Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За прераждането


Иво

Recommended Posts

Няма причина без следствие и следствие без причина. От казаното може да се изведе и безсмъртието и преражданията и много други неща. Да умре нещо, означава дадена причина да остане без последствия. Няма нищо сътворено за да говорим за завършек на каквото и да е. А когато се говори за безсмъртие, но много често се има в предвид непрекъснатост на съзнанието. И да, в този смисъл хората не сме безсмъртни, тъй като дори и през нощта, ние губим своето съзнание. А още повече в духовните сфери. Но то все пак се появява отново всяка следваща сутрин - неизменно. Защото такъв е законът за причините и следствията.

 

Разбирам, че поста ми е провокативен, но това е моят начин.

Очаквах точно ти да пишеш, за което ти благодаря.

 

Да умре нещо, означава дадена причина да остане без последствия.

 

Точно с процеса на умирането, умира и причината. Затваря се кръга на битието, поне онтологичното битие.

Това е според мен.

Виждам, че ти си по-отворен към идеята за различните нива на съзнание като различни нива на съществуване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

,,Животът на човека между раждането и смъртта , зависи от три фактора . Те лежат отвъд границите на живота и смъртта . Тялото се подчинява , на закона , на наследствеността; душата се подчинява на съдбата , която човек изгражда сам .Тази съдба , може да се назове със старото , негова Карма . А Духът се подчинява на закона за прераждането ...

С помоща на чистата логика , всяко мислене , което разглежда явленията на живота и не се страхува от своите крайни изводи , може да стигне до идеята за прераждането и Кармата . Ако е вярно , че миналите съществувания се простират пред отвореното ,, духовно око" на ясновидеца , под формата на изживявания , не по малко вярно е че истиноста на тази идея е достъпна и за разума ."

Рудолф Щайнер---,,Теософия"(събр. съч.)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! 

Темата е много интересна. 

В началото бяхте споменали за така наречената регресивна хипноза, чрез която се твърди, че можеш да се свържеш с предишните си съществувания. 

Този метод вече съществува и в България, макар и не толкова популяризиран за сега. Много мои познати проведоха такива сеанси.

Една моя близка си записа час, за който чака два месеца, понеже конкретният човек, който ги провежда не го прави ежедневно, а желаещите са доста.

Всичко е протекло по следният начин... Първоначално той и е задавал въпроси от рода на това какво е яла миналият петък и какво й е направило впечатление в градският транспорт вчера. Какво има в хладилникът й, какво й напомня на починалият й дядо. Тези въпроси са били с цел провеждащият сеанса мъж да разбере как визуализира спомените си-чрез визуална памет, чрез аромати, чрез допир, чрез усещане.

Тя легнала, като получила наставления да се отпусне, завила се е, й е прибрала ръцете си в джобовете, за да й е уютно и спокойно. 

Започнал е да й говори отпускащи и ведри неща, като е започнал да визира конкретният ден, след това седмица, после месец, година, десетилетие, а накрая-визирайки живота като цяло. 

Тя е изпаднала в едно полу будно състояние. Първото нещо, което е видяла е бил домът на баба й и дядо й. Била е отвън. Чула е гласът на мъжът, който я е попитал къде се намира вмомента и на колко години е. Тя не знаела на каква възраст е и по насоки от ръководещият хипнозата погледнала ръцете си. Била е дете на възраст около 7-8 години. Пред нея се появило едно момиче, което в това нейно съществуване й е много близка приятелка. Визуално, момичето не изглеждало по същият начин, но разпознаването й било по вътрешната интуиция на моята позната. След това тя влезнала във въпросната къща, пред която се намира. Мъжът отново я пита: 'Къде се намираш и на колко години си ?' Отново, незнаейки възрастта си, тя намира огледалото, което се намирало в кунята, по спомен от сегашното й съществуване. Видяла е себе си като възрастна жена със забрадка. 

Тя продължава да пътува из времето, но тези подробности една ли ще ви заинтригуват. 

Последната среща е била наскоро починалият й дядо. Той й е казал да не се тревожи за нищо, и че животът й ще потръгне в добра насока, понеже в този период въпросното момиче беше в лошо емоционално състояние. Дядо й казва, че скоро пак ще се срещнат понеже него отново го 'изпращат' на този свят. Той твърдял, че ще бъде до нея и е безсмислено да тъжи вмомента по него. Последното, което и казва е, че трябва да се занимава с рисуване, това е била нейната рола в това й съществуване. Казал й, че трябва да тръгва, въпреки нейното желание да продължат разговора си, понеже трябвало да се оправя за път. 

Това е, което знам от моята позната. Всеки може да вярва доколкото прецени. 

По въпроса за това, дали дълбоките физическите и емоционалните травми остават у душата във всяко нейно съществуване...лично аз имам параноически страх от това, да вървя по стръмни улици с голям наклон надолу. Изкачването им не ме плаши, но слизнането надолу не побърква. От съвсем малка постоянно ме болят глезените и си чупя краката. Лекарите казват, че имам много разстегнати сухожилия, сякаш с ножица рязани и с конец връзвани, хаха.

Аз съм напълно убедена в прераждането. За това и реших да си споделя това, което знам. Моето вярване се породи от много ранна възраст, може би 7-8 годишна доколкото помня. От много време се интересувам от подобни неща. Скоро предстои и моята регресивна хипноза, за която ще ви споделя със сигурност! 

Всичко най-хубаво,

Поздрави :) 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Днес ми хрумна, че еволюцията на някой от вас може така да протече, че след някакво невъобразимо количество време, той/тя да се превърне в Сатана на някоя далечна планета. :D

Какво нещо е. Бил си да речем грешен човек, станал си постепенно светия, после че и ангел и хоп..., вземеш че паднеш и станеш символ на злото (и си по - зъл, отколкото като хуманоид). От високо се пада най - лошо.

Линк към коментар
Share on other sites

В електротехниката има един широко известен термин ,,фаза" . Установява се натрупването на електрони , когато светне фазомера при докосване на оголен проводник . Това не е ток , нито конкретно напрежение . То е някакво моментно състояние , различно от това на околните тела .

В 10.11.2018 г. at 17:31, Кон Круз каза:

Днес ми хрумна, че еволюцията на някой от вас може така да протече, че след някакво невъобразимо количество време, той/тя да се превърне в Сатана на някоя далечна планета. :D

Какво нещо е. Бил си да речем грешен човек, станал си постепенно светия, после че и ангел и хоп..., вземеш че паднеш и станеш символ на злото (и си по - зъл, отколкото като хуманоид). От високо се пада най - лошо.

 Така съм го срещал  :)  .Човешката душа трябва да има опит за всичко възможно . И добър/зъл е само светене на фазомера . Както казваш ,,след някакво невъобразимо количество време,"  понятията ще са различни . Светът ще е различен . Няма вечно да имаме нужда от този дуален свят .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
преди 4 часа, Alexeo каза:

Вие, които и да сте, може да сте в България, но ние, всички, сме в света.  И можем да ползваме знанието от света.

 

 

за виц става , като се добави мястото .

пп     https://chitanka.info/text/3714-pazi-bozhe-sljapo-da-progleda

:)  :)

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 17 часа, Анна Никитина каза:

Моля ви пишете на български. Все пак сме в България.

Не само това . Форума си има правила .А това , че по български , модераторите са много толерантни е друго .Тези , отишлите на запад , за това са там . Да се учат на дисциплина , човещина , на законност . И ако могат , като се върнат да приложат наученото ...

Иначе няма смисъл от декламиране на каквото и да е .

Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, Alexeo каза:

Ти и Александър не сте разбрали, че написаното е цитат.  

Да направим сравнение :) ..На английски може да се преведе , а на български не ? Това е отношение към езика и после към четящите . Не че е лошо , просто отношение .И понеже сме форум с духовна насоченост , го отбелязах . Срещал съм , отделни текстове и на български .

Линк към коментар
Share on other sites

:) . Цитат не значи снимка , въпреки че и така се разбира . Цитата е наистина снимка , но със някакъв смисъл , изразен с думи . То е , както  при рекламите . Има наредба наред с латиницата да има и на кирилица . Въпреки че всеки разбира надписа ,, cafeteria " . То е отношение към идентичноста и самобитноста .

При цитиране , най важното е представяне на идеята . Второстепенно е източника . Никога обратното . Това има отношение към публиката , нали .

пп   ,, Моля модераторите да отстранят въпросния текст на английски. "---съмнявам се да го отстранят . То смисъла се разбира . Но текстове на духовни теми изискват много точно превеждане , което даже , много преводачи не го могат .Точно превода , е причина за всички разногласия . Лично аз , отдавна се отказах да чета така представени текстове . Почти винаги нещо се разминава с моето разбиране . Сега разчитам на свестни преводачи .

Пак пп ------  не случайно ти пуснах адрес за ,,Мамино детенце" . Ако найстина смяташ , че казваш нещо хубаво , защо не се погрижиш да те разберат повече хора . Знаеш ли в България колко , сега сричат на български ?

Ето една полезна тема http://allatra.bg/articles/haughtiness/?fbclid=IwAR1Agl1SAlmB55LHsX-A1xoZj0wjJqPxmlD_zNydTiQ5Ur44AKaG1fBYWWM

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

ето цитат , по повод твоя цитат

Цитат

На онова знание, което превръща духовното невежество - АВИДЯ - във ВИДЯ - прозрение и мъдрост. Буквално "упанишад" означава "Седейки заедно" и това е традицията на обучение, при която учениците са близо до учителя.

http://news.bnt.bg/bg/a/nay-drevnata-kniga-veche-prevedena-na-blgarski-ot-sanskrit

Не пуснах усмивка на поста ти , за да не си мислиш , че става въпрос за мен или теб . Това го подчертавам и с настоящия цитат . Там има ---седейки заедно---. То е , в смисъла на жеста ---цитиране .И то не е , че има правилен и неправилен начин . Защото начина се определя от търсения резултат . То си е твоя работа защо си цитирал . Но аз се обадих , защото се държа грубо с Анна Никитина . Не много , но осезателно :)  .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Желая да споделя с вас моето лично преживяване по темата. Съпругът ми почина преди пет години и понеже явно сме имали много силна връзка продължава да ми се явява на сън или по точно ме посещава, както знам от него, за колкото време му е позволено. В тези моменти понякога го разпитвам за нещата, които се случват в отвъдния свят. Последният път го попитах и за прераждането, той потвърди, че го има, но явно той все още не се е преродил. Нямах  повече ввъзможност да го разпитавам, защото трябваше да тръгва...

Ами, това е...

Поздрави!  

Линк към коментар
Share on other sites

Според някои автори (напр. д-р М. Нютън) една душа може да бъде едновременно на поне 2 места. Тоест, да бъде и в отвъдното (и да посреща свои починали близки), но и да е преродена едновременно с това (тоест едната част от енергията и там, другата - тук).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 

Ще ви разкажа - първата среща беше на деветия ден на погребението - тогава сънувах, че сме на една маса един срещу друг и той ми казва ,, Притеснявам се за теб и детето, какво ще правите без мен" , и аз му отвърнах, че ще се опитаме да се справим, да не се тревожи, между нас имаше нещо като стъклена преграда. Изведнъж зад гърба му стана тъмно и в небето се появи някаква светлина може да ви се стори смешно, но го описвам както го видях, заприлича ми на космически кораб и срещата приключи. Но аз знаех, че е там, и е дошъл да ме успокои.  Не знам дали беше  на тази или  на следващата среща, когато го попитах какво прави там, ми отговори, че посрещали души, на известни хора със сигурност беше една от първите ... После е идвал много пъти,  доколкото успях да разбера - нещата там са на няколко нива, и си имат различни задължения, не знам какви точно, имат и определено време за общуване с близките си. Но си мисля, че има значение и какъв е човекът отсреща, защото не съм разбрала, да ходи толкова често и при друг. В смисъл трябва да имаш някакви определени качества, за да се осъществи връзката... 

Това е засега !

Поздрави, ако ви интересува, ще пиша и още ! И благодаря за отговора!

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

В 28.01.2019 г. at 12:00, nastty каза:

Здравейте!

Желая да споделя с вас моето лично преживяване по темата. Съпругът ми почина преди пет години и понеже явно сме имали много силна връзка продължава да ми се явява на сън или по точно ме посещава, както знам от него, за колкото време му е позволено. В тези моменти понякога го разпитвам за нещата, които се случват в отвъдния свят. Последният път го попитах и за прераждането, той потвърди, че го има, но явно той все още не се е преродил. Нямах  повече ввъзможност да го разпитвам, защото трябваше да тръгва...

Ами, това е...

Поздрави!  

 

Линк към коментар
Share on other sites

          Здравейте!

        Продължавам - по принцип съм от тези хора, които много сънуват - в смисъл по няколко сънища. Сънувам, събуждам се и пак и така много пъти до сутринта. И всичките са ми ярки, все едно че живееш само че на друго място. Някои са плод на напрежението от деня, някои са ми пророчески в смисъл дават ми отговор, за нещо за което се притеснявам или друга информация. Когато сънувам съпруга си сънищата са два вида. Единият вид е все едно е още жив и си правим нещо обичайно, тогава се случват две неща - може да не осъзнавам в момента, че го няма или по някое време по нещо което се случва да се сетя. Тогава му казвам - ти нали си умрял, какво правиш тук - тогава вече мога да го питам за отвъдното, каквото се сетя, но то не е много, защото в повечето случаи няма много време. Другият вид сънища са когато направо идва от там  -  самите сънища са същите, разликата е в него. Той изглежда по-различно, очите му са някак мътни и кожата е по-жълта - усеща се, че не е жив човек, но не е страшно. Веднъж го попитах дали може да го докосна и той каза, че може. Докоснах го, но усещането беше много неприятно. Досега се е явявал само така, както го помня когато си отиде. Говорим си не е с мисли. Засега идва по свое желание, но си мисля, че ако го повикам ще се отзове. Не ми стана ясно какво имате предвид с това дали съм потвърдила нещо? Ако дообясните ще се опитам да отговоря!

Приключвам засега! 

Поздрави  на всички!

Приятно ми е, че има с кого да споделя!

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, nastty каза:

Здравейте!

Пиша отново, понякога нещата не са ми и на мен много ясни, затова ви ги предавам както ми ги е казал и вие можете да си тълкувате. В този случай с посрещането на душите, разбрах, че явно правят точно това, поне за момента, и може би това е едно от задълженията им там, за другите не знам. Мислила съм и аз, даже предполагам, че е възможно това да е нещо, което не може да се обясни или пък не е позволено да се казва. На една от първите ни срещи и това го попитах - дали му е разрешено да ми разказва, той каза, че да, но въпреки всичко има  един въпрос на който никога не ми отговори. Три пъти го питах и трите пъти си тръгваше, и се отказах. Питах го защо почина.

За нивата също нямам много информация - явно различните души имат различен достъп до различни места и различни задължения. Преди години ме беше посетила починалата ми баба и тя също ми каза, че имали там някакви задължения, без да уточнява.

За прераждането това беше последния въпрос на последната ни среща, малко преди да си тръгне и нямах възможност да го питам друго.  Искам да ви разкажа и няколко неща, които лично са ми направили много голямо впечатление. Първата случка беше - стояхме на една маса , един срещу друг . Първо трябва да обясня, обаче какво става когато трябва да си ходи. Не знам дали го писах вече, очите му стават странни, някак мътни и тялото му започва да изчезва, да се топи, иначе си е с дрехи. Първия малко се изплаших, но после свикнах и като видя, че очите му се променят, не гледам. Продължавам със случката, бяхме навън и беше нощ, на няколко крачки зад гърба му имаше дървена ограда. Ние говорехме нещо, когато видях, че очите му се променят, но още си седеше, тогава зад оградата дойде едно малко момиченце облечено в бяло  и го хвана за ръка, и го отведе, а високо в небето имаше светлина и някак почувствах, че това е нещо като база.  Друг път не беше се случвало и затова го запомних.

Спирам засега!

Поздрави отново - утре ще пиша и за останалите неща !  :) 

Общо-взето не скучая вечер!  :)

 

Цитат

 

 

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

           Ще споделя още нещо - по повод на това дали нещо ми е предсказал, не е, а и няма нужда, аз си сънувам неща, които ме предупреждават, или ми дават разрешенение на проблемите , още преди да почине, така че - не е необходимо. Освен това, когато идва и разговаряме, разговорът продължава най-много две - три минути и то винаги аз задавам въпроси. Никога не се е случвало да дойде и да ми разказва сам. Само веднъж си спомням, беше отдавна, когато  ми каза ,, Срещнах дядо / каза му името, но няма да го напиша/, той си е направил много хубава къща. На сутринта като се събудих и се сетих, много се учудих, защото такъв човек не познавам и никога не съм чувала за него, и това ми прозвуча безсмислено. Когато споделих с майка ми, тя ми каза, че имала такъв дядо със същото име и бил на времето много добър човек, и работел като строител. 

Това, че е много свързан с нас и аз съм си го мислила, и понеже знам, че не трябва да пречим на душите да продължат пътя си, не се опитвам да го викам. А и съм забелязала, че когато идва, на следващия ден се случват доста неприятности и се получава така, че той директно не ми казва нещо като предупреждение, но самата му поява е знак за това. Така, че, май, е по-добре по-рядко да ме посещава. :)

            Но ми беше интересно, дали могат да ни помагат по някакъв начин, това не успях да го питам. Да отговоря и за докосването - не е никак приятно, никога не съм докосвала труп и дано да не ми се случи, но в онзи момент това си помислих, че докосвам това...

            И за да не завършвам с тези думи, ще споделя и още нещо - мислех си как започна всичко, как ми се случи насън или наяве - моята специална случка, и как тук, в този сайт, намерих хора, които да  ме разберат и да ми помогнат, а аз да разказвам за тези неща... Мислите ли, че е случайно... :) ако е така, благодарна съм на случайността!

Поздрави!  Благодаря за отговора и за поздрава!

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Благодаря отново, исках да допълня нещо. Една от причините поради, която споделям това, е да помогна на хората да намерят утеха. Едно е да мислиш, че с края на земния ти път всичко приключва, и друго е да знаеш, че има и нещо след това. И наистина да го вярваш, а не само да го повтаряш, защото някой го е казал .

На практика, както се казва, никой не се е върнал оттам, за да разкаже, но аз лично имам доказателство. И това помага. На мен и моите близки, надявам се и на вас!

Може ли и вие да споделите вашите преживявания?

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже си помислих, че не е съвсем по темата - срещата ми с дявола, снощните ми подвизи са описани в - Сънуваме ли всяка вечер?.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Тази тема ми е много близка тези дни.

 

Вчера погребах дъщеря си. Не зная как и защо, но все още я усещам тук, до себе си. Толкова много я обичам, също батко и, татко и... Вчера макар и смазана, се приготвях за тръгване и някак тя се яви и ми каза - “Да не ме забравите, ей. Ще дойда и аз...“ Знам, че тя не беше в ковчега, колкото и странно да е.

А майка ми я сънувала нощес, че танцува валс... Тя много обича музиката...

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

                   Съчувствам Ви много, няма как да не тъжи човек, но наистина знайте, че това не е краят. И в това можем да намерим някаква утеха.  Мисля, че тя все ще намери начин да се свърже с вас. Понякога изчакват - на мен ми се яви на деветия ден. Не съм много запозната, но май първите дни, душата е още тук... Ето и Вие сте я усетили.

              Ако имате нужда пишете, споделете. Тук намерих много разбиращи и помагащи хора и лично аз се почувствах по-добре!  Всичко най-хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

Контактите не са трудни ако душите имат връзка чрез любовта помежду си. Христос и цялото войнство на светлината са в астралния свят и връзката между световете ще става все по-тънка.

Сещам се за една мисъл от Учителя-“За  бъдеще ще остане само това, което сте обичали и, което ви е обичало!“...

http://videlei.com/articles/details/izbrano-ot-900-misli-na-uchitelq/110

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...