много информация. Много автори, лечители, медиуми и психотерапевти пишат за това по различен начин и накрая се оказва, че става въпрос за едно и също нещо с малка разлика от различните автори, която се дължи на различното представяне, но общо взето нещата стоят така:

Едно е сигурно - прераждане има! Самата Планета Земя е сътворена от висши създания като вид училище, където идваме за да се учим.

Брат ми беше подложен на регресия без и да подозира и научи много за нещата от този живот - какво и защо му се случва, и това от какви събития е последици.

Прераждаме се от хиляди години и от това как изживяваме животите си зависи нашия напредък - като под напредък се разбира напредък в духовен план. През всеки живот имаме предварително поставена цел, която избираме сами и никой абсолютно не се бърка в нашия избор. Може само да получим напътствия от нашите духовни водачи. Сами избираме мястото, времето на живеене, както и семейството си, които обикновенно те са от нашата духовна група, с която се прераждаме най-често и с тези, които имаме сметки за уреждане. Задачите ни всеки живот са различни с цел усвояване на нови уроци - например - богатство, бедност, недъг, толерантност и т.н. Най-често най-големите ни неприятели в този живот са ни първи приятели в духовния свят и сами ние сме избрали да "изиграем по този начин ролите си" за да се научим на нещото което сме си избрали. За това най-често си спомнят децата, защото те току що идват от духовния свят и имат пресни спомени за това. Попитайте детето си (уж случайно) ако е до 3-4 годишно "Ти какъв беше когато беше голям" или "разкажи ми за Рая защото съм забравил/а" и слушайте... Децата имат толкова много за разказване а ние не им вярваме... защото сме забравили. И е трябвало да забравим - такъв е космическия план. За наше добро е да не помним, но ще се отклоня много ако обясня и това.

и последно искам да кажа и за прословутите Дежа-вю-та. Когато сме готови да се върнем на Земята (или в друг паралелен свят - но това е др тема  :) ) отиваме в така наречената Зала за преглед на бъдещ живот, където ни се дава право на избор до 2-3 тела с разл. животи в зависимост от това какво е важно за нас в следващия живот. Когато изберем тялото и всичко останало, ни се дават така наречените знаци, ключове и както искате разбирайте, които че играят важна роля в определен момент - най-малък пример - аромат, човек, звук излъчване на човек дреха и какво ли още не. Понякога когато получим дежавю това всъюност е откъслечен спомен от Залата за преглед на живот, а не от изживян живот както много от вас казват. Не може да е от изживян живот, защото ние не живеем 2 еднакви живота с едни исъщи хора. Душите на хората са едни и същи, но е и превъплащеноията.

Много може още да се каже за прераждането, и щом ни се открива такава информация, е настъпило време за Промяна и нашата задача е да го осъзнаем и да се възползваме. Много животи са променени след такава терапия - с всички доказателства че има само полза и никаква вреда; подобрява се живота, лекува се това което науката и медицината не лекува. Усешам че писах много и се извинявам! Ще ви кажа няколко съвременни книги, от които може да набавите много инфо, надявам се да ви бъде най-малко интересно, и ще се радвам ако дори бъде полезно!

Майкъл Нютън има 3 прекрасни книги за прераждането, ето 2 от тях:

1. Живот между преражданията - Майкъл Нютън

2. Следите на душите - Майкъл Нютън

3. Изцеление от предишни животи - Силвия Браун

4. Душата - път през вечността - Бренда Дейвис

5. Едгар Кейси - която и книга от неговите да хванете няма да сгрешите

Отново се извинявам за дългия отговор, но ме зарадвахте с темата.

Благодаря ви, Обичайте се!

Здравей! И аз се радвам, че ти се радваш. :D А още повече се радвам, защото чак сега разбрах защо с моя шеф сме във вечна опозиция и това започва вече да ми тежи. Подозирах аз, че много се обичаме ние двамата в духовен план. :D:D:D

Във връзка с книгите, които изреждаш, чела съм някои и са ми били от полза. Има и български автори, които засягат тематиката като Христо Нанев например. Той издаде три книги: "Енергийна свръхсетивност", "Прераждане и еволюция книга 1-ва" и "Прераждане и еволюция - книга 2-ра - Израстването на душите". Този човек се занимава доста време с регресивна хипноза, но се отказа. Познавам го лично, мотивите му за мен са ясни и без да го питам.

И аз като теб мисля, че ни е дадено не случайно да не помним миналите си животи. Тогава защо да надничаме в тях, а не си научим урока за сегашното време.

В онази зала се "прожектират" бъдещите ни превъплащения, а от там идва и термина deja vu - "вече видяно", а също и deja entendu ( дежа антандю ) - вече чувано. Но как се обясняват jamais vu ( жаме вю ) - никога не видяно, когато нещо, което ти е познато, ти се струва напълно непознато за момент и deja vecu ( дежа векю ) - вече преживяно, не само виждаш и чуваш откъслечни картини или думи или предмети и звуци, които си виждал на лентата в залата, а си преживял изцяло събитието, ето това е интересно за обяснение. А че преражданията съществуват и че сме до болка вече уморени от тях всички пишещи тук, това е повече от ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Има прераждане - може би така ми се иска и затова го твърдя...

Ужасява ме мисълта, че само един живот и даден на една душа, не мога да го приема, не мога да приема, че смъртта е край на живота.Край е на едно съществувание , на една екскурзия, на една износена дреха.

Преди края на миналата година ми казаха, че имам тежка карма, заради която съм наказана по определен начин. Приех го някак си, макар и с учудване, не мога да кажа, че не ми се отрази на мисленето и на ...-решимостта - предопрделеността, усилията, възможността за промяна ...

Отново се затвърди у мен желанието да знам миналото. Винаги ме е привличало миналото, под всякаква форма. Защото е ключът към бъдещето, както се оказва.

Редактирано от Милкана
Линк към коментар
Share on other sites

Което трябва да знаем, то ни се дава под форма на сън или като откъслечно видение като светкавица или се разпознава интуитивно. Когато не е дадено на човек да знае миналото си, според мен е по - добре. Кое минало по - напред, ами ако са много, много минали... Не, назад не се обръщай, очите ни отпред са, това символично казано, тук и сега сме и напред сме се взрели. Тежка карма имаме всички, които сме в тази епоха, трудна и важна епоха, преломна. Българите като цяло имаме ужасна карма, но като го знаем по - леко ли ще ни стане от това. Кръста всеки си го носи :feel happy: , но там има и две ръце на него, да не забравяме, две бъдещи криле. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля , че човек няма смисъл да знае миналото си, защото ако го знаеше би бил зает само с това.

Всички имаме тежка карма, самият факт ,че сме изпратени тук на земята, за да се разплатиме, щом сме тук, значи имаме да плащаме!

Учителя, казва:

"Душата още не е дошла до една постоянна форма. Тя не е завършила своето развитие. На нея предстои да мине още милиони форми. И когато дойде до своята последна форма, тя ще приеме безсмъртието и ще се слее с духа. Тогава вече няма да има душа и дух . Вечния живот ще излезе на сцената."

Май сме доста далеч от този момент!?

БОГ е Любов! :D:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

"Обикновенният човек се преражда на всеки 45 години. Ако той слиза на земята да се учи, разумните същества му определят в кое семейство да се роди- няма свободен избор. Ако идва на земята да помага на хората, има избор да се роди където иска. Колкото по- напреднал е в развитието си, толкова по голяма свобода има при слизането на земята." (Учителя)

Вие как мислите, към кои спадате?Трудно е да се определи. :harhar::rolleyes:

Модераторска бележка: моля посочете източник на цитата

Линк към коментар
Share on other sites

  Което трябва да знаем, то ни се дава под форма на сън или като откъслечно видение като светкавица или се разпознава интуитивно.
:thumbsup:

Ако ни се дава да знаем нещо, то е, за да ни напомни защо сме тук и сега.

Не е важно ние какво мислим, към кои спадаме. Важно е да си свършим работата тук. На едни повечко, на други по-малко. Бог ни е дал толкова, колкото можем да носим.

По- и най- е деление на нашето съзнание, а пред Бога сме равни.

Разумните същества ни посочват пътя, от слизането ни на земята до смъртта. Най-важно е да се научим да ги чуваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че е много важно човек да знае поне едно от преражданията си. Много е поучително. Във важни, сюблимни моменти от живота си, всеки интелигентен човек узнава кой е бил поне веднъж някога, в миналото. А и, след време, днешния ни живот ще е нашето бъдещо минало. Какво значение има, освен за самите нас. На Вселената подобно знание не й е нужно. Знанието за миналите ни прераждания касае само нас и нашия личен/собствен живот.

Да се възползваме от възможностите, докато все още не е паднала Завесата. Да разберем кои сме били, защото няма нищо по-важно от истината. Това не е чак толкова трудно.

Линк към коментар
Share on other sites

А не е ли важно да знаем кои сме били? Това единствено обогатява и разширява зрението ни. Колкото повече знаем за самите себе си - преди и след - толкова повече осъзнаваме преходността на личното его. Едни и същи сме през вековете, доколкото времето не е права линия, а спирала. И именно знанието за миналите ни въплъщения ни доближава до съкровени прозрения за живота изобщо. Ако това ни плаши обаче, подобно познание може и да ни убие. Всеки сам решава дали да изкачи Планината или да чака Стареца на Пътя, извиващ покрай Планината.

(Ако можехме да помним сънищата си от фазата на дълбокия сън, щяхме да знаем и за всичките си минали въплъщения.)

Линк към коментар
Share on other sites

Както се обяснява в Кабала, от всички съществуващи наслаждения на нашия свят му бе доставена само една малка искричка, така наречената "Нер дакик" . Нейното присъствие в материалните предмети ни дава удоволствие. С други думи, всички приятни чувства, които човек изпитва в различните ситуации и от различни вещи, се обяснява само с наличието на тези искрички в тях. Затова в течение на живота си човек е принуден постоянно да търси нови и нови обекти, надявайки се да получи по-големи и по-големи удоволствия, не подозирайки, че всичко това са само обвивки, а същността "Нер дакик" си остава една и съща.

Хе-хе, извинявайте, малко офтопик - като прочетох това за нер дакик, сетих се че съответствува на "loosh" от книгата на Роберт Монро "Далечни пътувания".

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Радвам се да ви видя. AIM благодаря за топлото посрещане :feel happy:

Силве радвам се да се запозная с теб :feel happy: ! Благодаря за книгите които препоръчваш, ще ги потърся със сигурност. По начина по който изказваш мислите си личи че знаеш доста по темата и се радвам много защото много ми е трудно да срещна хора, които наистина знаят и може да обменим още и още нова информация!

Разбира се и аз много съм си мислила да се подложа на регресия, но не се е отдавал удобен случай, а и знам че това не е случайно. Видях че обсъждате точно темата на която съм в момента и аз. Когато четох коментарите ви ми се прииска да споделя това, което осъзнах последно и ме развълнува. В полубудно състояние ми блесна нещо, което ще ми е полезно занапред, дори си го записах за да не го изгубя до сутринта: "ИМА значение каква съм била преди. Но НЕ бива да го зная сега. Ако знам каква съм била, ще узная какви са задачите ми за този живот. Това е като да знаеш предварително задачите за изпита си. Явяваш се наготово и не влагаш много много от себе си. Верно, по-лесно е, но кой казва че живота е лесен? Като не знаеш задачите от изпита се потиш, мислиш, опитваш, но като се справиш се гордееш истински със себе си нали, ако не се справиш отиваш на поправителен и все един ден ще успееш." А ако толкова си я укъсал, ше се намери някой да подаде ръка, защото Бог ни обича! Ще дойде човека, който да ти направи регресията, но това ще стане в краен случай. Ние хората искаме все да е лесно, все да е наготово. Но като извървиш пътя си, като те поучукат оттук оттам, ти пак си се изправил нали, и си се справил, е не ти ли е по-сладко така, че си ДАЛ ВСИЧКО ОТ СЕБЕ СИ! Искаме всичко да знаем. Но не е важно КАКВА е мисията ни за този живот, а важно е КАК ще я изпълним, колко ще потъпчем и колко ще посадим, с отворено или затворено сърце ще живеем... Това на мен ми е достатъчно. Зная че не беше случайна тази светлинка, която се появи в съня ми онази нощ, прииска ми се да го споделя с вас, все за някой може да е полезно, не е случайно това че се намираме в този форум :feel happy:

Обичайте се!

Линк към коментар
Share on other sites

Силве, съгласна съм с теб, че там сме били други. И че може би не е належащо да го знаем.

Всъщност, когато по някаква причина се случи така, че можеш да погледнеш през прозорчето се чувстваш много странно. В началото си мислиш, че нещо си мръднал. После се питаш, дали е било сън или действителност, това което си преживял или видял. Кое от двете е било? И защо сега? И се чувстваш странно, защото миналото няма връзка като събитие с настоящето. По друго време е, всичко е различно, ти самият си различен. После идват въпросите. Ако това наистина се е случило, защо трябва да го знам? Какво трябва да правя сега? Дали другите няма да ми се смеят, ако им кажа? Четеш, четеш, но се оказва, че има много писано, но малко конкретни неща. Тези, които уж разбират ти развиват някакви теории, но като дойде конкретния въпрос се оказва, че в книжките, които са понаучили за да впечатлят другите, няма отговорите. Много е сложно. Май и поста ми се получи сложен.

Днес е прекрасен, слънчев ден. Желая на всички много радост и светлина!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...