Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитва за намаляване на катастрофите по пътищата


Recommended Posts

Вашингтон, район Колумбия, се счита за световна столица на убийствата. През лятото на 1993 г. там бе проведен голям експеримент... в който участваха 4,000 доброволци от над 100 страни... Те провеждаха продължителни медитации всеки ден. Експериментът предвиждаше че група от толкова хора... ще успее с мисълта си да намали с 25% броя на бруталните престъпления... което бе потвърдено от Ф.Б.Р след това. Тогава началникът на полицията в града

направи следното изказване... "По-скоро щеадне половин метър сняг това лято... отколкото да спадне престъпността с 25% във Вашингтон."

Но след успешно проведения опит, полицията в града се включи охотно в изследването... тъй като резултатите показаха действително намаляване на престъпността с 25%... което бе предсказано въз основа на 48 подобни опити... проведени на други места, в по-малък мащаб. Това естествено ни кара да се замислим... дали нашите мисли влияят върху света, в която живеем?

Бъди сигурен, че е така.

Всеки един от нас влияе върху действителността, която виждаме... дори когато се опитваме да избягаме от този факт и да се преструваме на жертви.

Ние сами създаваме този свят.

(текста е директно копи от филма "What the bleep do we know" - Какво си мислим че знаем. (във втората част на филма незнайно защо е изрязано това)

След като има успех във Вашингтон, напълно възможно е да има успех в България да се намали броя на катастрофите по пътищата ( ПТП ) с молитва. Има ли желаещи за провеждането на подобен експеримент?!

Линк към коментар
Share on other sites

Може но преди това трябва да намалим в себе си агресивноста, желанието да доминираме за да не получим нещо нежелателно в/у себе си.Разбира се че ще помогне една колективна молитва.

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм за този експеримент и вярвам че е така,дори знам от учителя че ако 100 човека се съберат и отправят добри мисли за някой болен човек той ще оздравее,дори Дънов споделя че пирамидите са построени имено чрез силата на мисълта.Гледах също по Дискавъри че мислите оказват влияние върху водата,променя молекулата на водата,и всяка мисъл има различна форма,доколкото знам човешкото тяло е 75% вода,или там някъде :rolleyes: .

Линк към коментар
Share on other sites

Ле-леее... и как до сега не сте се досетили за молитвата!?

Ми направете я де! Какво чакате?

И като я направите тази молитва, ще следим всички за резултатите.

Ако Господ ви чуе - ашколсун !!! Духовни сте.

Я що катострофи станаха за големите християнски празници. Що деца погинаха за нищо. Пък вие още ли не сте се досетили къде е кривото място, та всички катастрофи все го оцелват.

Ами ако Господ не ви чуе молитвата?

Тогава ???

Но помолете се де!. Там е истината .......в Истинската молитва. Слушал съм ,че Господ чувал молитвите на праведниците.

А вие сте такива ... :thumbsup: .

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че лошите спомени, натрупани през годините ни играят лоша шега. Положителното мислене е гляма сила, но се явяват и страхове, които са точно от спомените-програми на миналото. Трдничко, но не невъзможно е да се зареждаме с положителна енергия. От Природата, от хубавите спомени...

Все пак зная, че те остават и побеждават черногледството...

Та нека с усмивка и щастие да бъде заредено бъдещето ни и това на децата ни. :P:thumbsup2:

Молитвата е голяма сила, когато е произнесена с чисто сърце, нека опитаме :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих искала хората в България да са по-добри шофьори, по-осъзнати. Аман от този български тарикатлък!!! Ужасни, лоши пътища. Помага възпитанието, а националният ни манталитет - той е ужасен. Тук молитви не помагат.

Бих се молила само за болни деца, не за безумците по пътищата.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_065: Х

Ле-леее... и как до сега не сте се досетили за молитвата!?

Ми направете я де! Какво чакате?

И като я направите тази молитва, ще следим всички за резултатите.

Ако Господ ви чуе - ашколсун !!! Духовни сте.

Я що катострофи станаха за големите християнски празници. Що деца погинаха за нищо. Пък вие още ли не сте се досетили къде е кривото място, та всички катастрофи все го оцелват.

Ами ако Господ не ви чуе молитвата?

Тогава ???

Но помолете се де!. Там е истината .......в Истинската молитва. Слушал съм ,че Господ чувал молитвите на праведниците.

А вие сте такива ... :thumbsup: .

Хеееей хихих, голямо слънчице си ти :3d_146: , не те познавам, но ти се възхищавам все-повече и все-повече.Ето на това му се вика, човек който има "вътък" в себе си :thumbsup: .Ако изчезнеш от този форум наистина ще стане много скучно, затова си стой тук,а за молитвата, все пак е хубаво да се помолим заедно въпреки, че не сме праведници, защото така ще е по-силна, а, за резултатите-Да бъде Волятя Божия. :3d_047:

Ценна мисъл за деня:

Най-хубавото упражнение в живота на човека е молитвата. За сега, в света, по-хубаво упражнение от молитвата няма.

Беинса Дуно

Линк към коментар
Share on other sites

@ Ян

Предполагам знаеш че няма никой застрахован да му се случи катастрофа. �”ори да си в градът с кола или без, ВЪЗМОЖНО Е. И неосъзнатите шофьори са хора. Има една мисъл че човек неможе да съди другия без да се постави на негово място. А това неможе да стане поради реееед причини. И да се обвиняват хората за решения които са взели в дадена ситуация, пак е неправилно дори да сме били в същата ситуация (или пък особено ако не сме били в такава ситуация) защото всеки е различен.

В случай че този експеримент даде резултати - т.е. намалят се катастрофите по пътищата. Спокойно може да се започне нещо по-особено. А проблеми в държавата има много, тъй че избор за експерименти също. Все от някъде трябва да се започне. Поне катастрофите са вече "хит" по новините - лесно ще се разбере има ли резултат.

Доколкото помня - молитвата е общение с Бога. А за Бог всичко е възможно.

Предлагам всички желаещи да започнем от утре до края на месеца - кой както желае и когато желае. Мисля че 1 път на ден е приемлив минимум. Може да се предлагат молитви и всеки да се моли както желае. Важното е да се опита. Мисля че каузата ако мога така да я нарека, е достойна и си заслужава!

Е на шофьорското място ли сте, или на съседното в живота си?! Ще се возите или ще избирате!?

Единственото което мога да препоръчам е - молитвата да е положителна. т.е. - да не стават катастрофи - насочва към катастрофите (а май вселената не разбира "не-то" поне така беше във филма тайната.)

- да се шофира по-отговорно/осъзнато ...

- шофьорите да бъдат живи и здрави ....

всякакви идеи се приемат в темата ;) Смело

Редактирано от woltron4o
Линк към коментар
Share on other sites

Знам, знам Волтрончо.

Знам, че застраховани няма.

Е чак толкова отнесен не съм.

Доколкото помня - молитвата е общение с Бога. А за Бог всичко е възможно.

Добре помниш Волтрончо.

Едни си го спомнят отвреме-навреме, други немогат да го забравят. Свят голям - хора разни. Така си е. Имаш право.

Но като вземат да се събират нещата + това + онова + в таковата + в онаковата и... картинката почва да се изяснява.

Но на мене ми е още много мътно пред погледа и рецепти не давам и насоки не давам.

Но шофьорите имат психика...душа ... астрални тела, ментални тела... знам ли ???

Ти Волтрончо си пуснал темата и предполагам си я мислил!?

Лично нямам кола и не съм мислил по обективни причини .. ходя пеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да споделя следната новина свързана с всеобща медитация:

На 08.07.2007 в предаването на радио Хоризонт от 14 до 16 часа - Живко Желев съобщи новината: На 17 юли в 11 часа и 11 минути по Гринуич в цял свят ще се отправи молитва за здраве, мир и благоденствие вурху ВОДАТА на планетата. За тази цел в България пристига професор Масару Емото от Япония - автора на книгата "Тайните послания на водата". На 17 юли той ще кацне с хеликоптер на Седемте Рилски езера и ще отправи своятя молитва на извора, където Петър Дънов е чел лекции на учениците си.

Относно катастрофите по пътищата, гледайки следния видеорепортаж, изпаднах в Ужас от човешкото безумие и жестокост...

http://www.vbox7.com/play:dfb61cd0

Линк към коментар
Share on other sites

Катастрофите са само следствие. Трябва да се молим за промяна в човешкото съзнание, за разсейването на отрицателните емоционални облаци обвили Земята, за повече любов и разбиране в отношенията ни, и естествено да утвърждаваме всичко това чрез личния си пример. Това за 17 юли (вторник) е чудесна възможност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Катастрофите са само следствие. Трябва да се молим за промяна в човешкото съзнание, за разсейването на отрицателните емоционални облаци обвили Земята, за повече любов и разбиране в отношенията ни, и естествено да утвърждаваме всичко това чрез личния си пример. Това за 17 юли (вторник) е чудесна възможност.

Това вече е приказка-Да се помолим!!!

Нека наистина се помолим, нека са помолим за това да бъдем по добри!Да има повече Любов, Мир и Светлина в душите на хората! И нека това не е само на 17 юли или 20 август...хубаво е да е по-често, по-осъзнато и по-целенасочено.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера приключи инициативата. Разбитасе всеки който иска може да се моли :) . Надявам се да сме постигнали нещо с тази групова молитва. За молитвата за дъжд - то природата си показа :)

В ума ми се върти идеята за групова молитва за повдигането на всички хора в България, населението без разделение по вероизповедание, цвят на кожата и т.н. ! Има ли желаещи за подобна молитва - да се покачи положителната вибрация на хората в родината ни?

Катастрофите, пожарите, наводненията - всичко това е следствие от човешкото действие и бездействие, за намаляване на щетите чрез подготовка и навременна реакция в случай на бедствие.

Редактирано от woltron4o
Линк към коментар
Share on other sites

Незнам за молитва ,но вчера ме впечатли това което видях от любителски репортаж по новините.

Унгарски гражданин пътува по магистрала Тракия и вижда в най- лявото и платно се движи кон който не може да мине през мантинелата и е много опасен потенциални няколко верижни катастрофи.ЧОВЕКА който е унгарец подчертавам и е с малкия си син решава да рискува както времето си ,така и себе си и ескортира коня ,като междувременно вика полиция близо 30 мин той кара бавно след коня ,защото е по видим за колите и предпазва навлизането на коня в средта на магистралата.

Питам аз колко от нас много добрите хора биха направили това?Признавам си със срам ,дори не би ми дошло на ум.

Според мен ТОВА е нужното и трудното ,другото е лесно.

Човека беше изумен как нито една кола не е спряла за съдействие или да се отзове по някакъв начин.

:dancing yes: поздравления за този смел човек ,може би той спаси РЕАЛНО няколко човешки живота,защото на мен ми е излизал кон на магистрала страшно е.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Гледах филм за Ванга, според който тя била казала, че за да се намалят катастрофите по пътищата, трябва да се вземе захар и да се поръси по пътищата! Възможно е да го направим и ние там, откъдето минаваме!

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах филм за Ванга, според който тя била казала, че за да се намалят катастрофите по пътищата, трябва да се вземе захар и да се поръси по пътищата! Възможно е да го направим и ние там, откъдето минаваме!

Това вече го направиха в югозападна България. Буквалното тълкуване не винаги е правилното. С много захар трябва да се запълни културата на шофиране и поддържането на пътищата .

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах филм за Ванга, според който тя била казала, че за да се намалят катастрофите по пътищата, трябва да се вземе захар и да се поръси по пътищата! Възможно е да го направим и ние там, откъдето минаваме!

Ванга хубаво го е казала за онзи път, но казала ли го е за пътищата въобще. Според мен нещата съвсем не са праволинейни като по рецепта. Тя самата е питала някои близки хора - за хора на които е казвала ... еди какво си - стана ли така? Оправи ли се човека ...? Според мен всичко се променя подобно на ефекта на пеперудата (има такъв филм- и наука за природата на Хаоса).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Първи сме по катастрофи в Европа

"България е на водещо място в Европа по брой загина на пътя. Страната ни дава най-голям брой жертви спрямо населението на Латвия, Гърция, Румъния, Полша и Литва. Това показва проучване на Европейския съвет за сигурност на транспорта (ЕССТ), цитирано от БТА. Средно 79 на 1 милион души са жертвите на катастрофи в ЕС миналата година. В България обаче броят им е двоен - 150. В САЩ, където пътните произшествия се сочат като тревожно много, жертвите са 122 на един милион жители."

Вярно е, че пътищата са в недобро състояние, има много стари и неизправни коли. Но дали не трябва да се промени отношението ни към другите - да проявяваме малко повече търпимост, за да спре този ужас?

Линк към коментар
Share on other sites

Така е azbuki,

Само с молитва нещата няма да се оправят. Трябва да се промени мисленето на хората. И наистина понякога паричноте санкции са доста силен мотив.

За пример тази година почти нямаше висящи от автомобилите абитуриенти. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif Който обича да се моли винаги си намира повод. А молитвата на позитивния човек е като свежи пролетни цветя. Може и ние да направим един експеримент: Ако някой се чувства зле или в мрачно настроение, да се обърне във форума за малко подкрепа. И ако се съберат желаещи за обща молитва, да изберат час и за десет минути да отправят мисълта и сърцето си към Божествения Свят за помощ.

Дори и двайсет души да се съберат, ефекта ще е добър, а може и над сто!

Може да пробваме. Има ли желаещи да се помолим? А някой, който да е имал труден ден?

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не отричам ефектите на молитвата. Но ако става дума за молитва, която да компенсира липсата на действие, това вече е загуба на време. Катастрофите по улиците в България няма да намалеят от молитви. Ще намалеят от една активна гражданска позиция и действащи институции.

Да цитирам себе си последния път като си тръгвах от България: "Целият български народ медитира и затова няма кой да му почисти улиците."

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не отричам ефектите на молитвата. Но ако става дума за молитва, която да компенсира липсата на действие, това вече е загуба на време. Катастрофите по улиците в България няма да намалеят от молитви. Ще намалеят от една активна гражданска позиция и действащи институции.

Да цитирам себе си последния път като си тръгвах от България: "Целият български народ медитира и затова няма кой да му почисти улиците."

Ако сто човека отправят към теб хубавата си мисъл, мила azbuki, ти ще литнеш. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...