Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

За прераждането

Recommended Posts

Здравейте! 

Ще ви разкажа - първата среща беше на деветия ден на погребението - тогава сънувах, че сме на една маса един срещу друг и той ми казва ,, Притеснявам се за теб и детето, какво ще правите без мен" , и аз му отвърнах, че ще се опитаме да се справим, да не се тревожи, между нас имаше нещо като стъклена преграда. Изведнъж зад гърба му стана тъмно и в небето се появи някаква светлина може да ви се стори смешно, но го описвам както го видях, заприлича ми на космически кораб и срещата приключи. Но аз знаех, че е там, и е дошъл да ме успокои.  Не знам дали беше  на тази или  на следващата среща, когато го попитах какво прави там, ми отговори, че посрещали души, на известни хора със сигурност беше една от първите ... После е идвал много пъти,  доколкото успях да разбера - нещата там са на няколко нива, и си имат различни задължения, не знам какви точно, имат и определено време за общуване с близките си. Но си мисля, че има значение и какъв е човекът отсреща, защото не съм разбрала, да ходи толкова често и при друг. В смисъл трябва да имаш някакви определени качества, за да се осъществи връзката... 

Това е засега !

Поздрави, ако ви интересува, ще пиша и още ! И благодаря за отговора!

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

Благодарности за пояснението. :3d_041:

Да, ако можеш да разкажеш още, ще е интересно.  

Тези сънища по нещо различни ли са от другите ти сънища - в смисъл яркост, усещания по време на съня, на другия ден или по нещо друго?  Него как го виждаш, как изглежда, на същата възраст ли е, как е облечен докато говорите?  Как точно общувате, с думи ли или с мисли?  Нещо необичайно да ти е направило впечатление?  Зависят ли от теб тези срещи или само от него?  Какво точно ти е казвал? Могла ли си нещо да потвърдиш?

Разкажи каквото и колкото искаш.  

Сподели това мнение

В 28.01.2019 г. at 12:00, nastty каза:

Здравейте!

Желая да споделя с вас моето лично преживяване по темата. Съпругът ми почина преди пет години и понеже явно сме имали много силна връзка продължава да ми се явява на сън или по точно ме посещава, както знам от него, за колкото време му е позволено. В тези моменти понякога го разпитвам за нещата, които се случват в отвъдния свят. Последният път го попитах и за прераждането, той потвърди, че го има, но явно той все още не се е преродил. Нямах  повече ввъзможност да го разпитвам, защото трябваше да тръгва...

Ами, това е...

Поздрави!  

Сподели това мнение

Здравейте!

Продължавам - по принцип съм от тези хора, които много сънуват - в смисъл по няколко сънища. Сънувам, събуждам се и пак и така много пъти до сутринта. И всичките са ми ярки, все едно че живееш само че на друго място. Някои са плод на напрежението от деня, някои са ми пророчески в смисъл дават ми отговор, за нещо за което се притеснявам или друга информация. Когато сънувам съпруга си сънищата са два вида. Единият вид е все едно е още жив и си правим нещо обичайно, тогава се случват две неща - може да не осъзнавам в момента, че го няма или по някое време по нещо което се случва да се сетя. Тогава му казвам - ти нали си умрял, какво правиш тук - тогава вече мога да го питам за отвъдното, каквото се сетя, но то не е много, защото в повечето случаи няма много време. Другият вид сънища са когато направо идва от там  -  самите сънища са същите, разликата е в него. Той изглежда по-различно, очите му са някак мътни и кожата е по-жълта - усеща се, че не е жив човек, но не е страшно. Веднъж го попитах дали може да го докосна и той каза, че може. Докоснах го, но усещането беше много неприятно. Досега се е явявал само така, както го помня когато си отиде. Говорим си не е с мисли. Засега идва по свое желание, но си мисля, че ако го повикам ще се отзове. Не ми стана ясно какво имате предвид с това дали съм потвърдила нещо? Ако дообясните ще се опитам да отговоря!

Приключвам засега! 

Поздрави  на всички!

Приятно ми е, че има с кого да споделя!

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

преди 13 часа, nastty каза:

Веднъж го попитах дали може да го докосна и той каза, че може. Докоснах го, но усещането беше много неприятно... Не ми стана ясно какво имате предвид с това дали съм потвърдила нещо? Ако дообясните ще се опитам да отговоря!

Би ли обяснила с какво точно е било неприятно усещането?

Имах предвид, дали си имала случай да потвърдиш нещо казано от него.  Нещо лично, разбира се, което той да ти е казал и по-късно то да се е потвърдило или сбъднало.

Цитат

когато го попитах какво прави там, ми отговори, че посрещали души, на известни хора със сигурност беше една от първите ... После е идвал много пъти,  доколкото успях да разбера - нещата там са на няколко нива, и си имат различни задължения, не знам какви точно, имат и определено време за общуване с близките си… попитах и за прераждането, той потвърди, че го има

Може ли да кажеш повече за това?

Каквото можеш да си спомниш от разговорите.

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

преди 1 час, nastty каза:

Здравейте!

Пиша отново, понякога нещата не са ми и на мен много ясни, затова ви ги предавам както ми ги е казал и вие можете да си тълкувате. В този случай с посрещането на душите, разбрах, че явно правят точно това, поне за момента, и може би това е едно от задълженията им там, за другите не знам. Мислила съм и аз, даже предполагам, че е възможно това да е нещо, което не може да се обясни или пък не е позволено да се казва. На една от първите ни срещи и това го попитах - дали му е разрешено да ми разказва, той каза, че да, но въпреки всичко има  един въпрос на който никога не ми отговори. Три пъти го питах и трите пъти си тръгваше, и се отказах. Питах го защо почина.

За нивата също нямам много информация - явно различните души имат различен достъп до различни места и различни задължения. Преди години ме беше посетила починалата ми баба и тя също ми каза, че имали там някакви задължения, без да уточнява.

За прераждането това беше последния въпрос на последната ни среща, малко преди да си тръгне и нямах възможност да го питам друго.  Искам да ви разкажа и няколко неща, които лично са ми направили много голямо впечатление. Първата случка беше - стояхме на една маса , един срещу друг . Първо трябва да обясня, обаче какво става когато трябва да си ходи. Не знам дали го писах вече, очите му стават странни, някак мътни и тялото му започва да изчезва, да се топи, иначе си е с дрехи. Първия малко се изплаших, но после свикнах и като видя, че очите му се променят, не гледам. Продължавам със случката, бяхме навън и беше нощ, на няколко крачки зад гърба му имаше дървена ограда. Ние говорехме нещо, когато видях, че очите му се променят, но още си седеше, тогава зад оградата дойде едно малко момиченце облечено в бяло  и го хвана за ръка, и го отведе, а високо в небето имаше светлина и някак почувствах, че това е нещо като база.  Друг път не беше се случвало и затова го запомних.

Спирам засега!

Поздрави отново - утре ще пиша и за останалите неща !  :) 

Общо-взето не скучая вечер!  :)

Цитат

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

В 31.01.2019 г. at 11:28, nastty каза:

един въпрос на който никога не ми отговори. Три пъти го питах и трите пъти си тръгваше, и се отказах. Питах го защо почина.

Вероятно този въпрос предизвиква у него силно чувство за вина.  Нали още на първата ви среща той е започнал с това, че се притеснява, че ви е оставил сами с детето.  А и фактът, че толкова дълго след смъртта му още общуваш с него също показва, че той е твърде свързан с материалния план (както са душите, които нямат покой, защото са оставили незавършени дела след себе си).

Опитай да му зададеш въпроса по-иначе и го питай не защо той е починал, а дали знае защо по принцип умират хората; в какъв момент става това и доколко този момент е избран от тях самите.

Аз също съм имал някои по-особени преживявания и приемам разказаното от теб с разбиране и интерес.

Сподели това мнение

Здравейте!

Ще споделя още нещо - по повод на това дали нещо ми е предсказал, не е, а и няма нужда, аз си сънувам неща, които ме предупреждават, или ми дават разрешенение на проблемите , още преди да почине, така че - не е необходимо. Освен това, когато идва и разговаряме, разговорът продължава най-много две - три минути и то винаги аз задавам въпроси. Никога не се е случвало да дойде и да ми разказва сам. Само веднъж си спомням, беше отдавна, когато  ми каза ,, Срещнах дядо / каза му името, но няма да го напиша/, той си е направил много хубава къща. На сутринта като се събудих и се сетих, много се учудих, защото такъв човек не познавам и никога не съм чувала за него, и това ми прозвуча безсмислено. Когато споделих с майка ми, тя ми каза, че имала такъв дядо със същото име и бил на времето много добър човек, и работел като строител. 

Това, че е много свързан с нас и аз съм си го мислила, и понеже знам, че не трябва да пречим на душите да продължат пътя си, не се опитвам да го викам. А и съм забелязала, че когато идва, на следващия ден се случват доста неприятности и се получава така, че той директно не ми казва нещо като предупреждение, но самата му поява е знак за това. Така, че, май, е по-добре по-рядко да ме посещава. :)

Но ми беше интересно, дали могат да ни помагат по някакъв начин, това не успях да го питам. Да отговоря и за докосването - не е никак приятно, никога не съм докосвала труп и дано да не ми се случи, но в онзи момент това си помислих, че докосвам това...

И за да не завършвам с тези думи, ще споделя и още нещо - мислех си как започна всичко, как ми се случи насън или наяве - моята специална случка, и как тук, в този сайт, намерих хора, които да  ме разберат и да ми помогнат, а аз да разказвам за тези неща... Мислите ли, че е случайно... :) ако е така, благодарна съм на случайността!

Поздрави!  Благодаря за отговора и за поздрава!

Сподели това мнение

В 2.02.2019 г. at 8:35, nastty каза:

ми каза ,, Срещнах дядо / каза му името, но няма да го напиша/, той си е направил много хубава къща. На сутринта като се събудих и се сетих, много се учудих, защото такъв човек не познавам и никога не съм чувала за него, и това ми прозвуча безсмислено. Когато споделих с майка ми, тя ми каза, че имала такъв дядо със същото име и бил на времето много добър човек, и работел като строител. 

Много интересно, особено щом като не си знаела за този дядо.  

Цитат

съм забелязала, че когато идва, на следващия ден се случват доста неприятности и се получава така, че той директно не ми казва нещо като предупреждение, но самата му поява е знак за това.

Но ми беше интересно, дали могат да ни помагат по някакъв начин, това не успях да го питам.

Познавам човек, който преди голяма промяна или друго важно събитие в живота му винаги в съня му се появява починалата му майка.  Той дори си знае - тя появи ли се, нещо важно ще стане в живота му.

Мисля, че по принцип не могат да помагат.  Те са там, ние сме тук.  За тях надали е по-лесно да се свържат с нас, отколкото за нас с тях.  А и те все повече губят връзка с нас и с нашия свят, забравят всичко, отпътуват.

Обаче може би има и аномалии, когато връзката се запазва по-дълго и тогава те биха могли да ни предупредят  или насочат.  Но бих предположил, че това са изключения.

Цитат

как тук, в този сайт, намерих хора, които да  ме разберат и да ми помогнат, а аз да разказвам за тези неща... Мислите ли, че е случайно... :) ако е така, благодарна съм на случайността!

Поздрави!  Благодаря за отговора и за поздрава!

Радвам се, че пишеш тук!  Ти си талантлив и искрен човек. 

:3d_041:

Сподели това мнение

Здравейте!

Благодаря отново, исках да допълня нещо. Една от причините поради, която споделям това, е да помогна на хората да намерят утеха. Едно е да мислиш, че с края на земния ти път всичко приключва, и друго е да знаеш, че има и нещо след това. И наистина да го вярваш, а не само да го повтаряш, защото някой го е казал .

На практика, както се казва, никой не се е върнал оттам, за да разкаже, но аз лично имам доказателство. И това помага. На мен и моите близки, надявам се и на вас!

Може ли и вие да споделите вашите преживявания?

Сподели това мнение

Благодаря! Тази тема ми е много близка тези дни.

Вчера погребах дъщеря си. Не зная как и защо, но все още я усещам тук, до себе си. Толкова много я обичам, също батко и, татко и... Вчера макар и смазана, се приготвях за тръгване и някак тя се яви и ми каза - “Да не ме забравите, ей. Ще дойда и аз...“ Знам, че тя не беше в ковчега, колкото и странно да е.

А майка ми я сънувала нощес, че танцува валс... Тя много обича музиката...

Редактирано от Слънчева

Сподели това мнение

Съчувствам Ви много, няма как да не тъжи човек, но наистина знайте, че това не е краят. И в това можем да намерим някаква утеха.  Мисля, че тя все ще намери начин да се свърже с вас. Понякога изчакват - на мен ми се яви на деветия ден. Не съм много запозната, но май първите дни, душата е още тук... Ето и Вие сте я усетили.

Ако имате нужда пишете, споделете. Тук намерих много разбиращи и помагащи хора и лично аз се почувствах по-добре!  Всичко най-хубаво!

Сподели това мнение

Цитат

На практика, както се казва, никой не се е върнал оттам, за да разкаже

И аз съм чувал този израз, но истината е, че всъщност много хора са се върнали и разказват.  Това са NDE (ПБС - преживявания близки до смъртта).  

На този сайт са събрани хиляди такива преживявания.
NDE

Такива разкази има от древността.  Проблемът е в това, че каквото и да разкажеш, хората трудно ще го разберат и повярват, ако те самите не са имали подобен опит.  Преживяването е доказателство, но само лично такова.  

Сподели това мнение

Цитат

Може ли и вие да споделите вашите преживявания?

Имал съм няколко преживявания, които са били необичайни, но реални.  Нормален съм.  Ако се видим някой път на живо, мога да ти разкажа.

Някои твърдения, които аз лично за мен смятам за доказани, с преживявания или от информация, на която съм сигурен, че мога да вярвам, са

*душата и тялото могат да съществуват отделно един от друг
*душата не умира с тялото
*има прераждане и то е вечно
*действията през живота имат значение за това какво се случва с душата след смъртта
*контакт между световете е възможен, но труден

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

Контактите не са трудни ако душите имат връзка чрез любовта помежду си. Христос и цялото войнство на светлината са в астралния свят и връзката между световете ще става все по-тънка.

Сещам се за една мисъл от Учителя-“За  бъдеще ще остане само това, което сте обичали и, което ви е обичало!“...

http://videlei.com/articles/details/izbrano-ot-900-misli-na-uchitelq/110

Сподели това мнение

Напълно съм съгласна с вас за всички неща, които сте описали като изводи от ваши преживявания, защото и при мен е така. Вярвам във  всяко едно от тях - може ли да си позволя една шега :) дори и в това, че сте нормален! :)

Сега се сетих за нещо по този повод - всеки е свободен да го тълкува, както желае....но за мен беше знак. Точно на деветият ден след погребението вървях и ми беше много тъжно и си мислех предполагате за какво... Изведнъж погледът ми попада върху едно място покрито с изсъхнала слама, огряна от слънцето, знаете как блести и върху нея едно захарно сърце, червено и блестящо... Само да добавя, че живея в град и изсъхнала слама не се намира толкова лесно !:) Почувствах се много по-добре.  

И това за любовта е вярно! :)

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

Сподели това мнение

Цитат

На Онзи свят ще сте с тези, които най-много обичате. Ще ви посрещнат онези, които ви обичат...

Един близък приятел ми разказваше, че неговият дядо починал, а баба му след това сънувала дядото много ясно няколко пъти, че я вика.  Много ясно било, като наяве, така казва.  Малко по-късно и тя починала. 

Сподели това мнение

А някой замислял ли се е, че прераждане има, но не се преражда това, което си мислим, че се преражда?

Питам не за друго, а защото целият този циклаж с "безкрайните прераждания" ми е малко като Желанието на малкия Аз да бъде Бог /безсмъртен/, а подобни желания, по мое си субективно мнение, ми идват от егото, като така си прикривам /рационализирам/ страха от това да ме няма /смъртта/, който определено е доста интензивен като се "пусна" поне мъничко да го почувствам.

Редактирано от kipenzov
препинателен знак

Сподели това мнение

преди 45 минути, kipenzov каза:

Питам не за друго, а защото целият този циклаж с "безкрайните прераждания" ми е малко като Желанието на малкия Аз да бъде Бог /безсмъртен/, а подобни желания, по мое си субективно мнение, ми идват от егото, като така си прикривам /рационализирам/ страха от това да ме няма /смъртта/, който определено е доста интензивен като се "пусна" поне мъничко да го почувствам.

Има го този момент с утехата.  Има го също и при вярата в Бога. 

Чисто логически той не прави по-малко или повече вероятно обективното съществуване на едното или другото.  Дори заблуждава като създава предубеждение.

Да илюстрирам - ако ти си мислиш колко ще ти е хубаво, ако утре грее слънце, от това още не следва, че утре времето ще бъде лошо, защото това са твои надежди.  Какво ще бъде времето утре няма да зависи от твоите надежди или от липсата им.

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега