Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Бурната ти реакция е в резултат на това, че изпитваш страх да не бъдеш отхвърлена и наранена, и тя се проявява предимно в личните ти отношения, а не като цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Чу ли, Елфи 115.gif Явно затова решаваш ТИ да ги изпревариш като ги захвърлиш и нараниш. Даже и тези, които наистина те харесват и обичат 53.gif Ни тъ й срам!!! heidy.gif

Линк към коментар
Share on other sites

mark.gifСрам мЪй бре beat.gif. ъъъъъъъъъъъъъъъ това на асцендента в оФсъ ли са дължи или на нещо друго hush.gif

П.П. Тююююююююю аз пък таман са възгордях, че съм голям злобил lock.gif. Разочаровах се computer8.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Е,няма лоша и добра комбинация, пък и не са противоположни знаци. Всичко зависи от това, как отработвате това слънце в 12 дом

Защо слънце в 12 дом?Според хороскопа от www.astro.com слънцето ми е във втори дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бих искала да получа повече информация за АСЦ. си- Не съм сигурна точно дали е Стрелец или Скорпион, но тъй като всички при първа среща с мен забелязват широката ми усмивка и трапчинката ми, си мисля, че по-скоро е Стрелец. Но имам съмнения за часа на раждане - получават се някои различия...

в единия случай съвпада Юпитер/Нептун е на 6-7гр. от АСЦ., Луната е в Близнаци, Сатурн е в точна опозиция на АСЦ.,а Слънцето и Венера са в 9дом.

В другия случай съвпада Юпитер/Нептун е точно върху АСЦ., Луната е в Телец в точна опозиция към АСЦ. , а Слънцето и Венера са в 10дом-и то от двете страни на МС.

Искам да попитам би ли дало това някакви различия във външния вид?

Линк към коментар
Share on other sites

Не разбрах - Юпитер/Нептун в 1 дом ли са?

Ако да, това би се отразило в едно по-пухкаво телосложение или поне със склонност към такова :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, има вариант Юпитер съвпад с Нептун да са точно върху АСЦ, иначе в другия случай са в 12Д на около 6-7градуса от върха на 1дом...и ако Юпитер с Нептун в 1дом дават пухкаво телосложение... то аз съм слаба и винаги съм искала да съм по-пухкава, но не съм rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,

отдавна чета форума и се интересувам от астрология,

искам да помоля да ми помогнете да си изчисля асцендента.

При едни изчисления излизам риби , при други овен.

Позната астроложка твърди, че съм на границата...

Ето данни:

17.01 , 11.20ч сутринта

Благодаря :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте;).

Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам нещо. Родена съм на 20 април 1981 г. и понеже според едни хороскопи съм овен, а според други телец, ме интересува с точност каква ми е зодията. Знам, че тук ще намеря отговор:). Ако може и асцендента да се види ще е супер, родена съм в 21,15 ч. в гр. Видин.

Благодаря предварително:).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте;).

Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам нещо. Родена съм на 20 април 1981 г. и понеже според едни хороскопи съм овен, а според други телец, ме интересува с точност каква ми е зодията. Знам, че тук ще намеря отговор:). Ако може и асцендента да се види ще е супер, родена съм в 21,15 ч. в гр. Видин.

Благодаря предварително:).

Здравей! Аз използвам за съставяне на хороскопи www.astro.com, можеш и сама да си видиш хороскопа онлайн. Според астро.ком Слънцето ти се пада в Телец, а Асц ти е в Скорпион, там ти е и Луната.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте;).

Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам нещо. Родена съм на 20 април 1981 г. и понеже според едни хороскопи съм овен, а според други телец, ме интересува с точност каква ми е зодията. Знам, че тук ще намеря отговор:). Ако може и асцендента да се види ще е супер, родена съм в 21,15 ч. в гр. Видин.

Благодаря предварително:).

Според ЗЕТ8, ЗЕТ7 ГЕО и Антарес 7.5 Слънцето (зодията) е в телец, Асцендентът - в скорпион.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте;).

Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам нещо. Родена съм на 20 април 1981 г. и понеже според едни хороскопи съм овен, а според други телец, ме интересува с точност каква ми е зодията. Знам, че тук ще намеря отговор:). Ако може и асцендента да се види ще е супер, родена съм в 21,15 ч. в гр. Видин.

Благодаря предварително:).

Жур, съгласен съм с колежките преди мен :), изгряващият ти знак е Скорпион, а слънчевият е Телец.

Но, лично аз бих ти предложил друг поглед на нещата. Тези позиции са спрямо тропичния зодиак, аз използвам сидералната позиция на знаците, която се съобразява с прецесията и тн, скучно е за обяснение :).

От тази гледна точка, изгряващият ти знак е Везни, а слънчевият - Овен. Около Слунцето има доста какво да се каже, най-малкото е придружено от още три планети, но това е тема на друг разговор :)

Изгряващият ти знак е на 17 градуса и 47 минути във Везни.

Везни, често пъти е определян като колеблив, нерешителен и обмислящ знак. Дори кардинален, този знак не се слави с решителност. Това се дължи не на вътрешни колебания, а на външни стагниращи обстоятелства. Везните се клещите на Скорпиона, те са тези които те вкопчват в очакване на смъртоносното жило. Тази ситуация е определяща - дълг, обстоятелства от които не можеш да избягаш, с която си принуден да се съобразиш. Самият изгряващ градус носи дълбоко символично послание. Ако се опитам да се изкажа по един символичен начин, ти си птица която очаква да бъде нахранена, защото няма сили да разпери крила и да полети.

Желая ти весело посрещане на рожденния ти ден, много подаръци и истински приятели :)

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте;).

Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам нещо. Родена съм на 20 април 1981 г. и понеже според едни хороскопи съм овен, а според други телец, ме интересува с точност каква ми е зодията. Знам, че тук ще намеря отговор:). Ако може и асцендента да се види ще е супер, родена съм в 21,15 ч. в гр. Видин.

Благодаря предварително:).

Жур, съгласен съм с колежките преди мен :), изгряващият ти знак е Скорпион, а слънчевият е Телец.

Но, лично аз бих ти предложил друг поглед на нещата. Тези позиции са спрямо тропичния зодиак, аз използвам сидералната позиция на знаците, която се съобразява с прецесията и тн, скучно е за обяснение :).

От тази гледна точка, изгряващият ти знак е Везни, а слънчевият - Овен. Около Слунцето има доста какво да се каже, най-малкото е придружено от още три планети, но това е тема на друг разговор :)

Изгряващият ти знак е на 17 градуса и 47 минути във Везни.

Везни, често пъти е определян като колеблив, нерешителен и обмислящ знак. Дори кардинален, този знак не се слави с решителност. Това се дължи не на вътрешни колебания, а на външни стагниращи обстоятелства. Везните се клещите на Скорпиона, те са тези които те вкопчват в очакване на смъртоносното жило. Тази ситуация е определяща - дълг, обстоятелства от които не можеш да избягаш, с която си принуден да се съобразиш. Самият изгряващ градус носи дълбоко символично послание. Ако се опитам да се изкажа по един символичен начин, ти си птица която очаква да бъде нахранена, защото няма сили да разпери крила и да полети.

Желая ти весело посрещане на рожденния ти ден, много подаръци и истински приятели :)

Благодаря тиsmile.gif.

Интересни неща ми казваш, вече знам каква зодия съм с точност. Никога не съм предполагала, че имам нещо общо с Везни.

Благодаря ти за пожеланиятаwink.gif.

Между другото чета те с интерес.v.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Никога не съм знаела какъв асцендент съм, ако изключим стандартните интернет страници за изчисляване на асцендента- на които ,разбира се, нямам вяра.

Та ако можете да ми помогнете, ще съм благодарна :) - гр. Видин, 11 януари 1986г в 00.10

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравйте :) това ми е трета тема,в която пиша днес в този форум,но като гледам не се посещава често или просто не се отговаря бързо,но нищо.Та аз си знам АСЦ че е близнаци знам че съм и зодия скорпион и луна дева , а какво ще рече това си нямам на идея...Някой ако може да каже :) Мерси предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако съдя по своя асцендент и ролята, която той е изиграл и играе в живота ми, това е преди всичко образът, който човек си създава у околните, начинът, по който се проявява, но преди всичко това, как другите възприемат и оценят неговата проява.

Моят асц, например, е лъв, но аз самата съм Дева. Е никога вътре в себе си не съм имала нищо лъвско, но все се случва така, че попадам в някакъв център. Никак не обичам да ръководя, повече обичам сама да си върша всичко, е и точно затова все отговарям за нещо и все съм в центъра на вниманието - дори и професията ми е такава.

За асцендент близнаци - хората с този асцендент, които познавам, все нещо учат, ходят на курсове, не им се стои на едно място, непрекъснато си търсят компания и някакво вълнуващо занимание. Никак вече не се чудя като чуя от такъв човек "защо не ми се обади да ми кажеш какво е станало, ами си мълчиш???" :3d_146: Няма как да объркам кой пристига - тя не върви, ами подтичва и токчетата и се чуват още от стълбите... :3d_146: Дай и да организира парти, детско тържество, да се маскира и да поддържа настроението на масата, обаче ако трбва да изчака някого да мрънка и да се мииииисли... ужас!

Един асцендент близнаци отлично смекчава сериозността и задълбочеността на скорпионското слънце, обаче - особено в очите и в усещанията на хората около скорпиона - близнак.

Линк към коментар
Share on other sites

За девата съм съгласен с тебе - наистина сте такива,една моя съученичка е такава.Винаги трябва да се обажда -ВИНАГИ,независимо дали говори верни неща или пълни глупости.На нея асц и е скорпион,а луната лъв.А ако може да попитам ти какво работиш,тъй като го спомена.За близнаците да такъв съм си,но бих искал да съм повече скорпион - такъв по-задълбочен и сериозен,като че ли близнака разконцентрира скорпионското.А сега ако кажеш/те неща и затова че имам луна в дева...:)

Линк към коментар
Share on other sites

За близнаците да такъв съм си,но бих искал да съм повече скорпион - такъв по-задълбочен и сериозен,като че ли близнака разконцентрира скорпионското

Е, това е усещането на Луна в дева при това на ръба между четвърти и пети дом - ти си го казал сам. Може би това "изискване" за повече задълбоченост и сериозност има и от някакви фамилни коренчета? - отговорно, концентрирано семейство, което очаква същото от теб, в същото време ти осигурява всичко необходимо за твоя творчески растеж? И ти, разбира се, се чувстваш уютно именно когато ти е такова състоянието?

Линк към коментар
Share on other sites

За девата съм съгласен с тебе - наистина сте такива,една моя съученичка е такава.Винаги трябва да се обажда -ВИНАГИ,независимо дали говори верни неща или пълни глупости.На нея асц и е скорпион,а луната лъв.А ако може да попитам ти какво работиш,тъй като го спомена.За близнаците да такъв съм си,но бих искал да съм повече скорпион - такъв по-задълбочен и сериозен,като че ли близнака разконцентрира скорпионското.А сега ако кажеш/те неща и затова че имам луна в дева... :)

Ще станеш повече Скорпион през втората половина от живота си :)

Луната в Дева не е най-доброто попадение. Нали разбираш Девата е един такъв подробен, пунктуален, подреден и систематизиран, аналитичен знак, а пък Луната представлява душевността, подсъзнането, а там се извършват едни фини, неформални процеси, процеси не на анализ, а на синтез. Та на такъв човек не му е лесно в това отношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, дали няма да е нахално да попитам и аз за себе си?

Според личния хороскоп на сайта, аз съм АСЦ Риби, а зодията ми е Козирог, а луната ми се намира в Рак.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...