Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Диана радвам се че и ти си даде мнението :).Ако може още нещо да добавиш като цяло за наталната карта ще съм ти благодарен,нали ме разбираш много ми е любопитно...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Когато не зная часът си на раждане как с приблизителна точност бих могла да определя своят Асцедент?! Лек ден на всички съфорумци!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! Аз съм зодия Лъв,асецедента ми е във Водолей и луната ми е в Близнаци и това което искам да споделя че тази комбинация е доста объркваща за мен,но и също търся мнение за това,мисля,че доста ми влиае асц. и преди да разбера за асцедентите се чудех как може един лъв да е толкова отстъпчив и толкова не инатлив или неизпъкващ и някак не искам да съм център на вниманието нито пък съм общителна каквито са лъвовете..е разбира се понякога се държа като такава,но най-важното не съм властна,което беше най-странното

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Но, лично аз бих ти предложил друг поглед на нещата. Тези позиции са спрямо тропичния зодиак, аз използвам сидералната позиция на знаците, която се съобразява с прецесията и тн, скучно е за обяснение smile.gif.

Здравей! Стана ми интересно това, което прочетох от твоя постинг и от факта, че нещата в хороскопа коренно се променят при двете системи - тропична и сидерална. Оттам и въпросът ми - коя е достоверната? Незнам дали въпросът ми е коректен, но все пак.

По тропичната аз съм Овен с асц. Дева, а по сидералната (Фаган/Брадлей) - Риби, с асц. Лъв. Това може би е свързано с факта, че и слънцето, и асцендентът ми са в първите градуси на знаците по тропичната позиция.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

Но, лично аз бих ти предложил друг поглед на нещата. Тези позиции са спрямо тропичния зодиак, аз използвам сидералната позиция на знаците, която се съобразява с прецесията и тн, скучно е за обяснение smile.gif.

Здравей! Стана ми интересно това, което прочетох от твоя постинг и от факта, че нещата в хороскопа коренно се променят при двете системи - тропична и сидерална. Оттам и въпросът ми - коя е достоверната? Незнам дали въпросът ми е коректен, но все пак.

По тропичната аз съм Овен с асц. Дева, а по сидералната (Фаган/Брадлей) - Риби, с асц. Лъв. Това може би е свързано с факта, че и слънцето, и асцендентът ми са в първите градуси на знаците по тропичната позиция.

 

 

 

Това, кой зодиак ще ползваш, зависи от системата, която ще използваш.

Западната астрология е развила и приспособила прогностични техники, които се опират на тропичния зодиак, докато джйотиш - техники опиращи се на зодиак с поправката за прецесия.

 

Фиксирането на асц-та, като отправна точка, е само начален етап на филтриране на информация, определяне на сигнификатори, с които да се борави в прогностиката. Няма как да вместим дашите или накшатрите в западната традиция, нито да разглеждаме "арабски" точки в контекста на джйотиш.

 

Двете системи имат общ корен, но са развили различни инструменти, две страни на една и съща монета.

Та, ако се фиксираме върху разликата в асц-та, това няма да ни даде много информация, защото това е "А", а какво следва след това, зависи от системата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...