Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечебно гладуване – Житен Режим 2004


Иво

Recommended Posts

Днес вече се захранвам - 10ти ден ми е. :thumbsup2:

Започнах с банан към 10 часа. Купичка ангелска супа (картофи, вода, малко олио, малко сол и малко черен пипер - поне аз така знам рецептата) с малко лимонов сок към 14ч + една маслина. Най-вкусното нещо на света е тази супа ей!

Към 16ч пих 1 чаша пасирана ангелска супа и после след около един час и нещо, още една. С това смятам да приключа за днес понеже слънцето залезе.

Усещам леко неразположение в корема, но мисля, че не е от захранването, понеже е така в последните 2 дена вече. Пих много чай с мед и може би съм прекалил с меда и корема ми е леко разстроен.

Като цяло се чувствам добре. Приятелите ми казват, че изглеждам страхотно. :feel happy:

Успех на всички, които тепърва ще правят режима, както и на тези, които вече се захранват!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здрасти Иво !

Ти (може ли на ти ) ако наистина правиш най- различни пости , хранителни режими или както искаш ги наречи и работиш с ... " невидимия огън " , пък и да не работиш питай някой лекар - най- обикновен ... ми този чер пипер е меко казано е безумие . ... Обсолютно безумие е да консумираш подлютващи вещества на изнежен и свръх чувствителен стомах . Това го знае всяко дете .

Боза , плодове , зеленчуци ориз , леща , мед , хляб - в различни варианти и без запръжка . Без боб - много е тежък . Кой колкото му е сладко и има възможност - другото изобщо не е за предпочитане , включително и мерките ти са грешни .

Хората имаме различни потребности , движим се различно , изразходваме различна по количества и качество енергия . ... Лично ти ако искаш изобщо не яж , аз съм стигал до 40 дни .

Но.... !!!

Решението е мое , опита е мой , последствията мои , ползите ... мои и никой не разбра - освен домашните хора около мене . С други думи поемам си цялата отговорност при неблагоприятно развитие на нещата .

...

Много моля , помисли , не държа на отговор ... ако искаш и не ми се сърди ! Посъветвай се с някой на когото имаш доверие . Тези неща по книгите ги няма , поне така мисля .

С приятелски поздрав !

Иван :yinyang:

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Иване,

Не знам защо ти е прозвучало като учене на другите или поучаване. Аз споделям моя опит, а не уча другите как да го правят, нито казвам, че моя подход е най-правилния. Има разлика :). И се радвам, когато и другите споделят (както в случая ти препоръчваш - ориз, зеленчуци и т.н.), тъй като така взаимно си помагаме. Благодаря ти за предупреждението. Оценявам го и виждам, че е изцяло добронамерено.

Захранването е сложен процес и съм напълно съласен, че подхода трябва да е индивидуален. Мисля, че това няколко пъти беше споменато в тази тема.

За черния пипер. Така съм запомнил рецептата с малка щипка чер пепер - в хомеопатична доза. Може и аз да бъркам. Не се бях замислял, но това, което казваш звучи много разумно. Може би си прав. От друга страна не виждам проблем ако е сложено чер пипер много малко, колкото за вкус.

Дал съм линкове в началото на тази тема за различни места в нета, където има повече инфо за жиния режим от различни източници. Внимателно проучващия въпроса може да избере как да подходи и как да се захрани.

Аз поемам отговорност за моя опит върху себе си. Правя този вид режим (и други подобни) достатъчно дълги години и затова си позволявам да споделя. Всеки поема отговорност за своя опит.

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

...:D

Иво ,

Моята баба , ... А рецепти и готварски книги нямаше и разделяше храните така ; .....

- Месо

- Риба

- Яйца

.........................

- Млечни продукти

- Плодове

- Зеленчуци

- Ядки

- бобови култури и ориз

...

А за захранката ..... - Както си го правил поста , захранката по обратен ред и последователност . И никой не е в състояние да те обърка .

Това е моята рецепта ...

Прощавай ... само давам друга гледна точка и нищо повече , нали ви казах ,че съм паталогичен случай и книжки и компютри няма да повлият на простичките нещица от баба ми ... :thumbsup2: .

Виж взаимоотношенията са друга работа ... много сложно нещо са за мене . Не съм си доучил и акъл не давам за тях ... :ph34r::angry: . Всеки да си го прави според мерака и възможностите .

Щом си съгласен с поне едно изречение с мене - всичко е ...ОК !!!

Благодаря за бързия отговор !

Иван

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :angel:

Искам да споделя, как на практика още веднъж научих, че с нищо не бива да се прекалява. По време на режима консумирах много мед и забелязах, че гърлото започва да ме боли по-силно с увеличаване на консумацията. Оказа се, че проблема идва тачно от прекаляването с меда :)

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Нека да се включа и аз, макар с такова закъснение. Житния режим или плодов или какъвто правите вие изисква голямо търпение.

Всъщност тялото ми в настоящата инкарнация не е важно. Духът който е в мен ми дава сили. Храня се за да живее духът, а не за да живее тялото ми.

Искам да помоля Иван, да даде примерно меню за захранване, за да мога да използвам най-хубавите и вкусни моменти за мен. :thumbsup2:

Когато бях в 9 клас, в нашия час по история влезе едно момиче. Класната я представи и каза, че това е новата ни съученичка. Мина време, опознахме се. Тя ме въведе в света на Езотеричните науки. Интерисуваше се от камъни, от всички минерали. Ходеше на йога. Започнах да чета и аз. Тогава разбрах, че това което наричаме живот въобще не е такова каквото си представям, че е . Тя идваше от руския град Самара, и наред с уроците разговорите ни бяха все за зодии, хороскопи, звезди, планети, минерали, цветове. Тя се обличаше в тон с деня. Имаше таблица и ако днас е четвъртък ще е в цвета подходящ за този ден. Тя правеше нещо което аз наричах диета. Беше висока и слаба и се чудех, защо гладува. Не ставаше въпрос за храна въобще. Можеше с дни да яде само кисело мляко, или да пие сокове. Исках и аз, правех го тайно. У дома ме следяха както фашистите партизанин.

Все пак, успях. 5 дни глад, ама пълен. Беше протест срещу, родителите. Приятелката ми даде да чета и разбрах, че трябва да се пият течности, започнах да се уча. Постепенно става всичко. В момента тя е във Варна. Загубих й следите. Обаче това, че сега ви пиша тук означава, че съм продължила по пътя.

Много е сложно. Ако правите режима само 10 дни, а после пак по познатия начин се храните няма да има поза. Трябва да се ограничат хлебните изделия. Има хляб- който е пълнозърнест и замества хляба от бяло брашно. И не само, че черния пипер е вреден, но е солта и олиото .

Да не говорим за това, че правеики някакъв режим, си позволяват по една цигарка. Ами, че по-голяма отрова от това дали има? За кафе да не говорим.

Успех на всички и нека всеки покори, много и нови измерения на своите възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

Питаш за захранка примерно меню ;

Зависи от степента на поста ти . Но по принцип .... ядки (аз обичам лешници , бадеми , орехи и всички черупчести ), всики благи храни , сиреч сладки . В никакъв случай не употребявай кисели и горчиви плодове - като лимон и грейпфрут и каквито се сетиш други . За човек преключил поста след ден - два айряна е много добро нещо , поне според мене .

Значи това е моята теория , но има много различни пости , поне според мене . Нали не написах ... диета ..., а пости. Така , значи всичко е наред . От тук на сетне всичко е строго индивидуално според Еволюцията на Духа в човека и узряването на душата му за по- сложните неща ( пак е строго индивидуално ). Не можеш да правиш пости под строй и под команда , защото еди - кой си така го казал и написал . Ами вечерно време ... като останеш сам със себе си и вътрешните ти желания останат безконтролни за заспалата съвест и воля , преспивани от обществините порядки - какво ще правиш ако не можеш да ги контролираш...Така , че постещият да си прави сметката и ако няма пълно разбиране на нещата , просто да не го прави .

Значи това са мои виждания и разсъждения . Дамите търсещи отслабване и вталяване по желание могат да спортуват , написаното по- горе не е валидно за тях

Иван

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Относно Житния режим. Смятам, че правенето на Пости, както го нарече ти е немислимо без физически упражнения. Поне на мен ми харесва. Беше време когато спортувах много, сега само за удоволствие.

Това, че не се храня в момента както обикновенно изостря сетивата. Вървя по улицата и все улавям разни ухания на готвена храна. Като гладна мишка, сиренце.

Добре за айряна го знаех, просто сверявам часовника.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...