Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

на третият въпрос - в западната астрология акцента пада върху слънчевият знак а в индииската на асц.

Според мен драги caliostro е меко казано грешно.В индииската астрология акцента пада на Луната.

Нито ASC,нито койта и да бил друг фактор в хороскопа взет сам по себеси неможе да бьде сигурна улика по която да се сьди за даден човек.

по т 4 имаме еднакво мнение.

не греша изобщо. става дума за т 3.

в случая става дума за акцент в началото на разглеждането на хороскоп.

и става дума точно за това - че се акцентира на асц в индииската астрология!

B)

колкото до това дали акцента пада върху луната в индииската астрология доста може да се поспори.

Линк към коментар
Share on other sites

Сьжалявам ако има разминаване вьв вьзгледите ни.Може би е станало недоразумение далжащо се на недоглеждане. :v:

Нека ти цитирам следния текс:

"Ако приемем Луната за архетипен женски или ин символ в астрологията,тогава вьзприемчивоста и,спокойно и извьнредно интуитивно поведение сьответства на идеалния модел на източното мислене.Но на Запад,кьдето действието,постижението,амбицията и целите са главни поведенчески модели,акцентирането вьрху нечия Луна може да се окаже статична,непродуктивна форма на поведение."

:v: Ще ми бьде интересно твоето мнение по този вьпрос. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Сьжалявам ако има разминаване вьв вьзгледите ни.Може би е станало недоразумение далжащо се на недоглеждане. :v:

Нека ти цитирам следния текс:

"Ако приемем Луната за архетипен женски или ин символ в астрологията,тогава вьзприемчивоста и,спокойно и извьнредно интуитивно поведение сьответства на идеалния модел на източното мислене.Но на Запад,кьдето действието,постижението,амбицията и целите са главни поведенчески модели,акцентирането вьрху нечия Луна може да се окаже статична,непродуктивна форма на поведение."

:v: Ще ми бьде интересно твоето мнение по този вьпрос. :v:

доста ограничено мнение лишено от каквото и да е съдържание.

всеки опит да се сложи всичко под една черта / както в случая - запада..../ говори за доста тесен кръгозор.

конкретно в случая това е казано от човек който не е запознат добре със западната астрология.

вероятно е някое известно име изрекло тези неща.

това не променя нищо обаче.

и на изток говорят глупости както и на запад :)

лесно мога да цитирам известни имена от индия които дават някакви съвети на запада относно астрологията. съвети емоционални и наивни донякъде.

няма лошо в това ако критиката е градивна.

в повечето случаи има пълното основание да се критикува западната астрология за съжаление.

но тя притежава сила и мощ и има най добрият инструментариум в определени насоки създаван някога.

наистина запада като начин на мислене и модел търпи критика.

но това няма нищо общо с астрологията :)

трудно е в няколко реда да се разглеждат системи общещества начин на мислене астрология и какво ли не . нещата са комплексни и ще е доста наивно да ги вкараме в една тясна рамка.

поведенчески модели?!!!

боже !

:)B)

накратко - мнението ми че това цитирано мнение не трябва да се разглежда като нещо сериозно изобщо.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти много caliostro за мнението. :v:

Наистина си прав,можеш да чуеш всичко от всеки.

Лично аз се придьржам кьм това което сам сьм остановил ,че работи особено що се отнася до хорарната астрология.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ada_iLina  :thumbsup2:

Според данните които си дала ASC ти е вьв Везни с гоподар Венера в 9 дом.Друго което прави впечатление е Плутон в 1 дом и Сльнцето и Марс в сьвпад с MC,а сьщо и Юпитер в сьвпад с вьрха на 7 дом. :v:

Blagodarq ti mnogo :)Tukmo si misleh 4e nqkoi shte me zapsuva :1eye:

Zaduljena sum ti :)

S toplo priqtelstvo:Ada_iLina :thumbsup:

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте. И аз съм начинаещ любител в астрологията. Искам да ви попитам за знака и асцедента си, тъй като в различните програми излиза различно. Проблемът е че съм родена точно на границата и затова незнам на коя програма да вярвам. сега си свалих astro win според която съм лъв, но според повече други онлайн програми съм рак.Ако може някой компетентен да ми помогне да разбера какво съм ще съм много много благодарна.:) Родена съм на 23.07.1982 година в 05:50 часа сутринта в София. Другото което искам да попитам коя е планетата и децата(юпитер ли трябва да гледам).

Линк към коментар
Share on other sites

На 29 гр, 56' и 38" ти е Слънцето, в Рак. Асцендентът също ти е Рак. Всъщност си съвсем в края на Рак, ако си родена час и половина по-късно, си Лъв ;).

За първото дете гледай знака на 5 дом, управителя на знака къде е, също и планетите в 5 дом.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

В 17:40 на 17.03.87,Варна-Асц е 20градуса 23' 59'' в Дева.Ако увеличиш/намалиш времето с 5 минути- Асц ще се промени с около градус, така че, при всички случаи ще остане в Дева.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех .. бях си харесала Везната, но ще прежаля Девата.. ;):D Благодаря ти Атлантида :)

Това означава ли, че трябва да взема под внимание характеристиката за зодия Дева, отколкото за зодия Риби.. :rolleyes::)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш предвид АС, да гледай характеристиките на девата.Но слънчевият ти знак е в риби, Луната е във водолей.Имаш МС в близнаци.Всички планети и точки трябва да отчетеш, както и това къде се намират планетите.При теб например има 7-8 планети в западната част на хороскопа, което дава обвързаност с другите при взимане на решения.Имаш 5 планети във фиксирани знаци и 5 във следващи домове.Всичко това, прибавено към твоята методичност, точност, перфекционизъм, човечност, състрадателност и пр.дава стабилност на характера ти.Отчитай също така кои планети са на трон, в екзалтация, на заточение или в падение.Имаш Венера и Марс в изолация в 8 дом, докато Плутон е на трон във втори.Моделът хороскоп също трябва да се вземе предвид.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ха :o Луната ми е във Везни.. или съм в грешка .. Е добре дошъл и на Водолея , понеже ми е особено симпатичен няма да го приема тежко :D;) Точността не е мое качество определено :rolleyes::D що се отнася до време.. Благодаря за отговора :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Луната ти е във везни-моя грешка.Моля да ме извиниш.Асцендентът е в дева, а този знак дава много неща. Някои от тях са точността, перфекционизмът, подредеността.Като се отчете въздушната Луна и МС би трябвало да комуникираш добре.Доста уморена бях снощи-видяла съм тройката като петица-оттам идва разликата.Пет планети са в ъглови домове и 4 в подвижни знаци.Моля да ме извиниш за грешката-добре че не е прогнозна карта!Рибешкото ти Слънце е в опозиция на АС , може би оттам е това противоречие.Но с годините АС взима лек превес над слънчевия знак-така че тук си права.Не бива обаче да се тълкува на парче-това се опитвах да ти кажа.Гледай цялата карта.Не само АС, Слънцето,Луната или МС.Трябва също да се отчетат ретро планетите, както и интерсептираните знаци и планетити, попадащи в тях.При теб няма такива.Горе-долу това са основните стъпки при тълкуването на хороскопа.

Линк към коментар
Share on other sites

Румяна Кожухарова е много добър астролог-практикува над 15 години.Сайтът и е astro.com.Иди на следващата страница на тема "Добър астролог-къде да го намеря?"Има хора от форума, които също са професионални астролози.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте незнам дали ми е за тук въпроса но ще опитам.

От сайта си изчислих асцедента според дата и час на раждане.

Асцедент - рак

Слънце-козирог

Луна -риби

От сайта видях че Луната този месец е в риби на 23-ти след 22:30 до 26-ти -до 5:47

И тъй като моята Луна е в риби мога ли през този период да предприема важни стъпки в моя живот.Т.е. ще имам ли по-голям шанс за успех?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Луната касае нашия емоционален живот, отношенията ни с жени.Тя е най-близкото до нас небесно тяло и нейното влияние е доста осезаемо, но тя е твърде непостоянна.Важно е и от какво естество е промяната.Освен това в споменатия период тя е намаляща.За предпочитане е начинанията да стават при растяща Луна.

Линк към коментар
Share on other sites

Самият асцедент определя личността , нали? :rolleyes: Какво мислите за "водните" асцеденти , като риби например , защото съм чувала доста противоречиви мнения ...

Линк към коментар
Share on other sites

Жена с асц. риби - много романтична, не особено практична. Обича да мечтае, да чертае, рисува или да пише стихове, макар и само във въображението си.

Много чувствителна, одухотворена и мила, но може да се държи и началнически с колегите си, т.к. осъзнавайки колко е жертвоготовна има чувство за превъзходство. :D

Много усеща болките на другите и понякога, за да се освободи от тези усещания и да притъпи голямата си чувствителност обича да си пийне :3d_115: .

Има склонност да участва в протестни шествия, като не се страхува от конфронтация.

Афинитет към пътешествия, религия, философия. Много обича музиката, особено струнни инструменти.

Тази голяма мечтателност, непрактичност, милосърдие и всичко останало, естествено, търпят корекции в зависимост от слънчевия знак, луната и останалите компоненти в звездната карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Самият асцедент определя личността , нали? :rolleyes: Какво мислите за "водните" асцеденти , като риби например , защото съм чувала доста противоречиви мнения ...

Aсцендентът определя по-скоро начинът, по който възприемаме света и самоизразяването, т.е първото впечатление, което човек прави на света и светът на човека; първата реакция ...

Водните асценденти по принцип дават по-голяма емоционалност, афинитет към музиката, влечние към мистичното.

Специално за асцендент Риби Атлантида е описала чудесно и подробно.

Мога само да добавя, че на такъв човек може и да му е малко трудно в нашето много точно и прецизно, а и много забързано ежедневие, защото Нептун леко размива нещата пред очите, дава известна разсеяност (на инженерен жаргон - оперативната памет на човек с асцендент в Риби не работи добре: не запомня добре, или запомня погрешно информацията, или я запомня, но точно когато му трябва, тя се изпарява от ума му :) ) - желателно е да се ориентира към професии, които не изискват бързо и точно боравене с цифри или друга конкретна информация.

Затова пък на такъв човек обикновено първото впечатление от всеки човек и от всяко събитие е: върху мен отново се излива вселенската благодат. Е, понякога след това следва разочарование, но ... по принцип не е лесно непрекъснато да даваш на хората светлината на космическата любов.

П.П. Да напомня и аз, че всички тези общи принципни положения могат да са изявени в многбройни нюанси (от твърде засилени, до почти туширани) в зависимост от другите характеристики на наталната карта; особено ако асцендента е наранен или обратно - съвсем хармоничен.

Линк към коментар
Share on other sites

Според Дейн Ръдиър изгряващият знак отговаря на въпроса „Какво съм аз?“, което е ценно за познаване на себе си. Това се различава от популярното „Аз съм [слънчев знак]“, където става въпрос повече за основната енергия и цел, която задвижва всичко останало, също както Слънцето е източникът на всяка енергия и живот, а обикалящите планети са цветни отражения на бялата/всеобхватна слънчева светлина.

При мене такова използване на изгряващия знак даде практични резултати, иска ми се да го знаех по-рано. Но е и вярно, че при мен първи дом е доминиращ, така че има изкривяване и „статистически“ не е достатъчно за общи заключения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...