Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Поздравление Ян и Ани :)

По различни пътища стигаме до едно и също. Да, Христос е новият Адам, вече научил уроците си и бере плод от Дървото на Живота, това и неговите ученици се стремят да правят. Да, вече новите ни дрехи се приготвят, ние ще се изменим. Ще видим и душите на близките си, ще бъдем заедно на по-различно ниво :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз пак бих попитал кое се преражда, при положение, че душата никога не е умирала още откакто е била създадена, преминала през грехопадението и макар и променена доста от изначалното си състояние, тя практически е безсмъртна- т.е. душата има един единствен живот. А физическото тяло+ съзнанието за личност и индивидуалност, също има само един живот- с настъпването на смъртта всичко се разлага...остават само фосилизирани кости- ако имат късмет да оцелеят...

Колело на раждане и смърт има- раждане и смърт на физическото тяло, но душата си остава прикована на това колело и нито умира, нито се рециклира...

Та, кое по-точно се преражда?

Духа Крис :D

Виж какви сме духове, които ходим по земята и се мислим за хора и се насилваме да сме хора. :D

Душата всеки път умира, както и физическото тяло и всичко около тях, принадлежащо на това раждане, до друго прераждане.

Според будизма духа успява да се отърси от обвивките и даже да се въплъти отново за около 40 дни след физическата смърт на човека. Но не се преражда непременно в човек. Има 7 сфери на прераждане и да ви кажа, най добре била човешката :D заради възможността да си избираме пътища и пътечки. И да пишем по форуми. :rolleyes:

Без всякакво съмнение се доверявам на будизма за прераждането. Подробности има в "Пътят на Буда" от Калу Ринпоче. Много интересна книга. Зашеметяваща. Само в будизма ми липсва /непонятно/ Бог.

Линк към коментар
Share on other sites

Ми точно за това съм се опитвал много пъти да ви кажа, че не приемам термина "прераждане". Правилното е "превъплъщение" /това си е мое мнение и несъгласните имат право на мнение да са несъгласни. Точно колкото и аз имам право да си имам собственно мнение при тълкуването на Писанието в Библията. Когато тотално замените термина "прераждане" с термина "въплъщение", ще видите колко много ще се измени значението на употребяваните изрази като ... "Христос се въплъти от Дева Мария и Светият Дух и стана като нас в плът" и много други изрази. Ще видите, че уж неразбираемото в Евангелието ще стане много разбираемо. Тогава ще правите разликата между душевното и физическо изразяване в Евангелието , за това кое да се тълкува на душевно ниво и кое на физическо ниво./

виж аз не се хващам за думата. ясно е за какво иде реч /поне за мен/. аз отчитам нещата по-езотеричен аспект и не се задълбавам толкова в неща, които по принцип разбирам. по времето на Исус в 30тата година така е било най-добре да се представят нещата за Божествената същност. не си ли си задавал въпроса ако сега се беше родил Исус - дали аджеба щеше да говори по същия начин ;) тогавашното народонаселение на планетата е нямало образованието и разбирането за света като нас и е трябвало с думи прости да му се обясняват толкова сложни неща, неща които сигурно за 90% от сегашното население на планетата звучат като приказки от 1001 нощи :lol:

преди няколко месеца четох 1,2 и 3 том на "Операция троянски кон" на Х.Х. Бенитес - там доста добре са описани нещата...

Що е възкресение? Новият живот е да се освободим от ноктите на смъртта. Смъртта е като голям разбойник. Таман спечелим нещо, изпъди ни. Създаде ти се ново тяло, ще се преродиш. Пак ще те обере, пак ще се прераждаш..

а това аз го разбирам в много по-различен контекст ;) така казано на мен ми звучи, че самото възкресение е равно на безсмъртие :P много добре го е описал човека - самата въртележка на живот, смърт, прераждане си е чиста загуба на памет /в случая не говоря за време, щото то съществува като такова каквото ние го познаваме само тука - на Земята/... когато един дух /като личност и човек/ стане осъзнат, тогава и само тогава той би тръгнал по пътя на възкресението - възкресение като възход на душата по Пътя на собствената си дхарма... е друг е въпроса, че по този път си има и благинки :D - осъзнаване, трансформация, разбиране, усещане .... а защо не и безсмъртие...

Линк към коментар
Share on other sites

В кръга на шегата:

Знете ли как е в мъжки род думата "Вещичка" ?

Отговор: "Вещ"

Та, ако трябва да дам Вещ отговор на: "....по времето на Исус в 30тата година така е било най-добре да се представят нещата за Божествената същност. не си ли си задавал въпроса ако сега се беше родил Исус - дали аджеба щеше да говори по същия начин " ???

Отговор:

Да, щеше да говори по същия начин. Защото Бежествената същност е неизменна. Схемата е една и съща независимо от хронологическото Време. Там Горе несъществува категорията Време. Точно в това се състои безсмъртието. За безсмъртното тяло/съзнание няма значение дали е 30-тата година след Новата ера или 2009 година. Но сега през 2009 година можем да наложим достатъчно много разбираеми научни /в смисъл на официалната наука/ подробности върху тази схема. Правилно казваш, че народонаселението тогава не е имало познания за света около тях. но той светът и законите върху които е създаден около тях и нас /тогавашното и сегашното народонаселение/ не се е променил ни най-малко. Променило се е само съзнанието с което го възприемаме физическия свят. Точно това имах впредвид Вещичке, да правим разлика между Душата - която е Христос и Исус- плътското тяло, а одухотвореното плътско тяло е - Иисус. Дали ще си професор, академик и прочие научно светило или прост овчар сега през 2009 година или 30 -тата година, ако не одухотвориш плътското си тяло - то става само храна за червиите и толкоз. Но академикът и овчарят могат да одухотворят плътското си тяло и да възскръснат в нетление за да прекратят Душите им превъплащението си.

Та сега Вещичка все едно ме пита така: Ти Ян, правиш ли разлика между Исус/плътското тяло/, Христос/Душата/ и Иисус Христос /одухотвореното плътско тяло/ ?

Ми не знам Вещичке, нали ти е ясно за какво иде реч, що ме питаш... :rolleyes: . Ако беше аджеба тук моето приятелче - палавника Фют, щях да го пратя при татко му, него да заглавичква със стари въпроси, на които съм отговорял вече, но го няма .. ;) и аз по-старому се хващам на "въдичката", нали съм си гладен шаран. Не се сърдя, взимам го като закачка ... ;):sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

В кръга на шегата:

Знете ли как е в мъжки род думата "Вещичка" ?

Отговор: "Вещ"

тцъ - "вещерчо" е, защото думата е умалителна, а "вещ" е корена на думата :P

а сега сериозния ми отговор: честно казано много ме съмнява да говори по същия начин както е говорил тогава. прав си - Божествената същност си е същата, ама хората са станали по-дуракоустойчиви и дебелоглави оттогава насам, па и има, съм забелязала, доста народ дето се мисли за богоизбран... тааааааа се съмнявам де, че Исус би обяснявал по същия начин нещата...

обаче би ми било интересно да го срещна... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ян и на мен Фютката ми липсва :feel happy:

И Исус, и Учителя са говорили на Божествен език. Има скрит смисъл в думите, алегоричен... Истината е, че човешкото Его много е пипало и пипа да "пооправи" и "осъвремени" този Божи език, но ... какво да се прави-суета.

Факт е, че много години не е разбирано какво точно пише в Библията. Не сме били узрели, /то и сега не са много тези дето разбират/, което показва, че е необходимо нещо повече, за да можем да усетим Словото. Щото то не е просто думички, а смисълът, вибрацията вложена в тях... :angel:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Много хора не само вярват, но и живеят с това знание. Най-масово до колкото знам това е начин на живот на индийците. При тях много деца разказват на родителите си за предишния си живот, описват мястото , предмети с които са си служили, музикални инструменти, на които са свирили и като се провери - всичко си е така. Далай лама също го разпознават като дете като му дадат предмети от предишния му живот, с които си е служил и ако ги избере сред много други, които не са негови, значи наистина в това момченце е духът на Далай лама.

Предстои ни да станем като тях. Това е нашето бъдеще.

А дори някои от тях знаят следващите си родители и им разказват, че ще се преродят в техните семейства в следващия си живот.......

Поздрави,

Петя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Предлагам и моето мнение по този вечен въпрос.

ПРЕРАЖДАНЕ (реинкарнация). Много хора са забелязали странни случаи на "спомени", които явно не е възможно да са от настоящия живот - обстановка, дрехи и прдмети от далечно минало, което в сегашния си живот не са виждали и не са могли да познават. Други са имали особено усещане, че някаква местност, квартал, къща им е до болка позната, близка, макар че ги виждат за първи път. Тези и редица други факти се обясняват с многократно повтарящия се процес: раждане - умиране на физическото тяло - духовен живот във фините светове - прераждане на част от същата човешка душа (Аз) в ново физическо тяло и т.н. хиляди години, с което азът натрупва все повече знания и опит и се усъвършенства, докато произвежда луш (храна за боговете). Това е основен способ за усъвършенстване и на плътното тяло, което е твърде консервативно и в рамките на един живот преките промени са трудни. Процесът се приема от редица големи учени, както и от основните религии или от езотеричните им форми. Отделни религии не го приемат, например християнството го отхвърля на един от Вселенските си събори, защото така е по-удобно на църквата да налага своята вяра и власт.

Че човек е много повече от плътно тяло и че определена част от духовната му (информационна) същност се преражда, показват както теоретични и логични съображения, така и следните (а и много други) практически потвърждения:

1) Още около 1920 г са правени измервания с прецизни везни на умиращи хора, които в момента на смъртта олекват с около 20 грама. Тази разлика е теглото предимно на носителя на плътния аз, съставен от доста плътна витална материя;

2) Изследвания на състояния близки до смъртта (СБС) от д-р Реймънд Муди и много други (според изследване на Галъп 8 млн. американци са имали СБС);

3) Спомени на няколко хиляди деца за предишните им животи, проверени, доказани и документирани от д-р Стивънсън;

4) Десетки хиляди случаи на терапевтична регресия в минали животи, при което пациентите си спомнят критични моменти от предишни прераждания и с осъзнаването им оздравяват в сегашния си живот (д-р Б. Уейс, Чарлз Брео, Майкъл Нютон и др);

5) Много хора се раждат със знания, сръчности и способности, които е невъзможно да придобият в настоящия си живот като бебета или малки деца;

6) Роберт Монро, който спонтанно достига до излизане от физическото си тяло в съзнателно, будно състояние, много години изследва духовните светове - етапите през които преминават нашите азове след смъртта, миналото, настояшето и бъдещето на човека. Тези резултати са потвърдени от много случаи на опитност извън тялото (ОИТ), постигнати в неговия институт с помощта на технически средства.

Приемането и осъзнаването на факта на прераждането трябва да доведе до няколко кардинални промени в начина на мислене и поведение на човека.

1- Да се освободи от парализиращия страх от смъртта – страхът е едно от най-разрушителните, най-пагубни чувства - живот в страх, е по-скоро деградиращ, отколкото усъвършенстващ душата. Да му е ясно, че след физическата смърт го чака живот в непознатия, интересен и красив духовен свят и, когато реши че е готов - следващ живот в ново тяло, който може да бъде по-добър, на базата на успехите, както и на грешките и поуките от настоящия.

2- Наред с това трябва да е ясно, че тази личност, този живот, това прераждане са единствени, уникални, неповторими и трябва да се изживеят по най-добрия, най-пълноценен начин. По закона на кармата, ако едно прераждане е изживяно неуспешно, душата ще продължава да се преражда в подобни ситуации, докато този урок не бъде научен, изпитът взет успешно и душата премине в по-горен клас на училището “Плътен свят”.

3- Да знае, че с начина си на живот човек изгражда базата за живот на многобройните личности в бъдещите му прераждания.

4- Да се стреми към светъл, градивен живот, знаейки, че след края на прераждането, сам ще присъства на "прожекцията" на своя току що завършил живот и от начина по който го е изживял, зависи дали ще се срамува или ще се гордее от този си живот, дали сам реално ще изживява болките и нещастията, причинил приживе на другите, или ще чувства радостта и щастието, които другите са изпитали вследствие на неговите съвети, помощ и любов.

Щастливи Коледа и Нова Година.

Поздрави

Симон Живков

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Май за втори път ще питам подобно нещо в сайта. Но защо някои хора твърдят, че има прераждане, но не всички се прераждали. Реално, досега само един форумец ( не от този сайт) съм виждал да твърди, че според него имало прераждане, но не за всеки ( твърдяло го е повече от веднъж, но засега не съм го питал защо мисли така). Мисля че мнението му се основава на изказване на Ванга. Защо Ванга е мислила, че не всички се прераждаме, имате ли идея на какво основание е мислила така, защо пък да не се прераждаме всички ? Защо да не е за всеки прераждането, как ли пък и е хрумнало. :hmmmmm: Има ли учение, в което да се казва че не е за всеки прераждането ??

Линк към коментар
Share on other sites

Хриско,

а според тези твърдения какво става с душите, които не се прераждат?

Твърдението "някои не се прераждат" съдържа в себе си , макар и скрита, думичката "никога".

Доста малки сме още да я ползваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Май за втори път ще питам подобно нещо в сайта. Но защо някои хора твърдят, че има прераждане, но не всички се прераждали. Реално, досега само един форумец ( не от този сайт) съм виждал да твърди, че според него имало прераждане, но не за всеки ( твърдяло го е повече от веднъж, но засега не съм го питал защо мисли така). Мисля че мнението му се основава на изказване на Ванга. Защо Ванга е мислила, че не всички се прераждаме, имате ли идея на какво основание е мислила така, защо пък да не се прераждаме всички ? Защо да не е за всеки прераждането, как ли пък и е хрумнало. :hmmmmm: Има ли учение, в което да се казва че не е за всеки прераждането ??

Не се преражда човек, който се е освободил от необходимостта да се преражда. Т.е. той е осъществил развитието, което може да бъде осъществено чрез прераждане и повече няма какво да научи на трите плана на човешката еволюция (физически, астрален и ментален). Такъв човек осъзнава себе си като душа и дори и да се въплъти (което вече става само по негово желание, за осъществяването на конкретна задача) и после да напусне физическото си тяло, то това става без прекъсване на съзнанието.

Не се преражда и човек, който е достигнал дъното. Т.е. той е прекъснал всякаква връзка с духовната си същност и за него не съществува никаква възможност да продължи развитието си през настоящия космически период. Такъв човек обаче ще трябва да започне отначало развитието си като човек в някой от бъдещите космически цикли, когато отново ще трябва да се преражда. А дотогава ще прекара в състояние за което единственото, което знам е, че е езотерична тайна, която не може да бъде разкрита на всеослушание.

Линк към коментар
Share on other sites

Хриско,

а според тези твърдения какво става с душите, които не се прераждат?

Твърдението "някои не се прераждат" съдържа в себе си , макар и скрита, думичката "никога".

Доста малки сме още да я ползваме.

Да, това се влага във въпросното твърдение. Все едно се казва, че някои не заслужават да се преродят. Ванга е казвала на някои хора, които са я питали какво ще стане в следващия им живот, или какво е било в миналия им живот нещо от рода на : " А ти от къде знаеш, че си имал минал живот ? А ти от къде знаеш, че ще имаш Бъдещ живот ?"

" Не се преражда човек, който се е освободил от необходимостта да се преражда." - Да, знам.

" Не се преражда и човек, който е достигнал дъното." - Благодаря за информацията, не знаех. Ти миналия път не го спомена, не знам дали тогава не си знаел тази информация или си я бил забравил ...Бая ще има да чака до следващия космически цикъл. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ето още малко информация по въпроса "Кои азове (души) не се прераждат".

Различни са пътищата на азовете (душите) на Земята - едно изключително трудно място за съществуване, предизвикателство за преодоляване от високо развити азове. Най-слабите не се развиват, а деградират, затъват в съблазните на плътния свят, вървят по низходяща спирала. По-малко слабите кретат бавно, в хиляди прераждания, по почти равна линия, малко нгоре, малко надолу, в крайна степен си стоят на място. Малко по-силните успяват, макар и бавничко, също в хиляди животи, да осигурят позитивен превес. Още по-силните дълго натрупват, но постепенно все по-бързо се устремяват нагоре. Най-силните, обикновено дошли от духовни светове, за да

придобият специална опитност, доста бързо се ориентират и поемат стремително към върха.

1- След труден живот много азове нямат желание да се прераждат повече тук. Обаче редовната почивка и рекреация в астралния свят (10 до 200 земни години, обикновено 20-40) променя мнението на повечето. Само малка част окончателно се отказват от прераждания на Земята и тяхната Свободна Човешка Воля се уважава - биват изпратени на други планети, в други светове или остават в астралния свят около Земята, като помощници на духовните учители и водачи и по този начин продължават своя растеж.

Това е основният контингент прекратяващи земните си прераждания азове, силно варира съобразно промяната на условията, средно е от порядъка на 0.3% от подлежащите на прераждане.

2- Определен брой стари азове, с много успешни животи, са израстнали над необходимостта от реинкарнации - "дипломират" се от специалното висше училище Земя и преминават на по-високо ниво на духовно съществуване – това е вторият канал за намаляване на прераждащте се на Земята (~0.2%). Някои от най-добрите остават временно към Земята като велики учители (Буда, Сен Жермен, Мория, Кутуми).

3- Нищожно малък брой (няколко десетки годишно за цялата Земя - <0.000 01%) трайно деградирали азове, извършили съзнателно прекалено вредни, неадекватни деяния, без тенденция за подобряване в следващ живот, и при наличие на основателни искания за отстраняването им, от много от потърпевшите хора (всеки сам трябва да се погрижи за това, което му пречи), биват разградени като енерго-информационни същности от локален бог и пречистената енергия върната обратно в първоизточника.

Поздрави

Симон Живков

Линк към коментар
Share on other sites

Няма "аз", който да се преражда. С физическата смърт и аза умира. Преражда се ауричното същество, съдържащо натрупаната карма, което е безсъзнателно - след реинкарнацията то формира нов "аз". Исус не случайно казва, ча са широки пътищата към погибел, а този към спасението - тесен. През иглено ухо "камила" не минава.

"камила" = аз

Линк към коментар
Share on other sites

Няма "аз", който да се преражда. С физическата смърт и аза умира. Преражда се ауричното същество, съдържащо натрупаната карма, което е безсъзнателно - след реинкарнацията то формира нов "аз". Исус не случайно казва, ча са широки пътищата към погибел, а този към спасението - тесен. През иглено ухо "камила" не минава.

"камила" = аз

Защо да е безсъзнателно това "аурично същество" ? Какво имаш предвид под "аурично същество" ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ауричното същество е поле-носител на миналото на аза. То е кармата и определя поведението на аз. Ауричното същество и аза са взаимозависими, това което сътвори аза,

чрез желания и чувства (физическите сетива) се записва в ауричното същество. Кармата е безсъзнателна опитност на аза и определя животът му.

Аза като чувственост има две възможности:

1. За просветлените той е илюзия;

2. За непросветлените - личен ад.

Линк към коментар
Share on other sites

Май все ще си бъда от вторите...

Да обрисувам горното...

Самото Аурично същество (Висш аз) представлява едно електромагнитно поле, в което миналото съществува под формата на магнитни фокуси. Нашето земно съществуване изгася някои от тях, но запалва други. А тази магнитна дреха със своите иднивидуални напрежения е прозорецът между личността и космоса. Но поради споменатите електромагнитни фокуси, тя първо допуска само определени излъчвания, а после и ги адаптира през себе си за личността.

Тази електромагнитна дреха, наричана и Липика (Писар, Регистратор), е онова, което напълно управлява личността.

Образно, тя би могла да се определи като дегенериралата част на първоначалния микрокосмос. Тя е и онова, което хората, в своето фундаментално незнание, наричат понякога "ангел-хранител", понякога "бог", според начина и на проявление, а в много редки случаи и "големия пазач на прага".

Линк към коментар
Share on other sites

Ауричното същество е поле-носител на миналото на аза. То е кармата и определя поведението на аз. Ауричното същество и аза са взаимозависими, това което сътвори аза,

чрез желания и чувства (физическите сетива) се записва в ауричното същество. Кармата е безсъзнателна опитност на аза и определя животът му.

Аза като чувственост има две възможности:

1. За просветлените той е илюзия;

2. За непросветлените - личен ад.

Може би имаш предвид, че това което сътворим като мисли и чувства в отделните превъплъщения се записва в т.нар. аурично същество и то е като дневник, хроника на проявите, които е имал Аза в отделните си роли, тоест неговата карма. Какво се има предвид в случая под "ад" ? Ад не е ли относително понятие? За едни нещо може да е ад, а за други - рай. За нас един свят може да изглежда като райски, пък за други да е безинтересен и дори ужасен. И като сме в "личен ад", това означава ли че не можем да изпитваме радост от живота, който живеем и че трябва да чакаме да станем просветлени, та чак тогава да сме щастливи от факта на съществуването си ? Или може би имаш предвид, че в сравнение с просветлението, сегашното духовно състояние на хора е като ад, който те не съзнават като такъв ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ауричното същество е поле-носител на миналото на аза. То е кармата и определя поведението на аз. Ауричното същество и аза са взаимозависими, това което сътвори аза,

чрез желания и чувства (физическите сетива) се записва в ауричното същество. Кармата е безсъзнателна опитност на аза и определя животът му.

Аза като чувственост има две възможности:

1. За просветлените той е илюзия;

2. За непросветлените - личен ад.

Виктор казва : " Ауричното същество е поле-носител на миналото на аза.То е кармата и определя поведението на аз. " Тоест, все едно въпросното "аурично същество" е нещо отделно от Аза, носител на Миналото на Аза/кармата, но не и самия Аз.

Венци казва :"Самото Аурично същество (Висш аз) представлява едно електромагнитно поле, в което миналото съществува под формата на магнитни фокуси." Тоест, слага знак за равенство межзу Аурично същество и Аз.

Двамата за различни азове ли говорехте или има противоречие ??:blink: Иначе смятам, че долавям смисъла на постовете ви, макар да не съм сигурен, че го долавям напълно.

Линк към коментар
Share on other sites

Според ортодоксалното християнство няма прераждане .Има живот след физическата смърт ,но никъде не става въпрос за прераждане ,така както в източната философия .

За мен има прераждане ,когато самата душа е избрала този път на усъвършенстване .

Но това зависи и от убежденията на самия човек от неговото съзнание .

Мисля,че религиозните тайни и мистицизмът във всяка една религия дава различни възможности за издигане ,зависи по какъв път е избрал човек съзнателно да върви .

Според мен няма обща формула ,по която да се движат всички .Със сигурност има космични закони и много строга йерархия ,но има и безброй много пътища за развитие и издигане в духовните равнища .

Само на Земята съществуват толкова много религии ,а какво остава за Вселената .

Линк към коментар
Share on other sites

Хубавото ако съществуват различни окултни обяснения за едно и също нещо е това : Някой няма да има достатъчно основание да се надува, че той знае абсолютната истина за нещата, понеже другите биха могли да намерят друго мнение по съответния въпрос и да му го противопоставят, казвайки че той говори само според вярата си, а не според някакви доказателства и че по съответния въпроси съществуват и други мнения освен това дето той е чел и му е допаднало.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз не знам защо Венци свърза ауричното същество на Виктор с висшия аз. Намирам доста голяма разлика между двете. Освен това в случая считам думата „същество“ за крайно неподходяща.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

А аз не знам защо ти свързваш Ауричното същество са неясния термин "аура", който най-често се свързва със сиянието на астралното тяло.

И дори се чудя дали си прочел постовете.

Ина, споменавайки Ауричното същество, трябва да уточним, че прераждане няма. Самото то се въплъщава, което буквално означава и терминът "инкарнира", но то е родено само веднъж. А личността също се ражда веднъж и после веднъж умира - напълно. После Ауричното същество си сътворява нова личност, след като напълно се изпразни от старата и запази единствено есенцията от опитностите, чрез вид донастройване на електромагнитния си товар...

Понеже "Аурично същество" е много специфичен термин, нека са има предвид, че това е Висшия аз.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз не знам защо ти свързваш Ауричното същество са неясния термин "аура", който най-често се свързва със сиянието на астралното тяло.

И дори се чудя дали си прочел постовете.

Ина, споменавайки Ауричното същество, трябва да уточним, че прераждане няма. Самото то се въплъщава, което буквално означава и терминът "инкарнира", но то е родено само веднъж. А личността също се ражда веднъж и после веднъж умира - напълно. После Ауричното същество си сътворява нова личност, след като напълно се изпразни от старата и запази единствено есенцията от опитностите, чрез вид донастройване на електромагнитния си товар...

Понеже "Аурично същество" е много специфичен термин, нека са има предвид, че това е Висшия аз.

Поради всичко това, което Венци излага, в християнството се описва първа и втора смърт. Първата смърт е на Висшия Аз/Космическото съзнание/Ауричното същество- при когото този процес е настъпил, втората смърт (на физическото същество, или- микрокосмоса) не може да повреди нищо- т.е. веднъж започнал процесът е необратим...и води до 100% новораждане, без натрупване на кармичен камък и утайки от "прераждане"

Линк към коментар
Share on other sites

Терминът "Втора смърт" се среща само в "Откровение" - процесът на заместване на старите небе (висш аз) и земя (личност) с нови. Там е казано, че всички ще бъдат засегнати от втората смърт, но не и този, който победи (в процеса).

Откровение 20:6

"Блажен и свет оня, който участвува в първото възкресение; над такива втората смърт не ще има сила; а те ще бъдат свещеници Богу и на Христа и ще царуват с Него хиляда години"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...