Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

Ами може би, защото е лято, ваканция ... :feel happy:

А при мен пък обратно - мнооооого бачкане. :)

Погледнах снимката, принцеса. Колебая се, честно казано: явно асц. и знака са различни и от различни стихии дори.

Нямам време да анализирам подробно, но ей така на прима виста - какво ще кажеш за зодия Стрелец, а асц. въздушен или дори по-скоро воден (а може и обратно - асц. да е Стрелец)?

Ако не е така, моля, не издавай все още загадката, за мен също е интересно, но ще имам повече време в неделя :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана,радвам се ,че точно ти си една от заинтригуваните-чела съм доста твои постове,и разбрах,че знаеш много :)Аз тепърва се уча,така,че ако не те затруднява може ли след като направиш някой извод за зодията и АСЦ ми,да правиш и малък коментар защо така мислиш-с образувателна цел :P Иначе за верния отговор-малко студено все още,но има и някаква искричка топло де :D Верният отговор в неделя вечер :D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Много интересно тук при вас :) Обожавам логическите игри,а това си е нещо подобно :D Ето и моята снимка,ако на някой му е интересно да определи асцендента и зодията също

http://img6.imageshack.us/i/dsc00939h.jpg/

Моето предположение е Рак/Везни, само че не ми се обяснява защо...ще стане дълго, пък е време за лягане...

Линк към коментар
Share on other sites

Ето, включил се е и Крис - много се радвам!

Така, аз се позагледах по-внимателно и мисля като него, само че според мен са разменени - Везни/Рак, т.е слънчев знак Везни, асц. Рак или Скорпион.

Обясненията - защо например казах първо Стрелец - ами защото погледнах бегло снимката и вниманието ми беше грабнато от голямата, чаровна усмивка, с хубави, плътни, естествно червени устни :) И веднага те изтипосах като щерка на Юпитер :D Но тогава усмивката щеше да е по-скоро добродушна, отколкото чаровна :3d_131:

А сега се загледах - в носа (прав, не голям, с трептящи ноздри и като че ли съвсем леко вирнат), в очите (красиви, големи, но неизпъкнали, гледат любознателно), леки трапчинки на бузите, спокойно, гладко чело; също покрай грижите за толкова малко бебче далеч не всички майки имат ентусиазмът да се поддържат в красив външен вид; също избрания ник :) - като че ли Венера е замесена тук, затова давам слънчев знак Везни.

Асц. като че ли е воден - и то по-скоро Скорпион: леко тъмен тен, дълги ресници, леко хаплива забележка още същия ден, след като никой не бе реагирал (но не болезнена като на един роден Скорпион), добре оформена, твърда, леко издадена напред брадичка ...

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Може би снимката малко заблуждава,но тена ми е светъл,носът по-скоро чип.Очите ми са пъстри-цвета им зависи от светлината.И бебчето е на приятелка-просто тази снимка е от преди месец-най-прясната ми-иначе моите момчета са мнооого големи-на 16 и 21 :)

Дияна,ще кажа верният отговор,когато кажеш,ако искаш още да помислиш.Чудя се какъв жокер да дам-примерно Огън/Въздух :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Може би снимката малко заблуждава,но тена ми е светъл,носът по-скоро чип.Очите ми са пъстри-цвета им зависи от светлината.И бебчето е на приятелка-просто тази снимка е от преди месец-най-прясната ми-иначе моите момчета са мнооого големи-на 16 и 21 :)

Дияна,ще кажа верният отговор,когато кажеш,ако искаш още да помислиш.Чудя се какъв жокер да дам-примерно Огън/Въздух :thumbsup1:

E, добре с тези уточнения (в такъв случай снимката наистина си е заблуждаваща - вярно, че е бебе и е вероятно да е с по-светъл тен от възрастен човек ...) и с този жокер ...

Ако тенът ти в действителност е светъл и дори леко румен, а очите пъстри и има и искрички в тях, които на снимката е също малко трудно да се видят - подхождаш и на Лъвица с асц. Близнаци примерно (заради брадичката) :hmmmmm:

Хайде, признай си, че нямаме търпение вече :D

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, жалко, не познахме!

Ти сигурно имаш и някоя планетка там в 1 дом, във Везните, която хем ги подсилва (като влияние на знака), хем допълнитлно ни обърква и с нейните (на планетата) характерни черти, щото и двамата с Кристиян това забелязахме.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Има ли сред вас хора, които са се опитвали да определят асцендента по външния вид на човек. И конкретно как ви изглежда човек с асц Лъв и как такъв с асц Дева?

Не винаги можеш да определиш човек само по външен вид.А асцедент "Лъв" това са хора които се стараят да са център на внимание.В чуствата са чесни и искрени и брака играе голяма роля в живота им.А асцедент "Дева"това е друго там живота е посветен на служене към някого към природата чистотата.Стремят се към съвършенство.Добри другари са, предани понякога са малко дребнави и критични. Добре сложени са като структура.С поздрав.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, жалко, не познахме!

Ти сигурно имаш и някоя планетка там в 1 дом, във Везните, която хем ги подсилва (като влияние на знака), хем допълнитлно ни обърква и с нейните (на планетата) характерни черти, щото и двамата с Кристиян това забелязахме.

Ми не няма никой в 1 дом :)

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце в Лъв

Асц Везни :thumbsup2:

Хайде е някой друг да се включи със снимка

Здравейте на всички във форума, от вчера се опитвам да пусна сни

Редактирано от daisy696
Линк към коментар
Share on other sites

Слънце в Лъв

Асц Везни :thumbsup2:

Хайде е някой друг да се включи със снимка

Здравейте на всички във форума, от вчера се опитвам да пусна сни

Не разбрах какво става, даже текста не излиза целия....

Понякога съм като хамелеон, но по принцип общото излъчване си остава същото. Имате ли идея кой асцедент съм...?

http://img24.imageshack.us/i/59923882.jpg/

http://img24.imageshack.us/i/32436228.jpg/

Редактирано от daisy696
Линк към коментар
Share on other sites

Хей и от мен :) 11.01.1991г., 00:05ч., или иначе казано зодия козирог с асцедент везни и луна в скорпион... кофти комбинация, а :thumb down: кой ще помогне да я разнищим? :P

Редактирано от gyschterica
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Има ли сред вас хора, които са се опитвали да определят асцендента по външния вид на човек. И конкретно как ви изглежда човек с асц Лъв и как такъв с асц Дева?

:D:D:D , много се забавлявах като четох описанието за асцендент лъв

толкова подробно и точно описание не бях чела досега

на мене на много места ми излиза ,че асцендентът ми е дева, но с моите 178см. ръст и гръмък глас, който дъщерите вече не могат да слушат...като добавим и накитите , с които дрънча като цяло стадо, както се изрази веднъж бившия :D

Ето ме в цял ръст юли 2009г.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Аааа много се извинявам, няколко дена ме нямаше, но това не ме оправдава, Деян, правилно си се ориентирал, в случая Стрелец е Десцедент :) . По принцип в акта ми за раждане часа на раждане отговаряше за асцедент Рак, но по думите на майка ми /мир на духа й/ съм се родила 2 часа по-рано от написаното. Аз всез че приех часа който на мен ми хареса :D , някъде по средата...Но при ректификации /сама съм си ги правила, но не са професионални/, излиза че наистина съм се родила по-рано от записаното в тефтерите...В случая съм хвърчаща коза с водна опашка.... :)

Понякога се задават питанки в главата ми, дали наистина не съм асцедент Рак....нещо рачешко има ли в мен ?

Редактирано от daisy696
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Има ли сред вас хора, които са се опитвали да определят асцендента по външния вид на човек. И конкретно как ви изглежда човек с асц Лъв и как такъв с асц Дева?

:D:D:D , много се забавлявах като четох описанието за асцендент лъв

толкова подробно и точно описание не бях чела досега

на мене на много места ми излиза ,че асцендентът ми е дева, но с моите 178см. ръст и гръмък глас, който дъщерите вече не могат да слушат...като добавим и накитите , с които дрънча като цяло стадо, както се изрази веднъж бившия :D

ето снимка, с моя бивш съпруг - и двамата сме с асцендент лъв в последните градуси

той е козирог с луна лъв, аз везни с луна овен, оженихме се 88г. и 98 се разведохме, по моя инициатива :rolleyes:

цар лъв и царица лъвица

а на тази снимка съм пак аз, човекът до мене е с асцендент водолей, слънце близнаци, луна близнаци :

първа среща 14 юни 2009г. 4ч.

цял час си оправях маникюра , след като го приспах, че ме изненада с нелакирани нокти :rolleyes:

Ето ме в цял ръст юли 2009г.

Здравей, Виктория!

Струва ми се, че асцендентът ти е Дева - гръмкият глас и високият ръст се дължат на нещо друго. Ти си "гореща" като жена не заради асц., а заради Луната и кокетна, заради слънчевия знак, също и прецизна в детайли (нелакираните нокти) заради Девата. Външният вид също - примерно при асц. Лъв очите ще са малко по-малки и леко дръпнати външните ъгълчета нагоре.

Има и други детайли, но ще стане дълго.

Ако искаш, може да потренираме ректификация - има такава тема в Астрология за напреднали - така и така си дала дати за брак, развод и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Аааа много се извинявам, няколко дена ме нямаше, но това не ме оправдава, Деян, правилно си се ориентирал, в случая Стрелец е Десцедент :) . По принцип в акта ми за раждане часа на раждане отговаряше за асцедент Рак, но по думите на майка ми /мир на духа й/ съм се родила 2 часа по-рано от написаното. Аз всез че приех часа който на мен ми хареса :D , някъде по средата...Но при ректификации /сама съм си ги правила, но не са професионални/, излиза че наистина съм се родила по-рано от записаното в тефтерите...В случая съм хвърчаща коза с водна опашка.... :)

Понякога се задават питанки в главата ми, дали наистина не съм асцедент Рак....нещо рачешко има ли в мен ?

Като че ли няма рачешки признаци :)

Лицето е продълговато, очите също и не са никак изпъкнали ...

А ти самата как се определяш - примерно като те попитат нещо бързаш ли или не бързаш да отговаряш?

Линк към коментар
Share on other sites

Аааа много се извинявам, няколко дена ме нямаше, но това не ме оправдава, Деян, правилно си се ориентирал, в случая Стрелец е Десцедент :) . По принцип в акта ми за раждане часа на раждане отговаряше за асцедент Рак, но по думите на майка ми /мир на духа й/ съм се родила 2 часа по-рано от написаното. Аз всез че приех часа който на мен ми хареса :D , някъде по средата...Но при ректификации /сама съм си ги правила, но не са професионални/, излиза че наистина съм се родила по-рано от записаното в тефтерите...В случая съм хвърчаща коза с водна опашка.... :)

Понякога се задават питанки в главата ми, дали наистина не съм асцедент Рак....нещо рачешко има ли в мен ?

Като че ли няма рачешки признаци :)

Лицето е продълговато, очите също и не са никак изпъкнали ...

А ти самата как се определяш - примерно като те попитат нещо бързаш ли или не бързаш да отговаряш?

:D Изстрелвам отговора веднага, дори и да не съм подготвена. Но ако е смущаваш въпроса, гледам да завоалирам нещата, мълча и мигам неразбиращо....Но вече съм изстреляла квото не трябва.

Редактирано от daisy696
Линк към коментар
Share on other sites

E, значи 2 часа по-рано - Близнаци :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Виктория!

Струва ми се, че асцендентът ти е Дева - гръмкият глас и високият ръст се дължат на нещо друго. Ти си "гореща" като жена не заради асц., а заради Луната и кокетна, заради слънчевия знак, също и прецизна в детайли (нелакираните нокти) заради Девата. Външният вид също - примерно при асц. Лъв очите ще са малко по-малки и леко дръпнати външните ъгълчета нагоре.

Има и други детайли, но ще стане дълго.

Ако искаш, може да потренираме ректификация - има такава тема в Астрология за напреднали - така и така си дала дати за брак, развод и т.н.

ЛЪВ. Огнен знак, неподвижен, положителен, мъжки, северен, електричен, бизплоден, животински. Холеричен темперамент.

Висок ръст, голямо тяло, добре сложено, широки рамене, горната част на тялото е по развита, големи очи, горд поглед, открито лице, кръгла глава, шишарковиден нос. Гласът е силен и в тона му има нещо заповедническо, което се забелязва и в погледа. Излъчва гордост и достойнство в поведението има нещо величествено и е трудно да не бъдат забелязани. Когато говорят широко жестикулират и подчертават смисъла на казаното със силно ударение. С тях трудно се спори, защото почти никога не променят мнението си.Стремят се да се изяват като силни и уверени личности, силни лидери. Склонни са към ленивост в съчетание с мащабно мислене. Може да проявят в общуването си презрение.

ДЕВА. Земен знак, северен, подвижен, отрицателен, магнетичен, човешки. Флегматичен темперамент с нюанси на нервност.

Средно телосложение, подвижно тяло, съразмерна фигура, нормален нос, овално лице, тъмни коси и очи, мургава кожа. Добре развита с крушовидна форма глава, добре изразено широко чело, с красиво заобляне и леко изпъкнало в средата над носа. Стреми се към разум, подреденост. На тези хора можеш да се довериш, защото те се захващат само с реални неща. Поетите задължения изпълняват педантично. Склонни са към остра и рязка критика, но самите те не възприемат нормално критиката по техен адрес. Всяко нещо с което се захващат за тях е значимо. Изобретателни са, обичат да научават практични похвати и методи на работа, подробни и педантични, точни, усърдни и методични. Понякога са излишно скептични, егоистични и коварни. Практичноста и материализма не им позволява да се откъсват от земните неща.

Използвана литература:

“Астрологический толковы словарь” Москва, 1992 г.

Александер “Суперенциклопедия на тайнствените науки” т.1., София, 1992 г.

Кефер, Ян “Практическая астрология” кн.3, Москва, 1992

Относно моя точен час на раждане, направих допитване миналата година в общината в Търново, писали са ми 4 без 10, според което излиза, че съм дева, но въпросът е спорен- още баща ми, когато беше жив спореше с майка ми, според него , прибрал се е в квартирата след като съм се родила и е взел часовника да го навие за сутринта за работа да звъни и е било към 2ч. (тогава не е имал лятно време ), по разказа на майка ми, че ме е родила почти пред входа на родилното, докато баща ми доведе единствената акушерка в селото, и после я е обслужила и т.н. , така че е много относително записанотия час да е достоверен ;)

Чела съм и по-подробни описания на асценденти, напълно отговарям за жена с асцендент лъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е била трудна тази част от астрологията-да определя асц.по външен вид,въпреки,че съм имала много точни попадения,но според мен е било по-скоро интуиция...Провокира ме написаното от Виктория-))). Интересно,как бихте ме определили вие като асцендент-аз също говоря много високо,все едно се карам,вечно бързам и за това не понасям мудните хора. Висока съм 168 см-)))

http://www.bulpics.com/images/kabala/moq.jp

Не мисля,че само асцендентът ще покаже външния вид и маниера.

Линк към коментар
Share on other sites

Асц. Везни?

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е била трудна тази част от астрологията-да определя асц.по външен вид,въпреки,че съм имала много точни попадения,но според мен е било по-скоро интуиция...Провокира ме написаното от Виктория-))). Интересно,как бихте ме определили вие като асцендент-аз също говоря много високо,все едно се карам,вечно бързам и за това не понасям мудните хора. Висока съм 168 см-)))

http://www.bulpics.com/images/kabala/moq.jp

Не мисля,че само асцендентът ще покаже външния вид и маниера.

Определено хора с един и същ асцендент могат да изглеждат съвсем различно. Аз също съм имала някои доста точни попадения, но не много често. Понякога сякаш хващам Луната. Един мой приятел, който е непредубеден, т.к. не разбира нищо от Астрология, ми е разказвал за свой приятел, който при запознанства можел безпогрешно да посочи три знака- на Луната, Слънцето и Асц..И бил впечатляващо безпогрешен! Винаги съм искала да се запозная с него ( с приятеля на моя приятел), но за съжаление от много години не живеел в България.

Мисля, че с малко тренировки и ние можем да задобреем. ;)

Кабала, за съжаление линка не се отваря и не мога да те видя.Една снимка не винаги ще даде достатъчно информация, най-добре е звук, движение и картина, но все пак е добро предизвикателство и може да бъде много полезно.

Предполагам, че когато има планета, съвпад с Асц. също ще даде различим отпечатък/нюанс.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...