Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

...

Мога да се съглася с теб, но си мисля, че с брат ми явно сме родени преди 13 часа, тъй като и Уран би трябвало да е в 10 дом. Все пак аз се занимавам с програмиране, завършил съм Електротехникум, а след това и Информатика, не е ли точно Уран показател за това? Пък и описанието на управителя на 1 дом в 10-ти донякъде съвпада, или поне това, че имаме проблеми със зъбите. :D

И какво означават интерсептираните знаци Риби - Дева в 1-и и 7-ми дом? Питам, понеже точно тези двата знака винаги са ми били абсолютно безразлични, почти не се сещам и за хора от тези зодии, които да познавам, пък и тези 2-те зодии са твърде различни от моя характер, особено Риби. Но все трябва да имат някакво значение или може би пък нямат никакво, щом са включени?

Е, чакай сега, не може така на парче :)

Да не би да си мислиш, че всички милиони програмисти в света (пък и въобще инженери по ел.техника/електроника) все са с Уран в 10дом :D

За интерсептираните знаци вече писах (или за домоветре може би, но то е подобно) - ако искаш прочети пак и си помисли. Обикновено единият се проявява силно, а другият е твърде загърбен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Ами......аз съм много нова тук. Във всичко :D Но пък ми е толкова интересно..... и особено като отварям разни теми и виждам как много от вас пишат ли пишат всевъзможни интересни неща . :rolleyes: Възхищавам се на хората. А някой дали ще може да "помогне" и на мен :D Просто наистина ми стана много интересно :angel: ако на някой му се занимава , ще пратя Пм. Или може би тук. Или най-добре Пм? :hmmmmm: Сигурна съм,че вече даже сте разбрали коя зодия съм ...... или може би не? :lol:

П.с. Асцендентът ми е .....е,явно ми е Риби ,нещо ,което не знаех до скоро. :Д Зодията е Везни .И ... простете невежеството, но какво ли означава това :

Луната ви се намира в: Стрелец :О

Ако са ви нужни дата и час - 15.10.1988 - 16:25 :) а да, пловдивчанка ! :)

Редактирано от halo
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В крайна сметка се оказа, че с брат ми сме родени във времето между 12:30 и 12:45. Така че Виктория се оказа напълно права, че асцендента ни е Водолей. thumbsup.gif Колкото до разликите между нас, май всички близнаци се различават по някои неща, дори да са родени в много близък интервал от време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравей,

Струва ми се, че асцендентът ти е Дева - гръмкият глас и високият ръст се дължат на нещо друго. Ти си "гореща" като жена не заради асц., а заради Луната и кокетна, заради слънчевия знак, също и прецизна в детайли заради Девата. Външният вид също - примерно при асц. Лъв очите ще са малко по-малки и леко дръпнати външните ъгълчета нагоре.

Има и други детайли, но ще стане дълго.

Да, асцендентът ми е в дева, пратиха ми имейл от общината, където съм родена. Явно наистина огненият ми и импулсивен темперамент, както и гръмкият глас се дължат на луната ми в овен, както и това, че като ученичка станах градски шампион на 100м. - гледах все да съм първа, сега също съм припряна, но не както навремето- бях чела на едно място, че луната се изявява по-силно през първата половина от живота на човек, а после започвал да надделява слънчевият знак. Та последно дева ми е асцендента, като на един градус от него е плутон в 12-ти дом, уран на 5гр. от него също в 12-ти дом, а меркурий ми е в 1-ви дом пак дева. Най-високата ми планета е юпитер в 8д. в овен, това не знам как се тълкува, ако може да ме насочите къде да чета във форума. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Dобър вечер ! Извинявам се предварително ако ви се натрапвам.. Много се интересувам от астрология, но за съжаление съм чела единствено книгите на Линда Гудман , които са по-скоро познавателни, отколкото дълбоко теоретични.. Скоро научих,че асцендентът ми е Стрелец, бих искала да науча малко повече за него .. Зодия Водолей съм, а луната ми е в Рак.

Също така не съм съвсем сигурна за часа на раждане, затова се колебая дали наистина асцендентът ми е Стрелец или може би Скорпион. Дали бихте могли да ми помогнете ? Рожденната ми дата е 25.01.1986 година, около 3:20- 3:30 сутринта.

Линк към коментар
Share on other sites

Би трябвало да е Стрелец.

Но тук наистина външния вид може да покаже има ли място за съмнение или не.

Ако часът е малко по-ранен (15-20 минути), което може да се очаква, защото раждането най-вероятно първо е било бавно, второ не е минало по мед и масло, и едва ли на всички точно това им е било първа грижа, да гледат часа, то Асц. би могъл да е Скорпион.

Това обаче добре ще си личи, защото тогава Асц. би правил и един съвпад с Марс, така че погледнете се в огледалото - ако веждите са дебели и гъсти, ако носът е леко заорлен, ако очите не са изпъкнали, но гледат твърдо и магнетично с рядко и незабележимо приклепване на клепачите, то нещата клонят към Асц. Скорпион.

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, сега видях снимката и аз. На Скорпион ми прилича.

Линк към коментар
Share on other sites

Д

Това според мен са основните критерии, по които може да се определи външния вид според асцендента. Но!, това ще е само за външния вид според асцендента. Обаче човекът не е само асцендент, затова и за определяне на цялостния външен облик, трябва да се вземат под внимание и множеството други астрологични факти. Лично аз, когато ми се налага да определям даден асцендент, макар че не съм си го поставял често за задача, гледам и френологично-физиогномичните характеристики на лицето. На по-напредналите в езотеричната антропологична наука, трябва да припомним, че физиогномиката и френологията вървят, както и хиромантията, ръка за ръка с астрологията и цялостното изледване на човека трябва да обхваща познания и специфики и от тези дисциплини. По общият лицеизраз, по брадичката, устните, скулите, ушите, носа, очите, челото, косата, тила, може да се познае приблизително какви влияния има дадения човек, а оттам и Асцендента, Луната и Слънчевият му знак. Когато например видя остър нос никога не се сещам за воден знак, а за въздушен; когато видя широки ноздри, никога не се сещам за земен знак, а винаги за воден и огнен; когато видя квадратна челюст се сещам за земни и водни знаци; когато видя светли очи и бодра усмивка, се сещам за въздушни и огнени знаци; и т.н. По очите ще познаете Слънцето, по носа и ушите - Асцендента и Меркурий, по бузите и скулите - Асцендента и Луната, по устните - Венера, по веждите и брадичката - Марс и т.н. Много са помощните средства, с които можем да познаем по външния вид на човека неговите астрологически специфики, стига добре да овладеем тези средства.

По мои наблюдения хората с асцендент Дева са фини хора. Имат фина телесна структура, често пъти са с тънки тела. Но не са в никакъв случай слабовати на вид или болнави. Понякога са и мъжествени и в повечето случаи тялото им е със спортен вид. Височината им е средна, а понякога може и да са по-високи. Зависи от ума на човека. Ако Девата в него е твърде интелектуалничеща, може да развие висок ръст, но в такъв случай често пъти има влияние и на знак Близнаци. Ако пък е някакъв човек вечно подтичващ и задаващ постоянно въпроси и опитващ се да разбере всичко и да каже всичко, тогава може ръстът му да е някакъв по-нисък. В Девите има една елегантност и ако са висши типове - има благородство в тях, в походката им, в изражението им. Ако са нисши типове, могат да бъдат сприхави, импулсивни и да се опитват да налагат мнението си, в следствие на което в продължение на години могат да помрачат изражението си, т.е. да забравят ведрината и одухотвореността си. Така вместо да стане Уран, Девата става Сатурн. Лъвът пък, вместо да стане Юпитер може да стане Марс (образно казано). Понякога някои хора с асцендент Дева могат да бъдат незаслужено надути. Хората с асцендент Дева са често пъти тъмнокоси - с тъмнокестеняви, червеникави или черни коси. Излъчват спокойствие и съсредоточеност. Гласът им е хубав, плътен, рядко е разколебан и се смее ексцентрично. Движенията им са премерени, ръцете красиви и светли. Обикновено са с изправена стойка, нерядко мъжете са с брада или очила. Обичат да носят куфарче, а жените хубава компактна чанта, която може да не блести с външен блясък и пищност, но да е практична и в същото време и стилна. И мъжете и жените са красиви, с правилно оформени черти на лицето. Асцендент Дева обича интелигентните хора и се стреми да дружи с тях. Понякога може да отхвърли някой заради произволните му обноски или нечистият му вид. Девата обича много чистотата и подредеността. Девата обича да спазва реда. Хората с асцендент Дева могат да бъдат и добри домошари. Обикновено са мързеливци, но не за да стоят без работа, а обичат да си полегнат с книга в ръка или да гледат телевизия. Често пъти обичат усамотението или пък уютната обстановка с малко приятели.

Според мен асцендента най-добре се познава при запознаване на среща с някой човек. По първите му реакции и държане, може с голям успех да се определи асцендента му. Най-добре е да се наблюдава запознаването на даден човек с друг напълно непознат за него - тогава асцендентите изпъкват, освен ако Лунния знак не е много силен в хороскопа на човека, тогава може да се заблудим. При запознаване с човек с асцендент Дева, той може да е малко пасивен и сдържан, но това не е защото е такъв по природа (това ще зависи от Слънцето и Марса му), а просто защото в момента - мисли. Анализира ви. Такива са те. Девите като цяло са много наблюдателни и ако един човек с такъв асцендент не е такъв, то той трябва да знае, че го има вродено в себе си, просто трябва да му обърне внимание и ще забележи, че всъщност е доста наблюдателен.

Поздрави. :)

E ,не! Чак пък такава суперски точна интерпретация по Асц не съм съм предполагала,че е възможна! Благодаря за инфото! Тук във форума е есенцията от цялата астролитература в Бг,май !:thumbsup::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А мога ли да попитам до каква степен асцендента наистина определя външния вид...и трябва ли е несходствата с описанията да ме навеждат на мисълта за неправилен час на раждане? Питам защото наистина не съм абсолютно убедена за часа си на раждане, а в същото време прочетох доста несъответствия спрямо външния вид на хора с асцендент Телец...в същото време и Слънцето ми е в Телец...т.с. логично тези качества биха били подчертани...

Линк към коментар
Share on other sites

А има ли планети около асц. или в 1 дом?

Линк към коментар
Share on other sites

Е, в такъв случай нещата с външния вид са по-сложни.

Всяка от тях ще "допринесе" за нещо във външния вид, като зависи коя от планетите е най-близо до асц., коя е най-силна и т.н.

Нямам време да обяснявам, може да погледнеш описанията на съотв. тип човек, какви хар. черти би придала всяка планета и това би обяснило наличието на такива при теб. А ако има необясними такива, тогава да мислим за уточняване на часа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...

По мои наблюдения хората с асцендент Дева са фини хора. Имат фина телесна структура, често пъти са с тънки тела. Но не са в никакъв случай слабовати на вид или болнави. Понякога са и мъжествени и в повечето случаи тялото им е със спортен вид. Височината им е средна, а понякога може и да са по-високи. Зависи от ума на човека. Ако Девата в него е твърде интелектуалничеща, може да развие висок ръст, но в такъв случай често пъти има влияние и на знак Близнаци. Ако пък е някакъв човек вечно подтичващ и задаващ постоянно въпроси и опитващ се да разбере всичко и да каже всичко, тогава може ръстът му да е някакъв по-нисък. В Девите има една елегантност и ако са висши типове - има благородство в тях, в походката им, в изражението им. Ако са нисши типове, могат да бъдат сприхави, импулсивни и да се опитват да налагат мнението си, в следствие на което в продължение на години могат да помрачат изражението си, т.е. да забравят ведрината и одухотвореността си. Така вместо да стане Уран, Девата става Сатурн. Лъвът пък, вместо да стане Юпитер може да стане Марс (образно казано). Понякога някои хора с асцендент Дева могат да бъдат незаслужено надути. Хората с асцендент Дева са често пъти тъмнокоси - с тъмнокестеняви, червеникави или черни коси. Излъчват спокойствие и съсредоточеност. Гласът им е хубав, плътен, рядко е разколебан и се смее ексцентрично. Движенията им са премерени, ръцете красиви и светли. Обикновено са с изправена стойка, нерядко мъжете са с брада или очила. Обичат да носят куфарче, а жените хубава компактна чанта, която може да не блести с външен блясък и пищност, но да е практична и в същото време и стилна. И мъжете и жените са красиви, с правилно оформени черти на лицето. Асцендент Дева обича интелигентните хора и се стреми да дружи с тях. Понякога може да отхвърли някой заради произволните му обноски или нечистият му вид. Девата обича много чистотата и подредеността. Девата обича да спазва реда. Хората с асцендент Дева могат да бъдат и добри домошари. Обикновено са мързеливци, но не за да стоят без работа, а обичат да си полегнат с книга в ръка или да гледат телевизия. Често пъти обичат усамотението или пък уютната обстановка с малко приятели.

Поздрави. :)

Благодаря за информацията, току що ме описахте :) поразена съм...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте. Според вас тази комбинация повече положителна ли е или отрицателна. Това са две напълно различни и противоположни като специфики и влияние знаци. Понякога усещам, че съм ужасно подтисната и не мога да изявя качества, които иначе притежавам.

Редактирано от ina-hr
Линк към коментар
Share on other sites

Е,няма лоша и добра комбинация, пък и не са противоположни знаци. Всичко зависи от това, как отработвате това слънце в 12 дом, което си е добро за психолозите, например-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Да си призная, темата ми беше интересна да разбера какво мислят астролозите по този въпрос защото на мен са ми казвали, че съм с асцендент Овен, а съм зодия Риби т.е. точно обратното и понякога реагирам много бурно докато съм мислила/ чувствала и смятала да реагирам по -спокойно на някоя ситуация. Често се майтапя, че едно ме пали друго ме залива :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Е,да, ама, Елфче, то не зависи само от асц. т това палене-))),ами и от положението на марс...Няма как да яхаш метлата бързо, ако той е в Риби и 12 дом, например...Винаги съм давала пример със себе си. На външен вид, често ме оприличават с овен или лъв, а съм риби... Асц. ми е рак, обаче, толкова бързо действам и реагирам бурно, че никога няма да се досетите за асц. ми-))), но Марс е рамо на тао-квадрат и то в огнен знак- е няма как да не притежавам и някои типични овенски качества...Та, мисълта ми беше, че не може да се отговори какво е да си нещо си с асц. еди кой си...та, нали трябва да се види цялата карта

Линк към коментар
Share on other sites

Ааааа аз въобще не разбирам от астрология, за това ми беше интересно щото нищо не знам. Ето ти данните ми ако ти е интересно да провериш и да кажеш от де при мен туй чудо :dancing yes:. 10.03.1975 7.30h. сутринта :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...