Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Самото Аурично същество (Висш аз) представлява едно електромагнитно поле, в което миналото съществува под формата на магнитни фокуси. Нашето земно съществуване изгася някои от тях, но запалва други. А тази магнитна дреха със своите иднивидуални напрежения е прозорецът между личността и космоса. Но поради споменатите електромагнитни фокуси, тя първо допуска само определени излъчвания, а после и ги адаптира през себе си за личността.

Тази електромагнитна дреха, наричана и Липика (Писар, Регистратор), е онова, което напълно управлява личността.

С тия елекромагнитни фокуси е като движещите се електростатични полета по кожата на змия и магнитните полета в гръбначния стълб.

Прилича ми на нефеш. И май е свързано с голямата космическа демонична ос от Антарес и съзвездието Змиеносец.

Интересно как и кога се пъхва в човека, навярно е свързано с червата (~ червеи).

И както го е казал Смирненски "зъбите на червея плуват във кръв". Собствената.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всичките тези фокуси си имат и проекции върху главния мозък. Освен това, връзката с качеството на цялостното микрокосмично небе (старо) е в навитата кундалини. И както се смята, че когато тя тръгне нагоре освещава човека, всъщност го прави завинаги подвластен на миналото. Е, разбира се, подарява свръхфизични възможности, а повечето от нас търсят точно това, нали...

И наистина, целият този небосвод от аурични фокуси, си е нещо като матрица и на физическия небосвод в света на явленията. Това се отнася особено много за момента на раждане. Нали за това астрологията е... хайде, наука да бъде - за външно поопознаване на даденостите във Висшия аз. Това, разбира се, не е много полезно за онези, които наистина търсят освобождение от земните си окови, но...

Линк към коментар
Share on other sites

Правилното издигане на кундалини е отражение на възхода на съзнанието от нивото на личността до нивото на духа. Пътят на кундалини през главните енергийни центрове всъщност е пътя на човека към неговия източник – през астралното тяло, умственото тяло, висшия манас, будхи и се стигне до Атма. Не кундалини определя възхода на човека, а последният определя издигането на кундалини.

Линк към коментар
Share on other sites

Друго издигане на кундалини няма. Но има издигане на друга кундалини, ако се образува етерен мост между левия и десния (женски и мъжки) канал на симпатиковата нервна система, а това става след едно пък спускане на онова, което би могло да се нарече Иисус в нас. Но за да попадне в човешката система първо е необходимо човек да е съзрял безплодността на цялата диалектика и да се е отказал от себе си. А нашето обсъждане тук на кундалини и възможностите, които ни предоставя, са категорично доказателство, че сме по другия, култивационен път.

Иисусовият 40-дневен пост в пустинята е нещо невъзможно за нас, поне на този етап. Да не говорим за кръщението на Йордан, което е една от първите фази на пускането на Светлината в човека... Чак след това тя тръгва по пътя към плексус сакралис...

Това е пътя на липсата на път. Това е посоката на безпосочната личност. Светлината не би повела никоя друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и още 2 вида издигане на кундалини:

1. Спонтанно издигане на кундалини при малки деца.

За съжаление често може да е съпроводено с неприятно парене по целия гръбнак, дори главоболие и безсъние, температура. (Няма нищо общо с грип и треска.)

С това се обясняват и техните необикновени спомени, виждане на душите на умрелите, разговаряне с духовете на цветята и животните...

2. Вдигане на кундалини по милостта на учител или под въздействието на енергиите на свещено място. Обикновено има краткотраен ефект и се дава като опитност, за да мотивира ученикът да следва пътя.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не ми стана ясно в последните постинги имали прераждане или има пре...въплъщение? И евентуално каква е разликата. И можем ли да заместим евентуално термина "кундалини" с един друг много по-функционален термин "Свети Дух" ?

Защото ако има пре...раждане, респективно по моему по-удачното пре...въплъщение, Познанието скрито в надчовешките мъзъчно-умствени способности е несъизмеримо по-голямо от нищожните способности придобивани от едно единствено въплъщение. Много несериозно да си мислим, че с едно механично "разравяне" скритите сили, да ги мерим на отваряне на 1, 2, 3 ... еди коя си чакра. Добре да си отварят чакрите, разбирай старите хамбари. Но ако старите "хамбари" са празни? Ако в предишни превъплъщения не са били напълнени тези "хамбари" , ами ако изобщо не са построени тези"хамбари"? Има го и варианта "хамбарите " да бъдат ограбени от "врага на човека" или пък и разрушени за последваща употреба... много са вариантите. Та, почти всички онези говорещи за кундали и чакри не отчитат дали са построени "хамбари в съответните висшестоящи светове на съответния Елохим и тяхното напълване с качествено Познание и Опитност за използването му.

Или ...то хубаво човек да стане ловец на фазани и зайци в гората, но в гората не ходят само зайци, има и лисици, вълци и ..... мм.. ммм... мечки. И ако един ловец е със заредена пушка с дребни съчми за пъдпъдъци да води бащина дружина и срещне мммм...мечка, . Охооо... той себе си не може да опази, та бащина дружина ли ..!?!?!? Пък ако и е "късоглед" или със запушено обоняние...малиии...!!!

Бай му бабо да не среща ммм..мечка, че то в гората няма само една мечка. rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ми позволите тук,в темата за прераждането,да ви споделя как го почувствувах снощи.Докато чистех порцията жито за днес,се улових,че това занимание ми е приятно.Загледах се в зрънцето и се замислих върху думите на Учителя,които съм чела и уж разбирах:

“Житното зърно е емблема на човешката душа. То представлява велика история в развитието на природата. Ако вие можехте да разгърнете листата на житното зърно, да проследите неговата история, щяхте да разберете напълно историята на човешката душа. Както житното зърно пада в земята и умира , както то пониква, израства и дава семе, същото става и с човешката душа.”

Учителя

Точно това е прераждането.Така се прераждат и душите.Запазват основните и ценни натрупвания и идват отново и отново,за да допълват липсващи детайли.

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не ми стана ясно в последните постинги имали прераждане или има пре...въплъщение? И евентуално каква е разликата. И можем ли да заместим евентуално термина "кундалини" с един друг много по-функционален термин "Свети Дух" ?

...

Вероятно „кундалини“ може да се замени със „Свети Дух“. Има разлика обаче, най-вече във възприетата употреба на двете понятия. Издигането на кундалини по централния енергиен канал Сушумна е следствие от изграждането на мост между човека и неговата душа. Преди това душата е дарила човека (всъщност това е непрекъснато повтарящ се процес) с два типа енергии – на живота и на разума, – посредством двата канала на сутратма, свързани с центровете Анахата (сърдечнатаа чакра) и Сахасрара (теменната чакра). Тези низпослани енергии всъщност най-пълно се покриват със Светия Дух. Обратното им възвръщане към човешката душа е нещо, което всеки човек трябва да направи съмостоятелно и съзнателно. Общо взето двете енергии протичащи по сутратма кореспондират с каналите Ида и Пингала в човека, а Сушумна (централния енергиен канал в човека) кореспондира с антахкарана. Заспалата кундалини е човешката божественост. Това е съзнанието на човешката душа, още неосъзнато от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз също вярвам в прераждането. Най-вероятно човек със самото си раждане заключва спомени от предишния си живот, но те могат да бъдат пробудени чрез регресия например. По-интересно ми е как ние можем да общуваме с тези, които вече не са между живите и все още не са се преродили наново. Духовните водачи ли ни свързват, как става? Или те(умрелите) правят връзка с нас в случай, че преценят.

Има теория, в която се твърди че духовната група преди да се прероди се събира и уточнява съдбата си и разполагането в земния живот. Но как може да стигнем до спомените затова какво сме решили и кои са нашите истински братя?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз също вярвам в прераждането. Най-вероятно човек със самото си раждане заключва спомени от предишния си живот, но те могат да бъдат пробудени чрез регресия например. По-интересно ми е как ние можем да общуваме с тези, които вече не са между живите и все още не са се преродили наново. Духовните водачи ли ни свързват, как става? Или те(умрелите) правят връзка с нас в случай, че преценят.

Според будизма човек пребивава в Бардо за около 40 дни и след това се преражда. Ако приемем че е така, нямаме много време да "пипнем" починалия във виталността му и да разменим мисли.

Освен всичко друго мисля че не е възможно за всеки, а ако се случва на някого, жалко за него. Подобни практики никак не въздигат, напротив - заземяват.

Не мисля и че спомен от предишен живот е възможен, всичко се разгражда, заличава се и когато "слизаме" отново да се въплатим /или се качваме, в частност/ ние сме нещо съвсем различно от предишното. Няма какво да помним просто... Кармичния товар се трупа извън съзнанието на личността. А и личността си заминава по направление. Записките не ги правим с нашата си ръчица. Но пък... дежа вю е интересен феномен.

Прераждането за мен е наказание. Сатанински кръг. Безкраен цикъл в един затворен кръг, в балон без глътка въздух в него. Прераждайки ни, силите на кармата ни помитат като ненужен отпадък. Добрата новина е, че наистина можем да се измъкнем от затвора, само трябва да го поискаме.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз също вярвам в прераждането. Най-вероятно човек със самото си раждане заключва спомени от предишния си живот, но те могат да бъдат пробудени чрез регресия например. По-интересно ми е как ние можем да общуваме с тези, които вече не са между живите и все още не са се преродили наново. Духовните водачи ли ни свързват, как става? Или те(умрелите) правят връзка с нас в случай, че преценят.

Има теория, в която се твърди че духовната група преди да се прероди се събира и уточнява съдбата си и разполагането в земния живот. Но как може да стигнем до спомените затова какво сме решили и кои са нашите истински братя?

Moже да опиташ със семейна констелация. Мисля, че има обучени хора за това вече и в България.

Линк към коментар
Share on other sites

как ние можем да общуваме с тези, които вече не са между живите и все още не са се преродили наново.

Духовните водачи ли ни свързват, как става?

Ами те са си живи.

За починали роднини е много лесно до 1-2 години.

Просто го пожелаваш и водени от много подобните днк и сходни вибрации, може да се явят насън и др.

Също предупреждават за предстояща смърт на роднина.

Не са необходими духовни водачи тук, то е като шлюз или като

промеждутъчно пространство, може да си представим 2 успоредни равнини където става връзката.

С приятели, духовни или не също е лесно за който може да се настройва.

Все пак как е за обикновените хора без опит в медитацията, май не беше лесно.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек мисли , че пред него е цяла вечност и живее безсмислено живота -защото имам многоооо, то той си стои непробудно на най ниското ниво на вибрации!Не помръдва никък извът материалното което е най ниското ниво,тромаво, егоистично,както искате го наречете!А когато използва вечността за своето високо усъвършенстване и издигане на високи вибрации на финните структури , тогава може да се докосне и до информацията за своите минали животи и да разбере какво цели със сегашният си живот.Всяко прераждане е форма на осъзнаване и опитност на душата-която неизменно се стреми да достигне до най съвършенното-тоест до създателя или Бог ако искате да го наречете, защото творците на Вселената и животите са много и от много посоки и на резлични нива!Но да не ви бъркам-стремете се към съвършенство и ако искате да сте наистина вечни вдигайте непрекъснато своите вибрации на високи честоти на финните си тела!Физическото тяло е една голяма опаковка на която винаги слугуваме.Така че аз вярвам в прераждането!Това че православието отрича това -те не знаят какво говорят и си противоречат -защото най малкато чакат появяването на Христос отново- е значи да се прероди!

Благодаря ви -много любов и светлина от менthumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, относно регресивната хипноза, няма нужда да чакате да идват американците да ви я правят!Има обучени хора и в България. Във Варна има кабинет който предлага тази услуга!Но да не прозвучи като реклама-като се търси се намира,моля търсете!:dancing yes:Иначе метода е интересен -казвам че не е 100%,винаги има игра и на съзнанието, няма нищо страшно освен ако не видите някой страшен момент от преден момент но има начин да се езлезе от това-нали за това са специалистите!И който желае нека пробва, но от първият път не става а и не е желателно,но след третия сеанс може да се пробва!До скоро пак-д-р Михайлов!

Линк към коментар
Share on other sites

имам въпрос? уважаеми съфорумци.

в една от своите книги, робърт алън монро споменава ,че е посещавал своите други "аз " в други светове ,може би други измерения или паралелни вселени , и че всеки от тези негови различни "аз", е имал съвършенно различен живот , той описва и други характеристики на тези светове , според него -някой от тях ,не са материални,

възможно ли е това според вас и какво е обяснението.

възможна ли е хипотезата ,че висшият аз е избрал различни превъплъщения ,в условно казано -" по едно и също време".

Дори и да допуснем, че е възможно (а аз не мога да си представя такава възможност), това би било най-голямата глупост, която висшият аз би могъл да допусне. Всички автори поддържащи тази теория я оправдават с това, че по този начин висшият аз трупа опит и еволюира по-бързо. Но истината е, че при евентуално подобно разделяне на енергията, тя би се разпиляла. Отделните инкарнация биха били твърде слаби и негодни да еволюират. Може да се направи аналогия с разпиляността в мислите и емоциите при един уплашен или раздразнен човек и при един спокоен, събран и концентриран човек, при който всички вътрешни сили текат в една посока. При кой силата и шансът за успех са по-големи? Ако се огледаме, ще видим, че дори и на един фронт битката е трудна. Какъв би бил шансът ни ако битката се водеше на множество фронтове? Едва ли висшият ни аз е толкова глупав, а и добре е казано: който бърза, далеч не стига.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, това се случва, но между родствени личности - най-често между майка и рожба, или пък с баща, понякога близнаци и т.н. И от определена гледна точка може да се определи като инкарнационна грешка. И е почти задължително, двете личности да са твърде слаби, а когато едната срещне края на своето конкретно земно съществуване, при другата се наблюдава енергизиране, понякога и чудодейни изцеления...

Подобни аномалии се случват най-вече когато родител много бясно желае своето родителство.

Тъй е пишело в някои книжки...

Линк към коментар
Share on other sites

в една от своите книги, робърт алън монро споменава ,че е посещавал своите други "аз " в други светове ,може би други измерения или паралелни вселени , и че всеки от тези негови различни "аз", е имал съвършенно различен живот , той описва и други характеристики на тези светове , според него -някой от тях ,не са материални,

възможно ли е това според вас и какво е обяснението.

Мисля че наблюденията на Монро отговарят на истината. Така се случи че и аз имах такъв опит.

Не бях очаквал цялата история и тя беше много скъпа измерено в пари.

Само че те не са ние, тук не съм съгласен с Монро, макар че изглеждат като наши проекции в другия свят.

В по-висшите светове обикновените хора от земята приличаме на полуумни същества.

Можем да слеем съзнанието си с този с когото се чувстваме едно и да научим изключително големи знания от всякакъв характер. Мисля че много от хората на този форум са имали такъв опит насън.

За да може да се извърши трайна промяна на реалността било на земното битие, или на собственото съзнание не може да стане без колективното организирано действие на многото свързани родствени индивидуалности на различните етажи на глобалното съзнание на земята. В това състояние може да се установи връзка и с други планети и дори планетни системи.

Срещаме също стари приятели и свързани с нас благородни същества.

възможна ли е хипотезата ,че висшият аз е избрал различни превъплъщения ,в условно казано -" по едно и също време".

Тук неявно се предполага че Висшият Аз е управляващ център. Не е така според мен.

Моята хипотеза е че праща до определено ниво нещо като устойчива със стабилно подобни вибрации холограма която образно казано е като отпечатък на пръста на Атман. Синхронизацията се постига по принципа на подобието и индивидуалните усилия. Човек е добре да свикне с трудоемкото духовно развитие, защото много неща зависят от нас.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Трудоемкото духовно развитие?

Вярно, не съм се замислял - ако покопаеш достатъчно, може и да ти изскочи някой дух от дупката.

И колко голяма връзка има това с небивалиците на Монро, които говорят просто за непознаване на човешката лична психика, колективното подсъзнание и взаимодействието помежду им.

(на възприятията, горките, не им пречи да бъдат подобни, но не е необходимо и представянето на корените им да бъде толкова ограничено)

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Трудоемкото духовно развитие?

Вярно, не съм се замислял - ако покопаеш достатъчно, може и да ти изскочи някой дух от дупката.

И колко голяма връзка има това с небивалиците на Монро, които говорят просто за непознаване на човешката лична психика, колективното подсъзнание и взаимодействието помежду им.

(на възприятията, горките, не им пречи да бъдат подобни, но не е необходимо и представянето на корените им да бъде толкова ограничено)

Ако ще копае някой- трябва да копае на правилното място...Целта на копането- май няма конкретна цел, но ако копаещия стигне до дъното на "шахтата", където е скрит най-скъпоценния камък, чиято светлина сияе...но проявява изключителни камуфлажни свойства- т.е. доста хора са копали до дъното, ама малцина са видели тази светлина баш в края на "тунела"...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ще копае някой- трябва да копае на правилното място...Целта на копането- май няма конкретна цел, но ако копаещия стигне до дъното на "шахтата", където е скрит най-скъпоценния камък, чиято светлина сияе...но проявява изключителни камуфлажни свойства- т.е. доста хора са копали до дъното, ама малцина са видели тази светлина баш в края на "тунела"...

Прав си Крис. Ама, така се получава, защото копаят в "шахти", а не в Шакти 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Трудоемкото духовно развитие?

Венци

Не е лесна работа човек да живее ... Човек трябва да знае как да мисли...

Не е лесна работа да поставиш една мисъл на нейното място. Много мъчно е да поставиш едно желание на неговото място. Не само да го поставиш на място, но има един ритъм...

За вас на Земята се интересуват вашите благодетели, които са в другия свят. Те постоянно, всеки ден и не само веднъж на ден искат да знаят вие какво мислите, но ежеминутно искат да знаят как вървите вие на Земята. Те се много интересуват...

Колкото се подига в живота човек, малките погрешки дават големи резултати...

И тогава ме питат някои: „Как ще идем в небето?“ Ако не мязаш на Бога, в небето не може да влезеш.

...

Ако искаш да бъдеш здрав и да те уважават хората и да те почитат и ти сам да се уважаваш, да те обича Бог и хората да те обичат, непременно трябва да бъдеш умен, трябва да бъдеш добър и трябва да бъдеш силен. Ако човек не е добър, ако човек не е умен и ако не е силен, не може да бъде обичан...

Бог се проявява в Своето съвършенство, пък ние се приближаваме, учим се от Него. И всеки ден трябва да бъдем по-съвършени и по-съвършени, да се приближаваме към нашето съвършенство. „Един ден – някой казва – ще бъде!“ Ако ти искаш да бъдеш като Бога, трябва да се слееш с Него. Ти като се слееш, ставаш едно. Ако искаш да си вън от Него, да Го виждаш, трябва да се приближиш. То е хубаво. Най-хубавото нещо е, че ние се стремим към Бога и Бог се стреми към нас. Ние се стремим към Бога и Бог, като се стреми към нас, подига ни. Като се стремим ние към Бога, ние се въздигаме. Казвам: Сега стремете се всички към вашето съвършенство. Цитират някои стиха: „Бъдете съвършени, както е съвършен Отец ваш небесни.“ Сега се изисква и вие да бъдете съвършени. Онези, които са писали Евангелието, те са имали същата идея. Стремете се към вашето съвършенство, към съвършенството, към Бога непреривно всеки ден и да ви е приятно да се стремите.

Към съвършенство

небивалиците на Монро

Нямам афинитет към Монро. Четох една книга от него и не продължих.

Аз преживях подобни нееща. Това е всичко.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...