Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кръщаването


Ван123

Recommended Posts

Ейййййй котенца с чадърчета :3d_060: и ако след всичко това кажете, че Господ няма чувство, за хумор, грях ви на душата :3d_065:. С един приятел обичаме да се шегуваме, че на Агелчетата сигурно им трябват ужасно много памперси като ни гледат как "мъдруваме" и колко на сериозно сме се взели всички хихихих :P . А аз ви обичкам всичките :3d_044: , а щом аз която съм несъвършена ви обичам, какво остава, за Учителя. Целувки и прегръдки :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колкото до самото кръщаване като ритуал,от него е останала само формата,изпразнило се е от съдържание.Никой не ти обяснява в църквата защо и какво точно правим с него.То май е така и с другите неща,които се случват там.Ако питаш хората,всеки си има почти индивидуална версия за нещата.Свещениците в повечето случаи не обичат да се обясняват.От библията не би могъл сам да научиш много,дори и да я прочетеш цялата.

Съгласна съм, че има свещенници, на които им е много трудно да бъдат свещенослужители. И това се отнася не само за нашата православна църква. Но Слава Богу ритуалът (и не само този) е трудно да бъде изпразнен от съдържание. Ако бъде изпълнен точно, дори и от не много подходящ човек, той "работи". Видима промяна в живота може и да не забележим - бих определила кръщаването като отварянето на една врата. Тази врата може да се премине и по други начини, но защо не този? :)

Можеш да опиташ да се запознаеш с някой свещеник, който поне има желание и се старае да бъде свещенослужител. Той ще има и желание много неща да обясни и осветли. Контактът с такъв човек е интересен и полезен. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Кръстихме се с жена ми и голямата ни дъщеря преди десетина години в църквата "Света Петка".

Втората ни дъщеря кръстихме когато стана на 8 години в първата българска църква в Америка (град Сейнт Луис).

"Да бъде според вярата ви" Господ Исус Христос

Съгласен съм на 100% с Господ icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

"Да бъде според вярата ви" Господ Исус Христос

Съгласен съм на 100% с Господ icon12.gif

:thumbsup:

Синът ни беше на 3 години, когато го кръстихме. Мъжът ми се кръсти на 40. А 9 години след гражданския ни брак, спонтанно решихме и сключихме църковен брак при един много качествен свещенослужител - Любомир Попов от Варна, който по-късно изпадна в немилост!?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Как мислите, много важно и задължително ли е човек да бъде кръстен?

Кой го казва? Само православните християни. Защото това е част от техните обряди. Аз не съм кръстен- по стечение на обктоятелствата в онази епоха не кръщаваха в църкви, и не смятам и сега да го правя. Просто защото според мен това не означава нищо, кръщенето е само един религиозен ритуал.

Аз бих го направил сега вече съзнателно но вече съм кръстен.

Колкото до самото кръщаване като ритуал,от него е останала само формата,изпразнило се е от съдържание.Никой не ти обяснява в църквата защо и какво точно правим с него.То май е така и с другите неща,които се случват там.Ако питаш хората,всеки си има почти индивидуална версия за нещата.Свещениците в повечето случаи не обичат да се обясняват.От библията не би могъл сам да научиш много,дори и да я прочетеш цялата.

Съгласна съм, че има свещенници, на които им е много трудно да бъдат свещенослужители. И това се отнася не само за нашата православна църква. Но Слава Богу ритуалът (и не само този) е трудно да бъде изпразнен от съдържание. Ако бъде изпълнен точно, дори и от не много подходящ човек, той "работи". Видима промяна в живота може и да не забележим - бих определила кръщаването като отварянето на една врата. Тази врата може да се премине и по други начини, но защо не този? :)

Можеш да опиташ да се запознаеш с някой свещеник, който поне има желание и се старае да бъде свещенослужител. Той ще има и желание много неща да обясни и осветли. Контактът с такъв човек е интересен и полезен. :thumbsup:

Всеки си заслузава и попа и ясновидеца.Мишо

Линк към коментар
Share on other sites

....бих определила кръщаването като отварянето на една врата. Тази врата може да се премине и по други начини.....

Така е Диана,

Важното е, като открехнем тази врата да продължим към светлината, защото сам по себе си ритуалът не ни извисява духовно. Много хора се кръщават, а после остават с празни души.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...