Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кое е любимото ви ядене?


Recommended Posts

Сега се сетих за тиквени кюфтета ,баба ми ги правише невероятни .Макар че са пържени много ги уважавах .Май някой път ще си направя да видя дали ще ми се получат :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Сега се сетих за тиквени кюфтета ,баба ми ги правише невероятни .Макар че са пържени много ги уважавах .Май някой път ще си направя да видя дали ще ми се получат :) .

Ох..ти сега като каза,чак ми се преядоха...И баба ми ги пражи много хубави,трябва да и кажа да направи. :3d_082:

Линк към коментар
Share on other sites

Любимото ядене ми е лютото ядене.

А кюфтенцата, за да не са твърде мазни, добавям в тях олио и след това ги пека във фурната, да се зачервят и да имат коричка. По този начин много сполучливи стават картофените и соевите кюфтета, а и всякакви други - принципът е един и същ. Вместо да се ароматизирам на пържено, да се изпръскам с гореща мазнина или да си направя сауна ефект край котлона, отивам в другата стая и сядам на компито или пред телевизора. След това, вместо да ме гризе съвестта, че съм яла пържено и да ми ври стомахът, хапвам печени кюфтета със сос от кисело мляко и съм о.к.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Ангелска супа,салата Капрезе,и хляба и какаовите курабийки на Слънце-Луна.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам салата с домати и зеле, магданоз, зехтин и орехи. С препечен хляб.:hypocrite:

Ангелска супа ям за лекарство...много добре ми действа на стомаха, и изобщо на организма.:3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Любимите ми храни са тези, които са натурални със слънчева енергия.Всички видове плодове,зеленчуците по възможност да не са термично обработени.Напоследък сякаш имам някакво пристрастяване към ядки.Слънчогледови, фъстъчени, соя , кайсиеви и бадемови.Природата дава благата си за човек в определени сезони от годината, стига да сме разумни и да оползотворим даденото.:3d_017:

Линк към коментар
Share on other sites

Картофи, приготвени по всякакъв начин! Е, разбира се, с изключение на суровите и съдържащите соланин:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ммм... любимо ядене.

Май ще кажа картофи... обичам ги всякакси. Варени, печени, задушени и алангле. :thumbsup1:

Бих ги яла напълно сурови, но имат един доста натрапчив аромат, който ми е неприятен. Мех... след време, сигурно ще се престраша.

И на второ място - хлябът! (естествено, говоря за истинския хляб, не този от магазините)

Мога да го ям и без нищо... просто така. Няма по-благо усещане! (освен може би плодовете)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...