Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм


Guest Кристиян

Recommended Posts

Всичко е енергия, която в своето проявление постоянно търси равновесното си състояние. Живеейки съзнателно сме в състояние да усещаме това й свойство в комуникацията си с обкръжаващите ни хора. И като така, когато някой се опитва да източва енергия чрез нас, не е ли това индикация, че ИМЕННО НИЕ излъчваме енергия с подходящата вибрация. А какво ще се случи, ако в точния момент осъзнаете този процес и "заразите натрапника" с енергия, отговаряща на вибрацията на любовта и благодарността, че чрез него сте повдигнали излъчването си...резултатът е интересен. От друга страна нима не проявява всеки от нас "вампирски наклонности" всеки път, когато искаме да се наложим, когато предизвикваме разгорещен спор и т.н. Всеки сам избира какво отношение да има към това явление.

:3d_060:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Децата проявяват вампиризъм,когато не им се обръща достатъчно внимание.Те тълкуват това като липса на любов.За да получат вниманието което желаят, те просто се "разболяват" - така мама и татко ще са около тях и ще задоволяват прищевките на болното си дете.Това според мен е най-често срещания енергиен вампиризъм при децата.Ако не се вземат мерки навреме,като възрастен това дете ще се превърне в енергиен вампир,който умишлено или не ще предизвиква съжалението на хората с които общува,хранейки се с тяхната енергия.

Мммм, не знам дали е вампиризъм или хитър начин на Природа, който показва, че детето страда от липса на любов.

А какви мерки могат да се вземат?

Не е задължително детето наистина да страда от липса на любов - някои деца оценяват незадоволване на прищевките като липса на любов.Всеки един от случаите на детски вампиризъм е различен.

Според мен мярката е една - правилно възпитание от най-ранна възраст.

Ийв,хората в една ситуация могат да се проявяват като донори,в друга като енергийни вампири и това е нормално.Опасни са вампирите,които умишлено теглят чужда енергия.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Съвсем случайно се натъкнах на ужасна тема във форум(той и самия форум е негативен, за магии, демонизъм и други подобни),

търсех инфо, защото се съмнявам, че несъзнателно конкретен човек черпи от мен енергия....

там описват как съвсем съзнателно някакви хора си теглят енергия чисто умишлено и целенасочено, направо бях потресена ....и даже са писали как виждали някакви златни нишки...просто съм ужасена....и най-лошото дават си съвети за начинаещите да черпят енергия от бебета и малки деца....:blink::blink::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132:

просто не ми го побира главата....:3d_132:::3d_132:как може да се предпазим от енергийни вампири.....?

как се чувствате около хора, които са енергийни вампири дори и неосъзнати....?

аз примерно в присъсътвието на този човек се чувстватм леко объркана(хем благоразположена, хем нещо ме дразни), защото видимо няма нищи лошо или просто не е лош човек, изглежда миролюбив...но всъщност някак си ми идва в повече цялото му присъствие, чувствам се безсилна да се откопча от цялото му същество , прекалено обсебващо, несъзнателно налагащо се, търси физически контакт винаги ...да ме пипне някъде......живее сам, мисля, че няма деца и други близки, само приятели.....

в големи групи хора се изтощава и изнервя, защото другите хора явно не му обръщат внимание, след 2 срещи при мен се получават някакви реакции физически...на умора, треперене, изнервяне, отпадналост......и това само, когато срещата е помежду ни ...в по-голяма компания това нещо не се случва......

дали този човек си черпи енергия от мен...?

Редактирано от pass_to
Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем случайно се натъкнах на ужасна тема във форум(той и самия форум е негативен, за магии, демонизъм и други подобни),

търсех инфо, защото се съмнявам, че несъзнателно конкретен човек черпи от мен енергия....

там описват как съвсем съзнателно някакви хора си теглят енергия чисто умишлено и целенасочено, направо бях потресена ....и даже са писали как виждали някакви златни нишки...просто съм ужасена....и най-лошото дават си съвети за начинаещите да черпят енергия от бебета и малки деца....:blink::blink::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132::3d_132:

просто не ми го побира главата....:3d_132:::3d_132:как може да се предпазим от енергийни вампири.....?

как се чувствате около хора, които са енергийни вампири дори и неосъзнати....?

аз примерно в присъсътвието на този човек се чувстватм леко объркана(хем благоразположена, хем нещо ме дразни), защото видимо няма нищи лошо или просто не е лош човек, изглежда миролюбив...но всъщност някак си ми идва в повече цялото му присъствие, чувствам се безсилна да се откопча от цялото му същество , прекалено обсебващо, несъзнателно налагащо се, търси физически контакт винаги ...да ме пипне някъде......живее сам, мисля, че няма деца и други близки, само приятели.....

в големи групи хора се изтощава и изнервя, защото другите хора явно не му обръщат внимание, след 2 срещи при мен се получават някакви реакции физически...на умора, треперене, изнервяне, отпадналост......и това само, когато срещата е помежду ни ...в по-голяма компания това нещо не се случва......

дали този човек си черпи енергия от мен...?

Успокой се и изхвърли тези мисли от главата си!

Хора всякакви - в нета човек може да попадне на всичко,но съвсем не е длъжен да го прочете и приеме.Не влизай в подобни сайтове и толкова.:feel happy:

Най-добрата защита от енергийни вампири е мълчанието,с което им даваш знак,че не те интересува какво и защо говорят или правят.Всяка друга реакция от твоя страна означава,че са успели да направят така желания пробив и да си откраднат малко "храна".

Разстоянието, което трябва да спазваш при контакт с енергиен вампир е минимум 1 - 1,5,но все пак е най-добре ако можеш да избегнеш този контакт въобще.

Щом човека за когото пишеш те изнервя с присъствието си,трябва да намериш начин да се освободиш от него,стига това да е възможно - имам предвид да не живееш с него под един покрив.

Първото което трябва да направиш е да престанеш да мислиш за него.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

По-добрите енергийни вампири действат от разстояние, но другичко си е отблизо.

Някой може ли да ми каже /според него/ каква е връзката между урочасването и енергийния вампиризъм?

Линк към коментар
Share on other sites

Хехе, разкрихте ме, предавам се! :3d_039:

Признавам си, че обичам да си хапвам щрауси (любимо ми е щраус с печена на пясък глава), лелки с розови очила и софисти, особено софисти. Не се церемоня много и ги кастря, ръчкам ги оттук-оттам, понякога ги налагам и със сопата по гърбината. :3d_069:

Например, на долара му остават броени месеци живот, а колапса му ще повлече мащабни социални проблеми, вероятно и световна война, а те ми разправят колко найлонови торбички били събрали днес пред блока и колко светло било бъдещето, стига да го пожелая. А стига бе!

Макар че да, може би аз съм кривия, че се кося, защото нали в Писанието пише "не се смущавайте, ти неща трябва да станат". Демек, това си е божа работа. Ама някак си все пак се притеснявам от перспективата за гибелта на милиарди хора.

Както и да е, извинете ме за вниманието и емоционални разстройства, които може да съм предизвикал у някои. Но не мислете, че ще ви оставя да си разигравате розовото конче и да си заривате главата в пясъка. Бог да ви благослови!

:3d_006:

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже /според него/ каква е връзката между урочасването и енергийния вампиризъм?

Според мен става въпрос за до голяма степен противоположни явления. Урочасващият не търси нищо от урочасания. Напротив, той посява (съзнателно или не) в него една отрицателна мисъл-форма, която при подходящи условия извършва своята разрушителна програма. Действието е еднократно, достатъчен е минимален контакт. Енергийният вампир от своя страна има нужда от осезаема връзка с жертвата си, той трябва да знае какво се случва с него, защото основно черпи енергия от нейната реакция.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора! Поводът да попитам всъщност касаеше не толкова урочасването, колкото самоурочасването. Като си го причиня, се чувствам доста зле, без енергия, не мога да се концентрирам, допускам грешки. Чудех се какво точно се случва.

Днес ме похвалиха за нещо и аз явно се подхлъзнах по наклонената плоскост, та впоследствие се изложих здравата. Сякаш останах с 5 % от интелекта си...

Линк към коментар
Share on other sites

...

аз примерно в присъсътвието на този човек се чувстватм леко объркана(хем благоразположена, хем нещо ме дразни), защото видимо няма нищи лошо или просто не е лош човек, изглежда миролюбив...но всъщност някак си ми идва в повече цялото му присъствие, чувствам се безсилна да се откопча от цялото му същество , прекалено обсебващо, несъзнателно налагащо се, търси физически контакт винаги ...да ме пипне някъде......живее сам, мисля, че няма деца и други близки, само приятели.....

в големи групи хора се изтощава и изнервя, защото другите хора явно не му обръщат внимание, след 2 срещи при мен се получават някакви реакции физически...на умора, треперене, изнервяне, отпадналост......и това само, когато срещата е помежду ни ...в по-голяма компания това нещо не се случва......

дали този човек си черпи енергия от мен...?

Прекрасно те разбирам, имала съм такива усещания с една позната. За съжаление всичко, което описваш, говори, че имаш работа тъкмо с енергиен вампир (най-вероятно неосъзнат), дори и желанието да те докосне някак при среща, за него е естествено. Аз примерно съм я питала защо го прави, тя се позамисли, дори не се беше усетила, че го прави и то често, да не кажа винаги и с всеки (това при условие, че е стеснителна и сремежлива) и каза - ами не знам, така ми идва отвътре, сигурно защото се радвам, че съм срещнала познат/приятел; казвам, добре и аз се радвам, като срещна някого, но не се стремя така непременно да го докосна.

Съвети - ако може не се срещайте, ако се срещнете дръж се по-надалеч, хем така няма да може да те докосне, и нека срещата да е кратка, не откликвай емоционално на думите на човека ... такива неща.

Другото е ограждане и различни енергийни защити, които изискват известна подготовка и понякога, ако не си в кондиция, може и да не можеш да приложиш.

Някой може ли да ми каже /според него/ каква е връзката между урочасването и енергийния вампиризъм?

И според мен няма връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир добре е обяснил за разликата между урочасването и ен. вампириъм.

По-скоро са противоположни действия. Връзката е в това, че и двете вредят на този, към когото са насочени.

Сега да ви разкажа за една моя опитност с ен. вампир.

Само звучи страшно, а всъщност и самите хора не са наясно какво става, особено ако са млади.

Самият факт, че са с по-силна енергийност предполага, че са стари души и в тях е заложен голям потенциал да бъдат добри ( е, с по-възрастните, които вече са привикнали към определен вид енергия - човешката, не е толкова лесно, но също има какво да се направи.)

Става въпрос за познат на мой роднина. И двамата са под 20 г. Моят роднина започна да става апатичен, да не проявява усърдие в другите си връзки ( приятелски и интимна) , да си изпълнява задълженията малко повърхностно ... около половин година, след като се запозна с този приятел. След година и нещо стана така, че аз го придружих на гости на приятеля. Двата часа бяха приятни, но накрая неудържимо ми се искаше да си тръгна. В къщи се почувствах доста изтощена и спах непробудно над 10 часа.

Сетих се за какво става въпрос.

Започнах да давам на младия човек книги на езотерични и духовни теми, започнахме да разговаряме по тези теми. Оказа се , че този човек доста се интересува от всичко, свързано с енергии. Поканих го няколко пъти у нас, станахме приятели. Разказах му за Архатик йога и медитацията, при която се черпи енергия направо от космоса. Обясних му, че тази енергия е много пофина по своята същност. Решихме да направим медитацията* заедно.

Оттогава той черпи от този източник, който със сигурност е много по-"вкусен". Защото и най-пречистеният човек си има своите негативни, тревожни мисли и емоции, свързани с ежедневните му задачи.

И защото става въпрос наистина за енергия с много висока честота / фина фреквенция, т. нар. Божествена енергия. Тя пречиства, променя и лекува хората.

Приятелството между младите хора си остана и дори е по-силно, Аз също съм приятелка с тях. Моят роднина живна и работи в своята сфера по-амбициозно, разширява контактите и хобитата си, гради планове за бъдещето.

---------------

* нарича се Световна медитация за мир. Може да се намери онлайн на английски. Преди да се прави, необходимо е да се дадат някои инструкции, за да протече правилно.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Външно приликата между урочасването и енергийния вампиризъм е загубата на енергия у жертвата. Има пробив и изтичане на енергия, замъгляване на съзнанието, промяна в настроението, неразположение. Вероятно е възможно двата процеса да протичат едновременно - пробив на полето с урочасване и после изсмукване на енергията. Вероятно на много хора затова малките деца и особено бебетата са толкова "сладки", също добрите, мили и отзивчиви хора като цяло.

Питам се, къде изтича енергията през нарушената защитна обвивка, ако не се приема от "агресора"? И ако аз самата съм си агресор, какъв е механизмът?

По-лесно ми е във втория случай да си обясня нещата с възмездието: възгордяваш се - смиряват те, насочваш енергия в погрешна посока - отнемат ти енергия, мислиш криво - ограничават те в мисленето, имаш лоши чувства - оскърбяват те...

Линк към коментар
Share on other sites

Питам се, къде изтича енергията през нарушената защитна обвивка, ако не се приема от "агресора"? И ако аз самата съм си агресор, какъв е механизмът?

В случая с урочасването или с автомагията, енергията отива за подхранване на негативната мисъл-форма, която урочасващият или ти самата (при автомагия) си изградила

Решението при всички случаи (магии, урочасвания, енергиен вампиризъм и всякакви психически въздействия) идва с осъзнаването на процеса. Когато се научиш да разпознаваш какво се случва, да забелязваш мислите, състоянията и емоциите, които реално няма причина да допускаш, тяхното отхвърляне става възможно.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Питам се, къде изтича енергията през нарушената защитна обвивка, ако не се приема от "агресора"? И ако аз самата съм си агресор, какъв е механизмът?

В случая с урочасването или с автомагията, енергията отива за подхранване на негативната мисъл-форма, която урочасващият или ти самата (при автомагия) си изградила.

Енергията може да не се изсмуква от никого, но да променя своите качества и става болестотворна/ "негативна" и така да вреди.( Това е друга формулировка, а на практика съвпада с казаното от Станимир.)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Много ви благодаря! Наистина се нуждаех от отговорите ви, за да сглобя картинката с липсващото парченце. :feel happy:

Правя аналогия с тежките струпвания от негативни мисли, чувства и преживявания в мозъка, които съм усещала да се махат при изповед. Такива енергийни огнища пречат на нормалното мислене и е истинска благодат да се осъзнаят и разрушат. Често се хващам, че мисля крайно негативно - следователно тогава ги подхранвам.

Всяка мисъл и чувство, които имаме, са реални и имат последствия, първо за нас самите. Ако някой мисли негативно за друг, вярвайки, че същевременно има енергийна защита от ответни действия, неминуемо разрушава собственото си здраве, а последиците идват евентуално по-късно, макар и под друга форма. "Господ забавя, но не забравя".

В такъв случай може да се помисли за най-добрата енергийна защита - когато обичаш "врага" си, мислиш му доброто и го благославяш. Това вероятно е единственият ефективен способ да се пребори злото.

"Доброто е магия, която превръща отрицателните сили в положителни". Беинса Дуно

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:

"Доброто е магия, която превръща отрицателните сили в положителни". Беинса Дуно

Доста вода изтече откак Кристиян поде тази тема, доста опит се понасъбра.

Благодаря на късметче - моите впечатления са приблизително същите като нейните.

Ако започне човек да се тревожи и да се пази, да мисли за нарушени обвивки, изсмукване и такива подобни - той вече сам се е зомбирал.

Най-добрата реакция и за двамата е ... даването. Знам че звучи странно, но е така. Само че не дава човек това, което му искат точно - а това, което при даването, ще го напълни с енергия него самия най-малко толкова, колкото и другия човек. Ние сме свързани с безкраен източник - да, така е. Но този източник не е отвън нас, а вътре - парадоксално, но е така. Когато усетя, че човекът до мен (а до мен непрекъснато се въртят най-различни хора - има нужда от енергия, щедро давам. Обаче, това е енергията от моето качество, а не от това, което той иска. Или образно казано, ако ми иска вафла, аз му давам мед и орехи. :rolleyes: Ако е раздразнен и се опитва да ме вкара и мен в своя филм, подстройвам се със загриженост и след малко успявам да намеря нещо, за което да се зарадвам и благодаря или на което да се посмеем заедно.

Е, ако това не му харесва, ако си иска своето... проблемът не е мой, отива си и повече не идва. :feel happy: Вафли не продавам. Само мед и орехи. :3d_146:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на късметче - моите впечатления са приблизително същите като нейните.

Ако започне човек да се тревожи и да се пази, да мисли за нарушени обвивки, изсмукване и такива подобни - той вече сам се е зомбирал.

Най-добрата реакция и за двамата е ... даването.

:thumbsup:

И аз благодаря на късметче! Донче, много е точно това - даване!

Някъде Учителя беше казал, че трябва да сме извор, не щерна. Не мога да си спомня сега от къде е...

Ако гледаме на някои хора като на енергийни вампири, то те и да не са такива - може да станат. Само любовта, топлината в сърцето ни, светлината в умът ни могат да ни помогнат дори и при истински енергиен вампир. Има и такива... Късметче добре ги е описала, а също и е дала прекрасен начин как да им се помогне. Но ако не владеем практиката на медитацията, то може да се използват по-обикновени методи, като молитвата например. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: А нямах време да довърша старото мнение - това с меда и орехите има продължение...

Ако на човека му харесат меда и орехите ( да уточня - те не се продават, а се дават даром) - следва да му покажем градината с орехите (дърветата :dancing yes: ) и пчелина... Така ще може сам да си бере и събира... но ще трябва да си вложи и труд и любов...

Линк към коментар
Share on other sites

Имаше период в живота ми,когато около мен имаше много хора.Идваха,товареха ме с проблемите си от всякакъв характер и аз не знам защо се чувствах длъжна да им помагам,поставяйки техните проблеми над своите лични.Бях изтощена,но го правех.В един момент върху мен се стовариха тежки проблеми - имах чувството че губя почва под краката си.Мина много време,докато осъзная къде съм сгрешила - повечето хора с които съм общувала са били енергийни и психовампири.

А знаех доста за вампиризма...По всяка вероятност възпитанието ми да помагам на всеки при всички случаи и надделяло над знанията които имах.

Скъпо платих,но нещата свършиха добре.

Сега давам на вампира не това което иска от мен,а това което мога и искам да му дам.Резултатът е добър - драстично намаляха вампирите в обкръжението ми.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Днес сутринта ме заинтригувахте с мненията си по тази тема.

Донче ,прииска ми се да ти кажа,че мнението ти е чудесно,когато това са хората извън най-близкия ни кръг.Но я си представете,че става дума за хора близки до нас-приятели,съпрузи,деца.Тогава,коя е формулата,която работи в тоя случай.Докато си задавах този въпрос,попаднах на следната мисъл от Учителя в беседата "Да се не изгуби нищо"-НБ 15.12.1935 г:

Казвам: При всички противоречия на живота, ние търсим начин как да се справим с тях. Ние търсим една философия, с която да ги разрешим. Философията седи в това, да възприемем Любовта като творческа сила, която дава силни импулси за работа. Под работа разбирам работа в какво и да е направление, а не само работа в духовно или физическо отношение, нито работа в умствено отношение само. Всека работа, която е придружена с благородни пориви, е работа, подтик на Любовта.

Действително,само чрез Любовта ,можем да помогнем да онези души,които са дошли тук с дефицит на енергия и несъзнателно тръгват да си я набавят търсейки енергийни донори около себе си. Любовта е велика сила .Това,което можем да направим е да работим съзнателно ,за да я възприемем , като творческа сила в живота си.Мисля,че не е нужно точно в този сайт да уточнявам,че става дума за Любовта ,за която ни говори Учителя в своите беседи.

Горещо препоръчвам тази беседа,която аз открих чрез днешната мисъл за деня.

Поздрави.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Защо хората се страхуват? Много примери има, които показват как хората се страхуват. Те се страхуват от вампири, от много неща. Какво нещо са вампирите? Един богат човек ял сливи, но една от кокичките на сливите влязла в кривото му гърло и той се задавил и умрял. Погребали го с всички почести, с всички церемонии. Като богат човек, турили на пръста му един скъп пръстен с хубав голям диамант. Един от присъствуващите на погребението, беден човек, видял този пръстен и турил в себе си мисълта да го открадне. За тази цел той отишъл на гробищата и като заровили умрелия, той останал там да чака всички хора да се разотидат. Като се разпръснали всички близки и познати на покойния, той отишъл до гроба, разровил го и посегнал да вземе пръстена на богаташа. За да се добере по-лесно до пръстена, той стъпил на гърдите му. В това време кокичката, която била заседнала в кривото гърло на богаташа, отскочила и той поел въздух и оживял. Бедният, който дошъл да краде пръстена, веднага избягал. Богатият обаче скочил от гроба и тръгнал да си отива у дома си. Като се върнал и похлопал на вратата, всички негови домашни се силно изплашили и разбягали, понеже помислили, че е вампирясал.

Това представя едно комично положение, каквито англичаните често сами си създават. В това отношение те много обичат хумора. Когато някого не го приемат никъде, за такъв човек се казва, че е вампирясал. Такъв човек, дето и да отиде, никой не гледа с доверие на него, никой няма вяра в него. Всички гледат на него с подозрение. Това е особено положение, в което всеки човек може да изпадне.

Защо плачеш и кого търсиш

Линк към коментар
Share on other sites

я си представете,че става дума за хора близки до нас-приятели,съпрузи,деца.Тогава,коя е формулата,която работи в тоя случай.

Пак по същия начин.

Със сигурност съм препоръчвала книгарта на Лилиан Глас "Отровните хора" - много достъпна, много детайлна и практически насочена.

Там има 10 техники за противодействие на отр.хора ( глава 6)

Ще изброя само подзаглевията:

Разтоварване от напрежението ( чрез дишане като йогите + визуализации)

Хумор

Спиране на затормозяващите мисли

Огледало

Пряк сблъсък

Спокойно задаване на въпроси

Изпращане в ада с ругатни и крясъци

Отрупване с любов и нежност

Заместваща представа

Пълно изключване

( Споерд различния вид човек се ползва различна техника :) )

Следват:

Забранени техники

Дртуги забрани относно отровните хора

Заинтригувах ли ви? :)

Тези техниуки са взети от по-началите познания в различните видове йога , затова част от тях могат да се заместят с по-висши.

Линк към коментар
Share on other sites

Канел, благодаря за беседата! Много е интересна.:thumbsup:

Сега аз ви казвам какво трябва да правите. Вие възразявате, че вярвате в Бога. Съгласен съм с вас. Вие сте намерили своя възлюбен, но едно не ви достига – не можете да го задържите. Кажете ми кой от вас, като е намерил своя възлюбен, е могъл да го задържи, или своята възлюбена? Днес я намерите, но утре ще дойде смъртта и ще ви я вземе. Щом смъртта може да го задигне, той не е вашият възлюбен. След това ще кажете: „Взеха ми мъжа или жената.“ Че как могат да задигнат цял мъж или цяла жена? Аз не вярвам в това. – „Ама, изгори ме еди-коя си мома.“ Аз и в това не вярвам. Той сам се е запалил и изгорял.

Аз ви привеждам тия примери из живота, за да видите какви криви схващания имате за живота. Само така вие можете да видите какви криви възгледи имате за любовта, за добродетелта, за управлението, за отношенията между хората и т.н. Това са все заблуждения, това са неверни положения. Ние трябва да дойдем до онова положение, в което живеем. Когато Духът дойде у нас, когато реалността се прояви, тогава само целият ни живот може да се измени. Тогава вече няма да бъдем в положението на малките невръстни деца. Какво казва апостол Павел в 13-а глава на своето Послание? Той казва: „Като бях дете, мислих по детински, но щом станах възрастен, започнах да мисля като възрастен и напуснах детинските работи.“ За децата е казано, че на такива принадлежи Царството Божие. В думите „като бях дете, мислих по детски, но като станах мъж, започнах да мисля умно“, Апостол Павел е вложил друга идея. Той искал да каже, че като мъж, когато дошла в него истинската мисъл, той напуснал вече онзи тесен кръг, в който по-рано се движил. Значи като дете той се движи в тесен кръг, но като стане мъж, той напуща тесния кръг и започва да се движи в широк кръг. Та, всинца ние се нуждаем от онзи широк кръг, от широк свят, който стои пред нас...

Какви са резултатите днес? Точно обратни. Защо? Защото всеки иска първо другите да го обичат, а после той тях да обича. Никога майките и бащите не могат да имат добри синове и добри дъщери, ако като основа на своя дом не са положили любовта. Много моми и момци са ме питали да се оженят ли, но аз съм им отговарял: Ако Бог ви е съчетал, можете да се ожените. Но ако Бог не ви е съчетал, тогава чакайте, не бързайте да се жените. Ако се ожените и Бог може да влезе във вашия дом и да живее с вас, тогава вашата женитба е намясто. Ако се ожените и Бог не може да живее между вас, по-добре да не сте се женили...

И тъй, под думата „любов“ аз разбирам Майката в света, а под думата „мъдрост“, това е Бащата. Под думата „Бог“ разбирам Бащата. А под думата „Дух“ разбирам Майката, Която съгражда нещата. Пoд думата „Дух“ аз не разбирам ония обикновени духове, но Духа Божий, Който ободрява човешкия ум и човешкото сърце и оправя всичко в живота. Когато Духът, т.е. Майката, дойде у човека, неговият живот тръгва в нормалния си път. Когато Майката – Духът, присъствува в един дом, той изцяло се благославя.

Защо плачеш и кого търсиш?

Имаме ли на помощ Бащата и Майката, никой и нищо не е заплаха.:sorcerer::yinyang:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

я си представете,че става дума за хора близки до нас-приятели,съпрузи,деца.Тогава,коя е формулата,която работи в тоя случай.

Пак по същия начин.

Със сигурност съм препоръчвала книгарта на Лилиан Глас "Отровните хора" - много достъпна, много детайлна и практически насочена.

Там има 10 техники за противодействие на отр.хора ( глава 6)

Ще изброя само подзаглевията:

Разтоварване от напрежението ( чрез дишане като йогите + визуализации)

Хумор

Спиране на затормозяващите мисли

Огледало

Пряк сблъсък

Спокойно задаване на въпроси

Изпращане в ада с ругатни и крясъци

Отрупване с любов и нежност

Заместваща представа

Пълно изключване

( Споерд различния вид човек се ползва различна техника :) )

Следват:

Забранени техники

Дртуги забрани относно отровните хора

Заинтригувах ли ви? :)

Тези техниуки са взети от по-началите познания в различните видове йога , затова част от тях могат да се заместят с по-висши.

Късметче,сигурно книгата,която препоръчваш ,съдържа ценни техники.Питам се обаче,при истински проблем в дома с енергиен вампиризъм,кой би могъл постоянно да прилага техники.Не е ли това изместване на истинските отношения в посока на манипулация.А ако става дума за дете.Самата мисъл да свържем детето си с израза отровен човек ,вече ми идва в повече.То е както преди време бях попаднала на книжния пазар на книга озаглавена -"Манипулирайте,но правилно".Това заглавие все едно ми каза:Не ме купувай за нищо на света.

Не е ли по-лесно да приложим Любовта,както ни съветва Учителя.Защото другото,което си мисля е дали този т.нар.енергиен вампиризъм може да бъде излекуван.Смятам,че може,но само ако човечето наистина получи тази безусловна Любов от средата си.

За пръв път и не толкова ясно и категорично стигнах до този отговор за себе си,коагто изчетох "Селестинските пророчества".Не си спомням в коя от книгите,но този въпрос беше разгледан там.Едва при изучаване на беседите на Учителя,обаче имам доста по-ясна представа за механизма ,по който нещата могат да се преодоляват.

Поздрави

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Розичка - знаеш, че знам какво говоря. Детският "вампиризъм" не е вампиризъм. Детето си има нужда от енергия по принцип и също така по принцип си има вграден от Твореца механизъм да си я добива от вселената - това включва и родителите най-вече. Ако същият този родител усеща, че детето му "омита вафлите и реве за още", това означава само едно - че са го лишили от достъпа до ореховата градина и пчелина и са му отказали меда и орехите (зависи от възрастта). Е, като се научи едно дете да лапа вафли вместо мед и орехи, ще се наложи да си платим времето и усилията да почистим каквото сме надробили.

Мога до утре сутринта да давам примери от личния си живот и особено от професионалния си.

Още нещо - понякога тълкуваме поведението на детето като "вампиризъм", а то всъщност е следствие от това, че възрастният е "хапнал" от енергията на детето и то се опитва да компенсира.

Не е ли по-лесно да приложим Любовта,както ни съветва Учителя.Защото другото,което си мисля е дали този т.нар.енергиен вампиризъм може да бъде излекуван.Смятам,че може,но само ако човечето наистина получи тази безусловна Любов от средата си.

Ами именно това имаме предвид с Креми :dancing yes:

Когато казвам "мед и орехи", имам предвид да НЕ отказваме на детето внимание, когато то го търси по своите начини. Ние сме го научили на дразнещите похвати, но не смеем на себе си да го признаем. Обаче, вместо да му даваме вниманието във вида, в който то го иска, например - да изпълняваме желание след дълго мрънкане и скандали и с пазарлъци, нека да му предложим внимание под формата на разходка сред природата или да създадем нещо заедно, или да споделим съкровени неща.... времето прекарано заедно като приятели е безценно, но защо ли все нямаме време за това, а предпочитаме да "купим" оставяне на мира....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...