Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Здравейте,

ако имате време, би ми било интересно да чуя малко и за асцендентите Стрелец и Скорпион. Лично аз се имам за Стрелец, но съм на самата граница. Върху асцендента си имам Марс, в самият първи дом имам няколко планети. Слънцето ми е в Дева, а Луната в Рак.

Благодаря ви.

Успешен ден!

:)

Извинявам се предварително, че поствам така нахално въпросът си отново. Помислих, че може да сте го пропуснали в разгара на дискусията. Та, ако някой има време ще ми е интересно :)

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Скорпионът има средно висока фигура, набита, силна, склонна към напълняване. Крайниците му къси, силни понякога криви. Лицето е голямо и широко, силни, гъсти, къдрави тъмни или кестеняви коси, къса дебела шия, тъмни, магнетични и едновременно пронизващи очи. Има много общи характеристики с Телец, но ги различава характерния остър поглед на Скорпиона. Скорпионът е страстен с ярко изразени симпатии и антипатии и много конкретен. Понякога лошо се владее и при всяко препятствие изразява бурна реакция. Вярва в себе си, честолюбив е, стреми се към целта си, има високо самомнение. Може да прояви жестокост, критичност, сарказъм, силни страсти и безцеремонност, ревност.Като правило са два типа - едните са магнетични, имат влечение към окултизма, проницателни са, добри лекари, диагностици, политици. Другите са войнствени, инстинктивни, манипулативни, алчни, непримирими и груби. И двата типа имат силна воля и са родени борци. Марс на Асц. подсилва самоувереността, дързостта,смелоста, готовността да се приемат предизвикателства. По всяка вероятност си бъбрива, на моменти сприхава.Но зависи и в кой дом попада Марс дали в 12 или в 1.

А стрелецът се стреми към осъзнаване на смисъла на живота. Жизнерадостен и приветлив е в общуването с хората. Като цяло са действени, благородни, с добро сърце, честни и надежни, обичат истината и са прями. Могат да бъдат склонни към авантюри. Характерът им е независим, откровен и искрен, понякога е раздразнителен и лесно се отегчава. Любители на пътувания са, авантюристи. По висшият тип имат философска настройка и са религиозни, миролюбиви, добри и милостиви.Обичат всички видове спорт и конете. Могат да проявят и високомерие в съчетание с готовност да дадат помощ. Стремят се към ръководно положение или положение на лидер. Понякога са разсеяни, нетактични, непредвидливи и повърхностни. Що се отнася до външния вид имат Впо-скоро висок ръст, съразмерно развита фигура, високо чело, продълговато лице, дълъг нос, ясни кафяви очи, светла кожа, открит поглед, кестеняви коси, които бързо опадват. Склонни са към напълняване в средна възраст.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен! Първо Чечстита Баба Марта на всички с пожелания за много здраве, светлина и повече усмивки!

Темата ми стана изключително интересна и много ще се радвам ако някой отговори и за главните характеристики за зодия Везни с асцендент Козирог и Луна в Рак! :rolleyes: Много често дори и хора които се интересуват от астрология не могат да познаят,че съм зодия Везни и ми е интерсно защо! ;)

Благодаря предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

При козораг на асц. фигурата обикновено е слаба, лицето - продълговато, тясно, брадичката- дълга, с тъмни и черни коси, слабо окосмяване на лицето при мъжете, дълга, слаба шия, тесни гърди, слаби крака, понякога заплитаща се походка, дълъг нос, изразителен профил, тънки устни. Притежават умен, философски дух, търпеливи са, имат самообладание, усърдни, сериозни, сдържани, честолюбиви, не изразяват лесно чувствата си, съсредоточени са. Притежават значителна устойчивост и могат да постигат далечни цели, бавно, търпеливо и упорито. Стремят се да се издигнат над обкръжението си. Разчитат на собствените си сили и издържливот. От тях стават добри политици, управляващи защото са сериозни и отговорни. Веждите са ниски и понякога съединени над носа. Челото е високо. Обичат да говорят пубично, но не говорят леко и увлекателно. Много е важно къде попада Сатурн. В 1 дом дава трудности. Обикновено с асц. козирог всичко в живота човек постига сам, нищо не му е поднесено наготово. Слънцето във везни и рачешката Луна в значителна степен омекотяват козирожкия асц., като му придават дипломатичност, разговорливост, дружелюбие, голяма чувствителност, която се крие под дебела черупка. Особено когато нещо е неприятно. Възможно е да проявяваш усет към музиката, поезията или актьорството. Обичаш, държиш на дома си, на семейството, по-скоро си традиционалист. Мирът е важен за теб, не обичаш разправии и правиш всичко възможно, за да избягваш конфликтите. Но е много важно и къде попадат планетите, в какви аспекти са с останалите планети.

Линк към коментар
Share on other sites

Както характера на човек се определя, като се вземе под внимание наталната карта, така и фенотипа притежава характеристики на цялата космограма. Затова ще помоля участниците, които искат да получат отговор от модераторите по интересуващият ги въпрос да дават или готов радикс, или рожденните си данни, за да може казаното да има професионален вид и стабилна обосновка.

Мнения които не отговарят на това изискване ще бъдат трити!!!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

ОК, за да стане по-интересно, ще си позволя да направя следното:

Слагам линкове към снимки, давам рожденна дата, и определяме на кой човек от снимките съответства тя. :)

Дата: 23.08.1984, 14:30, гр. Горна Оряховица

Снимка 1, Снимка 2

Надявам се да е забавно :)

Линк към коментар
Share on other sites

ОК, за да стане по-интересно, ще си позволя да направя следното:

Слагам линкове към снимки, давам рожденна дата, и определяме на кой човек от снимките съответства тя. :)

Дата: 23.08.1984, 14:30, гр. Горна Оряховица

Снимка 1, Снимка 2

Надявам се да е забавно :)

Хе-хе наистина стана забавно. Много добра идея за снимките, макар че не могат да се уловят тембър/сила на глас, жестикулация и т.н. доста информация дават.

Аз лично за момчето от първата мисля, че е сплав основно от Сатурн, Скорпион и Уран качества, но там бих искала допълнителни снимки или друго инфо, защото верижката на врата(прибрана) напомня малко за Венера и като цяло от тази снимка не съм категорична.

За момичето от втората , веднага си помислих - Огън + един специфичен според мен за Рак отпечатък. Виждам, че по тези данни Луната наистина е в Рак, а и Асц. е в огнен знак, така че съм почти сигурна, че това са данните на момичето от втората снимка.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ще го направим още по-интересно :)

Слагам още снимки на 4-мата.

Снимка 3, Снимка 4, Снимка 5, Снимка 6, Снимка 7, Снимка 8, Снимка 9

Давам и 4 дати :) Нека ги разпределим :)

23.08.1984, гр. Горна Оряховица, 14:30

30.01.1985, гр. Габрово

05.05.1985, гр. Горна Оряховица

04.11.1984, гр. Шумен

Линк към коментар
Share on other sites

При козораг на асц. фигурата обикновено е слаба, лицето - продълговато, тясно, брадичката- дълга, с тъмни и черни коси, слабо окосмяване на лицето при мъжете, дълга, слаба шия, тесни гърди, слаби крака, понякога заплитаща се походка, дълъг нос, изразителен профил, тънки устни. Притежават умен, философски дух, търпеливи са, имат самообладание, усърдни, сериозни, сдържани, честолюбиви, не изразяват лесно чувствата си, съсредоточени са. Притежават значителна устойчивост и могат да постигат далечни цели, бавно, търпеливо и упорито. Стремят се да се издигнат над обкръжението си. Разчитат на собствените си сили и издържливот. От тях стават добри политици, управляващи защото са сериозни и отговорни. Веждите са ниски и понякога съединени над носа. Челото е високо. Обичат да говорят пубично, но не говорят леко и увлекателно. Много е важно къде попада Сатурн. В 1 дом дава трудности. Обикновено с асц. козирог всичко в живота човек постига сам, нищо не му е поднесено наготово. Слънцето във везни и рачешката Луна в значителна степен омекотяват козирожкия асц., като му придават дипломатичност, разговорливост, дружелюбие, голяма чувствителност, която се крие под дебела черупка. Особено когато нещо е неприятно. Възможно е да проявяваш усет към музиката, поезията или актьорството. Обичаш, държиш на дома си, на семейството, по-скоро си традиционалист. Мирът е важен за теб, не обичаш разправии и правиш всичко възможно, за да избягваш конфликтите. Но е много важно и къде попадат планетите, в какви аспекти са с останалите планети.

Оlq, благодаря много за отговора! :feel happy:

А що се отнася до точните данни приемам забележката и оставям точните си рожденни данни : 07.10.1985 13.15ч. Шумен :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

ОК, за да стане по-интересно, ще си позволя да направя следното:

Слагам линкове към снимки, давам рожденна дата, и определяме на кой човек от снимките съответства тя. :)

Дата: 23.08.1984, 14:30, гр. Горна Оряховица

Снимка 1, Снимка 2

Надявам се да е забавно :)

Определено момичето от снимка 2 отговаря на данните.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали съм го усетила правилно това момиче от снимката. :hmmmmm: Е сега нали няма да ме измъчвате и да ме карате дълго да чакам за отговора, какъвто и да е?!

п.п.Искам да допълня младия колега Вендор. Разбира се, че не само модератори отговарят и участват в астрологическите форуми. Има много задълбочени и сериозни постинги от хора, които определено имат сериозни астрологически знания и дарба за тази наука. Имам предвид Апокатастазис, Скарлет, Болярка, Милена, Милослава и много други, съжалявам ако пропускам някои. Аз много им се радвам и ценя мненията им. Също и Кристиян, които твърди че няма астрологически знания, но е много добър езотерик.

Линк към коментар
Share on other sites

Новите снимки не помагат ли? :rolleyes:

Нека кажа само, че момичето не е с рожденна дата 23.08.1984. ;)

Осъзнавам, че не е никак лесно с толкова малко данни. Обаче ми е много интересно, в каква насока ще вървят разсъжденията.

Линк към коментар
Share on other sites

А на тази снимка всъщност не си ли ти самия:)?

Както и тук? >>

т.е с данни: Дата: 23.08.1984, 14:30, гр. Горна Оряховица

:)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

А на тази снимка всъщност не си ли ти самия :) ?

Както и тук? >>

т.е с данни: Дата: 23.08.1984, 14:30, гр. Горна Оряховица

:)

Абсолютно, сещам се най-после, че разглеждахме тези данни по друг повод и в друга тема. :3d_131:

Допълнителните снимки са добре, да. Макар, че като нямаме останалите часове на раждане, се губи доста съществената за съпоставки информация за Асц. и може да е нееднозначна тази задача. Да видим, все пак, какви предположения ще имат и другите. :3d_073:

Линк към коментар
Share on other sites

Хмм, добре ще изчакам още някой да даде предположението си преди да отговоря.

И да, сигурен съм, че липсата на останалите часове пречи доста при определянето.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

23.08.1984, гр. Горна Оряховица, 14:30

30.01.1985, гр. Габрово

05.05.1985, гр. Горна Оряховица

04.11.1984, гр. Шумен

Ще се включа и аз, и без това вече съм замесен в тази тема. :P

Jul е запомнила, както и аз, че датата 23.08 е твоята Freebird, така че на една от снимките си ти. Горе ръцете! Ти обаче знаеш ли какви са асцендентите на останалите трима? Темата е за асценденти, а не за слънчеви знаци. Лично на мен ми е по-лесно да се опитам да позная кой какъв асцендент е, отколкото коя зодия на кой отговаря. Това са различни неща.

Но нека първо започнем с дамата: приляга й да е и Водолей и Телец, пък и Скорпион. Макар, че на една от снимките има красиви, хипнотични очи, които прилягат на Скорпиона, мисля че той трябва да отпадне, заради останалите белези - кожата, бузките, устните, носа. Остават Телец и Водолей. Сякаш й отива да е Телец, с нещо въздушно или като асцендент или вътре в хороскопа на видно място. Телец, заради венериното излъчване, женствеността, плодородността, която прозира иззад дамата. Ноктите - те са много важни. Пухкавостта на ръцете, на кожата - издава Венера сякаш. Залагам на Телец за дамата. А може и брат и сестра да сте - хаха, кой знае. Но може и Водолей да е, ще ме прощавате ако съм сбъркал. :rolleyes:

Момчето с дългата коса - не е Дева, не е и Телец (според мен), значи е или Водолей или Скорпион. Мисля, че е Водолей. Няма някак очите на Скорпиона, видът му е ведър и светлее. А и има издължено лице, което приляга на Водолеите.

Другото момче остава да е Скорпион - мисля, че на него му приляга. Има едни такива присвити скорпионски очи. Ръстът сякаш не е много висок, поне е по-нисък от дългокосия.

Аз също мисля, че момчето от Снимка 1 си ти Freebird. И асцендента ти мисля, че си е Стрелец, а не Скорпион. Има влияние и от Скорпион, но си е Стрелец. Имаш много Деви, Рак, Скорпион, Козирог - все такива знаци, които могат да дават потъмняване на белезите. Особено веждите са изразителни. Тялото също мисля издава Девата в теб. Ако не съм познал, ще ме извиняваш за предположението.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се сдържам вече :)

Apocatastasis, :3d_022: поклон! :)

Значи момичето го определи абсолютно вярно! 05.05.1985 е нейната дата. Има Луна в Скорпион ;)

Момчето с дългата коса - абсолютно, Водолея - 30.01.1985 :)

Защо обаче за мен самия казахте най-малко. Отдавам го на самите снимки. Това съм аз - Снимка 7. Мисля че наистина съм с асцендент Стрелец все пак :) По-висок съм от момчето с дългата коса, не си личи на снимките.

Другото момче, от първата снимка е - 04.11.1984, той е малко по-висок от мен. Не знам какъв му е асцендента, може би той изиграва основна роля във външния му вид, щом не се разчитат типични скорпионски черти.

Мисля, че беше забавно :)

Благодаря на тези, които се включиха.

Едит: Сега видях, че си писал за скорпионските черти на Скорпиона. Извинявам се! Браво и за това! :)

Редактирано от freebird
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Поклон, поклон, ама не познах всички! :lol: Това за мен си е цял провал. : )) Но нищо - лъвът е благороден и умее да прощава, затова - прощавам си. : )))

Съжалявам, че така сме те объркали с другото момче, но знай, че и на двама ви отива това, което съм казал. Пък и си приличате. Хитро постъпи, като една Дева, че първо ни показа друг човек - аз си помислих, че веднага изтъпани отпред себе си. : ))) А ти ще е много хубаво ако разбереш какви са асцендентите на тези твои приятели.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен ти се справи много добре! (Нали лъвът обича похвали :D )

Между другото, това че не сложих първо моя снимка, е несъзнателно. После се усетих, че това може да ви заблуди :)

Ако се бях сетил по-рано, пак щях да го направя предполагам :D

Хайде ако някой иска да поеме щафетата :)

Ако не, аз да мисля други снимки и когато мога да слагам :)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво може да ми кажете за асцедент Лъв в съвпад с Венера ?

За Асц. Лъв има много добро и подробно описание. Ако Венера е на Асц., ще добави доста от своите качества, които се проявяват най-добре във Везни. Така че по Асц. ставаш смесица между Лъв и Везни.

Все пак е желателно наистина или пълни данни, или снимки, както freebird.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Между другото, това че не сложих първо моя снимка, е несъзнателно. После се усетих, че това може да ви заблуди :)

Ако се бях сетил по-рано, пак щях да го направя предполагам :D

Ето, Девата често стои пред избора дали да бъде скромна, защото нещо в нея я кара да изчаква или да се опита да хитрува. Скромността ти идва от Луната в Рак и хубавите й аспекти, пък и е в 8 дом. Девата по принцип е морална зодия и нерядко традиционалистка. Но, при по-издигнатите представители, това интелектуалното, което обикновено може да се прояви като закостенялост или прекалено философстване в кръг, се превръща в една истинска златна нишка към по-висшето и по-разумното, като такива хора са много разчупени в мисленето, имат богати идеи, схващат нещата синтезирано и в същото време умеят да работят с детайла и като цяло - да подреждат света и да поставят всичко на мястото му. Девата във висшите си аспекти е прекрасен изразител на Логоса във Вселената. Много от най-големите гении са родени под този знак. Особено ти като имаш и Меркурий в Дева, трябва постоянно да обогатяваш себе си с нови знания, да не разчиташ на отъпканото и да будиш всякога духа в себе си. Много от Девите са понякога софисти - боряват добре с думите и си играят с мисълта, но това не винаги е на място и не всякога е печелившо. Истинският Дева е Търсач на Истината и истинската Дева е Девица на Чистотата. Това е една прекрасна зодия, с множество богатства в себе си, които трябва да реализира.

Що се отнася до задачката, която ни зададе, трябваше преди да давам предположения да погледна, че имаш цели три планети, които са в Стрелец, в 1 дом. Това дава един по-светъл облик. Хората с асцендент Стрелец, особено ако са с въздушен слънчев знак, са често пъти русоляви, светли и приветливи хора. Като цяло асцендент Стрелец е по-светъл от доста други асценденти. И дава често пъти големи форми. Но ето, това не се среща в явна форма при теб, затова имаш и влияния от Скорпиона и от Девата. А и от Ракът и Козирога (Луна и Юпитер). Присъствието на планети в Стрелец и то на Марс, Уран и Нептун, както и Девите, ти дават една интелектуална натура, която се интересува от нещата около себе си. Може би обичаш да премисляш нещата преди да ги задействаш, защото макар, че Марс в 1 дом дава активност, понеже е в Дева, дава и обмисляне. Но тук има друго обаче - имаш квадрат на Слънцето с Марс и квадрат на Асцендента със Слънцето, като Марс ти е в 1 дом - значи може понякога да извършваш или да кажеш нещо недообмислено - изведнъж. А понякога може и да направиш нещо много точно и изпипано. Тогава, за да си изпипан във всяко действие, внимавай с остри приказки да не нараняваш някои твои близки и после да ти е тъжно за това, още повече като го премисляш постоянно след това. Всъщност, на това всички се учим. :) А научаването е в практикуването, в опитите, които предприемаме. Стрелците в първи дом трябва да ти дадат благородност и разумност. Юпитер може да облее в мъдра светлина заземеният понякога Меркурий и да му вдъхне живот - той е в теб.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Хехе, Apocatastasis, благодаря ти за краткия анализ. За пореден път се удивявам първо от науката астрология и второ от твоите способности и познания! Винаги в 10-ката! :)

Като прочета подобно мнение, винаги се заражда в мен импулс да чета, чета...за да мога и аз така точно да определям :)

Така, че напускам интернет пространството и се захващам отново с "Най-лесният начин да научим астрология" :)

Благотворен ден на всички! :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Много интересно тук при вас :) Обожавам логическите игри,а това си е нещо подобно :D Ето и моята снимка,ако на някой му е интересно да определи асцендента и зодията също

http://img6.imageshack.us/i/dsc00939h.jpg/

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...