Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Станимир, аз също си помислих за възможността братът на Веселин да е с асц. риби, но той (брат му) е по-голям с 4-5 мин. Затова отхвърлих тази мисъл.

А защо? Именно защото е по-голям, не значи ли, че е роден по-рано от мен? А Риби нали е преди Овен?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мога да допълня, че описаното тук за Овен е вярно за мен, особено отрицателните черти. Поне според родителите и според брат ми съм такъв.

За Водолей единствено се съмнявам че е, защото би трябвало да сме родени по-рано отколкото казва майка ми, а пък тя отрича това да е станало преди 13 часа (макар че тогава въобще не е била наясно с времето, пък и никой от лекарите не е очаквал две бебета, а едно по-едро бебе).

Това, което сте дали "тук" е описание за слънчев знак овен, не за асцендент.

До 13ч. 4м. включително асцендентът е водолей.

Това стремглаво пришпорване, целеустременост и непохватност е от слънцето ви в стрелец.

За стрелците пише че са два типа- едните одухотворени и постоянно се стремят да се обогатяват духовно, а другите примитивни и газаят наред.

Освен това стрелец в този слуай е управител на вашия 10-ти дом, слънцето и уран са ви в 9-ти дом.

Ако брат ви е роден в 13ч. неговият меркурий- планетата, чрез която физическото тяло и мозъкът (слънцето) и вътрешната природа ( луната) осъществяват контакт с външния свят- се намира в 10 дом, а при вас, роден с 4 мин по-късно ще е в 9-ти дом- оттам и изразената любов към "кучовците" , а при него изразяването е чрез рисуването и по по-спокоен начин.

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

Може и да си права, ама чак пък да съм роден на последните секунда преди да дойде другия асцендент. :lol: Тогава не би ли трябвало и Рибите да имат повече влияние върху мен, макар че от писаното в сайтовете за асцендент Риби няма абсолютно нищо вярно за мен. Май методът с ректификация би могъл да определи по-точно, макар и да не разбирам много от това.

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да си права, ама чак пък да съм роден на последните секунда преди да дойде другия асцендент. :lol:

И защо пък не?!

няма да сте единствени с асцендент в последните градуси на даден знак

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, аз също си помислих за възможността братът на Веселин да е с асц. риби, но той (брат му) е по-голям с 4-5 мин. Затова отхвърлих тази мисъл.

А защо? Именно защото е по-голям, не значи ли, че е роден по-рано от мен? А Риби нали е преди Овен?

Да, Веселине, разсеяна работа :feel happy: ...Случват ми се такива неща, особено напоследък. И аз клоня повече към риби при брат ти, а при теб - овен. Но е най-добре да установите часовете на раждане чрез ректификация.

Линк към коментар
Share on other sites

Ректификация едва скоро ще направим, понеже за момента не мога да си позволя да ида при професионален астролог, тъй като събирам пари за още едно куче.

Ще взема да кажа някои разлики между мен и брат ми. Например, брат ми много често се влияе от мнението на другите. Тъй като и двамата си падаме по латино сериалите, той качваше във vbox7 клипчета от един негов любим сериал. Обаче веднъж някой му написа, че е нормално човек на неговата възраст да гледа сериали (били само за стари баби) и той се отказа от тях. :angry: По телевизията гледа много предавания, само защото и другите ги гледат. Както и за Фейсбук - ползва го, защото всичките му познати също са луднали по Фейсбук! Аз пък никога не правя неща, само защото и другите правят така.

Когато бяхме малки, аз бях център на вниманието в семейството и в махалата и много ми харесваше това. Когато родителите ми разбраха, че брат ми не може да чува добре (понеже все още не беше проговорил), майка ми се зае с него, водеше го на лекари, логопеди и т.н. Заради него аз тръгнах една година по-късно на училище, но него пък го пуснаха още една година по-късно, така че нямахме щастието да учим в един и същи клас. :( Майка ми му помагаше за много неща в училище, за домашни и повечето неща дори тя ги пишеше и честно казано го научи все да разчита на нейна помощ. Мен пък ме беше оставила да се оправям почти сам за всичко. И сега след като си намерих работа, а брат ми не можа да си намери, постоянно ми мърмори, че бил неудачник, че трябвало аз да му търся работа, и т.н. Общо взето това са ни най-големите разлики. Вероятно това зависи от различното разположението на някое планета в хороскопите ни, знам ли. Вие по-добре можете да кажете.

Хайде, засега толкова, че бързам за една киноложка изложба.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, благодаря за допълнителната информация. :)

Продължавам да смятам за най-вероятни часовете на раждане, които посочих - 14.12 и 14.16.

Именно при тях се наблюдава едно примърдване на МС и IC.

Не случайно попитах с какво се занимавате - професионалното поприще, еднакво ли сте амбициозни...

Същото се получава и с 4 дом - Луната е там и при двамата и то в своя собствен знак, следователно имаме силна роля на майката и за двама ви, но при брат ти върхът на 4 дом е в Близнаци, а при теб - в Рак. Освен това - на брат ти включените домове са 3 и 9, а на теб - 4 и 10. Много често при това положение един от тези домове буквално бива блокиран в живота на човека, а се набляга на другия. Това го виждаме също при вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Ректификация едва скоро ще направим, понеже за момента не мога да си позволя да ида при професионален астролог, тъй като събирам пари за още едно куче.

Ето малко безплатна информация, след като пратих линк с описание на външен вид спрямо асцендента, сега и на вътрешния свят- макар и хумористично списано, думите са си на място :Dhttp://www.funzodiac.com/houses/1.htm

като вземете кученцето, подайте снимка да му видим асцендента :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се. :D Обаче вероятно ще вземем кученце догодина, понеже баща ми все още се запъва и се налага да го "пообработя", пък и едно куче не излиза много евтино (имам си любима порода и затова вече се свързах с развъдник :rolleyes: ).

Знам го този сайт, чел съм го, но честно казано не мога да кажа кое е вярно. През 2003 г. в един друг форум един човек ни беше определил асцендентите като водолей, като каза, че по-малкото било тип Лъвче и че при близнаците винаги се получавало така (по-малкия имал и качествата на противоположния асцендент, не можели да живеят двама души заедно с една и съща енергия). Даже ни определи часове на раждане - на брат ми 12:24, а на мен 12:38, но тъй като това е твърде рано, пък и ни определи доста по-голяма разлика, а майка ми е категорична, че раждането е било по-късно и разликата ни е само 4-5 минути.

Вече имам едно значимо събитие от миналите дни. :D Тия дни през събота и неделя се проведоха две киноложки изложби в Пловдив в Панаира и аз естетвено ходих и там. През събота се срещнах с една жена-съфорумка, с която много ми се искаше да се запозная, а пък през неделя пък се запознах с един развъдчик, с който ще поддържаме връзка и занапред. Може би през събота и неделя е имало някакъв транзит, който ми е помогнал да се запозная с подходящите хора, пък и такова събитие като киниложки изложби в собствения ти град не се случва всеки ден. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Да допълня нещо, понеже видях че става думи и за болести според асцендента в онзи линк. И двамата с брат ми (а и цялото семейство) често страдаме от леки настинки и си имаме все проблеми със зъбите (дължащи се най-вече на некадърни зъболекари :angry: , поне при мен беше така, но вече си намерих подходяща зъболекарка :D ). Аз за разлика от брат ми често имам проблеми като запек и тем подобни, а от време на време и главоболие. Много често се пресилвам и избързвам за почти всяко нещо, все си казвам, че следващия път ще си направя план и ще си разпределя времето,ама все забравям, всичко правя все в последния момент, явно такава ми е съдбата все да бързам нанякъде. B) Брат ми честно казано не е от хората, които обичат да тичат, въпреки, че допреди 8-9 години често играеше футбол навън, аз пък тогава въобще не спортувах, а сега пък това се промени обратно - той не иска да спортува, а аз ходя на фитнес от време на време.

Друга разлика е, че аз не се разбирам много с баща ми, по-точно той все ме критикува за нещо, докато брат ми му е любимец.

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден отново. Ще ми обясните ли защо ми дава асцендент Телец в този сайт ... объркване ли има или е така :? и без това повече ми харесва телеца от близнаците :D но все пак да попитам.... Пардон за нахалството

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

роден съм на 16.03.1995 (зодия риби)

в 9:50 (до колкото знам) в софия

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

Линк към коментар
Share on other sites

victoriya, може би си права. Прочетох някъде, че асцендента може да се определи по това кога човек за първи път отива при астролога, в случая кога съм си пуснал първото мнение, което е станало при асцендент 23 градуса Водолей. Така че сигурно асцендента ми е в 23 градуса Водолей. Ето че истината била доста лесна за разгадаване! :P

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден отново. Ще ми обясните ли защо ми дава асцендент Телец в този сайт ... объркване ли има или е така :? и без това повече ми харесва телеца от близнаците :D но все пак да попитам.... Пардон за нахалството

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

роден съм на 16.03.1995 (зодия риби)

в 9:50 (до колкото знам) в софия

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

Наско, АС ти е близнаци. И в нашия сайт излиза близнаци, ето тук http://www.beinsadouno.com/astro/my_horoscope.php.

victoriya, може би си права. Прочетох някъде, че асцендента може да се определи по това кога човек за първи път отива при астролога, в случая кога съм си пуснал първото мнение, което е станало при асцендент 23 градуса Водолей. Така че сигурно асцендента ми е в 23 градуса Водолей. Ето че истината била доста лесна за разгадаване! :P

Веселине, не знам в кой сайт си прочел горенаписаното, но ми звучи меко казано несериозно. След като огледах картите ви, стигнах до извода, до който достига и Диана - 14,12 за брат ти и 14,16 за теб. Казваш, че не се разбираш особено с баща си. При това положение Марс е в квадрат с 10 дом, един от символите на който е именно бащата.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден отново. Ще ми обясните ли защо ми дава асцендент Телец в този сайт ... объркване ли има или е така :? и без това повече ми харесва телеца от близнаците :D но все пак да попитам.... Пардон за нахалството

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

роден съм на 16.03.1995 (зодия риби)

в 9:50 (до колкото знам) в софия

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

Наско, АС ти е близнаци. И в нашия сайт излиза близнаци, ето тук http://www.beinsadouno.com/astro/my_horoscope.php.

victoriya, може би си права. Прочетох някъде, че асцендента може да се определи по това кога човек за първи път отива при астролога, в случая кога съм си пуснал първото мнение, което е станало при асцендент 23 градуса Водолей. Така че сигурно асцендента ми е в 23 градуса Водолей. Ето че истината била доста лесна за разгадаване! :P

Веселине, не знам в кой сайт си прочел горенаписаното, но ми звучи меко казано несериозно. След като огледах картите ви, стигнах до извода, до който достига и Диана - 14,12 за брат ти и 14,16 за теб. Казваш, че не се разбираш особено с баща си. При това положение Марс е в квадрат с 10 дом, един от символите на който е именно бащата.

Благодаря ти, Olq3! Истината е, че даже и не помня къде го прочетох, но реших, че това е най-лесния начин да разбера асцендента си. Но пък аз почти не разбирам нищо от астрология, само съм прочел някои неща и толкова, така че може двете с Диана да сте прави.

ПП: Хрумна ми идея да потърся галерии със снимки на известни личности с асценденти Водолей, Риби и Овен да сравня разликите, обаче досега удрям на камък. Има ли въобще такова нещо?

И още нещо: ако сме с асц. водолей, Юпитер би трябвало да ни е в 10 дом (което дколкото прочетох означавало успехи в работата, можеш да станеш известен), което при нас няма такова нещо. Аз толкова дълго си търсих работа (повече от половин година) и след това намерих (за съжаление в София и тъй като столицата не ме кефи особено, пък и не обичам да съм зависим от хазяи, съквартиранти, пътувам от Пловдив до София всеки делничен ден, от което съм доволен, тъй като съм си постигнал своето :D !). Брат ми и досега не си е намерил работа, за него даже положението е направо отчайващо. Май Юпитер ни дава повече пътувания, ако е в 9 дом.

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

С асц. водолей са: Барак Обама, Жак Ширак, Ръсел Кроу, Кристина Агилера, Карл Густав Юнг, Карл Маркс, Скот Фитджералд, Ю. Гагарин,Джим Морисън, Мат Деймън.

С Асц. риби са: Джордж Клуни, Деми Мур, Антонио Бандерас, Жан Габен, Ринго Стар, Александър Солженицин, , Ал Капоне, Онасис.

С асц овен са: Шакира, Луис Армстронг, Джо Кокър, Йоханес Брамс, Изидора Дънкан, Че Гевара, Джон Рокфелер, сър Алек Гинес, Джон Ленън.

Линк към коментар
Share on other sites

victoriya, може би си права. Прочетох някъде, че асцендента може да се определи по това кога човек за първи път отива при астролога, в случая кога съм си пуснал първото мнение, което е станало при асцендент 23 градуса Водолей. Така че сигурно асцендента ми е в 23 градуса Водолей. Ето че истината била доста лесна за разгадаване! :P

може би съм права, макар в момента седнала, но не заради написаното от теб- че асцендентът се определял по това, кога за 1ви път човек отивал при астролог- това не знам къде си го чел, но е ъПсурт :3d_163:

четох в следващия ти пост, за юпитер ако е в 10 дом защо нямаш късмет в работата- ами ти бил ли си с 2 деца на квартира, да шиеш по 12 ч. до пълно изтощение, както бях преди 7г.аз и мои колежки, някои с по 2 висши образования, за да казваш, че нямаш късмет?! ей на това му се вика нямане на късмет, не на твоето-

млад си още, тепърва ти предстои да се реализираш, да ти се проработи юпитер, останалите планети също

на моя мъж юпитер му е в 9дом, а замина и се развива в чужбина едва на 37г. , а аз с моя юпитер в 8дом се радвам на общи финани :3d_004:

до миналата година плутон беше стрелец, така че ако асцендента ти е водолей, плутон е транзитирал (и все още) през твоя 10-ти дом, това си е казало думата през последните години- влиянието на транзита през 10дом е "големи, необратими промени за добро или за зло в репутацията и професионалното положение. Могат да се преживеят големи превратности на съдбата по отношение на обществено положение." Имало е благоприятен ефект, през 2002-2003г. когато е бил съвпад с твоя Юпитер - "ПЛУТОН И ЮПИТЕР – при съвпад, тригон и секстил - пари, проекти, бизнес, инвестиции, разширение на възможности. Добри възможности за занимания със закон, пътешествия. Полза от научни и делови проекти. Духовен ръст и самоусъвършенстване. Големи планове и амбиции."

ето една интересна статия за професията според хороскопа:

Посетете моя уеб сайт

:3d_012:

:3d_012:

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат(Nasko1213 @ Nov 4 2009, 16:36) post_snapback.gifДобър ден отново. Ще ми обясните ли защо ми дава асцендент Телец в този сайт ... объркване ли има или е така :? и без това повече ми харесва телеца от близнаците :D но все пак да попитам.... Пардон за нахалството

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

роден съм на 16.03.1995 (зодия риби)

в 9:50 (до колкото знам) в софия

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

Наско, АС ти е близнаци. И в нашия сайт излиза близнаци, ето тук http://www.beinsadouno.com/astro/my_horoscope.php.

:P:D Няма да стане много съм нахален виж че е Телец а в beinsadouno е близнак :angry::rolleyes:B) пак повтарям 9:50 сутрин ... телец

К'ви са тез амплитуди някой ще ми обясни ли??? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат(Nasko1213 @ Nov 4 2009, 16:36) post_snapback.gifДобър ден отново. Ще ми обясните ли защо ми дава асцендент Телец в този сайт ... объркване ли има или е така :? и без това повече ми харесва телеца от близнаците :D но все пак да попитам.... Пардон за нахалството

http://astrooffice.hit.bg/predictions/evaascwizard.htm

роден съм на 16.03.1995 (зодия риби)

в 9:50 (до колкото знам) в софия

Наско, АС ти е близнаци. И в нашия сайт излиза близнаци, ето тук http://www.beinsadouno.com/astro/my_horoscope.php.

:P:D Няма да стане много съм нахален виж че е Телец а в beinsadouno е близнак :angry::rolleyes:B) пак повтарям 9:50 сутрин ... телец

К'ви са тез амплитуди някой ще ми обясни ли??? :huh:

Ами питай в онзи сайт, защо е телец :D

Асцендентът ти е близнаци и тук - http://astroto.com/

Линк към коментар
Share on other sites

:P:D Няма да стане много съм нахален виж че е Телец а в beinsadouno е близнак :angry::rolleyes:B) пак повтарям 9:50 сутрин ... телец

К'ви са тез амплитуди някой ще ми обясни ли??? :huh:

Първото нещо което видях е, че часовете в линка който даде, са закръглени с точност до 15 минути. Това, когато се отнесе до Асцендента е много. 7 градуса в Близнаци – астро-програмата ми така го изчисли, а се води за една от добрите.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Мога да се съглася с теб, но си мисля, че с брат ми явно сме родени преди 13 часа, тъй като и Уран би трябвало да е в 10 дом. Все пак аз се занимавам с програмиране, завършил съм Електротехникум, а след това и Информатика, не е ли точно Уран показател за това? Пък и описанието на управителя на 1 дом в 10-ти донякъде съвпада, или поне това, че имаме проблеми със зъбите. :D

И какво означават интерсептираните знаци Риби - Дева в 1-и и 7-ми дом? Питам, понеже точно тези двата знака винаги са ми били абсолютно безразлични, почти не се сещам и за хора от тези зодии, които да познавам, пък и тези 2-те зодии са твърде различни от моя характер, особено Риби. Но все трябва да имат някакво значение или може би пък нямат никакво, щом са включени?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам и още един въпрос: в случай, че асц. ми е водолей, моят Сатурн ще е в 8 дом (като управител на 12 дом!!!), а точно през фаталната 2012 година се очаква да се случи Сатурновото завръщане. Това не означава ли само едно – СМЪРТ?

Линк към коментар
Share on other sites

А как би следвало да се тълкува? Искам да знам, за да не си правя погрешни изводи.

Точна интерпретация и подробна прогноза, каквато искаш ще ми отнеме около 5-6 часа, подчертавам го, защото виждам/чета, че нямаш много представа за Астрологията, която е сериозна и задълбочена наука, в прогностиката се прилагат няколко метода задължително и се сравняват - солар, прогресии, транзити и още няколко(профекции, лунации, примарни дирекции).

Първо ти изобщо нямаш сатурново възвръщане през 2012 година, то ще бъде през 2024 год. при теб, разучи по-добре циклите на планетите. 2024 год. ще навършиш 29 години и ще отбележиш етап на помъдряване, но е твърде далече във времето, за да се занимаваме от сега с анализи, а и аз поне не разполагам с чак толкова много излишно свободно време за момента. Пиши пак като наближи :P .

При всички случаи мисля, че през 2012 година ще имаш сериозен успех и издигане заради тригона на транзитен Сатурн и Мц, както и тригон с Венера- една трайна лИбоФ ;) .Но и това е след почти 3 години.

Напомням ти също, че темата е за Асцендента и външния вид, за сатурновото завръщане има друга, за транзитите на Сатурн също си има отделна тема.

Със сигурност през 2012 година няма да настъпи повсеместна гибел, не си го и помисляй! Още повече не се опитвай да търсиш подобни неща в своя хороскоп, особено пък с твоите астрологически познания!

Веселине, извинявай, сега забелязах, че съм разгледала всъщност рождената дата на Наско-16.03.1995год.

Няма да го трия това мнение, все пак си направих труда макар и накратко да анализирам звездната карта.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

А как би следвало да се тълкува? Искам да знам, за да не си правя погрешни изводи.

Точна интерпретация и подробна прогноза, каквато искаш ще ми отнеме около 5-6 часа, подчертавам го, защото виждам/чета, че нямаш много представа за Астрологията, която е сериозна и задълбочена наука, в прогностиката се прилагат няколко метода задължително и се сравняват - солар, прогресии, транзити и още няколко(профекции, лунации, примарни дирекции).

Първо ти изобщо нямаш сатурново възвръщане през 2012 година, то ще бъде през 2024 год. при теб, разучи по-добре циклите на планетите. 2024 год. ще навършиш 29 години и ще отбележиш етап на помъдряване, но е твърде далече във времето, за да се занимаваме от сега с анализи, а и аз поне не разполагам с чак толкова много излишно свободно време за момента. Пиши пак като наближи :P .

При всички случаи мисля, че през 2012 година ще имаш сериозен успех и издигане заради тригона на транзитен Сатурн и Мц, както и тригон с Венера- една трайна лИбоФ ;) .Но и това е след почти 3 години.

Напомням ти също, че темата е за Асцендента и външния вид, за сатурновото завръщане има друга, за транзитите на Сатурн също си има отделна тема.

Със сигурност през 2012 година няма да настъпи повсеместна гибел, не си го и помисляй! Още повече не се опитвай да търсиш подобни неща в своя хороскоп, особено пък с твоите астрологически познания!

Веселине, извинявай, сега забелязах, че съм разгледала всъщност рождената дата на Наско-16.03.1995год.

Няма да го трия това мнение, все пак си направих труда макар и накратко да анализирам звездната карта.

Тъкмо щях да те поправя за годините, но виждам, че си видяла. А това, което каза за картата е за картата на Наско, така ли?

Извинявам се за отклонението от темата, ако трябва ще пиша в темата за Сатурн и ще междувременно ще прочета повече за завръщането на Сатурн.

ПП: За миг си помислих, че съм се подмладил. :D

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...