Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Здравей Таня :)

Да се направи хороскоп е сложно нещо, и самият астролог трябва да почувства, че иска да го направи. Тук във форума има много добър астролог, :thumbsup: ако той реши ще ти отговори. :feel happy:

А за Асцентента не е проблем, има една програма с която можеш сама да го определиш. Самото знаене какъв Асцендент си, няма да е от голяма полза. Нужни са много знания. На ето този сайт, можеш да провериш сама www.astro.com . Ако не успееш да се справиш, напиши си дата, час и месторождение, ще ти го проверя. :)

Късмет

Линк към коментар
Share on other sites

Мнага , много ти Благодаря!Аз влизах в този сайт и си проверих АС.там ми излезе водолей, а преди време ходих при една гледачка гледа с числа и тя ми каза че съм с АС лъв.Както казваш ако този който е във форума предцени ще ми отговори.Отново благодаря за информацията.

Поздрав!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте,

Искам да Ви помоля да ми изпратите български сайт за изчисление на асцендент /ако има такъв/ и качествата които носи всеки АСЦ.

Поздрави,

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

извинявайте:)аз сам пълен лаик в тази област....и взе пак не разбрах..АС се проявява най-вече в началото на живота или?.....на пък са ми казвали че сле 30 вече характера ти се определя от АС....и да си чета седмичния хороскоп за АС:)))))))))))))))))))))по ще е верен от зодиакалния ми знак:)))))))))

не се смейте :)просто повечето лаици като мен това знаят и това си баят:)та моля ми кажете кой последно хороскоп да си чета че вече сам над 30:)))))))))))

"та моля ми кажете кой последно хороскоп да си чета че вече сам над 30:)))))))))))"

Ако искаш възможно най точен хороскоп чети си хороскопа в astro.com

Въведи си данните и там хороскоп само за теб за днес и утре, съобразен със всички твои планети

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, да ми кажете кой е моя асцендент, защото в два различни сайта ми дават различни отговори.

Аз съм родена на 28 юли 1964 г. в 14:50 ч., гр. Габрово.

Предварително благодаря!

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Асцендентът показва също физическите характеристики на човека. Неговото здраве, външен вид и т.н.  Само по Асецендент и слънчев знак могат да се кажат много неща. Силно поставени планети в първи дом или в близост до Асцендента могат променят общото му влияние.

Безплатно изчисляване на Асецендентът ви (англ) - ТУК. Трябва само да знаете географска ширина и дължина на мястото си на раждане, час, минута и дата, имало ли е лятно чaсово време(въведено е 1979г) или не, часовата зона спрямо Гринуич (За България е +2).

Други силни зони в един хороскоп са 4-те зони на Гуклен - около Асцендентът, около Десцендентът, около Медиум Цели и около Имум Цели и . Мишел Гуклен, френски учен и астролог, доказва статистичеки, че тези 4-ри зони силно влиаят върху характера и съдбата на човека.

Как се дефинира Асцендентът астрономически знаете ли?

Иво

Здравей.От скоро се интересувам от астрология и имам едно питане във връзка с асцедента.

Най -лесно ми е да задам питането си с пример от моя нат.ми карта

Имам асц.Дева в 12.45градуса.В 0гр.и 17 мин.пак в дева ,но в 12-ти дом е Плутон.Може ли да се каже,че тази планета е на асцедента ми?

Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Планети намиращи се в 12-ти дом могат да влияят на асцендента, когато се намират на не повече от 7 (10)градуса от асцендента. Тогава въпреки, че са в края на 12-ти дом, планетите намиращи се там, са също в съвпад с асцендента (ASC). Колкото по-точен е съвпадът, толкова повече се подчертава (усилва) влиянието спрямо ASC. Това е така и с всички останали върхове на домове, които са в съвпад с планети намиращи се в края на други съседни домове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Силно поставени планети в първи дом или в близост до Асцендента могат променят общото му влияние.

Иво

<{POST_SNAPBACK}>

Да, така е. Какво означава обаче Северен Лунен възел на Асцендента?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Според мен не може да се твърди толкова категорично и по принцип в коя възраст най-много влияе АСЦ.Зависи от конкретния човек и неговите задачи. Понякога АСЦ има роля,подобна на включените знаци-или указва овладени знания,умения от предишни прераждания, които трябва да се ползват в настоящето; или в други случаи показва урок,който трябва да бъде научен и в този случай до АСЦ и неговата истинска същност се достига в сравнително по-късна възраст.

При всички случаи има интегративна функция подобно на някои зони в мозъчната кора,които обобщават огромно количество информация от различните сетива и изработват цялостен образ. По същия начин планетните енергии се изразяват чрез АСЦ,който ги "събира".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да Ви помоля да ми изпратите български сайт за изчисление на асцендент /ако има такъв/ и качествата които носи всеки АСЦ.

Привет!

Ето един български сайт, където може да се изчисли асцедента... и не само :)

www.astro.tondy.com

Удобен е, защото има доста от българските градове и не е нужно да се търси

географска дължина и ширина :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ASC се проявява след 29-30 годишна възраст, след Сатурновото завъртване,а не в ранна възраст!

<{POST_SNAPBACK}>

:rolleyes: не,напротив!асценд.показва каква е на6ата ранна среда.маската която си слагаме в обществото е повлияна от нашето семеиство.то ни налага роля която да изпълняваме.например асц.везни е общителното дете;с водолеи-гении4ето.при родители с възду6ни и огнени знаци проблемното дете е с воден асц.и т. н.моге би след 1-то вазвращане на сатурн 4овек се освобогдава от детството и тогава слънцето ще деиства пълноценно!! :yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zdraveite,temata za ascendenta e dosta interesna,no kak da razbiram tova,4e az sam lav s asc deva tova zna4i li,4e sled opredelena vazrast sam deva,nali slan4eviq mi znak e lav?kade otivat togava ka4estvata na lava?

Линк към коментар
Share on other sites

zdraveite,temata za ascendenta e dosta interesna,no kak da razbiram tova,4e az sam lav s asc deva tova zna4i li,4e sled opredelena vazrast sam deva,nali slan4eviq mi znak e lav?kade otivat togava ka4estvata na lava?

може би другите няма да се съгласят с мен, но все според моите представи асцедента и слънчевия знак се проявяват заедно през целия живот на човека, а самият човек е смесица от тях и не само, да не забравяме останалите планети (особенно личните)

Линк към коментар
Share on other sites

Има истина в това,защото съм минала по този път!!!Бях Скорпион и бях много палаво дете и създавах проблеми на родителите си. В тинейджарската възраст и по късно,когато минах през Стрелец бях много забавна,весела и всичко най-хубаво ми се случи/следване,брак,деца,работа,успехи и т,н./.А сега съм в Козирог и съм една стабилна и сериозна дама, и многа бавно взимам важни решения.Е надявам се да доживея и да влезна във Водолея.Според вас каква ще бъда тогава?А може би...... :king: ха,ха,хааааа

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Според мене асцендентът е опитът, с който идваме, а слънчевият знак е предизвикателството, заедно с енергиите, нужни за осъществяването му. Тези енергии все повече се материализират с натрупване на житейския опит. Асцендентът е с много силно влияние и може да тушира някои характерни за зодията черти. Лъвът не е задължително да е горделив, редкопръст или суетен /опитът си казва думата/.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...